Skoči na vsebino

Honda XL 1000 V Varadero


Noise

Priporočene objave

Kar se menjave iridium svečk tiče v moji servisni knjižici(07 letnik) piše sledeče-dobesedno: 24000km-preveriti(očistiti, nastaviti ali zamenjati, če je treba) in 48000-zamenjati.

Zdej pa sami presodite, kdaj je to: zamenjati, če je treba!

Tako je,stvar presoje sicer pri tej svečki itak nimaš kaj nastavljat ali čistit, tako da je najbolje zamenjat pa imaš vsaj v podzavesti mir, čeprav bi rekel da je normalna menjava za to kvaliteto svečke na 48tkm :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iman problem, nameravam montirati gretje ročk, pa ne vem kako se vzame ven iz balance vložke na katere so privite uteži balance. Za odgovore hvala.

lp jankec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iman problem, nameravam montirati gretje ročk, pa ne vem kako se vzame ven iz balance vložke na katere so privite uteži balance. Za odgovore hvala.

lp jankec

Odvij uteži, potem boš videl tanko plehnato varovalo ki je vloženo s konca v balanco, to varovalo stisneš na dveh koncih kjer ima dva mala peresa in jih odstraniš nato izvlečeš še nortanji del samo moraš prej nazaj priviti utež da boš lahko za kaj prijel :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvij uteži, potem boš videl tanko plehnato varovalo ki je vloženo s konca v balanco, to varovalo stisneš na dveh koncih kjer ima dva mala peresa in jih odstraniš nato izvlečeš še nortanji del samo moraš prej nazaj priviti utež da boš lahko za kaj prijel :whistle:

Hvala za odgovor. Probam takoj jutri če bo čas ali pojutrišnem in javim kako je šlo.

lp jankec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor. Probam takoj jutri če bo čas ali pojutrišnem in javim kako je šlo.

lp jankec

Janko,

na Vari se montira ogrevane ročke. Torej je ogrevanje integrirano v same ročke, ki jih nato nasadiš na balanco.

Jaz imam Saito ročke kupljene v Louisu (dražji model z dvema stopnjama + start).

Tole tu so te ročke no pazit moraš na premer luknje mislim, da obstajata dva modela. Drugi je tale ampak mislim, da tale paše na Quade, ki nimaja plina na ročki in sta zato oba ročaja 22mm. Torej definitivno je prvi model pravi :)

Meni delajo super :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvij uteži, potem boš videl tanko plehnato varovalo ki je vloženo s konca v balanco, to varovalo stisneš na dveh koncih kjer ima dva mala peresa in jih odstraniš nato izvlečeš še nortanji del samo moraš prej nazaj priviti utež da boš lahko za kaj prijel :whistle:

jaz sem samo odvil uteži, zvrtal luknjo v ročke, nasadil ogrevane ročke, in nazaj prišraufal utež...

nisem nič odstranjeval notranjosti balance..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima, ali pa je kdo imel na Vari namontirane Continental Trail Attack gume.

Vem ,da mimaju z strani Honde dovoljenja za naš motor, vendar jih na tujih forumih zelo, zelo hvalijo.

Je pa tudi nekaj nezadovoljnih voznikov te gume, vendar so v veliki manjšini.

Mnenja, izkušnje...:?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima, ali pa je kdo imel na Vari namontirane Continental Trail Attack gume.

Vem ,da mimaju z strani Honde dovoljenja za naš motor, vendar jih na tujih forumih zelo, zelo hvalijo.

Je pa tudi nekaj nezadovoljnih voznikov te gume, vendar so v veliki manjšini.

Mnenja, izkušnje...:?

LP

Mislim, da jih je maliP že jezdil in hlail. Preišči to temo in Varadero srečanje pa boš našel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da jih je maliP že jezdil in hlail. Preišči to temo in Varadero srečanje pa boš našel.

Našel, že prebral vse kaj piše v teh dveh temah.

Mogoče kaj "up to date" ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima, ali pa je kdo imel na Vari namontirane Continental Trail Attack gume.

Vem ,da mimaju z strani Honde dovoljenja za naš motor, vendar jih na tujih forumih zelo, zelo hvalijo.

Je pa tudi nekaj nezadovoljnih voznikov te gume, vendar so v veliki manjšini.

Mnenja, izkušnje...:?

LP

Ravnokar vozim drugi komplet Trail Attack. Dosedaj vozil Bridgestone, Dunlop, Metzeler. Za mene najboljša guma za Varo.

Zadnjo menjal na 9500 km, sprednja 14000 km. Edina slabost shimmy spredaj - opletanje balance med 50 - 70 km/h. Mogoče

kriv tudi moj vulkanizer. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je motor res original bave pojdi v Blik na Zasloški in ti bodo zmešali pravo barvo.

Pozdravljen,

Le v vednost. Upošteval sem nasvet in šel v omenjeno mešalnico. moram omeniti, da smo barvo kar nekaj časa iskali, vendar trud se je poplačal. Namreč zadeli smo barvo. Poleg vsega pa sem se ogromno naučil, eno izmed tega je to, da je možno z isto barvo narediti tri različne oddtenke (trije različni ličarji). Ogromno je odvisno od ličarjev in način nanosa barve.

No, da ne zaidem, hvala za nasvet, bil je koristen in na mestu, saj so v podjetju problem strokovno rešili.

Simon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen,

Le v vednost. Upošteval sem nasvet in šel v omenjeno mešalnico. moram omeniti, da smo barvo kar nekaj časa iskali, vendar trud se je poplačal. Namreč zadeli smo barvo. Poleg vsega pa sem se ogromno naučil, eno izmed tega je to, da je možno z isto barvo narediti tri različne oddtenke (trije različni ličarji). Ogromno je odvisno od ličarjev in način nanosa barve.

No, da ne zaidem, hvala za nasvet, bil je koristen in na mestu, saj so v podjetju problem strokovno rešili.

Simon

Lepo, da smo ti lahko pomagali, pa srečno vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima, ali pa je kdo imel na Vari namontirane Continental Trail Attack gume.

Vem ,da mimaju z strani Honde dovoljenja za naš motor, vendar jih na tujih forumih zelo, zelo hvalijo.

Je pa tudi nekaj nezadovoljnih voznikov te gume, vendar so v veliki manjšini.

Mnenja, izkušnje...:?

LP

Namontiral trail attack (spredaj+zadaj) in ni znakov kakega opletanja balance med 50 in 70 km/h !!

Tudi sam sem se odločil zaradi pozitivnih mnenj!! Predhodno sem imel nameščene Z6 in če me Continental razočara se definitivni vrnejo na moj bike!!:OK:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Continental trail attack,komplet 188 eur +5 eur prevoz !! (031774637)

Je pa zadnja made in Germany,sprednja pa made in Korea kar mi ne potegne preveč :hmm:

Montaža+centriranje pri znanem Trebanjskem vulkanizerju pa 29 eur !!!??? :headbang:

LP

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar montiral Metzeler Tourance EXP komplet 210 € z montažo!

Me pa nekaj zanima: tisti, ki jih imate ali imate zraven oznako M? Jaz imam oznako M na zadnji, na sprednji pa TM.???unsure.gif

Lp! Iztok

P.s.: Gre kdo na Tulpanijado oz Ptujsko goro? Iz Polzele oz. Braslovč bodo šle verjetno dve vare v nedeljo?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar montiral Metzeler Tourance EXP komplet 210 € z montažo!

Me pa nekaj zanima: tisti, ki jih imate ali imate zraven oznako M? Jaz imam oznako M na zadnji, na sprednji pa TM.???unsure.gif

Lp! Iztok

P.s.: Gre kdo na Tulpanijado oz Ptujsko goro? Iz Polzele oz. Braslovč bodo šle verjetno dve vare v nedeljo?!

Pozdravljen! tule boš sigurno našej kaj uporabnega o oznakah na gumah.

lp, Mirč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes dobil Continentalke (200 €) + čimprej montaža.

Hvala za vaše odgovore.

Jutri dopoldan grem pogledat svetlo točko - hvala razatrance_07_beerchug.gif .

Pozno popoldan pa na tulipanijado. kotzi mogoče se kje srečava ,če neboš prehitro odplinil trance_07_beerchug.gif .

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Medtem ko sem menjaval pnevmatike sem se še mal poigral z zaščito teleskopov !!

post-20913-127153042795_thumb.jpgpost-20913-12715307697_thumb.jpgpost-20913-127153083086_thumb.jpgpost-20913-127153100152_thumb.jpgpost-20913-127153123808_thumb.jpgpost-20913-127153137524_thumb.jpgpost-20913-127153224353_thumb.jpg

Potem pa še malo švasanja pa rezanja gvintov,da bo kam polet šotor prvezat :naughty:

post-20913-127153164066_thumb.jpgpost-20913-12715317105_thumb.jpg

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar montiral Metzeler Tourance EXP komplet 210 € z montažo!

Me pa nekaj zanima: tisti, ki jih imate ali imate zraven oznako M? Jaz imam oznako M na zadnji, na sprednji pa TM.???unsure.gif

Lp! Iztok

P.s.: Gre kdo na Tulpanijado oz Ptujsko goro? Iz Polzele oz. Braslovč bodo šle verjetno dve vare v nedeljo?!

Pozdravljen,

Imam samo eno vprašanje in sicer, na sejmu sem zasledil te gume, ki so jih prodajali, vendar so me opozorili, da prihaja nova guma Metzeler Tourance EXP z oznako H, v katalogu pa piše posebno za Varaderota Xl 1000 (predvidena cena 150 € / 133 €). Ali ste morda zasledili kakroli podobnega ?

Lep pozdrav,

Simon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tourance EXP H (narejena za Hondo Varadero) ali Tourance EXP M (narejena za BMW 1200GS) je bila na voljo že lani.

Baje so malo bolj ojačane...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam pa EXP M zadnjo gumo!!! Nisem nič zasledil glede H in M razlik, kje si to videl? Ker mam zdej gumo M bom pa kar motor zameju!!unsure.gif Joke!!

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tourance EXP H (narejena za Hondo Varadero) ali Tourance EXP M (narejena za BMW 1200GS) je bila na voljo že lani.

Baje so malo bolj ojačane...

Pozdravljen res baje! Verjetno se bo na tole kar si napisal kdo celo skliceval.

V resnici znaka H pomeni hitrostni razred 210km/h "speed index". Vse gume serije TOURANCE EXP imajo med drugim oznako M/C in potem še številko pred hitrostno oznako, ki pomeni "load index" in nato S,H ali V kar je oznaka za hitrost ne pa kateremu motorju je namenjena. TL oznaka pa pomeni ...to pa menda vemo.

Seveda pa hitrostna oznaka po drugi strani pomeni prav kateremu motorju je namenjena.

Veliko na temo pneumatik na strani, ki sem jo dodal.

Pa veliko varnih km z gumami za Varadera ali pa GS-a.

110/80 R 19 M/C 59V TL 100/90 - 19 M/C 57H TL 100/90 - 19 M/C 57S 90/90 - 21 M/C 54S 90/90 - 21 M/C 54V TL 150/70 R 17 M/C 69V TL 130/80 - 17 M/C 65S 130/80 R 17 M/C 65H TL 130/80 R 17 M/C 65S TL 140/80 R 17 M/C 69V TL 120/90 - 17 M/C 64S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam pa EXP M zadnjo gumo!!! Nisem nič zasledil glede H in M razlik, kje si to videl? Ker mam zdej gumo M bom pa kar motor zameju!!unsure.gif Joke!!

Lp!

EEEH Iztok se boš pač priključil BMW-jašem :devil:.

Sicer je pa tole vse skupaj :topic: bolj za me "GUME"

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!