Skoči na vsebino

Kawasaki ER6 N /F


flero

Priporočene objave

Kaj pametnega...ha? Prodajal se je črn, letnik 2006 z orginal crash padi (lev podrsan), zadnjim blatnikom, kar dotrajanimi gumami v tc motoshopu kakšen dva meseca mesec nazaj....za 1.100.000,00 sit (ja bilo je po novem letu cena pa še v tolarjih ....ti ti prodajalci :) )... ko sem kupoval tam hlače...če pa se še prodaja pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kje se splača kupovati motoristično opremo (rokavice, čelada,hlače,pas....)A je v TC Motoshopu ugodno ali se še kje drugje splača pogledat.

Popravljeno . Popravil Drosa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drosa, mal temo falil :)

jest sm pa mojga dons celo uspel postavt na stojalo iz luisa za 29 euro in morm rečt da sm presenečen nad kvaliteto stojala... postavt gor ga je blo zlo enostavn, razn prostora sm mel bl mal, je pa fajn k je stojalo čist mejhno...

sam sm pa bumbar, res da mam motor prvo leto, sam sm genialno po koncu lanske sezone pozabu odklopt akumulator in evo ga, prazn tko da dons sm hotu nardit par krogov po garaži pa ni blo nč iz tega...

akumulator vn pa dat filat:) sam vn ga pa ni glih enostavno dobit, a je že kdo probavou?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drosa, mal temo falil :)

jest sm pa mojga dons celo uspel postavt na stojalo iz luisa za 29 euro in morm rečt da sm presenečen nad kvaliteto stojala... postavt gor ga je blo zlo enostavn, razn prostora sm mel bl mal, je pa fajn k je stojalo čist mejhno...

sam sm pa bumbar, res da mam motor prvo leto, sam sm genialno po koncu lanske sezone pozabu odklopt akumulator in evo ga, prazn tko da dons sm hotu nardit par krogov po garaži pa ni blo nč iz tega...

akumulator vn pa dat filat:) sam vn ga pa ni glih enostavno dobit, a je že kdo probavou?

Dovol je,da odključiš - (minus pol) in ga lahko polniš kar na motorju,brez dodatne zajebancije. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja bi blo zelo uredu ja, sam kaj k v kleti nimam elektrike :slap: tko da ga je blo treba vn spravt. ampak je zunej in se fila...

tko da drug tedn k bo baje dokončno znano kakšne bojo cene zavarovanj registrirat pa sam gasa (po pamet seveda)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

hja zdej pa res ne vem več kaj nardit...

dons kupu nov akumulator, ga pr klopu a od motorja nč :BUA:

ne posvetjo se niti kontaktne lučke tko da mi res ni jasno kaj nardit :?

tko da, vsaka ideja dobrodošla...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

akumulator je napolnjen - z destilatom in elektriko ? just axing. :)

Da neboš ti mene zmiraj popravljal bom enkrat jaz tebe. Nereče se destilat ampak ELEKTROLIT namreč to je mešanica 10% žveplene kisline in 90% destilirane vode.Lahko,da je akumulator popolnoma brez vzdrževanja takrat je polnjen z želejem in nima pokrovčkov. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko kupis prazen akumulator vlijes noter kaj - elektrolit ali destilat ?

in kdaj nastane kaj iz cesa ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja zdej pa res ne vem več kaj nardit...

dons kupu nov akumulator, ga pr klopu a od motorja nč :BUA:

ne posvetjo se niti kontaktne lučke tko da mi res ni jasno kaj nardit :?

tko da, vsaka ideja dobrodošla...

lp

Najprej preveri z kakšno žarnico (brif-lampico),ali je sploh kaj toka v akumulatorju.Nato preglej varovalke,če je akumulator dober in varovalke vredu poten mora vsaj kontakt goret.Preglej tudi maso iz minus kleme akumulatorja na mašino in na okvir (gištel),Več ti nebom pisal najprej to sprobaj in poročaj. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko kupis prazen akumulator vlijes noter kaj - elektrolit ali destilat ?

in kdaj nastane kaj iz cesa ?

Ko sem kupil nov odprt akumulator so mi noter nalili elektrolit. Sam potem dolivaš samo destilirano vodo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ni potem akumulator ( ko je elektrolit dolit) zaprt sistem, se pravi ne tankaš notri nobene stvari?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom kratek,da vam bo jasno,za motorje postojijo 3 vrste akumulatorjev in sicer:

1.) Navadni akumulator napolnjen z elektrolitom in oznako min-max in po potrebi doliješ dest.vodo.

2.) Akumulator brez vzdrževanja napolnjen z elektrolitom in tako narejen,da se pri segrevanju,ko destilirana voda izpareva kondenzira v kapljice in kaplja nazaj v celico,v tak akumulator skoraj nikoli ni potrebno dolivati destilirane vode,edino kadar regler preveč polne in prihaja do pregrevanja v tem primiru seveda,če dosti zgodaj opaziš in zamenjaš regler lahko naliješ destilirane vode(akumulator preživi).

3.) Akumulator polnjen z Želejem popolnoma brez vzdrževanja in brez pokrovčkov.Res je malo dražji in apsolutno boljši ni vzdrževanja in v slučaju poškodbe se žele(elektrolit) ne razlije kot pri ostalih dveh. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

akumulator je dober, ker je nov, ni pa polnjen še z polnilcemmm sam sm ga nesu nazaj v trgovino ker sm mislu da je kej narobe z akumulatorjem, sam je prklopu neko žarilno nit in je tist ful svetl tko da akumulator je ok.

bom pa jutr preveru še maso (oziroma bom enga najdu k bo to naredu ker je to men kot balet- nimam pojma).

Sam, a kontaktne lučke bi mogle svetit tud v primeru če masa ni prkloplena?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam, a kontaktne lučke bi mogle svetit tud v primeru če masa ni prkloplena?

To pa ne! (Ker potem bi delal tudi če bi ga mel v roki. :evilgrin: )

Mora bit tokokrog zaključen.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

akumulator je dober, ker je nov, ni pa polnjen še z polnilcemmm sam sm ga nesu nazaj v trgovino ker sm mislu da je kej narobe z akumulatorjem, sam je prklopu neko žarilno nit in je tist ful svetl tko da akumulator je ok.

bom pa jutr preveru še maso (oziroma bom enga najdu k bo to naredu ker je to men kot balet- nimam pojma).

Sam, a kontaktne lučke bi mogle svetit tud v primeru če masa ni prkloplena?

Masa mora bit priklopljena sicer ni tokokrog zaključen in nikakor NEMORE goret.Ko boš dal notri napolnjen akumulator in če ti ni kontakta preglej varovalke,če so varovalke vredu je lahko tudi ključavnica defektna ali kaj sneto-prekinjeno. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

varovalke so vse ok, razen če je še kje kakšna skrita (poleg unih ki so tik ob akumulatojru)

da bi bilo pa karkoli sneto pa dvomim, ker edina stvar ki sem jo naredil je ta, da sem star akumulator odklopil, vzel ven in vstavil nov akumulator...

jutr pogledam če je prklopleno na okvir in motor, če ne pa na servis druge ne bo...

matr pa tak lep namen sm mel jutr se na morje pelat :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

varovalke so vse ok, razen če je še kje kakšna skrita (poleg unih ki so tik ob akumulatojru)

da bi bilo pa karkoli sneto pa dvomim, ker edina stvar ki sem jo naredil je ta, da sem star akumulator odklopil, vzel ven in vstavil nov akumulator...

jutr pogledam če je prklopleno na okvir in motor, če ne pa na servis druge ne bo...

matr pa tak lep namen sm mel jutr se na morje pelat :cry:

Dej poglej še včasih sta na klemi akumulatorja dva kabla,da ti ni eden kje s strani dol padel,lahko so tudi na masi dva(eden na gištel eden na mašino). OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pregledou use kable okol akumulatorja... nč mi ni dol padl, pa na okvir motorja je tut prkloplen, tko da zdej mi pa sploh ni jnč več jasno...

ma še kdo kšno novo idejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko butasto mal....probi z drugim ključem. Ključ je kodiran,mogoče kaj to zeza...ne vem...čist tko sem vsekal bzv. Al pa če je kaj pr ključavnici narobe in ti stika za kontakt ne da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pregledou use kable okol akumulatorja... nč mi ni dol padl, pa na okvir motorja je tut prkloplen, tko da zdej mi pa sploh ni jnč več jasno...

ma še kdo kšno novo idejo?

Zdajle sem pogledal pri ženinem R-6-N in res iz akumulatorja gre eden plus in en minus kabel. Na varovalkah moraš imeti (ko ni kontakta) en plus in sicer na prvi od tanka plava varovalka 15A,če taga plusa nimaš potem je sigurno slab spoj na magnetnem stikalu zaganjača ,namreč na tem stikalu je vhod plus debela žica ki gre na B+ in na stikalu gre iz tega kontakta na varovalke in na ključavnico +tok.To magnetno stikalo se nahaja z leve strani pod sedežem takoj za tankom malo bo treba plastike odvit in boš prišel do njega,če še to ni vzrok boš res moral v delavnico ali,da nek elektrikar pride na dom. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!