Skoči na vsebino

Kawasaki ER6 N /F


flero

Priporočene objave

Cika ti bi morala biti moderatorka :OK::P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem zakaj je blo treba za to odpirat novo temo????

 

glede zavarovanja je cifra odvisna od tvojega agenta in sposobnosti dobit popust. recimo snecer pravi da je osnovno z vsemi popusti 150, mene je prišlo manj kot 100. tako da tam nekje med 100-200. imaš pa temo tako o er6 kot o zavarovalnicah in te bojo za ušesa ker si popolnoma brez potrebe odpru novo temo.

 

112 EUR je zavarovanje za celo leto s polnim popustom od avta

29 EUR te spečejo še cestnino

4 EUR zelena karta

18 EUR registracija, razen če je podaljšanje + tablica

18 EUR tehnični pregled

 

Skupaj, da te spustijo na cesto: 181 eur nekje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa dobr sej ne bo zdej konc sveta zarad še ene nove teme!!!! :grrr

 

pač nism nikjer najdu  kej napisanga o tem..se opravičujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa dobr sej ne bo zdej konc sveta zarad še ene nove teme!!!! :grrr

 

pač nism nikjer najdu  kej napisanga o tem..se opravičujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Če imaš namen ga lahko registriraš za 1/2 leta samo to je brez predmetno saj,če ga za celo leto dobiš še dodatnega 50% popusta. Sicer se da brez problema tudi samo za 3 mesece tako avto kot motor je pa dobro,da imaš svojo tablico(posebno) sicer moraš vsakič plačat še novo tablico,če se nemotim tablico deponiraš lahko največ za 1 mesec ! Jaz tako registriram Avtodom(lastna tablica) zavarujem na 4-ri obroke plačam en obrok  za prve 3 mesece in  polno cestno takso, po treh mesecih odjavim iz prometa,odjavim zavarovanje,tablica ostane na avtu in dobim vrnjene 75% cestnine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao Bremzer,včasih ga res pihaš :grim

 

Povej mi na kateri zavarovalnici lahko motor registriraš za pol leta B)registriraš ga vedno za celo leto in če ga pustiš celo leto registriranega ti pripada tudi še nekaj bonusa,če pa mu na začetku registracije poveš(zavarovalničarju) da ga boš sredi leta ali ko poteče sezona odjavil te pride za tisti bonus ki sem ga prej omenjal dražje zavarovanje!

 

Tablico deponiraš lahko do enega leta :)

 

Po mojem mnenju se motorja z osnovnim zavarovanjem ne splača odjavljati iz prometa,za tistih par mesecev ko se ne voziš!

Če imaš kasko pa se to splača narediti,saj se ti vrača zavarovalnina po dnevih in ker je kasko za motor pri naši bananstan državi res drag,kot pravim se splača odjavit pa magari samo za 3 mesece ^_^

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cika ti bi morala biti moderatorka :OK::P

Al pa vsaj navijačica :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao Bremzer,včasih ga res pihaš :grim

 

Povej mi na kateri zavarovalnici lahko motor registriraš za pol leta B)registriraš ga vedno za celo leto in če ga pustiš celo leto registriranega ti pripada tudi še nekaj bonusa,če pa mu na začetku registracije poveš(zavarovalničarju) da ga boš sredi leta ali ko poteče sezona odjavil te pride za tisti bonus ki sem ga prej omenjal dražje zavarovanje!

 

Tablico deponiraš lahko do enega leta :)

 

Po mojem mnenju se motorja z osnovnim zavarovanjem ne splača odjavljati iz prometa,za tistih par mesecev ko se ne voziš!

Če imaš kasko pa se to splača narediti,saj se ti vrača zavarovalnina po dnevih in ker je kasko za motor pri naši bananstan državi res drag,kot pravim se splača odjavit pa magari samo za 3 mesece :P

Za motor so enaki pogoji kot za avto. In glej skleneš zavarovanje za eno leto dogovoriš se z agentom,da boš plačal  v štirih obrokih,pri sklenitvi zavarovanja plačaš prvi obrok vse ostalo za registracijo moraš plačat  kot tudi celoletno cestnino ! Po treh mesecil lahko motor kot tudi avto odjaviš dobiš vrnjeno cestnino na tekoči račun z odjavljeno prometno greš na zavarovalnico in prekineš zavarovalno polico.Seveda je dobro,če imaš lastno tablico,ki je ni potrebno deponirat. Imaš pa prav,da se tega nesplača delat kajti zdaj je z vsemi temi popusti letna registracija res poceni,če se samo spomnim,da npr. v Švici je samo poletno zavarovanje za motor(in to samo nezgodnoAO+ in obvezno) več kot 1,5K € .Danes klikor je meni znano tablice vsaj v Nm nemoreš deponirat za več kot en mesec pa še to te mora poznat ! vsaj meni ni hotel in tudi o tem se je brezpredmetno pogovarjet saj danes se mora tablica (če ni lastna) pustit na vozilu-prepisat z vozilom !

Jaz motor registriram VEDNO za celo leto npr.avto dom pa samo za tri mesece letno ! Tudi moj drugi avto je bil čez zimo odjavljen zdajle spomladi,ko nebo več soli po cestah ga spet registriram . :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razn če se je kaj spremenilo se je dalo narest registracijo (zavarovanje, takse itd. kar je pač treba da si lahko na cesti) samo za en mesec. se sicer ne splača in če ne bi bila taka situacija tega ne bi šla delat, ampak dalo se pa je. 

 

glede deponiranja pa takole piše

Lastnik registriranega vozila mora odjaviti vozilo pri registracijski organizaciji in hkrati z odjavo izročiti registrske tablice, če:
- je vozilo uničeno,
- je vozilo odsvojeno v tujino ali če bo registrirano v tujini zaradi preselitve lastnika vozila,
- je vozilo ukradeno,
- je potekla veljavnost prometnega dovoljenja za začasno registrirano vozilo,
- je veljavnost prometnega dovoljenja potekla pred več kot 30 dnevi (enim letom za kolesa z motorjem, motorna kolesa, trikolesa, lahka štirikolesa, štirikolesa, bivalna vozila, bivalne priklopnike, starodobna vozila),
- je v času veljavnosti prometnega dovoljenja prenehala veljati zavarovalna pogodba, ker ta ni bila obnovljena oziroma ker ni bila poravnana letna obveznost v skladu z zavarovalnimi pogoji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem jaz,se je dalo oz.se da vozilo za en mesec registrirat samo z tablicami preizkušnja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz prve roke... 14 dni nazaj prodal xjr... tehnični je potekel še kak teden prej... Kupec ga ni želel takoj registrirat - razumljivo, da bo počakal pomlad... tablico sem moral takoj ob prepisu tam pustit in je NI NIKAKOR MOŽNO prenest na moj sedanji motor, ki je seveda še nima. Tablica bi torej lahko ostala edino na XJR, če bi kupec takoj opravil podaljšanje registracije, sicer jo uničijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz prve roke... 14 dni nazaj prodal xjr... tehnični je potekel še kak teden prej... Kupec ga ni želel takoj registrirat - razumljivo, da bo počakal pomlad... tablico sem moral takoj ob prepisu tam pustit in je NI NIKAKOR MOŽNO prenest na moj sedanji motor, ki je seveda še nima. Tablica bi torej lahko ostala edino na XJR, če bi kupec takoj opravil podaljšanje registracije, sicer jo uničijo.

Tablica seveda nikakor ne more it na drug motor, ostane lahko le na obstoječemu. Ni pa treba takoj motorja registrirat, če hočeš obdržat tablice. Mene je tablica čakala več kot 3 mesece, saj je bil motor prej odjavljen. Ko sem delal prepis, pa ga nisem takoj registriral, ampak šele čez kake 3 mesece.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vsem tem pisanju zgleda, da vsak(vsaka regija) dela po svoje zato sem jaz že davno vzel svoje tablice in tako vedno ostanejo meni neglede na dolžino odjave motorja prednost je še v tem,da imam in bom imel za vedno majhno tablico-samo izgubiti ali poškodovati je nesmem kajti, če bi moral naročiti novo(lastno z enako označbo) bi dobil taveliko ( EU norme ) ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vsem tem pisanju zgleda, da vsak(vsaka regija) dela po svoje zato sem jaz že davno vzel svoje tablice in tako vedno ostanejo meni neglede na dolžino odjave motorja prednost je še v tem,da imam in bom imel za vedno majhno tablico-samo izgubiti ali poškodovati je nesmem kajti, če bi moral naročiti novo(lastno z enako označbo) bi dobil taveliko ( EU norme ) ! !

 Res, da smetimo temo... a tole me zanima:  Če si dam naredit svojo tablico naprimer  :kva2:  "curak 22 cm"  :grim  jo bom lahko vedno brez težav prenašal iz motorja na motor?  Kolk pa taka tablica za motor stane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Res, da smetimo temo... a tole me zanima:  Če si dam naredit svojo tablico naprimer  :kva2:  "curak 22 cm"  :grim  jo bom lahko vedno brez težav prenašal iz motorja na motor?  Kolk pa taka tablica za motor stane?

Sicer ti ne odgovarjam - bom naredil izjemo ! :P

1.) Nemoreš  - z navednicami je 9 znakov maksimum je 5 znakov(črk+številk)

2.) Nemoreš napisat 22 cm to je še za Bosanca preveč, verjetno si meril od luknje do luknje " NAPAČNO" za 19 cm moraš nositi rokavice vsaj št.XXXL

3.) Stane zate sigurno preveč  ca 3-5X-na cena navadne tablice !

 

Ps; kateri se je hvalil so mu ga odbi,l kera se hvala so ji ga zabil ! ! :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam tudi lastno, brez težav prenašaš, cena je mislim 7x višja od navadne, tu okoli 80 sem dal pred leti.

15x15 je ta moja, prej so bile manjse,zdaj ne vem, so še večje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 leti nazaj 130€ za tablico po moji želji in ta ti ostane za vedno in jo lahko preneseš na drug motor ko prvotnega prodaš.

Navadna tablica se lahko deponira do enega leta če motor odjaviš iz prometa,za tem gre v uničenje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To si povedal ceno za avto, za par :)

 

Za motor je 7x cene običajne, torej 68 EUR.

 

Razen če je za bmwje dvojna cena.

 

--------------

 

Popravljam.

2009 sem dal za tablico 65 EUR, sedaj je cena 68, vendar k temu še prištejejo tiskovino okoli 4 eur in naročilo 18 EUR.

 

Tako da danes pride nekje 90 EUR tuto kompleto.

 

Imam pa 18x18, očitno ni večjih, bil pa je nek nori predlog.

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dal sem toliko kolikor sem reku,če je pa za šalterjem delal kakšen tebi podoben antibmflar pa ni čudn ja da sem tolk plaču :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

vtikanje akumulatorja NI žensko delo... zakaj, ker sm dobila šraufe- tadolge in vsa vesela grem v garažo. nakar js to zmontiram in vžge. super, vse pod kontrolo.... včeraj pridem v Miracing in mu povem naj še to pogleda če sm prou spesnila, ker če vžge, ni rečen da je to tko k je treba ;) in res, eno klemo sm tko zategnila, da se je kr dvignila... fak ninč, če bom tkole delala, bo res treba FZ8 kupit ;) da še tist uničm :lol1:

 

 

naslednjih 6k-8k mam mir z oljem in filtrom :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!