Skoči na vsebino

BMW razno (primerjave modelov, splošne debate)


bmwslo

Priporočene objave

Motor izven garancije je nesmiselno popravljati na uradnih servisih ter z novimi originalnimi deli po ceni uradnih servisov. Razen, če nimaš kakšnega posebnega deala s servisom.

 

To, da proizvajalci ne priznavajo konstrukcijskih napak je bolezen vseh znamk, kar pa Bavarcev v ničemer ne opravičuje. Zato je podpiranje uradnih servisov izven garancije še toliko bolj nesmiselno. Sam sem pred nakupom BMW-ja vedel za vse te hibe in bil poučen na kaj je treba paziti, zato sedaj občasno preverjam končni prenos in morebitno zračnost pri zadnjem kolesu.

 

BMW-ju (Bojanu) pa hvala, ker mi je leta nazaj tako pohvalil GS-a, da mi je to ostalo v glavi in sem kasneje ujagal šanso za izdaten preizkus in posledično tudi nabavo tega boxa. In res se zelo fajn pelje :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Eno vprašanje za lastnike boxerjev! Zanima me če motorno kolo "vleče" na desno stran, ko spustiš med vožnjo  balanco iz rok! Vem da na mestu premika motorno kolo v desno, ko navijaš gas! to je posledica vrtilnega momenta. Kako pa je med vožnjo pa ne vem. se zanimam za nakup R 1200 S. Prosim za odgovor samo lastnike boxerjev, kateri imajo izkušnje s tem!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao jao preveč bereš zakaj ne bi mel.......... :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za lastnike boxerjev! Zanima me če motorno kolo "vleče" na desno stran, ko spustiš med vožnjo  balanco iz rok! Vem da na mestu premika motorno kolo v desno, ko navijaš gas! to je posledica vrtilnega momenta. Kako pa je med vožnjo pa ne vem. se zanimam za nakup R 1200 S. Prosim za odgovor samo lastnike boxerjev, kateri imajo izkušnje s tem!

Lp

NE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probal sem že dva R1200s vendar oba zamika malo v desno, ko spustim gas in balanco med vožnjo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probal sem že dva R1200s vendar oba zamika malo v desno, ko spustim gas in balanco med vožnjo!

te Bmwji so narjeni samo za desni ovink, ko daš v ovinku gas, ti ga bol zloži in lažje zvoziš ovink, če ma pa označbo r namesto s, ta je pa narjen za leve, tak da boš vedel za v bodoče, rt in gs so pa nevtralni, medtem ko K motor, te so pa odvisni od magnetnega polja, se pravi lahko menjajo levo in desno, odvisno kje na zemljevidu se nahajaš, upam, da sm ti s svojo strokovnostjo pomagal, ker vidim, da voziš GW, ti je to treba na dostojen način razložit :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probal sem že dva R1200s vendar oba zamika malo v desno, ko spustim gas in balanco med vožnjo!

 

 

Kaj pol sprašuješ, da nas mal zezaš a ne?Kupi Kawasaki , tm zihr ne zanaša.

 

 

Ha ha

 

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pol sprašuješ, da nas mal zezaš a ne?Kupi Kawasaki , tm zihr ne zanaša.

 

 

Ha ha

 

 

LP

Mogoče pa ga skrbi, da so bili kaj razbiti...

 

Moj bivši 1150 bokser je tudi zavijal v desno, ko si spustil belanco.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal zamika ampak to ni neki da bi te oviralo...saj mene ne.

Popravljeno . Popravil Vito23
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te Bmwji so narjeni samo za desni ovink, ko daš v ovinku gas, ti ga bol zloži in lažje zvoziš ovink, če ma pa označbo r namesto s, ta je pa narjen za leve, tak da boš vedel za v bodoče, rt in gs so pa nevtralni, medtem ko K motor, te so pa odvisni od magnetnega polja, se pravi lahko menjajo levo in desno, odvisno kje na zemljevidu se nahajaš, upam, da sm ti s svojo strokovnostjo pomagal, ker vidim, da voziš GW, ti je to treba na dostojen način razložit :grim

 Haha stari....demantiral si staro ljudsko modrost, da "ni butastih vprašanj". :grim  :grim  :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probal sem že dva R1200s vendar oba zamika malo v desno, ko spustim gas in balanco med vožnjo!

Probaj K-aja in boš imel občutek,.da voziš motor z ketno ali jermenom !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo ste pameni z svojimi odgovori. hvala vam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa ga skrbi, da so bili kaj razbiti...

 

Moj bivši 1150 bokser je tudi zavijal v desno, ko si spustil belanco.

 

lp

Točno to me skrbi, ker ne bi rad kupil razbitega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno to me skrbi, ker ne bi rad kupil razbitega.

Mislš rečt popravljeneg, ker malo kdo prodaja razbitega.Sicer pa v trgovinah z novimi zihr ne boš dobu razbitega 100%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tanovem tud ko kupiš novega ni nov,prodajali so ga letnik2013 mal ceneje ker smo pač 2014,po preverjanju v BMW servisu smo prišli do ugotovitve da je motor 2009 :eek: bilo je en teden nazaj,kateri diler je bil pa povem v kakšni drugi temi ki je temu namenjena!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delali so jih od 2006-08.v trgovinah so stali, ker so bili predragi in ni bilo zanimanja. Jaz kupujem rabljenega in nepopravljenega, zato tudi sprašujem, če ima motor tendenco v desno zaradi vrtilnega momenta agregata ali pa so vsi že popravljeni. Pravzaprav sem probal že tri in vsi  gredo malenkost v desno, ko spustim balanco.  Se ne spoznam na boxerje! Lastniki  bi to morali vedeti ali pa jih to ne zanima!?

Popravljeno . Popravil rihard123
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se sekirat. Vsak boxer gre malo v desno zaradi svoje konstrukcije. Pa ne zaradi vrtilnega momenta motorja . 

Ma za ta denar (kot stane nov) ne bi pričakoval šlampasto konstrukcijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se sekirat. Vsak boxer gre malo v desno zaradi svoje konstrukcije. Pa ne zaradi vrtilnega momenta motorja . 

Popravljeno . Popravil rihard123
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da ti bokser vleče rahlo v desno je normalno.

 

Da pa ima pri tem vlogo tudi v desno vrteči motor in s tem vztrajnik, se pa najbolje opazi, ko se voziš po zadnjem kolesu! Torej, malo v desno je OK!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Mogoče kdo ve, če se da kje pri nas nabavt dodatke od Wunderlicha (včasih je to robo držal Selmar,zdaj pa baje ne več), al mi ostane sm onlineshop?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!