Skoči na vsebino

BMW razno (primerjave modelov, splošne debate)


bmwslo

Priporočene objave

Evo ljudje serviserji, firbci in kaj nas je še takih fanatikov bmw-ja

Oki brrrm je ponudil delavnico na dolenjskem, jaz pa lahko svojo ponudim na štajerskem.

Bomo z veseljem kaj pošraufali.

Knjiga za R modele R 850, 1100, 1150 je doma

Tako da

Ste vabljeni

Dušan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ljudje serviserji, firbci in kaj nas je še takih fanatikov bmw-ja

Oki brrrm je ponudil delavnico na dolenjskem, jaz pa lahko svojo ponudim na štajerskem.

Bomo z veseljem kaj pošraufali.

Knjiga za R modele R 850, 1100, 1150 je doma

Tako da

Ste vabljeni

Dušan

Brrrm je rekel, da bo dal za gajbo... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problem.

Kavcija za gajbo je tam okoli 4 €.

Druigače bi bilo, če bi zapisal za gajbo pira.

:grim :lol: :lol1:

(Ice, prosim briši, ker je to resna tema)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer, ne Brrrm,

je velikodušno ponudil svojo delavnico.

:)

:headbang: :headbang:

spregledal, se opravičujem

ampak ponudba še vedno velja

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še par slikic prilimam, mogoče komu kdaj kaj prav pride za pogledat, če se bo lotil podobnih popravil. Slikice so bile napravljene ob mojem predlanskem in lanskoletnem vzdrževanju motorja. Še malo da pokomentiram.

1. slika-menjava tesnil v prvih vilicah, motor stoji na kanalu, da se lahko izvlečejo teleskopi

2. slika-menjava sklopke ( 1. pogled)

3. slika-menjava sklopke ( 2. pogled)

4. slika-onovljena lamela sklopke

5. slika-nastavitev ventilov

6. slika-Modifikacija na motorju-zamenjava levega napenjalca verige ( stari tip ) z napenjalcem ( novi tip, kateri je nameščen na motorju serije BMW R. Na sliki je novi tip levo stari tip desno

7. slika-Zamenjava filtra goriva v rezervoarju goriva ( v roki držim original čistilec - samo za primerjavo )

Če je bo obodu filter samo za malenkost večji ne bo šel v rezervoar, ker je premajhna odprtina

Še ena slikca mi je nekam izginla, evo še to.

P.S. Nekaj so se med sabo pomešale boste že našli pravi redosled.

Tetec, tudi meni je šlo nenehno rožljanje verige pri štartu močno na živce, nabavil sem napenjalec od novega R1200 in ga zamenjal za starejšo varjanto. Na tvojih slikah, kjer imaš stari in novi napenjalec, imaš zraven novega tudi vzmet. Zakaj? Jaz imam občutek, da tista vzmet ne sodi tja, tudi vgradil sem napenjalec brez nje, saj ima napenjalni cilinder svojo. V dvom, da sem pravilno zmontiral pa me je spravilo dejtsvo, da ko sem na servisu vse skupaj kupil, je bila v kompletu tudi ta vzmet. Sem morda zmontiral kaj narobe? Motor dela že 2000km brez problema, rožlja pa tudi ne več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te držimo za besedo :OK:

Ni problema, kar obljubim drži, tako da sem mož beseda

D :yea1: :yea1: :worship: :xx: .) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navodila KLIKNI za R1200GS, niso pdf navodila ampak aplikacija. Imam še CD v isti obliki za R1200GS/RT/RS (vse tri modele skupaj), ki pa ga ne mislim dajat na net (cca. 600MB).Za več info pa na zs. Ko prvič zaženeš aplikacijo, v "SETTINGS" nastavi pot "XML folder". To je pot za temp datoteke, najbojše kar glavno mapo aplikacije npr.: c:\program files\bmw r1200gs

lp

Popravljeno . Popravil TBoxer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navodila KLIKNI za R1200GS, niso pdf navodila ampak aplikacija. Imam še CD v isti obliki za R1200GS/RT/RS (vse tri modele skupaj), ki pa ga ne mislim dajat na net (cca. 600MB).Za več info pa na zs. Ko prvič zaženeš aplikacijo, v "SETTINGS" nastavi pot "XML folder". To je pot za temp datoteke, najbojše kar glavno mapo aplikacije npr.: c:\program files\bmw r1200gs

lp

Hvala ti za zdaj :OK: Bova enkrat zapekla na en CD :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

novi bmw 800 gs ?

Kaj si mislil z tem vprašajem :hmm:

drugače pa tema za ta motor že obstaja tule

Mi je pa zelo všeč :grim (izvzemši jermenski pogon), upam le, da ni samo photoshop .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdrawc - vprašaj zato, ker to ni kaka uradna fotka, ampak sem jo pač "nekje našel". Če bi bil ziher, ne bi blo vprašaj, ampak pika al pa klicaj (če bi me recimo ful rajcalo :-)).

se mi pa zdi ta na sliki luštkan. Škoda, da si tistega grdega Triumfa nabavil :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdrawc - vprašaj zato, ker to ni kaka uradna fotka, ampak sem jo pač "nekje našel". Če bi bil ziher, ne bi blo vprašaj, ampak pika al pa klicaj (če bi me recimo ful rajcalo :-)).

se mi pa zdi ta na sliki luštkan. Škoda, da si tistega grdega Triumfa nabavil :P

Sej se mi je zdelo nekaj takega :grim

se mi pa zdi ta na sliki luštkan. Škoda, da si tistega grdega Triumfa nabavil :P

Tudi meni je tale všeč :grim , je pa tudi res, da se nakaterim zdijo tudi BMWji grdi, pa kaj jim naj zdej jaz nardim...... :?

P.S. Tiger pa ni grd :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tetec, tudi meni je šlo nenehno rožljanje verige pri štartu močno na živce, nabavil sem napenjalec od novega R1200 in ga zamenjal za starejšo varjanto. Na tvojih slikah, kjer imaš stari in novi napenjalec, imaš zraven novega tudi vzmet. Zakaj? Jaz imam občutek, da tista vzmet ne sodi tja, tudi vgradil sem napenjalec brez nje, saj ima napenjalni cilinder svojo. V dvom, da sem pravilno zmontiral pa me je spravilo dejtsvo, da ko sem na servisu vse skupaj kupil, je bila v kompletu tudi ta vzmet. Sem morda zmontiral kaj narobe? Motor dela že 2000km brez problema, rožlja pa tudi ne več.

Ne, ne nič nisi naredil narobe. Tisto vzmet dobiš zraven, samo ne gre noter. Ne vem zakaj so mi jo dali. Novi napenjalec ima vzmet in ventil, tako da vedno vzdržuje isti tlak olja v napenjacu, s tem je pa tudi veriga v vseh režimih delovanja motorja konstantno napeta. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne nič nisi naredil narobe. Tisto vzmet dobiš zraven, samo ne gre noter. Ne vem zakaj so mi jo dali. Novi napenjalec ima vzmet in ventil, tako da vedno vzdržuje isti tlak olja v napenjacu, s tem je pa tudi veriga v vseh režimih delovanja motorja konstantno napeta. :OK:

Ja, razlika proti prej je očitna. Samo še na servisu niso vedeli, da paše noter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in koliko ti je post od brumerja povedal o k 1200 gt ? razen da je k 1200 r z vso dodatno opremo najboljsi motor in da vsi ostali nimamo ne pameti in ne denarja si ga privosciti ? ce ti toliko pomeni ta post je bolje da prelistas bmw prospekt o gt; bos dobil vec info.

ali pocakaj kaksen teden pa ti iz prve roke povem kako se gt obnasa (ce bo vreme).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in koliko ti je post od brumerja povedal o k 1200 gt ? razen da je k 1200 r z vso dodatno opremo najboljsi motor in da vsi ostali nimamo ne pameti in ne denarja si ga privosciti ? ce ti toliko pomeni ta post je bolje da prelistas bmw prospekt o gt; bos dobil vec info.

ali pocakaj kaksen teden pa ti iz prve roke povem kako se gt obnasa (ce bo vreme).

bo prepozno ker bo po vesj vrjetnosti jutri že zaaran

drugače pa lohk vseeno poročas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in koliko ti je post od brumerja povedal o k 1200 gt ? razen da je k 1200 r z vso dodatno opremo najboljsi motor in da vsi ostali nimamo ne pameti in ne denarja si ga privosciti ? ce ti toliko pomeni ta post je bolje da prelistas bmw prospekt o gt; bos dobil vec info.

ali pocakaj kaksen teden pa ti iz prve roke povem kako se gt obnasa (ce bo vreme).

PROVOCIRAŠ AMPAK ZASTONJ- NEBO TI RATALO KAR NAMERAVAŠ:!!!!!!!!!!!!!!

Odslej naprej samo berem in tistemu ki smatram,da rabi mojo pomoč mu pošljem privat sporočilo,kjer na moje dobro in na tvojo žalost nimaš upliva. :BUA: :BUA: :BUA:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!