Skoči na vsebino

BMW razno (primerjave modelov, splošne debate)


bmwslo

Priporočene objave

brumer,

kaj nameravam, bi prosim pojasnil tudi meni ? lahko ti samo se narisem, ce ne razumes pisane besede.

ce domnevas za vsakim postom skriti atentat na sebe (a.k.a. paranoja) si si sam kriv. BTW ne vem zakaj bi moral jaz karkoli skrivati; ce bi hotel bi ti letel in pika. konec diskusije. ce tudi tega ne razumes........ eh :doze:

lepo ti je bilo pojasnjeno, nisi hotel razumeti. sankcioniran si bil, tudi nisi razumel; ali ne mores ali ne znas (kljub razlagi) ves spet samo ti sam. pravila so jasna (napisana) ce jih ne razumes vprasaj; nobeno vprasanje ni butasto, butasti so samo odgovori. seveda predpostavjam, da se prej oseba informira glede tematike.

in da ti se pojasnim zakaj je bil tvoj post zbrisan (mogoce bos sedaj razumel vec kot samo dve piki):

K 1200 R in K 1200 GT nista isti model motorja. ker moras seveda v vsaki temi nakladati - kljub nepovezanosti - o tvojem BMW-ju (K 1200 R z vso dodarno opremo za xx.xxx €) in kako so vsi drugi bogi na duhu in denarnici, ker si ne kupijo tega, kar jim ti z vso vehemenco probavas vtrapiti; mogoce se najprej vprasas zakaj ne vozijo vsi BMW, ne marajo vsi piva, ne jejo vsi spagetov, ni vsem vsec ista barva itd. itn. in MOGOCE (ampak dvomim) bos zacel malce drugace gledati na forum; ne kot na tvojo osebno internetno platformo za oglasevanje BMW, ampak kot virtualni prostor, kjer ljudje izmenjujejo izkusnje o razlicnih zadevah. da ne bomo v temi o spodnih gatah brali o tvojem BMW-ju obstaja za doticni motocikel posebna tema.

da ti se opisem z analogijo na tvojem nivoju: ti raje scijes po celi kopalnici, samo v skret ne. kaj je kopalnica, kaj skret in kaj tisto kar mora v stranisce analogno s teboj in tvojim bmw-jem bos menda razumel.

lep dan :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo! A je tu na foromu kak diler, ki se ukvarja z deli za bmw-je? Namreč rabil bi zadnjo felgno za f 650 cs. Najboljš bi blo kako rabljeno,lahk pa tud novo,če bo kaj ceneje, ko pri uradnem zastopniku.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

F888RS Motorrad št.6

Zanimivo ampak zaenkrat le narisano!

Pa test treh singlov X serije. Za vsakega malo :OK: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

oy!

zanima me, ali vas je veliko, ki osnovne serivise na bmw-ju delata doma? namreč, ko gledam mašino od boxerja, se kar samo ponuja, da bi sam poštimal par stvari. s tem mislim menjavo olja in filtra, svečk, nastavitev ventilov...

to mi je predvsem v veselje, pa tudi kak evro se da prišparat (se mi zdi da je polovica računa samo delo) vendar se sam še nisem lotil nobenega servisa pri motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oy!

zanima me, ali vas je veliko, ki osnovne serivise na bmw-ju delata doma? namreč, ko gledam mašino od boxerja, se kar samo ponuja, da bi sam poštimal par stvari. s tem mislim menjavo olja in filtra, svečk, nastavitev ventilov...

to mi je predvsem v veselje, pa tudi kak evro se da prišparat (se mi zdi da je polovica računa samo delo) vendar se sam še nisem lotil nobenega servisa pri motorju.

Servis GS 1150 20000 Km 204€ od tega 85€ delo. Na pooblascenem servisu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oy!

zanima me, ali vas je veliko, ki osnovne serivise na bmw-ju delata doma? namreč, ko gledam mašino od boxerja, se kar samo ponuja, da bi sam poštimal par stvari. s tem mislim menjavo olja in filtra, svečk, nastavitev ventilov...

to mi je predvsem v veselje, pa tudi kak evro se da prišparat (se mi zdi da je polovica računa samo delo) vendar se sam še nisem lotil nobenega servisa pri motorju.

No jaz sem en teh ki sam servisiram svoj motor. Tako da ce te kaj zanima povej pa bomo pomagali. Je pa lepo vse dostopno kot si ugotovil... in seveda je pa potrebno še sinhronizirat celindre - uplinjače, za kar pa tudi imam pripravo doma.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sklepam, da je malo večji servis na vsak drugi interval, torej na 20 000 km. na 10 000 km pa se menja olje in filter za kar pa ni potrebno motor dajat na tester, ali pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sklepam, da je malo večji servis na vsak drugi interval, torej na 20 000 km. na 10 000 km pa se menja olje in filter za kar pa ni potrebno motor dajat na tester, ali pač?

in ventile naštelat, zavorno olje zamenjat, na vsakih 20.000 svečke zamenjat in oba filtra. Pa še kakšne dihtunge, če je trba... :yea1: in to je na vsakih 10.000km.... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ventile naštelat, zavorno olje zamenjat, na vsakih 20.000 svečke zamenjat in oba filtra. Pa še kakšne dihtunge, če je trba... :yea1: in to je na vsakih 10.000km.... :grim

zavorno olje na 10kkm ? ni to malo prepogosto? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zavorno olje na 10kkm ? ni to malo prepogosto? :blink:

Odvisno koliko km delaš letno :D Enkrat na leto je priporočeno... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sklepam, da je malo večji servis na vsak drugi interval, torej na 20 000 km. na 10 000 km pa se menja olje in filter za kar pa ni potrebno motor dajat na tester, ali pač?

in ventile naštelat, zavorno olje zamenjat, na vsakih 20.000 svečke zamenjat in oba filtra. Pa še kakšne dihtunge, če je trba... :yea1: in to je na vsakih 10.000km.... :grim

Evo to je to skupaj kar je povedano je priporoćljivo, kot je že rečeno je vse priporočljivo, nihče te ne more prisilit da kaj narediš... ampak kakor boš skrbel za motor tako boš vozil

zavorno olje na 10kkm ? ni to malo prepogosto? :blink:

Odvisno koliko km delaš letno :D Enkrat na leto je priporočeno... :yea1:

Kar pa se zavornega olja tiče, pa je tako da je zavorno olje zelo hidroskopično - veže nase vlago v zraku in ker ga je v zavornem sistemu zelo malo je hitro prenasičeno... in imaš lahko probleme pri daljšem zaviranju da olje zavre

no priporočilo je vsako leto

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea1: eni olje(bremz) menjajo na tri leta. Jaz sem ga vsako leto. Motor mi je delal, ko urca... :yea1:

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim pomoč kupil sem bmw k 1200 rs in ima samo 14000 realnih kilometrov je pa 99 letnik po 500 km mi je odleteu abs a je mozno da bi v tovarni kaj dosegu glede zamenjave ali pokrivanja stroskov ker stane zamenjava 1900 euro za novega sem drugi lastnik . pa se vrasanje je pametno ta abs 2 hidro agregat kupim iz druge roke baje ni dobro ce je iz stovcenega motorja .ce je kdo imel podobno izkusnjo lepo prosim za odgovor aja je pametno voziti motor z pokvarjenem abs . :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moje laično mnenje je, da se načeloma lahko voziš z motorjem, saj zavore delujejo normalno, le abs v kritičnih trenutkih ne bo deloval. sicer pa si imel strašansko smolo, da se ti je to zgodilo.

nisem pa povsem razumel- ali to je med vožnjo kak delec odletel stran, ali je abs preprosto mrknil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moje laično mnenje je, da se načeloma lahko voziš z motorjem, saj zavore delujejo normalno, le abs v kritičnih trenutkih ne bo deloval. sicer pa si imel strašansko smolo, da se ti je to zgodilo.

nisem pa povsem razumel- ali to je med vožnjo kak delec odletel stran, ali je abs preprosto mrknil?

ja kar samo je zacelo utripat vem da se lahko brez vozim sam ni pa fajn obcutek !!! :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kar samo je zacelo utripat vem da se lahko brez vozim sam ni pa fajn obcutek !!! :?

Si bil na servisu in so ti oni postavili diagnozo ali sam sklepaš kaj bi lahko bilo ??

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, če prav sklepam, utripa abs lučka, torej ti ni nič stran padlo. vredu. verjetno so to že storil, ampak za vsak slučaj...si pregledal varovalke abs-a?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim pomoč kupil sem bmw k 1200 rs in ima samo 14000 realnih kilometrov je pa 99 letnik po 500 km mi je odleteu abs a je mozno da bi v tovarni kaj dosegu glede zamenjave ali pokrivanja stroskov ker stane zamenjava 1900 euro za novega sem drugi lastnik . pa se vrasanje je pametno ta abs 2 hidro agregat kupim iz druge roke baje ni dobro ce je iz stovcenega motorja .ce je kdo imel podobno izkusnjo lepo prosim za odgovor aja je pametno voziti motor z pokvarjenem abs . :headbang:

ja kar samo je zacelo utripat vem da se lahko brez vozim sam ni pa fajn obcutek !!! :?

Skoraj bi si upal trditi, da je težava smo v švoh akumulatorju. Če zamenjaš aku in nato resetiraš ABS (poglej kje po netu) bo zadeva rešena. Meni se je to dogajalo na starem K-ju, ko je bil aku fuč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim pomoč kupil sem bmw k 1200 rs in ima samo 14000 realnih kilometrov je pa 99 letnik po 500 km mi je odleteu abs a je mozno da bi v tovarni kaj dosegu glede zamenjave ali pokrivanja stroskov ker stane zamenjava 1900 euro za novega sem drugi lastnik . pa se vrasanje je pametno ta abs 2 hidro agregat kupim iz druge roke baje ni dobro ce je iz stovcenega motorja .ce je kdo imel podobno izkusnjo lepo prosim za odgovor aja je pametno voziti motor z pokvarjenem abs . :headbang:

Nevznemirjaj se ampak pojdi na servis,da ti prečekajo(ABS-računalnik) in vidijo kaj je vzrok,da je ABS prenehal delovati in šele ko boš izvedel kaj je narobe in koliko stane popravilo- začni jamrat in spraševat. Nvamreč lahko je povsem minimalna napaka Npr.varovalka,senzor,relej,motorček,razdelilec itd.itd. :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skoraj bi si upal trditi, da je težava smo v švoh akumulatorju. Če zamenjaš aku in nato resetiraš ABS (poglej kje po netu) bo zadeva rešena. Meni se je to dogajalo na starem K-ju, ko je bil aku fuč.

Js sm imel isto z slabim akumulatorjem. Ko sem ga zamenjal, je ABS začel čudežno delovat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!