Skoči na vsebino

BMW razno (primerjave modelov, splošne debate)


bmwslo

Priporočene objave

Edini problem boxerja je zračno hlajenje in zaradi tega ni tako čist, močan in učinkovit kot vodno hlajeni litrski dvovaljniki.

Aja, pa vedno se oglašajo fanatični bmw riderji. Malo objektivnosti ni še nobenga pobralo. :whistle:

....biser.....

pa si v to prepričan, ali si to nekje slišal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ze kdo probal bmw megamoto ? :naughty:

BTW sem se malo pogovarjal z enim bmw-jevim "tehnikom" in pravi, da ni problem iztisniti z relativno malo truda dodatnih 20-30 KM iz trenutno zasnovanega boxerja (letnik 07/08).

da ne bo kdo ravno razmisljal kako star in nenpareden koncept je vse skupaj. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če še koga zanima malo suhoparne statistike za 2006

2006 BMW Motorcycle Sales

January 13, 2007 - BMW reports that worldwide BMW motorcycle sales for December were up 36.8 percent over the same period the previous year, while annual sales topped 100,000 units. BMW Motorrad USA, also posted increases for December as well as annual sales.

The strong performance was claimed to be due to the introduction of new models as well as the continued performance of existing models. At the head of the list was the top-selling model – the R 1200 RT – which was named “Best Touring Bike” in 2006 for the second year in a row by editors of Motorcyclist Magazine.

BMW’s R 1200 GS model – named “Best Adventure Bike” last year by Motorcyclist – accounted for the marque’s second highest volume. The F 650 GS was BMW’s third best-selling bike.

BMW Motorrad USA will introduce several new motorcycles for 2007 – the G 650 series, the F 800 series, and the K 1200 R Sport models – all of which are expected to contribute to another strong year.

100,000 motorcycles were produced and sold for the first time, which now means that over 2 million motorcycles have been sold in the company's entire history. Exactly 100,064 BMW motorcycles were sold worldwide - the highest number ever supplied by the company to customers in a single year. Compared to the previous year (97,474 units) this means a sales increase of 2.7 per cent.

And the company can boast yet another proud statistic for 2006: in December the number of all BMW motorcycles produced since 1923 reached the two million mark. By the end of the year a total of 2,061,977 motorcycles had been produced, 1,616,016 having come off the production lines of the motorcycle plant in Berlin-Spandau since 1969.

In keeping with the company’s roots, the 100,000th motorcycle was a flat twin “Boxer”, an unfaired R 1200 R in Night Black non-metallic fitted with Integral ABS.

The foundation for increased production was laid by investments made in past years. Some 117 million euros was spent on developing motorcycle production in the Berlin plant between 2001 and 2003. Today it is regarded as one of the most state-of-the-art motorcycle plants in the world.

The markets in Western Europe accounted for the lion’s share of the impressive sales results. In Germany, a total of 23,617 units had been supplied as of December, making BMW Motorrad the market leader in its home territory.

The second strongest market for the company was Italy with 13,651 units, followed by the US (12,825 units) and Spain (10,002 units).

The R 1200 GS – along with its sibling model Adventure - achieved phenomenal sales success with 31,138 units. Not only is it the market leader by far among the large-volume enduro motorcycles, it is probably one of the best-selling motorcycle models worldwide in the category over 500 cc.

Ranking in second place in terms of popularity of BMW motorcycles is the touring bike R1200 RT with 13,384 units. The single-cylinder model F 650 GS and the model variation Dakar was sold 12,511 times.

Within a decade, BMW Motorrad has become the biggest and most successful manufacturer of large-volume motorcycles in Europe. But for Dr. Herbert Diess, the managing director of BMW Motorrad, volume increase is not the ultimate objective: “Our company strategy is long-term and oriented towards the permanent profitability of all products; it is not simply geared towards volume. Rankings in registration statistics are not the main focus of our interest. We invest carefully in innovations and technologies for new models, consolidating and extending our segments and market positions. This secures a strong position within the market for us and our dealers.”

Looking ahead to 2007, BMW Motorrad starts out with five new models. The new single-cylinder series with the models G 650 Xchallenge, Xcountry and Xmoto, and the K 1200 R Sport will all be available from dealerships in Germany from March 10, 2007 and the HP2 Megamoto follows in late spring.

--------------------------------------------------------------------------------

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je moje mnenje. A te kaj moti? :rolleyes:

Glede tega, da je zaradi zračnega hlajenja omejen pri moči, se ne strinjam. Pred časom sem gledal eno predelavo R1100S, ki ima serijsko 98KM na okrog 160KM (na gredi, ne na kolesu). Če najdem vir ga prilepim sem.

Problem pri boxerju je segrevanje, posebno, če ostaneš v kakšni koloni pri visokih temperaturah. Ko sem stal v koloni eno uro sredi Rijeke pri 35 stopinjah sem se moral malo ustavit, ker je začelo že smrdet po olju. Hec hec. :ninja: Pač namesto hladilne tekočine dolivaš olje :ninja: :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fzr 1000 turbo ima lahko 230km+ na zadnjem kolesu.

Govorim za serijske motorje, ki mora zdržati kar nekaj kilometrov ob praktičnosti in ekonomičnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fzr 1000 turbo ima lahko 230km+ na zadnjem kolesu.

Govorim za serijske motorje, ki mora zdržati kar nekaj kilometrov ob praktičnosti in ekonomičnosti.

Aja pardon, sem mislil, da je bilo govora o moči in učinkovitosti.

Za to fzr 1000 pa difenbahije rastejo, ko gre mimo, ker je tako čista :naughty:

Itak pa, da starejša zasnova motorja ne more imet enakih emisij kot novejša zasnova. Jebat ga, sej nas je sram, ker onesnažujemo :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fzr 1000 turbo ima lahko 230km+ na zadnjem kolesu.

Govorim za serijske motorje, ki mora zdržati kar nekaj kilometrov ob praktičnosti in ekonomičnosti.

Saj o tem govorimo BMW-ejaši. praktičnost in ekonomičnost :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Pred časom je v moje oko padel K1200LT in je še kar notri. Začel sem razmišljati o menjavi, zdaj pa me zanimajo izkušnje z njimi. Kako se obnese na cesti, kakšen je v primerjavi z Goldo,...

Predno se v akcijo zaženejo vsi fundamentalisti in vozniki ob tabornem ognju, se me prosim usmilite. Zanimajo me konkretne izkušnje, ne baba rekla, baba kazala. Iščem motor, s katerim bom šel popoldne v Salzburg po eno Mozartovo kroglico, pa me potem ne bo zadnja plat bolela naslenji dan, s katerim se bom odpeljal na morje, pa ne bom debelo gledal kam naj dam tistih nekaj cotic in šotor. Ne rabim dirkalnika, in nimam želje izzivati Darvinove teorije v ovinkih, cenim pa udobno vožnjo ob spremljavi glasbe in z nasmehom na faci.

Torej, želim si izvedeti vaše izkušnje, ampak res vaše, ne pa kaj je rekel fant od bratrančeve sestre. Ali se z njimi pojavljajo kakšne težave (pogled na kartdan kot je bil Bambijev ni ravno vzpodbuden).

Hvala vnaprej.

LP,

Gorazd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pardon, sem mislil, da je bilo govora o moči in učinkovitosti.

Za to fzr 1000 pa difenbahije rastejo, ko gre mimo, ker je tako čista :naughty:

Itak pa, da starejša zasnova motorja ne more imet enakih emisij kot novejša zasnova. Jebat ga, sej nas je sram, ker onesnažujemo :unsure:

Ne razumeš, kaj sem hotel povedat. :rolleyes:

Saj o tem govorimo BMW-ejaši. praktičnost in ekonomičnost :worship:

No evo, saj se razumemo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Pred časom je v moje oko padel K1200LT in je še kar notri. Začel sem razmišljati o menjavi, zdaj pa me zanimajo izkušnje z njimi. Kako se obnese na cesti, kakšen je v primerjavi z Goldo,...

Predno se v akcijo zaženejo vsi fundamentalisti in vozniki ob tabornem ognju, se me prosim usmilite. Zanimajo me konkretne izkušnje, ne baba rekla, baba kazala. Iščem motor, s katerim bom šel popoldne v Salzburg po eno Mozartovo kroglico, pa me potem ne bo zadnja plat bolela naslenji dan, s katerim se bom odpeljal na morje, pa ne bom debelo gledal kam naj dam tistih nekaj cotic in šotor. Ne rabim dirkalnika, in nimam želje izzivati Darvinove teorije v ovinkih, cenim pa udobno vožnjo ob spremljavi glasbe in z nasmehom na faci.

Torej, želim si izvedeti vaše izkušnje, ampak res vaše, ne pa kaj je rekel fant od bratrančeve sestre. Ali se z njimi pojavljajo kakšne težave (pogled na kartdan kot je bil Bambijev ni ravno vzpodbuden).

Hvala vnaprej.

LP,

Gorazd

Moja izkušnja, na dnevu odprtih vrat.

Za to kar bi ga rad imel, bo čudovit motor. Ni za mestno gužvo in za naglo premetavanje iz ovinka v ovinek. Je za pravo križarjenje in uživanje. Bi pa ti priporočal da se zmeniš za testno vožnjo pa da vidiš, če je to to. In mogoče probaš še GW. Sedi se na BMW-ju kot v fotelju, in malo se mu na mestu kilogrami poznajo. Ampak med vožnjo izgine vse in radio igra brez posebnosti do 100 km na uro. Kot v avtu. Tako da užitek in nasmeh na faci zagotovljen.

Upam da sem pomagal kaj.

Lep pozdrav

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Pred časom je v moje oko padel K1200LT in je še kar notri. Začel sem razmišljati o menjavi, zdaj pa me zanimajo izkušnje z njimi. Kako se obnese na cesti, kakšen je v primerjavi z Goldo,...

Predno se odločiš za nakup LT-eja probaj in malo preberi o tehniki na novem K-1200- GT-eju.Moje mnenje enkraten potovalec v Nm imamo dva enega ima moj kolega ,pred parimi dnevi ga je pripeljal pokazat in njegove prve besede so bile; prav si imel nikoli več boxerja 4-je cilinri to je pravi motor.Ni začetnik,namreč do sedaj ca 15 let je vedno vozil boxerja,motorje menja na vsake dve leti-mož z izkušnjami. :worship:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cisto :topic:

brumer, ti se vedno imas doma centralno kurjavo ? mogoce na olje ali ze (spet) na trsa goriva ?

v primeru da pritrdilno kimas, bi ti lahko zacel nastevati razloge kako si nazadnjaski in nenapreden s taksno (centralno) kurjavo (vseeno ali olje, plin, les, cetrto).

:whistle:

ICE s teboj nimam kaj razpravljat ni v mojem interesu,če te pa že zanima na kaj kurim z Slovensko FOVŠIJO še posebno s tvojo gori kot 100 :devil: :devil: :devil:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko kdo reče BMW motor, na kaj takoj pomislite?

Na servis... :whistle:

Drugače pa se mi zdi, da ena precej znana in spoštovana evropska firma še vedno prisega na boxer zasnovo - in njihovim izdelkom nihče ne reče, da so 'zastareli' in da jih je povozil čas.

post-2208-1187129636_thumb.jpg

Tudi med japonci se najde kakšen, ki meni, da je boxer nadvse primerna zasnova:

post-2208-1187129653_thumb.jpg

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je zakaj je pa porše prešel na vodno hlajenje, subaru je pa itak že skoz vodno hlajen. :naughty:

S samo zasnovo boxerja ni nič narobe, le zrak mu narobe hodi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj K greje v noge kot hudič, pa je na vodo.

Zdravo.

Pred časom je v moje oko padel K1200LT.....Ali se z njimi pojavljajo kakšne težave (pogled na kartdan kot je bil Bambijev ni ravno vzpodbuden)......

Poizkusil le 1x, presenečen nad voznostjo, hitrostjo in nepričakovano gibčnostjo. Zelo visoka hitrost, pospeški in v redu poraba. Sopotnica bo srečna. Hecna balanca, vendar deluje. Za kardan pa se ne sekirat. Cenovno je menjava enaka ali nižja od verig in verižnikov, ki bi jih sicer zgulil v takšnem času (cca 150kKm+). Na trgu je precej rabljenih, nekaj z zelo malo kilometri. V primerjavi z GW je recimo cenejši, airbag pa si narediš s pivom.

Glede 1200GT (novi model) : nima več cegla za mašino, kufri so malo manjši. Poglej raje za K1200GT prejšnji model.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ti je lasagna že vse napisal. Delim mnenje z njim. Sam sem probal 2 x in moram priznat, da je vožnja super. Je pa res, da je v mestni gužvi malo bolj štorast, ampak enako je sigurno z goldo. So pač gabariti taki. Teža sploh ni problem, saj ima zelo nizko težišče. Jaz nisem ravno velik in sem ga brez težav dvignil iz stranske noge, na parkirišču, ki je viselo na isto stran. Ni panike. Sploh če je novejši model, ki ma že hidravlično centralno stojalo :worship: :worship:

Super motorček :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja izkušnja, na dnevu odprtih vrat.

Za to kar bi ga rad imel, bo čudovit motor. Ni za mestno gužvo in za naglo premetavanje iz ovinka v ovinek. Je za pravo križarjenje in uživanje. Bi pa ti priporočal da se zmeniš za testno vožnjo pa da vidiš, če je to to. In mogoče probaš še GW. Sedi se na BMW-ju kot v fotelju, in malo se mu na mestu kilogrami poznajo. Ampak med vožnjo izgine vse in radio igra brez posebnosti do 100 km na uro. Kot v avtu. Tako da užitek in nasmeh na faci zagotovljen.

Upam da sem pomagal kaj.

Lep pozdrav

D.

Hvala za pomoč. Vsekakor dobrodošle informacije. Testna z GW je že dogovorjena, za LT pa tudi. Mimogrede, v Sloveniji ni LT-ja za testno! Se mi zdi sramotno, ni čudno da jih prodajo sorazmerno malo (napram GW recimo), kdo bo pa izpljunil take denarje brez testa! V Avstriji sta npr. 2 kosa za teste (sam se bom kar v Munchen zagnal), kjer pa itak ni probem.

LP,

Gorazd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj K greje v noge kot hudič, pa je na vodo.

Poizkusil le 1x, presenečen nad voznostjo, hitrostjo in nepričakovano gibčnostjo. Zelo visoka hitrost, pospeški in v redu poraba. Sopotnica bo srečna. Hecna balanca, vendar deluje. Za kardan pa se ne sekirat. Cenovno je menjava enaka ali nižja od verig in verižnikov, ki bi jih sicer zgulil v takšnem času (cca 150kKm+). Na trgu je precej rabljenih, nekaj z zelo malo kilometri. V primerjavi z GW je recimo cenejši, airbag pa si narediš s pivom.

Glede 1200GT (novi model) : nima več cegla za mašino, kufri so malo manjši. Poglej raje za K1200GT prejšnji model.

GT mi ne sede. Sem ga probal, ampak enostavno mi ne sede. Z njim ni nič narobe, da ne bo nesporazuma, samo meni ne sede.

Kar se tiče kardana, me redna obraba ne skrbi. Skrbijo me poročila lastnikov o okvarah. Menda so bile težave zaradi neskromnih 400kg mase, ki preobremenjujejo ležaj v kardanu. To je tudi razlog, da me zanima samo post 2004 model. Porota se še ni izrekla ali staro ali novo (menda bo nov model, ki pa me ne zanima), tako da se bo treba hitro izreči.

LP,

Gorazd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Pred časom je v moje oko padel K1200LT in je še kar notri. Začel sem razmišljati o menjavi, zdaj pa me zanimajo izkušnje z njimi. Kako se obnese na cesti, kakšen je v primerjavi z Goldo,...

Predno se v akcijo zaženejo vsi fundamentalisti in vozniki ob tabornem ognju, se me prosim usmilite. Zanimajo me konkretne izkušnje, ne baba rekla, baba kazala. Iščem motor, s katerim bom šel popoldne v Salzburg po eno Mozartovo kroglico, pa me potem ne bo zadnja plat bolela naslenji dan, s katerim se bom odpeljal na morje, pa ne bom debelo gledal kam naj dam tistih nekaj cotic in šotor. Ne rabim dirkalnika, in nimam želje izzivati Darvinove teorije v ovinkih, cenim pa udobno vožnjo ob spremljavi glasbe in z nasmehom na faci.

Torej, želim si izvedeti vaše izkušnje, ampak res vaše, ne pa kaj je rekel fant od bratrančeve sestre. Ali se z njimi pojavljajo kakšne težave (pogled na kartdan kot je bil Bambijev ni ravno vzpodbuden).

Hvala vnaprej.

LP,

Gorazd

Zdravo Gorazd,

z mojim LT-jčkom sem lansko leto in letos naredil 21.000km. Kupil sem novega. Super motor tako za voznika kot sopotnico. Presenetljivo hiter, živahen, udoben tako na avtocesti kot tudi v Dolomitih. Ravno sva se vrnila iz Livigna kjer sva vozila po okoliških prelazih. Nobenega problema. Stelvio je +2600m, cesta do njega je včasih bolj navita kot na Vršič pa je šlo brez težav. Užitek. ker ga zaradi zelo nizkega težišča položiš kolikor hočeš (ne do konca) ima dosti moči in super vleče iz ovinkov. Poraba je 5,3l/100km. Ker je težak 380kg plus tekočine plus voznik... je seveda treba biti previden pri speljevanju in ustavljanju. Kakšne brenčače znaš presenetiti s hitrostjo in vožnjo v ovinkih. Vsekakor ga boš v prvem mesecu vsaj 1X položil, verjetno kar doma, na dvorišču :rolleyes: , ampak ima dobro bočno zaščito in dva ga kar lahko dvigneta.

Nadaljša dnevna vožnja je bila Rim- Vrhnika, od tam sva šla ob 9:00 in bila doma ob 16:20. In še bi se vozil :yes:

Pri mestni vožnji in v gužvi pa se obnašam kot avtomobil in potem nimam nobenih težav. Ker je zelo dolg in širok (za motor) ter ostali udeleženci pustijo pri miru. Hidravlično stojalo je superca in ko ga dviguješ boš gotovo glavna atrakcija na parkirišču, haha.

Na 10.000km bo porabil okoli 0,7l olja, gume so mi zdržale, sprednja 8000km ter zadnja okoli 17.000 (vendar sem malo preteral, se mi zdi). Zavisi kako boš vozil, pa teža...

Če te še kaj zanima me lahko PM-aš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je zakaj je pa porše prešel na vodno hlajenje, subaru je pa itak že skoz vodno hlajen. :naughty:

S samo zasnovo boxerja ni nič narobe, le zrak mu narobe hodi.

Zrak mu narobe hodi le pri sami porabi olja in to da nesmes predolgo stat na mestu z vzganim motorjem...

Tudi Honda GW ima box masino pa kljub vodnemu hlajenju in 1800ccm zmore borih 87kw/118KM (za nekatire)

1800_ENG.JPG

Pac je tako da vozimo kosilnice in meni osebno je vsec ravno moja :evilgrin:

In se za tiste k govorijo naj probamo K-ja.

Probal sem (K1200R, K1200R sport) vem kako se pelje, ce bi izbiral med K1200R in R1200R bi vzel slednjega, zal...

--

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zrak mu narobe hodi le pri sami porabi olja in to da nesmes predolgo stat na mestu z vzganim motorjem...

Tudi Honda GW ima box masino pa kljub vodnemu hlajenju in 1800ccm zmore borih 87kw/118KM (za nekatire)

1800_ENG.JPG

Pac je tako da vozimo kosilnice in meni osebno je vsec ravno moja :evilgrin:

In se za tiste k govorijo naj probamo K-ja.

Probal sem (K1200R, K1200R sport) vem kako se pelje, ce bi izbiral med K1200R in R1200R bi vzel slednjega, zal...

Kakšna razlika pa je med tema dvema "K-1200-R" in" K-1200-R",pa še tole bi te vprašal, kateri norec ti je dal ta motor pri 25-tih za peljat,verjetno imaš bogatega očeta,pa brez zamere!!!!!!!!!!!!!

Ps.če misliš,da me stem,da bi kupil slednjega (verjetno misliš na 1200-R sport)kaj prizadeneš se motiš namreč spomladi menjam čeprav sta motorja povsem identična,razen malo razlike v veterni zaščiti,xenon luči,kontrola pritiska med vožnjo v pneumatikah in SRS-u seveda vse z doplačilom v dodatni opremi. :worship:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danci1973, mislil sem, na kakšno vrsto motorja se pomisli ob imenu BMW.. Boxer ali vrstni štirivaljnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz takoj pomislim na R100RT... Stara, dobra klasika. Nostalgik, pač. Pa saj muzika mi tudi stari rock gre bolj v uho. Mogoče so to leta, nekaj že mora biti. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!