Skoči na vsebino

Yamaha FZ 1


lederman

Priporočene objave

Ali to sploh obstaja? :whistle:

2006 so Fazerja obuvali v PILOT ROAD, ki še za pot s trgovine domov niso dobre.

A so na novem Fazerju tudi kaj drugega spremenila razen barv. Mene je pri mojem najbolj motilo vzmetenje. Pri počasni vožnji trdo kot biks, pri hitro voženih ovinkih pa sem mel občutek, da vzmetenje ni zmožno slediti neravninam na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2006 so Fazerja obuvali v PILOT ROAD, ki še za pot s trgovine domov niso dobre.

A so na novem Fazerju tudi kaj drugega spremenila razen barv. Mene je pri mojem najbolj motilo vzmetenje. Pri počasni vožnji trdo kot biks, pri hitro voženih ovinkih pa sem mel občutek, da vzmetenje ni zmožno slediti neravninam na cesti.

To mi nikoli ni bilo jasno, zakaj FZ1 serijsko obuvajo v ST gume. Je bilo že nešteto kritik v revijah in testih širom sveta, oni pa še vedno vstrajajo na ST gumah. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ga prodajajo kot "sport turerja" mogoče?

:hmm:

Na njihovi spletni strani kot sport turerja predstavljajo le FJR in ta ima serisjko gor Z6 (vsaj je imel eden od motociklov ki ga je Jure ravno sestavljal ko sem bil v njegovi delavnici).

"FZ1 / ABS - Serious attitude, serious power" - tak motocikel vsaj po moje zahteva tudi resno gumo za 150 vrlih konjičev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No FZ1-Fazer ponujajo kot "Long distance tourer". Pa mislim da razen maske ni nekih večjih razlik.

Kaj vse se da pa varno početi s sport turing gumami kot so Z6 pa ni treba posebej razlagat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2006 so Fazerja obuvali v PILOT ROAD, ki še za pot s trgovine domov niso dobre.

A so na novem Fazerju tudi kaj drugega spremenila razen barv. Mene je pri mojem najbolj motilo vzmetenje. Pri počasni vožnji trdo kot biks, pri hitro voženih ovinkih pa sem mel občutek, da vzmetenje ni zmožno slediti neravninam na cesti.

Madona ste vsi občutljivi na to vzmetenje:D

Za mojo staro so tudi govorili da je oh in sploh mehko/čudno, pa sem se enako hitro peljal skozi ovinek kot kdo drug z drugim motorjem, b.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frips, sedanji Fazer bo kmalu temeljito predelan. A se ne bi raje odločil za povsem novo generacijo VFR? (dve verziji,ena bolj sport,druga tourer) in še povsem nov ultralahek okvir bo imela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler ta nova VFR pride ven, bom mlade dobil. Za leto 2008 je ista.

Razlika v ceni je tudi cca 2000 eur, kar ni mačji kašelj in tolko boljša vsaj za mene ni.

Kar se tiče prenavljanja FZ1-ke. Za 2008 je enak, če bodo kake spremembe 2009? Mogoče. Samo do takrat ne mislim čakat.

FZ1 taka kot je, popolnoma zadovolji vse moje zahteve.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako dolgo pa spet ni; nova vfr bo nekaj povsem ekstra; ven pride jeseni 2008.

yamaha trenutno nekaj misli da bi imela podobno paleto.

sicer pa je ta yamaha tudi meni res všeč; bojim pa se komplet predelave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm 1 leto brez mašine? Že po enem tednu sem mel abstinenčno krizo :D

Dvomim, da bodo v kratkem naredili tako hudo predelavo. Model je zunaj šele dobro leto, tako da....

Če pa bo res kaj takega,supertruper, bomo pa zamenjal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Madona ste vsi občutljivi na to vzmetenje:D

Za mojo staro so tudi govorili da je oh in sploh mehko/čudno, pa sem se enako hitro peljal skozi ovinek kot kdo drug z drugim motorjem, b.p.

Mogoče sem mal razvajen, ker sem se prej s športakom vozil. Potem, ko enkrat veš kako mora vzmetenje delat s približki nisi več zadovoljen. Zato pa imam letos spet športaka, kljub temu, da mi je drža na Fazerju za cestno uporabo bolj všeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2rude: razvajena rit:D šala...... te razumem

2antares: zakaj prodal? vletel dober kupec, pa naveličal se 600-tke po 62k kmjev :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2006 so Fazerja obuvali v PILOT ROAD, ki še za pot s trgovine domov niso dobre.

A so na novem Fazerju tudi kaj drugega spremenila razen barv. Mene je pri mojem najbolj motilo vzmetenje. Pri počasni vožnji trdo kot biks, pri hitro voženih ovinkih pa sem mel občutek, da vzmetenje ni zmožno slediti neravninam na cesti.

Fripsu karkol daš v roke bo polagu ovinke da se kr kadi tako da tut fz1 ne bo izjema po mojem :grim pa še fukish je MMotor kak bi misty reku .) Drgač pa vedno lahko fazera zamenjaš za hondo po enem, dveh letih če si zaželiš spremembe :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fripsu karkol daš v roke bo polagu ovinke da se kr kadi tako da tut fz1 ne bo izjema po mojem :grim pa še fukish je MMotor kak bi misty reku .) Drgač pa vedno lahko fazera zamenjaš za hondo po enem, dveh letih če si zaželiš spremembe :naughty:

Točno to sem tudi naredil :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2antares: zakaj prodal? vletel dober kupec, pa naveličal se 600-tke po 62k kmjev :D

Ti oportunist. :rolleyes: :naughty:

Samo zdaj pred zimo kupovati nov motor? Mu bo padla vrednost. Sicer je 1000ccm fazer s pol-oklepom odlična kombinacija voznih zmogljivosti in udobja na cesti. Pa še za videti je res nabildano. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mu ne bo, sem ga tok ugodno dobil :naughty:

Sicer sem pa po 200kmjih zelo zadovoljen z njim. :yea1: Kaj več pa povem, ko ga ulaufam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mu ne bo, sem ga tok ugodno dobil :naughty:

Sicer sem pa po 200kmjih zelo zadovoljen z njim. :yea1: Kaj več pa povem, ko ga ulaufam.

Čestitke za novo pridobitev. Želim vsaj toliko varnih km-jev kot s prejšnjim konjičem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi vtisi so 1A. Edino malo mi je čudno, ker ko imam desno nogo/prste na fusstretni, se z peto dotikam auspuha :hmm:

Barva pa je rdeče-črna. Hotel čakati na 2008, sam ko sem videl, da je mašina srebrna, sem kar letos vzel :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja...pa celo prvo pomoč mi je uspelo stlačit pod zic :D

Ni ga čez prvo pomoč (sendvič s sokom) takrat, ko jo potrebuješ. :yea1:

menim, da si naredil odlično izbiro (res športen in nabildan motor združen z udobjem); :OK: :OK: :OK:

Želim ti, da z njim ne bi nikdar imel prometne nezgode.

Antares

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mu ne bo, sem ga tok ugodno dobil :naughty:

Sicer sem pa po 200kmjih zelo zadovoljen z njim. :yea1: Kaj več pa povem, ko ga ulaufam.

Cestitam!

No, kaksno obutev so ti namenili?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi vtisi so 1A. Edino malo mi je čudno, ker ko imam desno nogo/prste na fusstretni, se z peto dotikam auspuha :hmm:

Barva pa je rdeče-črna. Hotel čakati na 2008, sam ko sem videl, da je mašina srebrna, sem kar letos vzel :D

samo porabo 5 l boš pa še samo sanjal :evilgrin:

uživaj :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!