Skoči na vsebino

BMW R 1200 GS Adventure


Špilferderber

Priporočene objave

Men se zdi, da ga v TC-ju, tud za R1200GS 05 nismo najdl, pa sem vzel s slik sodeč takega kot si dal na linku. Jaz imam samo še dodatno podložen nosilec, ker če ne se mi je ta velka tank torba zgoraj nad tankom dotikala tanka. Da se slučajno ne bi Ironeral. Ha ha.

Tamala je itka hard, ta velka pa kr velka, za delč k-nede. Tamala je zakon, skoz gor.

 

pred 21 urami, Wakasaki pravi:

ja sej to je tisto.

Drgač je pa bolj pravi tale.http://media.givi.it/XN-Prodotti/istruzioni/BF17.pdf

 

bom v tc preveril pa javim, kva je fora

 

Popravljeno . Popravil KyoKon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nastavki so enaki, le luknje za vijake so (približno) enake. Če ne najdeš pravega nastavka, vzemi enega in prilagodi luknje na podkvici vijakom na pokrovu rezervoarja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Wakasaki pravi:

bf13 sem napisal, ti si pa tut dal link za bf13. Moraš pa vedeti da so zlo podobne in na določen moped lahko pašeta tudi dve različni.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri dotičnem GSA je težava v tem, da prirobnico pokrova goriva nima privijačeno na tank z vijaki, ki bili vidni od zunaj, ampak je treba najprej odpreti pokrov, da jih sploh vidiš. Zato na ta model ne pride podkvica privijačena preko prirobnice pokrova rezervoarja, kot je to običajno pri večini motorjev,  ampak je potrebno zamenjati prirobnico z namensko narejeno za ta motor in iz stare prestaviti sam pokrov rezervoarja goriva na novo.

Zaradi omenjenega za ta motor ni dovolj le podkvica, ampak je potrebno zamenjati tudi prirobnico pokrova rezervoarja. Zato je običajno tudi dražja od tistih "univerzalnih"... Sam imam sicer SW Motech-ov Quick Lock EVO sistem, sem pa prepričan, da pri Giviju ne more biti dosti drugače.

Navodila SW Motech za lažjo predstavo: http://shop.sw-motech.com/cosmoshop/artikelpdf/trt_00_640_12300_b.pdf

GSA ima še eno težavo in sicer ima pokrov goriva precej blizu krmila, zato mora imeti torbica nosilec pritrjen zelo spredaj, da ne ovira premikanje krmila...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 10. 2016 at 12:29, Wakasaki pravi:

no fantje zakon ste, vse mi je jasno in grem lahko samo še iskat.

Še enkrat hvala vsem.

Sem najdu račun iz TC-ja.

Najprej so mi dal BF 13, ki je za R1200GS ADV in sem ga potem zamenjal za BF 11, ki je za R1200GS '13, ta pa mi je pasal.

Jaz pri meni vidim vijake okoli pokrova, ki ga odprem kadar tankam, na ADV pa mislim da so spodaj skriti vijaki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, KyoKon pravi:

Sem najdu račun iz TC-ja.

Najprej so mi dal BF 13, ki je za R1200GS ADV in sem ga potem zamenjal za BF 11, ki je za R1200GS '13, ta pa mi je pasal.

Jaz pri meni vidim vijake okoli pokrova, ki ga odprem kadar tankam, na ADV pa mislim da so spodaj skriti vijaki.

Pejt na zs

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nasvet za vpenjanje tank torbe:

Na torbi je potrebno malo odbrusiti prednji del plastike, ki nalega na podkev. Zatič za odpiranje predalčka na tanku je namreč preblizu in ovira pritrjevanje torbe na tank. Zgodi se lahko, da se torba odpne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, nemo pravi:

Še nasvet za vpenjanje tank torbe:

Na torbi je potrebno malo odbrusiti prednji del plastike, ki nalega na podkev. Zatič za odpiranje predalčka na tanku je namreč preblizu in ovira pritrjevanje torbe na tank. Zgodi se lahko, da se torba odpne!

Ali pa daš distančnike pod potkvo in je OK, tako sem naredil jaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
pred 1 uro, THOMPSON pravi:

NE! Niti pod razno!

Manj gledam polizance na uradnem servisu, raje jih imam!!!

Se popolnoma strinjam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, BLACKACES said:

Pozdravljena GSA druščina, ali kdo ražmišlja o podaljšani garaciji????

 

Lp

Malo poglej pogoje, podaljšana garancija je omejena s kilometri! Imam jo na HP4, na GSA je ne nameravam dati. V dveh letih bo imel cca 60k km, do takrat se bo že vidleo ali so kake skrite napake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6. 11. 2016 at 4:53 PM, THOMPSON said:

NE! Niti pod razno!

Manj gledam polizance na uradnem servisu, raje jih imam!!!

Saj ne gre za to da bi jih rad gleda, ampak zmanjšal morebitne stroške nepredvidenih okvar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, ftp said:

Saj ne gre za to da bi jih rad gleda, ampak zmanjšal morebitne stroške nepredvidenih okvar.

Saj jih noben ne gleda prav lahko, polizancev mislim. Mehanik v delavnici, pa jebiga takav mu je horoskop :)

Pogojev pa ne najdem. Avtoval ima vsaj povezave, Cosmos nima nič????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 11. 2016 at 12:42, BLACKACES pravi:

Pozdravljena GSA druščina, ali kdo ražmišlja o podaljšani garaciji????

 

Motor 10 let dela brez enga felerja, kaj če ti pri takem The Stroju garancija.:yea2:

PS: Žal takih aparatur več ne delajo.

Moje sožalje :whistle:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, KyoKon said:

Motor 10 let dela brez enga felerja, kaj če ti pri takem The Stroju garancija.:yea2:

PS: Žal takih aparatur več ne delajo.

Moje sožalje :whistle:

Še prevožene km nam povej, 10 let ne pove kaj dosti! 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, motolover pravi:

Še prevožene km nam povej, 10 let ne pove kaj dosti! 

 

Res je, mi še "zelo" dosti km manjaka do 100.000, ampak to ni vedno merilo, da bo pa vse delovalo, no vsaj "mehanika" recimo da je OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, KyoKon said:

Res je, mi še "zelo" dosti km manjaka do 100.000, ampak to ni vedno merilo, da bo pa vse delovalo, no vsaj "mehanika" recimo da je OK.

Pri GSih smo vajeni na več km, zato sem vprašal. 100k je, recimo za normalnega GS voznika, tri leta. Če bi imel 300k in nobenih težav, bi bil zelo zadovljen. :)

Moj ima v do zdaj enem letu vožnje in 30k km pod garancijo zamenjano levo ročko, ker ni več grela, to je pa tudi vse. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 11. 2016 at 19:33, motolover pravi:

Malo poglej pogoje, podaljšana garancija je omejena s kilometri! Imam jo na HP4, na GSA je ne nameravam dati. V dveh letih bo imel cca 60k km, do takrat se bo že vidleo ali so kake skrite napake.

S koliko km je omejena podaljšana garancija? Jaz sem jo plačal. A sem bil nategnjen ?

Iz prakse: Letos je prijatelju iz Nemčije crknila elektronska loputa na "frgazerju". Motor LC letnik 13, kilometrov cca 15.000. V Avtovalu so popravili, plačal je takoj (500 €), nato pa v Nemčiji uveljavil podaljšano garancijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

37 minutes ago, tonystx said:

S koliko km je omejena podaljšana garancija? Jaz sem jo plačal. A sem bil nategnjen ?

 

Nisi bil nategnjen. Ni tako slaba varianta, tudi če delaš zelo veliko km. Delo je v celoti pokrito, material pa minimalno 40% (glej tabelo na strani 2). Glede na relativno nizko ceno podaljšane garancije je hitro notri, če kaj crkne.

IMG_5087_zpsmxszx2qx.jpg

IMG_5088_zpsymhxbqos.jpg

IMG_5089_zpsiojso7dw.jpg

IMG_5090_zpsozvyvkca.jpg

Popravljeno . Popravil motolover
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!