Skoči na vsebino

BMW R 1200 C


jama1100

Priporočene objave

sam 30 km ko sem ga peljal včeraj domov ampak pele se pa super,prej sem imel jamaho XVS 1100 in sem prisegal na njo sedaj pa se mi zapo 30 km prisega rahlo lomi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za kva pa ne verjetno tudi ti nisi bil popoln vedež ko si kupil svoj motor :shock:

To je sicer res, ampak sem se prej mal pozanimu.a si ga ti kr kupu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je imel BMW pripombe kar se kroma tiče. Pobrskaj po forumu, je bilo v tej smeri kar nekaj napisano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj predno si kupil, si ga itak pogledal in bi opazil odpadajoči in rjaveči krom. Nekatere serije imajo namreč težave s kromiranimi deli. Kar se pa pogonskega agregata tiče je pa menda itak neuničljiv.

Pretolči se slozi naslednje, čeprav je začetek malo čuden, ker je iztočnica zbrisana:

http://www.motosvet.com/phpbb/viewtopic.ph...=asc&highlight=

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZADNJI DISK,KROM.......vprašaj BMW....on ga menja za voz gnoja!!!! :D :D :D :D :D

Ne tist je bil BMWjev kolega z enakim motorjem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZADNJI DISK,KROM.......vprašaj BMW....on ga menja za voz gnoja!!!! :D :D :D :D :D

Ne tist je bil BMWjev kolega z enakim motorjem

Dobr......mal kiksnu......problemi so pa isti!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predvsem pa... čestitke za novo kravco v štalci! naj ti dobro služi! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitam za nov bike.

:D

Z razliko od folka tle gor ti želim MNOGO varnih in lepih kilometrov.

Jaz imam pozitivne izkušnje s tem motorjem. Za kaj več mi pa pošlji mail, ker je tle gor folk nekam usmerjen proti BMW, razen ko so testne vožnje in se lahko zastonj vozijo.

LP, Sax

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje boš z motorjem zadovoljen, edino če ti bo s cajtom zmanjkalo konjičkov in si boš zaželel kaj močnejšega. To pa itak pride slej ko prej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitam za nov bike.

:D

Z razliko od folka tle gor ti želim MNOGO varnih in lepih kilometrov.

Jaz imam pozitivne izkušnje s tem motorjem. Za kaj več mi pa pošlji mail, ker je tle gor folk nekam usmerjen proti BMW, razen ko so testne vožnje in se lahko zastonj vozijo.

LP, Sax

Sem že nekaj časa na tem forumu, pa takega občutka nisem dobil. 8)

Da nisi slučajno preobčutljiv. :D

Je pa res, da zaradi BMW noben ni od navdušenja dol padu.

Važen da si ti zadovoljen pa je. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ker je tle gor folk nekam usmerjen proti BMW, razen ko so testne vožnje in se lahko zastonj vozijo.

LP, Sax

...občutek potrjen tudi z moje strani...

Kar se pa tiče cruiserja... vizuelno izreden, moti me le dejstvo, da se ne da kakšen bolj spodobe kufre gor montirat, čeprav se zavedam, da pač nobeden od čoperjev nima te opcije ne vem kako pošlihtane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jama, želim ti vse dobro pri vožnji z Bavarcem. Če kaj potem zagotovo ne boš imel problemov z motorjem. Kot je napisal Brrrm je mašina neuničljiva. Zanima me, če še ta motor vedno rahlo potegne na desno, ko mu pri speljevanju dodaš gasa. Namreč 2 leti nazaj je temu še vedno bilo tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ker je tle gor folk nekam usmerjen proti BMW, razen ko so testne vožnje in se lahko zastonj vozijo.

LP, Sax

...občutek potrjen tudi z moje strani...

Kar se pa tiče cruiserja... vizuelno izreden, moti me le dejstvo, da se ne da kakšen bolj spodobe kufre gor montirat, čeprav se zavedam, da pač nobeden od čoperjev nima te opcije ne vem kako pošlihtane.

......no po dolgem času spet na domači strani........

sem kar nekaj časa na motosvetu (vsaj zdi se mi,no),pa NIKOLI nisem dobil občutka, da bi bil folk sovražno nastrojen priti BMW-ju...........

osebno nimam proti bavarskemu proizvajalcu nič proti,proti slovenskemu uvozniku pa zelo veliko in sicer iz lastnih izkušenj...........ki pa so na motosvetu kar znane..........

jaz osebno imam na motorju montirana dva stranska kovčka (ki se zaklenejo z originalnim ključem,ki se uporablja tudi za vžig), ,čez naslon imam pa nataknjen "ruzak" ,tako da notri stlačim vse potrebno za dva za na pot...........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če še ta motor vedno rahlo potegne na desno, ko mu pri speljevanju dodaš gasa. Namreč 2 leti nazaj je temu še vedno bilo tako.

Vsi boxerji vlečejo v desno, prav zaradi konstrukcije motorja. Ročična gred je pravokotno na osi koles in se vrti v desno.

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dost lepih in varnih km,za motor pa itak ni panike,pravjo za ljudi,čez 100let ne mesa ne kosti,z motorji je drugače :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja moram reči kar zanivi odgovori.Kljub detalnjem pregledu motorja nisem zasledil nikakršnih odstopanj kroma,tudi bremze so bogovske napram Yamahi Drag Star katero sem vozil do sedaj. Moram reči,da sem z Yamaho naredil 45.000 km brez vsakega problema. Bile so tudi vožnje LJ Danska 2 dni komot tako da tisti ki nalagajo da se čoper ne da peljati malo več km skupaj malo brcajo v temo.Z nijm sem naredel 1300km v enem dnevu pa nisem bil za umret,sem pa videl že kar nekaj " plastičarjev" ko so imeli kar velike probleme z utrujenostjo.Ker sem bol nizke sorte 170cm in čez 100 kil se pač bolje počutim na čoperju.Da ne bi mislili,da nisem vozil nič drugega Vam povem da sem imel na probi FJR 1300 ampak nekako mi ni sedla.Pri nekaj odgovorih sem zasledil rahlo nevoščljivost,kajti BMW le ni tako poceni in tudi grd ni za umret,seveda pa imajo vsake oči svojega malarja.Pričakoval sem več konkretnih odgovorov in sem kar malo razočaran. Lep pozdrav Vsem jama 1100

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če še ta motor vedno rahlo potegne na desno, ko mu pri speljevanju dodaš gasa. Namreč 2 leti nazaj je temu še vedno bilo tako.

Vsi boxerji vlečejo v desno, prav zaradi konstrukcije motorja. Ročična gred je pravokotno na osi koles in se vrti v desno.

Andrej

Andrej, ne bo držalo, da vsi boxerji vlečejo v desno. Zagotovo to ne velja za R 1150 R, R 1150 RS, R 1150 RT, K 1200 RS....

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če še ta motor vedno rahlo potegne na desno, ko mu pri speljevanju dodaš gasa. Namreč 2 leti nazaj je temu še vedno bilo tako.

Vsi boxerji vlečejo v desno, prav zaradi konstrukcije motorja. Ročična gred je pravokotno na osi koles in se vrti v desno.

Andrej

Andrej, ne bo držalo, da vsi boxerji vlečejo v desno. Zagotovo to ne velja za R 1150 R, R 1150 RS, R 1150 RT, K 1200 RS....

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY

Po moje pa je nujno da vleče, lahko da se to kompenzira, samo ne vem kako.

Giroskopski efekti vrtečih se mas so na delu in to se mora nekje odražat, tudi pri spremembi nagiba motorja mora priti do tega efekta.

Drugo pa je, kako lahko to moti in kako se na to navadiš.

8)

P.S. Podobno je to tudi pri Guzzijih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Andrej, ne bo držalo, da vsi boxerji vlečejo v desno. Zagotovo to ne velja za R 1150 R, R 1150 RS, R 1150 RT, K 1200 RS....

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY

Rocky pa glih BO držalo. Sem vozila R1150R in R1150 GS. Oba je v prvem trenutku po dodajanju gasa (pri speljevanju z mesta, da ne bo pomote) potegnilo rahlo v desno. Kasneje, med vožnjo, tega efekta ni več. Vsaj jaz ga nisem opazila.

Pa še to: BMWji serije R so boxerji, torej K1200 RS NI boxer. In zato tudi ne potegne na desno :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja izkušnja na 1100RT: Ko je motor na mestu in na hitro dodaš plin, je čutiti rahel sunek v desno. Med vožnjo pa tega sunka nisem uspel občutiti, čeprav sem večkrat poskusil s pospeševanjem pri različnih vrtljajih in v vseh prestavah.

Ne vem pa kako je z giroskopskimi in podobnimi efekti. Iz društva teoretikov sem namreč že pred časom izstopil in se sedaj samo vozim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!