Skoči na vsebino

BMW R 1200 GS Adventure


Špilferderber

Priporočene objave

:jezen

klical sem na vse zastopnike s SLO. V Selmarju ga nimajo (imajo GS-triple black), v Avtovalu ga sploh nimajo in ga niso imeli (imajo GS), v Avto selectu tudi ne (letos nimajo testnih), .......................

.....v A-Cosmos me je pa ena nesramno-nebojedena babnica tako grdo napizdila še preden sem ji omenil zanimanje za nakup, ker "ves čas klicarijo ene stranke za karnekaj, pa saj itak ne bom kupil BMWja pri njih, sej če bi bil resen kupec bi prišel z gotovino v salon, prodajalca mopedov pa ne more dobiti na telefon,...:headbang: ". Oni imajo pa GSja.

Fantje, da vi mogoče ne mešate GS in GSA. Sam "kot malo sralo z 175 cm višine in 90kg v Kristusovih letih" dobro občutim razliko med njima. Mogoče (in glede na strokovnost nekaterih) pa sami prodajalci/referentke ne poznajo razlike med modeli?

lp andrej

Popravljeno . Popravil 223223
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:jezen

klical sem na vse zastopnike s SLO. V Selmarju ga nimajo (imajo GS-triple black), v Avtovalu ga sploh nimajo in ga niso imeli (imajo GS), v Avto selectu tudi ne (letos nimajo testnih), .......................

.....v A-Cosmos me je pa ena nesramno-nebojedena babnica tako grdo napizdila še preden sem ji omenil zanimanje za nakup, ker "ves čas klicarijo ene stranke za karnekaj, pa saj itak ne bom kupil BMWja pri njih, sej če bi bil resen kupec bi prišel z gotovino v salon, prodajalca mopedov pa ne more dobiti na telefon,...:headbang: ". Oni imajo pa GSja.

Fantje, da vi mogoče ne mešate GS in GSA. Sam "kot malo sralo z 175 cm višine in 90kg v Kristusovih letih" dobro občutim razliko med njima.

lp andrej

noup..GSA-ja testnega vrnil :D

Ja, kaj se greš? kupi in bodi tiho..sej je skor povsod tko..

Amm..z 175 bi ti pa res znal bit malenkost visok..

Sicer pa, če res kakih hudih zajebanih etap ne delaš bi ti rekel - vzemi GS-a..jebeš večji tank in tiste zaščite..je več minusov kot plusov če mene vprašaš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dnevno imam na sporedu makedamske etape, pa občasno "obupno slab makedam". Res nebi rad kupil kar nekaj na blef za nadaljnih par let.

ja, občasno se človek pač ustavi tako, da ima noge prekratke in takraz šteje vsal cm do tal.

sicer se mogoče bolj nagibam k pričakovanem novem modelu (vodno hlejenem), ampak pri sedanjih 20kkm na leto bo že treba čez kakšno leto spet mislit na nov moped.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in koliko maš cm v višino (dolžina me ne zanima :yea1: )?

178 cm

biker77 a ne bi ti nick spremenu v recimo "turenfarer 77" ? :)

hajko..ne bi..ne še..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si se menil v celju ali mariboru?

BMW-je dobimo na AC-ju..vedno..

Sicer pa na uradni strani BMW lahko rezerviraš testno vožno..not je tut GSA

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa če rečem WTF??? :P

bmw

saj ves

Beim Mercedes Weggeschmissen

wtf hudi stroj bi vsaj napisal..

povej uporabna zadeva ali neuporabna....

ker meni je ful vsec.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, da vi mogoče ne mešate GS in GSA. Sam "kot malo sralo z 175 cm višine in 90kg v Kristusovih letih" dobro občutim razliko med njima. Mogoče (in glede na strokovnost nekaterih) pa sami prodajalci/referentke ne poznajo razlike med modeli?

lp andrej

To sta enaka motorja, le da ima en ABS......GSA in GSA Adventure sta pa malo različna motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dnevno imam na sporedu makedamske etape, pa občasno "obupno slab makedam". Res nebi rad kupil kar nekaj na blef za nadaljnih par let.

ja, občasno se človek pač ustavi tako, da ima noge prekratke in takraz šteje vsal cm do tal.

sicer se mogoče bolj nagibam k pričakovanem novem modelu (vodno hlejenem), ampak pri sedanjih 20kkm na leto bo že treba čez kakšno leto spet mislit na nov moped.

175 cm je za to kar si ti napisal, da voziš, premalo. Jaz imam 177 cm pa sem se skoraj na mestu zvrnil, ko sem se na testni vožni ustavil na manjši jamici. Ena izmed možnosti je nižji sedež, s tem pridobiš med 5 in 7 cm, z nižanjem vzmetenja pa boš naredil več škode kot koristi (če spoh obstaja možnost).

Ko sem testiral sem najprej vozil GS in takoj za tem GSA-ja, razlike med obema so bile minimalne in sem se rajši odločil za GS, ker sem normalno segel do tal ... sicer pa GSA prav hudo izgleda, ko ga srečaš na cesti :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

175 cm je za to kar si ti napisal, da voziš, premalo. Jaz imam 177 cm pa sem se skoraj na mestu zvrnil, ko sem se na testni vožni ustavil na manjši jamici. Ena izmed možnosti je nižji sedež, s tem pridobiš med 5 in 7 cm, z nižanjem vzmetenja pa boš naredil več škode kot koristi (če spoh obstaja možnost).

Ko sem testiral sem najprej vozil GS in takoj za tem GSA-ja, razlike med obema so bile minimalne in sem se rajši odločil za GS, ker sem normalno segel do tal ... sicer pa GSA prav hudo izgleda, ko ga srečaš na cesti :naughty:

sicer ne vem kako je z GSAjem, pa vendarle, tudi RT je previsok z normalnim sedežem za 175, kljub najnižji poziciji, sam imam 177, pa če sežeš z nogo v kakšno luknjo ali manjši previs, je že problem. Zniževanje vzmetenja, edino z uporabo ESA, drugače najboljša varianta, original nižja izvedba sedeža.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sta enaka motorja, le da ima en ABS......GSA in GSA Adventure sta pa malo različna motorja.

ne ne ne..nima BMW iste oznake kot Honda..GS in GSA(dventure)..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Hi,

danes sedel na njem.Sem mislil da bo moj,pa ni šlo zaradi kasko zavarovanja.Bo pa drugo leto moj.

Nardil sem pa dve fotki.To je gorila protim mojem ER5.

p01-12-1117-22.jpg

p01-12-1117-23.jpg

Zakon motor.

LPM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi,

danes sedel na njem.Sem mislil da bo moj,pa ni šlo zaradi kasko zavarovanja.Bo pa drugo leto moj.

Nardil sem pa dve fotki.To je gorila protim mojem ER5.

p01-12-1117-22.jpg

p01-12-1117-23.jpg

Zakon motor.

LPM

Kak veš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi,

vrjetno se navezuje zadnje vprašanje na zadnji stavek,ki sem ga napisal.Torej kako vem da je zakon motor.Trenutno sem sedel na njem celih 5 minut in to je to.Nikoli ga še nisem vžgal,vozil,....Zakon mi je zato,ker je meni osebno nenormalno dobr,od oblike,zadovoljil bi mi vsestranske potrebe (od skakanja na kavico,sladoled in do potovanja v dvoje.) in tako dalje.Ko,če ga bom kdaj imel bom pa lahko kaj več povedal.Trenutno lahko povem da je meni osebno zakon motor :) .

Lep pozdrav Marcel.

Popravljeno . Popravil marcc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

imam vprašanje glede nakupa Bmw R1200GS ali BMW R1200GS. Na voljo imam R1200GS triple black vsa oprema letnik 2012 prevoženih 8k z vario komplet kufri za 14k in BMW R1200GS Adventure triple black nov z vso opremo brez kufrov za 17k. Oba motorja sta mi ok in oba sem imel na testni vožnji. Ne morem se odločit za nakup. Kakšen predlog?

Vožnja stranpotja 20% in cesta 80%.

Glede plačila mi je načeloma vseeno - gotovino imam za oba lahko se pa odočim tudi za financiranje.

Motor bi imel 4 leta.

Letno prevozim okoli 8k km.

40% se vozim v dveh/izleti.

Odločam se samo na osnovi rabljenga z kufri ali novega adventurja. Pri Adventurji nekoliko več zgubim, vendar je motor nov. Če bi dobil kakšno boljšo ponudbo za novega ... ima kdo izkušnje z ponudbami? Nekaj jih imam na mizi, zanimajo me pa vaše izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

imam vprašanje glede nakupa Bmw R1200GS ali BMW R1200GS. Na voljo imam R1200GS triple black vsa oprema letnik 2012 prevoženih 8k z vario komplet kufri za 14k in BMW R1200GS Adventure triple black nov z vso opremo brez kufrov za 17k. Oba motorja sta mi ok in oba sem imel na testni vožnji. Ne morem se odločit za nakup. Kakšen predlog?

Vožnja stranpotja 20% in cesta 80%.

Glede plačila mi je načeloma vseeno - gotovino imam za oba lahko se pa odočim tudi za financiranje.

Motor bi imel 4 leta.

Letno prevozim okoli 8k km.

40% se vozim v dveh/izleti.

Odločam se samo na osnovi rabljenga z kufri ali novega adventurja. Pri Adventurji nekoliko več zgubim, vendar je motor nov. Če bi dobil kakšno boljšo ponudbo za novega ... ima kdo izkušnje z ponudbami? Nekaj jih imam na mizi, zanimajo me pa vaše izkušnje.

Kupi oba, pa bo vse ok :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Js mam za prodat originalni zadnji izpušni lonec za BMW R 1200 GS Adventure letnik 2008!

Cena: sitnica...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če je zgodba z višino še aktualna... načeloma višje telo za sabo potegne tudi daljše noge, ni pa nujno. Zato vsem zagretim priporočam, da se probate gor vsest. Jaz merim v višino 171 cm, imam pa zaradi spola menda daljše noge :blush:

Doma imamo GSA (z nižjim sedežem od GS navadnega) in ga lahko vozim. :boobies: Malo moram bit pozorna kje pristanem, sicer pa gre. Damski motor pač :xx: :xx:

Lastnik je okrog 177 cm visok pa ga vozi z GSAjevim sežem, normalnim. Ne, ni moj, brez skrbi, ta trdnjava vam še ostaja O:-)

Je pa s kramparcami malenkost višji in odkar so gor Karoo, moram obut petke - ki pa ne pašejo v blato :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!