Skoči na vsebino

Ata/mama sinu kupi motor


Miki Mauss

Priporočene objave

ka ti gre kej v nos če so mu ga doma kupli?? ti si mel pr 19ih pač žogo, nekteri mamo pa mopede. mater ej če me kej razpali...pa ne troste neumnosti da se nezna pelat pa to!! "kotfligl" hitr okrevi, upam da z ninjiko ni hudo

ČE so mu ga "odgovorni" starši kupili, ZAKAJ GA NISO TUDI REGISTRIRALI?

Ali sploh ima vozniški izpit ?

Ali se taki starši sploh zavedajo, v kako NEPOPRAVLJIVO NESREČO spravijo svojega miljenčka, ko mu POTISNEJO v upravljanje tako orožje, s katerim VES ČAS IZZIVA nesrečo.

Scenarij, ki bi se vozniku lahko zgodil vsako vožnjo ( a se na srečo tokrat ni!!! ),ko z neregistriranim vozilom (tudi brez zavarovanja) povzroči nesrečo s hudimi posledicami, kot so invalidnost in-ali smrt enega ali več udeležencev...

Že, če imaš vse urejeno, je dovolj hudo, ne pa ...

Moj boh, kakšno srečo je imel tokrat on in njegovi dragi !!!

Kako zna peljat, pa je "krotfligl" nedvomno dokazal, saj ni vse v ribanju kolen....največkrat ti pomaga in rešuje PREDVIDEVANJE...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno. Se prpelejo na podmejo, da potem sedijo s fotoaparati pri spomeniku in čakajo kdaj bo kdo zarinu...

:nono: lubitze slikamo! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantek, točn to me moti kar pravi Nagaya: Mulo iz plenic v avtošolo, pa na tisočaka. Brihten kot cel svet, postavljaški, ker misli da mu ga bo zdaj vsaka vlekla in pameten ko sto mater, se vozi po drugi strani ker po svoji ne zna. Ja pa po kolenu motor pa skor naravnost. Če si džek drsaj s kolenom po tleh ko imaš noge ob motorju.

Sem ti na žulj stopil? Kaj pa je tebi mamica kupla?  :kva2:  :lol1:  :lol1:

Ti ga kar sesuj, sej boš pa še enga dubu. Bo mami kupla. :) O:-)

pa ka je s tabo si krejen mal?? to pišete taki ko se ne znate pelat al pa vozte tiste kornete pa Svje ko majo odspredi luč od fičeka pa pametujete...ka te boli K. kdo mu je kupu moped pa 636 pomen da je 636kubičn moped ne 1000-CEPEC...

...no pa še neki: KO SE BOŠ TI TAK ZNAL PELAT, pol se mi pa jav, OK, pa grema za 1000E, pa ti zbereš cesto, OK?? na moj mail ildotore@email.si, lahk se pa tud dobima na marički pa se zmenma če maš jaja, da žališ mojga kolega

NESREČE SE PA DOGAJAJO VSEM, tolk da vete tud vi ko vozte kornete pa SVje pa Komete...pa ka vem kak krom še

.....pa sej brezveze karkol se z turisti motoristi ment....pojd šprudlat na Benko ko vem da jo sanjaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej nehi take blesave govorit, komaj čakam, da nekje padeš oz. ti zdrsne na kakšnem ovinku oz. ne še huje upam, da ti bo kdo na tvoj pas zapeljal in da te bo razlimal po celi cesti mogoče še malo po bankinah zato, da bomo lahko govorili po forumu očitno se ni znala peljati :nono: 

mislim pa, da nihče od tukaj, ki sedaj debatiramo ni bil zraven, da bi lahko podal svoje strokovno mnenje zato prosim, da se vzdržite raznih neprimernih izjav...

sigurno ni prav, da ima 20 letnik tak motor čeprav ne vem od kdaj naj bi bila ta ninja 1000ccm ampak vseeno, ko se vozim po cesti vidim, da se marsikateri 20 letnik boljše in bolj varno pelje kot kakšen 50 letnik...

kar se pa tiče, če mu je mama al pa fotr kupil motor pa "hvala bogu" , da ima takšne starše, ki mu to lahko omogočijo in prosim naj te slovenska fovšija ne pokoplje :grrr

o vidim da mi privoščiš lepe stvari samo zato ker sem napisala da mi ni ušeč če če se moram na cestah posluževat akrobacij samo zato ker nekdo drug ne zna peljat...in se jih..prepogosto.... :glare:

in znat se peljat pomeni tudi pravilno ocenit in se prilagajat razmeram na cesti....

al pa tud ne ...kaj pa jest vem... :hmm:

v 10h letih se najbrž res nisem ničesar naučila.. :)

kar pa se staršev tiče...sem zapisala da ni potrebno prehitro sklepat, ampak to si najbrž spregledal in ti je ušlo a ne :)

....pa pač moja sreča, da nimam kaj bi fouš..pri 23h sem imela motor, ki sem ga sama prislužila :naughty: ...ampak pustmo to.... :)

:grim yourself :grim

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še teb neki Nagaya, veš kdo so Mick Doohan, Vale Rossi, Sete Gibernau, Max Biaggi, Kevin Schvantz...no VSI DO ZADNJEGA SO PADLI ŽE VEČ KOT ENKRAT........ČE PADEŠ NE POMENI DA SE NE ZNAŠ PELJAT joooo kak ste nekteri naivni ejjj :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še teb neki Nagaya, veš kdo so Mick Doohan, Vale Rossi, Sete Gibernau, Max Biaggi, Kevin Schvantz...no VSI DO ZADNJEGA SO PADLI ŽE VEČ KOT ENKRAT........ČE PADEŠ NE POMENI DA SE NE ZNAŠ PELJAT joooo kak ste nekteri naivni ejjj :?

kdo je to Doohan? :eek:

mi smo res sami naivci ki niso nikol padl a ne :)....pa to tud nima nobene veze z Marijo....samo eni padajo na pisti med treningi..eni pa na cesti v prometu ker hoćčemo bit podobni dirkačem...kdo je zdej naiven ? :)....

aja...eni smo se iz padcev celo kaj naučil...al pa tud ne...kaj pa vem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ The Doc.

ne se primerjat s takimi imeni ker enostavno ne mores v kup z njimi. ti si le en preprost fant, ki so ga preveč obnorel moto velemojstri.... ko boš to spoznal boš lažje zadihal, ceste pa bodo morda za odtenek varnejše.

pa brez zamere

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ka je s tabo si krejen mal?? to pišete taki ko se ne znate pelat al pa vozte tiste kornete pa Svje ko majo odspredi luč od fičeka pa pametujete...ka te boli K. kdo mu je kupu moped pa 636 pomen da je 636kubičn moped ne 1000-CEPEC...

...no pa še neki: KO SE BOŠ TI TAK ZNAL PELAT, pol se mi pa jav, OK, pa grema za 1000E, pa ti zbereš cesto, OK?? na moj mail ildotore@email.si, lahk se pa tud dobima na marički pa se zmenma če maš jaja, da žališ mojga kolega

NESREČE SE PA DOGAJAJO VSEM, tolk da vete tud vi ko vozte kornete pa SVje pa Komete...pa ka vem kak krom še

.....pa sej brezveze karkol se z turisti motoristi ment....pojd šprudlat na Benko ko vem da jo sanjaš

Stavim da kdo s kornetom po tvoje alpa fazerco alpa SVjem bolš položi kot marsikdo s jurjakom alpa 600 cestnim, ne morš sodit čofera po motorju, in mal se zadrži svojih komentarjev ker je un tip pač tvoj prjatu, stavim jest 1000€ da ga Peter182 naščije, pa čeprou tega Duhca še nism vidu B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ostre besede letijo naokrog. Upam da bo vse skupaj ostalo le na forumu. Da ne bo potem kakšen drzen mladec v ledu hladil svoj razboleli smrček :grim

Kar zadeva Maričko: Saj tudi sam v mejah svoje (ne)sposobnosti čoham tiste ovinke, vendar vseeno pazim na hitrost, ko grem skozi naselje. Tiste hiše so čisto ob cesti in samo vprašanje časa je, kdaj bo kakšen mopedaš zgazil psa, mačko, otroka ali starko. Tako da pamet v roke in če že morate "tišati", to naredite tam kjer ni hiš.

Dohter: Ti in tvoj kolega pa ...ker vidim da denarja pri hiši ni ravno malo...drugič skočita do Grobnika ali kakšnega podobnega d(i)rkališča, kjer bosta bolj varno in po mili volji vadila za naslednji moto GP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dohter: Ti in tvoj kolega pa ...ker vidim da denarja pri hiši ni ravno malo...drugič skočita do Grobnika ali kakšnega podobnega d(i)rkališča, kjer bosta bolj varno in po mili volji vadila za naslednji moto GP.

Bomo vsaj cajt vidli :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ka je s tabo si krejen mal?? to pišete taki ko se ne znate pelat al pa vozte tiste kornete pa Svje ko majo odspredi luč od fičeka pa pametujete...ka te boli K. kdo mu je kupu moped pa 636 pomen da je 636kubičn moped ne 1000-CEPEC...

...no pa še neki: KO SE BOŠ TI TAK ZNAL PELAT, pol se mi pa jav, OK, pa grema za 1000E, pa ti zbereš cesto, OK?? na moj mail ildotore@email.si, lahk se pa tud dobima na marički pa se zmenma če maš jaja, da žališ mojga kolega

NESREČE SE PA DOGAJAJO VSEM, tolk da vete tud vi ko vozte kornete pa SVje pa Komete...pa ka vem kak krom še

.....pa sej brezveze karkol se z turisti motoristi ment....pojd šprudlat na Benko ko vem da jo sanjaš

Veš, mulo, že tvoj ime dost pove da ne spoštuješ nikogar. Jaz naprimer, že iz rešpekta neb meu tazga imena. Ti si pa očitno dost čohjen. :hmm:

Kaj jaz vozim, je vseen. Tud men je vseen kaj ti voziš. Pa tud usejen mi je kaj un duhec vozi, jaz nisem gledal a je jurja al pa sam pol jurja pa še mal.

Vidu sm ga pa večkrat kako gre v ovink: Motor naravnost, on se pa zraven na tleh vozi. Sem dožvel k je mogu tip v ovinku za njim premzat. Z ER 5 !!! :lol1:

Pa nima veze. Kako se jaz pelem, je čist vseen. Sploh se pa nimam namena z nobenim ob bok postavlat, pa z nobenim tekmovat.

In tko kot je Nagaya rekla, men gre sam na k. če taki kot si ti po moji strani naprot prpelejo.

In garantiram ti: če me kdo sklati na tak način, če bom lahka, bom vstal, šel do njega in ga brcal v glavo dokler mi prsti stran ne padejo, kretenu divjaškemu.

Če boš pa to ti, pa tok bol z veseljem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej nečeloma smoa z dejstvom da je mama/ata kupla moped ni nil narobe a ne?

otroci dirkačev in tamali dirkači si tudi ne kupujejo sami svojih mopedov....

problem se pojavi, KO dete, ki je motor dobilo v dar tega ne ceni .....pa da ne poslošujemo :mellow:

pa tudi ko dete nima v glavo vcepljene osnovne etike obnasanja na cesti ampak ima občutek da je sam in edini na svetu, ki se zna peljat in mora bit viden v prav vseh najbolj dirkaških pozah na javnih cestah.......in s tem zakuha nesrečo zaradi svoje hormonske neuravnovešenosti in neizkušenosti.... :(

problem je se vecji če imata ata ali mama predebelo denarnico, ker to pomeni da bo dete v roke najbrž dobilo kvaliteten, a hiter stroj, ki bo prekašal njegove/njene sposobnosti.....

o neki fovšiji pa....kakor kdo... :doze:

eni so pač najbolj zadovoljni ko nucajo lastne peneze...ker jim to pomeni neko neodvisnosti.... :)

pa to spet ne pomeni da je to edini prav na tem svetu

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi pa samo nekaj rekel na to temo: mam namen kupit motor drugo leto jeseni, star 26 (takrat 27) in pol let, za začetek 125 ccm 4T, pri čemer bo verjetno tudi ostalo. Saj bi že spomladi, pa me je očka zafrknil in mi za diplomo kupil avto, za katerega moram zdaj nabavit kar drage zimske gume, spomladi pa met 300 čukov, da bo ostal na cesti s kaskom, kot sem ga dobil zdaj. Sem mu ful hvaležen, da je naredil tako, kljub temu, da je vedel, da se mi sveti motor. To pa zato, ker potem ne bo imel slabe vesti, če si kaj naredim na motorju - po svoji krivdi ali pa krivdi kakega atijevega sineka s hitrim motorjem brez pameti.

Kar se tiče izkušenj in zaupanja v motosvetovce pa samo nekaj: če bi lahko izbiral med njimi s kom bi šel vozit in nabirat izkušnje, bi bila zraven Bladza takoj na vrhu spiska Nagaya. Pa sva žal predaleč narazen doma, poleg tega pa... tam, kjer ona začne vozit, se bo sukala moja končna hitrost motorja... šment :? Tak, zdaj pa pljuvajte po njej dalje, otroci...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo en primer bi opisala...tko za ilustracijo, protiutez in hec :).....pred leti je prijetelj kupoval motor...dopolnil je 21 let, pred tem je ze imel v lasti dva motorja...oba je kupil z lastnim denarjem - napraskal ga je s počitniškim delom , kar pomeni da si kot dijak in študent pač ni mogel privoščiti najhujše zverine na trgu....pri 21h je stopil do očeta in prosil za pomoč...finančno da ne bo pomote....najprej za denar, nato pa ko je videl da je oče neomejen, pa samo za kredit.....pa je ata še napej ostal trden, da on že ne bo kriv za sinov pogreb....

pa si je dečko motor vseeno kupil...sam :)

in bil bistveno bolj ponosen in zadovoljen kot če bi moped kupil ata....

kasneje tje udi pljunil ogormno denarja za predelavo....sam

pa ga na koncu tudi sam seslul na prafaktorje, ker mu to da ga je sam kupil ni pomagalo da bi kaj pametneje vozil......očitno....

ker.... kot sem napisala,...to da otroci katerim ata kupi motor "ne znajo" peljat ni edina resnica na tem svetu....samo ena izmed mnogih :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nagaya: Vidiš kako te Matic7 hvali? Pomislil bi, da je tvoj mlajši brat ali ti njegova neuresničena ljubezen. No, me veseli, da so na cesti tudi lepe in spretne motoristke (da o pameti sploh ne govorim :wub:

Ja, zašel sem. Saj vem kaj je tema, se opravičujem. Ampak nekoč so me učili, da moram izraziti svoja občutja.

Matic7: A se ti zafrkavaš ali kaj? Tvoj ton pisanja o očku in podobno že izgleda tako. Če misliš resno, potem za voljo gospodovo nikar ne kupuj 125ke. Preveč vzame in premalo da. Vsaj 250ka bodi naj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nagaya: Vidiš kako te Matic7 hvali? Pomislil bi, da je tvoj mlajši brat ali ti njegova neuresničena ljubezen. No, me veseli, da so na cesti tudi lepe in spretne motoristke (da o pameti sploh ne govorim :wub:

Matic7: A se ti zafrkavaš ali kaj? Tvoj ton pisanja o očku in podobno že izgleda tako. Če misliš resno, potem za voljo gospodovo nikar ne kupuj 125ke. Preveč vzame in premalo da. Vsaj 250ka bodi naj.

ehm.....mislim da se najde na MS tud kaka ki bi mu znala povedat več ko jest ...pa tud več pokazat....

kar pa se tiče 125-ke....odvisno kaj češ met...jest sem se letos najbolj zabavala ravno na 125-ki...pa sicer vozim sportaka :)

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ehm.....mislim da se najde na MS tud kaka ki bi mu znala povedat več ko jest ...pa tud več pokazat....

kar pa se tiče 125-ke....odvisno kaj češ met...jest sem se letos najbolj zabavala ravno na 125-ki...pa sicer vozim sportaka :)

Morda, morda.

Če je tip toliko star, mislim da bo npr. z ER 5 na boljšem. Ali vsaj kakšno 250ko. Cene niso bistveno različne, stroški vzdrževanja tudi ne, pri navoru in moči se pa kar pozna. Kaj a bo na 125ki tovoril svojo deklico, sploh v današnjem prometu, ko avtomobili le s težavo vozijo pod 100km/h, še posebej če je v bližini kakšen umirjen motorist?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matic7: A se ti zafrkavaš ali kaj? Tvoj ton pisanja o očku in podobno že izgleda tako. Če misliš resno, potem za voljo gospodovo nikar ne kupuj 125ke. Preveč vzame in premalo da. Vsaj 250ka bodi naj.

:lol1: ja matic7: kolk si pa ti star, da kličeš pri teh letih očeta očka :lol1:

drugač pa ne kupuj pod 600...brezveze :grim

aja, kje smo :hmm: če ata kup motor? hmmmm ... ja, menda ga je tud men :lol1: ... pravijo .... ampak zaenkrat še nisem po drugi strani pripeljala, tko da je pol vse okej, ane :K

pies: tale tema je pa res čist čist mim....'dijooooo :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!