Skoči na vsebino

Zakaj se splača biti rom (cigo)!


Leteči

Priporočene objave

Lej hotu sm rečt sam to da poznam par ciganov in so zlo neugodni. Pač uni k niso nej bo, zakon bi pa mogu bit za use enak. AMPAK NE, veliki, staaaaari mislec Broj Jedan posplošuje kao da sem jaz "tabel" ter "čistokrvni" slovenec, kot bi jaz zate rekel da je iz samega pisanja razvidno da si "peder" ter da "ga nisi fasal več kot par let ker si grd" :to NIMA VEZE na to kar pišeš, ampak, hej če si veliki BROJ JEDAN si lahko to dopustiš.

itak si prestar da bi se stabo kregal. Z temi so zmeram težave. dedi. zmešan.

@Tepko :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek:

Eeeejejjeeeejjjj

polpismeni motomarsofci,

ki ne znajo niti navadnega

imena prow prečitat ..

.. še vsak cigan loči med

Flame in FlamE#7, če ne

drugače vidi, da ne piše isto.

Pa še wprašow ne bi nič,

ampak bi kar sedel .. kenede?

Bogi tvoji testisi - ali imajo

že veliko podobnih izkušenj?

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj vas je zanimivo prebirati, ampak tu je debata, ''zakaj se splača biti cigan''.

Jaz ciganu nikoli ne bom rekel Rom. Cigan je cigan, belec je belec, črnc je črnc, peder pa peder.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he pejt v downtown LA pa reči enmu črncu v faco nigger pa da vidimo.

Ah ne sej lahko prideš kar v Velenje pa greš na kardeljevo pa reči prvemu, ki pride mimo v trenerki čefur :D

Lahko pa lepo tukaj v anonimnosti stresaš naokoli kar želiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj vas je zanimivo prebirati, ampak tu je debata, ''zakaj se splača biti cigan''.

:eek:

Bejžgasrt - a reees .. ys sm pa misliw,

da mormo vice pisat ..

.. ampak,

če pogledaš večino

pisarije se nisem dosti zmotiw ..

:blush:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čakaj kaj majo moja jajca veze z cigani ?

pa BJ prosim, ne delaj se neumnega. Kot bi rekel, predsednik vlade Janez JanŽa veliki gej ki nas vse nateguje in slabša življenjske standarde.

zagovoriniki Velikega JJ bi se zgražali ti bi pa rekel : KAJ PA JE NAROBE SAJ TO JE JANŽA TO NI JANŠA VSAKA PODOBNOST JE ZGOLJ NAKLJUČNA.

nateguj ti kkšnga druzga pedra mene ne.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KeC, ravno malo prej si napisal, da je črnc črnc- le zakaj nisi napisal temnopolti...? Torej ne vem, v čem je poanta tvojega odgovora. Poglej, cigani sami sebi pravijo cigani, črnci isto, ne vem zakaj bi tu pisali neke oslarije, kot Romi, Afroameričani in podobne skovanke... Edino pedri sami sebe kličejo geji, ker je bolj nobel (pedersko). .)

Še nekaj: v LA verjetno ne bom šel, da bi lahko rekel nigger. Scigani tudi nimam kontakta, da bi mu v pogovoru rekel cigan. Pedra pa imamo v službi, pa ni nič narobe, če v pogovoru rečem pedrom pedri. Tak pač sem. Pa s tem ni mišljeno nič žaljivega. Btw: še ko sem delal v Gorenju sem te, ki jih imenuješ čefurji, vedno imel in v pogovorih omenjal kot južnjake. Pa ni bil nihče jezen. Čefur pa je oznaka ne le za južnjake, ampak tudi za njih posnemovalce. Pa saj ti to veš, samo malo provociraš.

Tisto s trenerkami je pa tako: če ima ''šuškavo'' in čevlje, je čefur, ja. Iz srbije. Je tako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Britannica pa je bojda dokaj spoštovana enciklopedična institucija. Verjetno vsaj tako kompetentna, kot cvetober forumske pameti (izključujoč mojo malenkost, da ne bo pomote). Britannica je glede Romov in ciganov dokaj nazorna. .

Tudi Indijanci niso iz Indije, kot so evropejci zmotno mislili, pa ni nobene panike...

...V bistvu bi morali cigane imenovati Indijanci saj oni pa so iz Indije. :)

Vsak narod, ki je dobil v goste ta plemena jim je dal svoj naziv...Beseda Cigani nima veze z Egiptom (kot naj bi beseda gipsy nakazovala) torej sploh ne gre za ,,napačno,, poimovanje pri slovencih, kot bi mi rada Britanica prikazala...naj oni-angleškogovoreči,, popravijo svojo zmoto če se jim zdi tako kritična...nam jo ni treba ker beseda cigan ne izhaja iz besede EGIPT. OK naj bo beseda romi oz. Rromi globalna oznaka za njih vendar moramo naš materin jezik zaščititi pred ,,globalizacijo,, in vdorom tujk...vsaj tako so me učili v šoli...da materin jezik je potrebno negovati in se ne pustiti, da nam kdo vsiljuje svoje besede....

Pa še prispevek na sajtu Religious tolerance (dvomim, da vas to pretirano zanima).

Kot prvo na tej strani mi v sami glavi strani ponujajo brezplačen tri minuten vpogled v prihodnost :? ...nadaljne minute so najbrž plačljive?....(ker si se obregnil v verodostojnost Wikipedije bi lahko opazil tudi ta detajl)

In kaj točno piše?

There are three language groups within the Roma:

bullet the Domari in the Middle East and Eastern Europe,

bullet the Lomarvren in Central Europe,

bullet the Romani of Western Europe.

Names of the Romani people:

,,Many names have been used to refer to the Romani people, including: Cigano, Gypsies, Gipsies, Rom, Roma, Romani, Tsigani, Tzigane, Zigeuner, and others. Most Roma identify themselves either by their tribal name or by one of the names beginning with the prefix "Rom". Frequently, a prefix with a double "R" is used, as in "Rrom". "...the Council of Europe has approved the use of "Rroma (Gypsies)" in its official documents (CLRAE Recommendation 11 - June 1995)" 5 Because of centuries of hatred, the name "Gypsy" has become a "derogatory, pejorative and offensive" name. It was invented by Europeans, who incorrectly believed that the Roma had their origin in Egypt. ,,

Torej je ,,Romi,, neka nova pogruntavščina iz leta 1995...

In še enkrat moj post iz strani 141 citirano iz linka http://www.promin.si/svetovanje/problematika/ciganov.htm

Cigani je skupno ime za vsa plemena (al kaj imajo), ki so prišli iz indije oz. Pakistna...

Če je beseda Cigan dobila slabšalni prizvok je tako zaradi značajskih lastnosti pripadnikov te skupnosti. S preimenovanjem pa njihovih značajskih potez ne bomo spremenili. Podobno bi lahko izraz Goren'c, ki je prispodoba za škrt ali skopuški prepovedali, zamenjali, pa to nikomur ne pride na pamet.

Poleg tega jih ta tekst Relgion and tolerance v nadaljevanju naziva gipsies :blush:

Še enkrat cigan ni žaljivka...poglej SSKJ in v SSKj beseda ROM ne obstaja v tem pomenu kot naj bi jo sedaj uporabljali ..torej nam bodo Angleži s svojo Britanico solili pamet?????????

Pa še nekaj nekoliko bolj specifično razdelanega na dosta.org. Tukaj se najde tudi morebitni izvir besede cigan (francoski Gitans)...

Pa gremo naprej...Ta link spet govori:

The Roma are not an homogeneous ethnic group: there are the Roma (85% of the total), the Sinté (often called Manouches in France – 4%) and the Kalé (or Gitans – 10%); then there are the Gypsies (or Romanichals in Great Britain – 0,5%) as well as a Kalé community there: all this without counting the other diverse groups of Roma (much fewer in number but nevertheless Roma still like other Roma).

Nato piše kaj vse so pretrpeli...amapak trpeli so tudi židje, čarovnice, znanstveniki, slovani...v bistvu vsak podjarmljen sloj ali narod ali hudičeve živali...torej niso bili nič izjemnega....

Pa še nekaj iz ZRC SAZU - govora o Ciganih.

Si prebral ta svoj link?...O ljudskem izročilu?...Kot ga razumem jaz je beseda cigan brez negativnega predznaka...mogoče ima hudomušen prizk...in to je vse...ter seveda da se ga v današnjem času poiskuša nadomestiti z Rom.

In lep povzetek cele te kolobocije - tukaj.

Torej ali je beseda gipsy ali cigan za cigane žaljiva?

Odgovor je sila relativen in je takle:

IS GYPSY AN OFFENSIVE TERM?

Some educated Roma feel it is. Yet most accept Gypsy - or the numerous variations on it (Tzigane, Cigani, Yefti, Sinti etc) - as it has designated their ethnicity for centuries. In Spain Gitano is the accepted term and Roma is, as far as I know, never used. Again, what is acceptable varies from place to place, person to person. It's always worth asking a Gypsy/Roma what they prefer. They'll generally tell you in strongly-felt but friendly terms.

Nekateri izobraženi cigani...torej procent izobraženih je potrebno najti...nato pa v tem procentu najti take, ki jim je to žaljivo...bomo govorili raje v promilih :naughty:

intervju z romskim intelektualcem.

Uf predolg intervju, sploh ker me nekak ne zanima...(Hedina Sijercic interviews Ronald Lee, Director of Advocacy in the Roma Community and Advocacy Centre, Toronto, and well-known Canadian-Romani scholar, educator and activist)......žal se mi ne da :yawn:

PS: verjamem, da lahko ima beseda "cigan" različni konotaciji, tako kot beseda motorist.

Kot beseda Gorenc ali Škot ali Žid ali ljubljančan ali štajerc ali prlek ali italjan, nemec (slovensko poimenovanje teh ljudi, ki so jih naši imeli za mutce, ker jih niso razumeli...Nemci-nemi ljudje)....KDORKOLI.

Več pa se ne grem, ker najbrž poznaš moje mišljenje o čredenem nagonu, motošopbajkerjih in Ms sceno.

Meni samo ni prav, da bi mi neka manjšina vsiljevala besede in svojo definicijo le te, ki ima stare korenine, ki je del mojega jezika, za katerega so padali v nemilost veliki ljudje moje zgodovine. Še posebaj žaljivo pa je, da tem ciganom dela težave že osnovna slovenščina...

Gre samo za besedo CIGAN in zaščito le te, da ostane NESPREMENJENA.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čakaj kaj majo moja jajca veze z cigani ?

:lol1:

ys ...

:lol1:

pooojmaaa

:lol1:

nimam

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nateguj ti kkšnga druzga pedra mene ne.

LP

Broj 1,kaj misliš, da ti je hotel pisec s tem povedati ....???? Da ne smeš njega nategovat, ampak samo druge pedre......??

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Gre samo za besedo CIGAN in zaščito le te, da ostane NESPREMENJENA.

Kar imam jaz z našimi v Šmihelu (N.mesto) posla, jim normalno rečem cigan pa s tem ne mislim nič slabega.Pa se vsem normalno zdi.Saj v glavnem tudi sami sebi tako pravijo,razen ko so na Tv ali v časopisu.

Sicer pa ima iz marsikaterih ust lahko beseda Rom žaljivejši prizvok, kakor iz normalnih beseda cigan.

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj kolk smo pametni. Sej beseda Rom, obstaja tudi v angleškem slovarju in preprosto pomeni cigan. Prav tako gipsy, ki je dobesedni prevod cigan. Pri nas imamo oba izraza, ampak samo cigan je v SSKJ = slovar slovenskega knjižnega jezika. Zdej se pa lahko spoštovani gospod brum brum postaviš na trepalnice, ampak besede rom v našem knjižnem jeziku ni. Ni, niente, nada, ničivo,... Kapiš?

ni knjižni ali kakršenkoli jezik samo tisto, kar se najde v (zastarelem) SSKJ.

Če te res zanima več o jezikoslovju in morda poimenovanju etničnih skupin, lahko po potrebi priredim manjši tečaj za skupino motosvetovcev - prve tri ure povsem brezplačno.

tole si si ze sam odgovoril. zakal posplosujes na zacetku ves samo ti.

tvoj tudi ni veliko drugacen.

malo sem v dilemi: samo pavsalno ponavljas kar kje slisis/preberes/vidis ali tudi kdaj prej premislis v katero smer gre tvoje razmisljanje ?

po pisanju sodec najprej raje planes, zmerjas, pametujes nato pa vzviseno nakladas kako so vsi ostali tepci, ker te narobe razumejo.

"Aus dem eingebildeten Elfenbeinturm scheissen ist die leichteste Aufgabe", ane simbrumcek.

Zhigec, comprende :) Jawohl.

PS: posplšujem pač zato, ker posplošujejo (diagonalno in na hitro) domala vsi v tej debati. Samo ,da se nabija, ofkors. Za kaj resnejšega motosvet v tem segmentu pač ni - tukaj nihče ne more rešiti !ciganskega vprašanja", dvomim, da pristojni inšpektorji, policisti, sodnija itd sodelujejo v tej debati.

Moje razmišljanje sem že ničkolikokrat obelodanil - če neki posamezniki ali skupine negativno karakterizirajo druge posameznike/skupine, se to lepo klasificira kot "sovražni govor". tO privede do hujših eskalacij na nivoju narodov itd... Vodi lahko tudi do genocida, v ekstremni varianti.

Naj ljudje raje pritisnejo na državne institucije, ki so formirane ravno zato, da delajo red in sprovajajo disciplino. takoimenovano Ljudstvo, ki se zadnje čase "dogaja", pa naj se le pomiri - sicer bo tudi le-to ljudstvo deležno sankcij. Če se dela red, naj se namreč dela red nad vsemi, ne samo nad cigani ali čefurji ali motoristi ali komerkoliže.

To je moje mnenje, samo moje mnenje in samo mnenje - ni sveta resnica, je pa verjetno zelo blizu :P

No kot ponavadi ljudje popajo samo zadeve, ki jim pašejo. Je kdo pogledal mogoče v Slovenski pravopis, ki je najaktualnejša publikacija SAZU na področju slovenskega jezika??? Ha, a je kdo? Ga kdo sploh pozna?

SSKJ je že zastarel, ker že dolgo ni bil posodobljen (posodobljena je bila samo internetna stran).

Torej takozvani patrioti in ponosni slovenci, kako ste kaj na področju slovenščine? Ali bi pogledali tja, kjer najdete najaktualnejše podatke?

:headbang:

Ponos pa tak, se vidi po odnosu do jezika. :glare:

Spoštovani kolega, hvala, ker ste ohranili trezno glavo :)

Ljudje mislijo, da je piratska kopija SSKJ, datirana v bogvekatero leto, merodajna :)

He he pejt v downtown LA pa reči enmu črncu v faco nigger pa da vidimo.

Ah ne sej lahko prideš kar v Velenje pa greš na kardeljevo pa reči prvemu, ki pride mimo v trenerki čefur :D

Lahko pa lepo tukaj v anonimnosti stresaš naokoli kar želiš.

Bo upal, na Nikolovo nedelo, če bo okoli njega še 30 istomislečih... ;)

KO sem bil jaz v New Yorku, sem nigerje konstantno naslavljal z "brotha'" - vse smo se zmenliu, tudi, ko mi je na WC-ju moral podati sekret papir in sem mu pod predelno steno pomolil svojo belo ročico :"Yo, brotha, hand me over some of that white stuff to wipe my black ass, yo!" :)

KeC, ravno malo prej si napisal, da je črnc črnc- le zakaj nisi napisal temnopolti...? Torej ne vem, v čem je poanta tvojega odgovora. Poglej, cigani sami sebi pravijo cigani, črnci isto, ne vem zakaj bi tu pisali neke oslarije, kot Romi, Afroameričani in podobne skovanke... Edino pedri sami sebe kličejo geji, ker je bolj nobel (pedersko). .)

Še nekaj: v LA verjetno ne bom šel, da bi lahko rekel nigger. Scigani tudi nimam kontakta, da bi mu v pogovoru rekel cigan. Pedra pa imamo v službi, pa ni nič narobe, če v pogovoru rečem pedrom pedri. Tak pač sem. Pa s tem ni mišljeno nič žaljivega. Btw: še ko sem delal v Gorenju sem te, ki jih imenuješ čefurji, vedno imel in v pogovorih omenjal kot južnjake. Pa ni bil nihče jezen. Čefur pa je oznaka ne le za južnjake, ampak tudi za njih posnemovalce. Pa saj ti to veš, samo malo provociraš.

Tisto s trenerkami je pa tako: če ima ''šuškavo'' in čevlje, je čefur, ja. Iz srbije. Je tako?

Če ima šuškavo in čevlje, ne verjetno albanski gastarbajter. Čefurji nosijo superge... niti tega ne veš, kako naj ti potem verjamemo.

Gre samo za besedo CIGAN in zaščito le te, da ostane NESPREMENJENA.

pabeseda cigan ti je v bistvu tujka, če še nisi našla ;) - mislim, da bazira na "tigane" ;)

Skratka - me veseli, da si pregledala vse skp. vsaj nekdo, ki se potrudi širiti si obzorja in preverjati zadeve. Le tako je debata lahko normalna in konstruktivna.

e pa zanimivo kako bi jim rekli kitajci.Mogoče veš ti ko si jih že omenil. :hmm:

bojda jim Kitajci po Wikipediji sodeč rečejo takole: 罗姆人.

To pomeni nekaj takšnega kot Sanjači.

Romantično, ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je slovenska beseda za prišleke iz Indije....ni tigani (iz katere naj bi prihajala) ampak CIGANi...naši ljudje so jo naredili kot se jim je zdelo primerno....datira v čas, ko so ti ljudje prišli in se je kot taka prijela....za vsako novo stvar je treba najti besedo....menjati jo kasneje...ma sej nismo hrvati, in tudi če bi pločnik preimenovali v nogostop bi jamrala..ZELO bi bila proti in jo ne bi uporabljala....zakaj bi jo sedaj menjali?..Nič bolj ni žaljiva kot gorenc, škot ....

Če bi jim mi rekli sanjači...ne bi bilo vredu...sanajč je pozitivna samo v poeziji v realnosti pa ni glih pozitivna lastnost človeka...spoh pa se nanaša na značaj...CIGAN pa nima veze z značajem, ki naj bi ga posplošeno pripisali celi populaciji

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Enostavna rešitev ciganskega vprašanja:

Vsi cigani, ki delajo pizdarije in neumnosti, bi jih bilo treba portirati na vlak in pok čez južno mejo, pa se znajdite kakor veste in znate. ... Država bi imela s tem, da cigane vrže čez mejo več koristi kakor škode:

...

Aha in Hrvati bi celi srečni sprejeli, poleg svojih, še Cigane s slovenskim državljanstvom. Človek a tebi ni jasno, da Slovenija svojih državljanov ne more izgnati iz Slovenije? :headbang:

:eek:

Eeeejejjeeeejjjj

...

... ma dečko ajde oladi ...

Kje si pa ti videl cigana, da bi kupil rauber drot? Navadno ga najde.

Kje si videl cigana, da bi imel svoje sadno drevje? Mogoče posajeno v sadovnjaku KZ Brežice?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar imam jaz z našimi v Šmihelu (N.mesto) posla, jim normalno rečem cigan pa s tem ne mislim nič slabega.Pa se vsem normalno zdi.Saj v glavnem tudi sami sebi tako pravijo,razen ko so na Tv ali v časopisu.

Sicer pa ima iz marsikaterih ust lahko beseda Rom žaljivejši prizvok, kakor iz normalnih beseda cigan.

Evo, točno tako! :)

Jaz že cel čas trdim, da z besedo cigan ni nič narobe, sploh ni nujno slabšalna oz. če bi hotel negativni prizvok ... bi ga dobila tudi beseda "rom". Sem pa seveda lininega mnenja kar se tega tiče ... prvo je stara slovenska beseda - in ji nič ne manjka ... to drugo je pa kr-neki.

Če normalno/prijazno izrečeš, to tudi je prijazno in brez žaljivega tona. Neki njihovi kongresi me pa glede tega hudo malo ganejo. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, točno tako! :)

Jaz že cel čas trdim, da z besedo cigan ni nič narobe, sploh ni nujno slabšalna oz. če bi hotel negativni prizvok ... bi ga dobila tudi beseda "rom". Sem pa seveda lininega mnenja kar se tega tiče ... prvo je stara slovenska beseda - in ji nič ne manjka ... to drugo je pa kr-neki.

Če normalno/prijazno izrečeš, to tudi je prijazno in brez žaljivega tona. Neki njihovi kongresi me pa glede tega hudo malo ganejo. .)

no, kolikokrat v življenju si to besedo izrekel s prijaznim/normalnim tonom in kolikorat je bila mišljena slabšalno ali v negativnem kontekstu? (ni treba odgovoriti)

in Rom očitno ni "novotarija". pizda, če si tko rečejo, si tko rečejo - in če se med sabo kličejo "cigan", se pač kličejo. ni treba zdaj opravičevat svojih negativističnih poimenovanj.

Slovenci tudi nismo Slovenci od pamtiveka ... v eni fazi so se naši rpedniki spomnli, dazdj pa dost, da se bomo pa od zdj naprej imenoval "Slovenci".

parlamentiramo o butasti malenkosti, kot je beseda. tisti, ki bi najraje na cigane streljali, se sedaj izmotavate, kako da je "cigan" čisto prijazna beseda in da če jo jelinčič ali pa kdo izreče, da pa to res ni nič takega, če jih ne kliče "Romi".

eno samo sprenevedanje in blefiranje & nakladanje.

ok,s e pridružujem vsaj v tretji postavki - tudi jaz nakladam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj nakladamo vsi...od politikov ki že 10+ let govorijo da bojo vse porihtal,do ciganov ki pravijo da so pošteni,kot tudi vsi ki imajo stike tako z enimi kot z drugimi in jih zagovarjajo(ene in druge - vsazga po svoje).In nakoncu seveda tudi mi ki nakladamo v 3 krasne ko pa se ne bo iz tega izcimilo nič dobrega :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, točno tako! :)

sploh ni nujno slabšalna oz. če bi hotel negativni prizvok ... bi ga dobila tudi beseda "rom...................Če normalno/prijazno izrečeš, to tudi je prijazno in brez žaljivega tona.

V tej temi ima celo vsaka črka v tvojih prispevkih o njih negativni prizvok, kaj šele beseda.... :whistle:

Na trenutke sta si s plemenitim kar podobna.......

in Rom očitno ni "novotarija". pizda, če si tko rečejo, si tko rečejo - in če se med sabo kličejo "cigan", se pač kličejo. ni treba zdaj opravičevat svojih negativističnih poimenovanj.

parlamentiramo o butasti malenkosti, kot je beseda. tisti, ki bi najraje na cigane streljali, se sedaj izmotavate, kako da je "cigan" čisto prijazna beseda in da če jo jelinčič ali pa kdo izreče, da pa to res ni nič takega, če jih ne kliče "Romi".

Mene ne dajat v to vrečo. jaz dejansko tako mislim ter jih ne ločujem , kot nekaj posebnega (razen tistih, ki imajo kriminalni pedigre,ampak tu so pa tudi že "civili" zraven)

Drugo pa je, ko to rečeta plemeniti ali pa cyc.... :grim :naughty:

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pondelk je :(

Sam je pa prvi pondelk v decembru :grim December je pa itak mesec za zadetek :OK:

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliki preobrat.

Tisti s trojan so menda zopet v Ambrusu, vsaj 7 komadov, sodeč po radijskih novicah.

In so jih obiskali vsi različni, vsi enakopravni.

In so vsi različni, vsi enakopravni ugotovili da:

-so razmere za bivanje slabe,

-je pretrgana komunikacija z okolico,

-ni rednega dotoka živli,

-je potrebna stalna zaščita policije.

Zato vsi različni, vsi enakopravni pravijo, da bi bilo tiste s trojan najbolj pametno preseliti na kako primerno lokacijo.

Kje smo sedaj, na začetku, ali na koncu, zgoraj ali spodaj?

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, kolikokrat v življenju si to besedo izrekel s prijaznim/normalnim tonom in kolikorat je bila mišljena slabšalno ali v negativnem kontekstu? (ni treba odgovoriti)

1. in Rom očitno ni "novotarija". pizda, če si tko rečejo, si tko rečejo - in če se med sabo kličejo "cigan", se pač kličejo. ni treba zdaj opravičevat svojih negativističnih poimenovanj.

Slovenci tudi nismo Slovenci od pamtiveka ... v eni fazi so se naši rpedniki spomnli, dazdj pa dost, da se bomo pa od zdj naprej imenoval "Slovenci".

2. parlamentiramo o butasti malenkosti, kot je beseda. tisti, ki bi najraje na cigane streljali, se sedaj izmotavate, kako da je "cigan" čisto prijazna beseda in da če jo jelinčič ali pa kdo izreče, da pa to res ni nič takega, če jih ne kliče "Romi".

eno samo sprenevedanje in blefiranje & nakladanje.

ok,s e pridružujem vsaj v tretji postavki - tudi jaz nakladam.

1.Kako sebe kličejo, je njihova stvar. Zakaj bi jih pa morali naenkrat Slovenci imenovat drugače kot so jih stoletja, pa mi ravno ne potegne.

2.Jelinčič jim lahko reče Cigani, Romi, Bogovi, ... pa iz njegovih ust nikoli ta beseda ne bi pomenila ljudi, ki jih spoštuje.

Ali res ne morete nekateri razumeti, da si spoštovanja soljudi ne ustvariš s spremembo imena ampak s spremembo vedenja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha in Hrvati bi celi srečni sprejeli, poleg svojih, še Cigane s slovenskim državljanstvom. Človek a tebi ni jasno, da Slovenija svojih državljanov ne more izgnati iz Slovenije? :headbang:

... ma dečko ajde oladi ...

Kje si pa ti videl cigana, da bi kupil rauber drot? Navadno ga najde.

Kje si videl cigana, da bi imel svoje sadno drevje? Mogoče posajeno v sadovnjaku KZ Brežice?

Ja samo, če ti "slovenski" državljani zganjajo kriminal in ne vem kwa še vse, se jim državljanstvo preprosto odvzame. Prav tako lahko država izžene kateregakoli človeka, ki dela pizdarije. Mene ne zanima, če bi jih hrvati sprejeli, naj jih pa še oni pošljejo čez južno mejo. Saj sem rekel, od naše meje naprej nas boli kurac, kaj naredijo oni z njimi. Dol mi visi. Samo da ne pridejo nazaj.

In da, tudi taki izgoni se dogajajo v EU, kjer človeka izženejo iz države, v najslabšem primeru pa iz območja EU. Pa čeprav za določen čas, bi lahko družini s trojan ta status potegnili v neskončnost. Sicer pa, a imajo vsi člani družine s trojan državljanstvo??? :hmm: Bi bilo dobro preveriti, preden se najde kak pametnjakovič, ki jim bo dal državljanstvo za dve vreči krompirja.... :devil:

In daj lobo, razsvetli me, zakaj jih nebi smeli izgnati, če pa zganjajo teror in kriminal nad SLOVENSKIM prebivalstvom, poleg tega še ne plačujejo davkov in stroškov in jih boli kurac za celo slovenijo. Sorry, jaz takih ne morem šteti kot državljane slovenije oz. slovence. Da ne omenjam niti tega, da znajo komaj da govoriti slovensko, kaj šele brati. Če se v 12-tih letih niso mogli naučiti vsaj govoriti normalno, potem jim žali bog ne mora pomagati nihče več. To samo kaže njihov odnos do slovenije, naše kulture in našega jezika. Jaz bi vsakega, ki se v 10-tih letih nebi naučil govoriti in brati ter pisati slovensko izgnal nazaj od koder je prišel. Sorry, če je človek prišel živet sem, potem naj bo tudi slovenec kot vsi ostali. Če človek živi tu in prejema davkoplačevalski denar, naj potem tudi plačuje davke in ostale stvari kot vsi ostali. Naj si najde službo in dela, če je nesposoben, potem naj gre drugam lopovščine zganjat. A ti je sedaj bolj jasno zakwa bi jih izgnal? Ne zaradi tega, ker so Cigani, ampak zaradi tega kar delajo. Zakaj pa recimo cigani v prekmurju normalno živijo oz. so veliko bolj civilizirani kot ti. Še vedno imajo svojo kulturo in jezik in lepo živijo kot vsi ostali slovenceljni.

Popravljeno . Popravil Tepko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!