Skoči na vsebino

Zakaj se splača biti rom (cigo)!


Leteči

Priporočene objave

V tej temi ima celo vsaka črka v tvojih prispevkih o njih negativni prizvok, kaj šele beseda.... :whistle:

To je samo zlobno podtikanje! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tej temi ima celo vsaka črka v tvojih prispevkih o njih negativni prizvok, kaj šele beseda.... :whistle:

Na trenutke sta si s plemenitim kar podobna.......

Mene ne dajat v to vrečo. jaz dejansko tako mislim ter jih ne ločujem , kot nekaj posebnega (razen tistih, ki imajo kriminalni pedigre,ampak tu so pa tudi že "civili" zraven)

Drugo pa je, ko to rečeta plemeniti ali pa cyc.... :grim :naughty:

jep, Damijan.

Pa sj se vidi, s kakšnim prvim postom je bila tema odprta in načeta. Z enim samim negativizmom, skorajda poziv na pogrom.

Ali res ne morete nekateri razumeti, da si spoštovanja soljudi ne ustvariš s spremembo imena ampak s spremembo vedenja?

:OK:

Upam, da bodo to tvojo izjavo razumeli tisti, ki so "nekaj več od ciganov" :)

Ja samo, če ti "slovenski" državljani zganjajo kriminal in ne vem kwa še vse, se jim državljanstvo preprosto odvzame. Prav tako lahko država izžene kateregakoli človeka, ki dela pizdarije. Mene ne zanima, če bi jih hrvati sprejeli, naj jih pa še oni pošljejo čez južno mejo. Saj sem rekel, od naše meje naprej nas boli kurac, kaj naredijo oni z njimi. Dol mi visi. Samo da ne pridejo nazaj.

In da, tudi taki izgoni se dogajajo v EU, kjer človeka izženejo iz države, v najslabšem primeru pa iz območja EU. Pa čeprav za določen čas, bi lahko družini s trojan ta status potegnili v neskončnost. Sicer pa, a imajo vsi člani družine s trojan državljanstvo??? :hmm: Bi bilo dobro preveriti, preden se najde kak pametnjakovič, ki jim bo dal državljanstvo za dve vreči krompirja.... :devil:

a ti to resno razlagaš, na podlagi preverjenih dejstev, ali si se samo zmotil in se ti zdi, da lahko država izžene samo tiste, ki imajo tudi neko drugo državljanstvo? mislim - veselilo bi me, če bi lahko ti svoje besede podkrepil tudi z zakonsko podlago... bi debata postala malo bolj resna.

sicer so pa buče zdaj dokaj poceni, samo zlo mrzlo je, če kaniš iz njih pobirate seme za pridelavo bučnega olja. je pa bučno olje potem bolj uporabno, se lahk hitr z njim namažeš .. .da vsi vedo, da buče prodajaš, ne pa samo tapametni. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

Rad bi bil pameten kot 'Veliki Brum Brum' ali pa vsaj kot 'pokojni Big Symko'.....đ

please God help me...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

please God help me...

Ne morem... za nekatere pač ni pomoči.

ajt, spizdim jaz na furo.

Lepo se imejte z romi, cigani in cigoti še naprej.

sayonara

post-4542-1165232545_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem... za nekatere pač ni pomoči.

ajt, spizdim jaz na furo.

Lepo se imejte z romi, cigani in cigoti še naprej.

sayonara

Kje si pa tega modrega frčota dubo :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja samo, če ti "slovenski" državljani zganjajo kriminal in ne vem kwa še vse, se jim državljanstvo preprosto odvzame. Prav tako lahko država izžene kateregakoli človeka, ki dela pizdarije. Mene ne zanima, če bi jih hrvati sprejeli, naj jih pa še oni pošljejo čez južno mejo. Saj sem rekel, od naše meje naprej nas boli kurac, kaj naredijo oni z njimi. Dol mi visi. Samo da ne pridejo nazaj.

In da, tudi taki izgoni se dogajajo v EU, kjer človeka izženejo iz države, v najslabšem primeru pa iz območja EU. Pa čeprav za določen čas, bi lahko družini s trojan ta status potegnili v neskončnost. Sicer pa, a imajo vsi člani družine s trojan državljanstvo??? :hmm: Bi bilo dobro preveriti, preden se najde kak pametnjakovič, ki jim bo dal državljanstvo za dve vreči krompirja.... :devil:

In daj lobo, razsvetli me, zakaj jih nebi smeli izgnati, če pa zganjajo teror in kriminal nad SLOVENSKIM prebivalstvom, poleg tega še ne plačujejo davkov in stroškov in jih boli kurac za celo slovenijo. Sorry, jaz takih ne morem šteti kot državljane slovenije oz. slovence. Da ne omenjam niti tega, da znajo komaj da govoriti slovensko, kaj šele brati. Če se v 12-tih letih niso mogli naučiti vsaj govoriti normalno, potem jim žali bog ne mora pomagati nihče več. To samo kaže njihov odnos do slovenije, naše kulture in našega jezika. Jaz bi vsakega, ki se v 10-tih letih nebi naučil govoriti in brati ter pisati slovensko izgnal nazaj od koder je prišel. Sorry, če je človek prišel živet sem, potem naj bo tudi slovenec kot vsi ostali. Če človek živi tu in prejema davkoplačevalski denar, naj potem tudi plačuje davke in ostale stvari kot vsi ostali. Naj si najde službo in dela, če je nesposoben, potem naj gre drugam lopovščine zganjat. A ti je sedaj bolj jasno zakwa bi jih izgnal? Ne zaradi tega, ker so Cigani, ampak zaradi tega kar delajo. Zakaj pa recimo cigani v prekmurju normalno živijo oz. so veliko bolj civilizirani kot ti. Še vedno imajo svojo kulturo in jezik in lepo živijo kot vsi ostali slovenceljni.

Sicer ti je že Brum Brum nekaj o tem napisal, ampak za "ziher", ti bom še jaz.

Kot sem ti že napisal, ne moremo na Hrvaško izgnati nobenega Slovenca, ker bi nam ga Hrvati preprosto (z vso mednarodno) pravico vrnili. Ali misliš, da Grvati nimajo počet kaj pametnejšega kot zbirati ljudi brez državljanstva s celega sveta? Pa prosim navedi primer, ko so že komu odvzeli državljanstvo.

Mislim, da mešaš izgon tujcev z dovoljenjem za začasno bivanje v neki državi in in tiste z državljanstvom.

Strojanovi so v Sloveniji precej več kot le 12 let.

Po zakonu naj bi ljudi, ki vzganjajo kriminal obtožili, obsodili in kaznovali.

Kaj je za tebe normalno govorjenje? To kar govoriš ti, jaz, mularija na chatu, čefurji, Šiptarji, Korošci, Prleki, Primorci ali dr. slavistike?

Sicer ne vem tudi kaj je zate normalno ali civilizirano življenje. To je namreč zelo širok pojem, precej odvisen od mesta na Zemlji. Ali si se mogoče vprašal, koliko bi ti bil normalen in civiliziran v očeh Nemca, Japonca, Nigerijca, Kitajca, Iranca, ...

Ves ta kaos okoli Ciganov je nastal samo zaradi neenakopravnosti pred zakonom. Če bi policaji raziskali in ovadili vse kriminalce (bele ali manj bele), jim sodniki sodili in krive (bele in manj bele) tudi primerno kaznovali ne glede na barvo kože, bi bilo tudi manj rasizma in nacionalizma okoli Ciganov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha...smo se s kolegi pogovarjali...je reku strojan da ma izpit za avto in registreran in vse...kako je naredu

izpit če pa je pola pismen...

->Ali res ne morete nekateri razumeti, da si spoštovanja soljudi ne ustvariš s spremembo imena ampak s spremembo vedenja?<-

Lobo :worship: :worship:

PS:ce sem danes prav slisal imajo v soli ze probleme z njimi oz. z nemirom pri pouku...me zanima zakaj??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha...smo se s kolegi pogovarjali...je reku strojan da ma izpit za avto in registreran in vse...kako je naredu

izpit če pa je pola pismen...

Hm..... kaj naj rečem...Pa ti si več, kao pola pismen, kot vidim...po tvojem pisanju..... :hmm: :hmm: .)

PS:ce sem danes prav slisal imajo v soli ze probleme z njimi oz. z nemirom pri pouku...me zanima zakaj??

Čudno, zakaj bi to bilo...?!?! :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

Verjetno, ker so cigančki prišli v šolo...... :hmm: :hmm:

Seveda, saj to nikakor ne more biti zato, ker je sistem šole tak, da dovoli otrokom vseh barv kože in dolžine las, da "serjejo" po učiteljih, oni pa se jim morajo skoraj opravičiti, če ga malo glasneje opozore, da bi radi red pri pouku..... :hmm: :hmm: ...ne.ne, to pa s tem ne more imeti nobene zveze.... :hmm: :hmm:

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dovoli otrokom vseh barv kože in dolžine las, da "serjejo" po učiteljih, oni pa se jim morajo skoraj opravičiti, če ga malo glasneje opozore, da bi radi red pri pouku.....

Zelo res, ampak to je še Gabrova zapuščina, ki jo dripec od Zvera nadaljuje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damian glede na to da jih zagovarjas me zanima zakaj??Ja in sm pola pismen...drugo polovico vidis le u zivo in v soli!!!

Sicer se strinjam da v soli vsak dela kazin in mu prfoks nc ne more...sam zakaj prej ni blo nc narobe??Aja...cigani vretn sploh v solo niso hodil. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In daj lobo, razsvetli me, zakaj jih nebi smeli izgnati, če pa zganjajo teror in kriminal nad SLOVENSKIM prebivalstvom, poleg tega še ne plačujejo davkov in stroškov in jih boli kurac za celo slovenijo. Sorry, jaz takih ne morem šteti kot državljane slovenije oz. slovence. Da ne omenjam niti tega, da znajo komaj da govoriti slovensko, kaj šele brati. Če se v 12-tih letih niso mogli naučiti vsaj govoriti normalno, potem jim žali bog ne mora pomagati nihče več. To samo kaže njihov odnos do slovenije, naše kulture in našega jezika. Jaz bi vsakega, ki se v 10-tih letih nebi naučil govoriti in brati ter pisati slovensko izgnal nazaj od koder je prišel. Sorry, če je človek prišel živet sem, potem naj bo tudi slovenec kot vsi ostali. Če človek živi tu in prejema davkoplačevalski denar, naj potem tudi plačuje davke in ostale stvari kot vsi ostali. Naj si najde službo in dela, če je nesposoben, potem naj gre drugam lopovščine zganjat. A ti je sedaj bolj jasno zakwa bi jih izgnal? Ne zaradi tega, ker so Cigani, ampak zaradi tega kar delajo. Zakaj pa recimo cigani v prekmurju normalno živijo oz. so veliko bolj civilizirani kot ti. Še vedno imajo svojo kulturo in jezik in lepo živijo kot vsi ostali slovenceljni.

Kolikor vem to piše nekje, v pogojih za pridobitev državljanstva.

Če so ga pa dobili za dve vreči " verjetno nakradenega krompirja" pa ne vem?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo res, ampak to je še Gabrova zapuščina, ki jo dripec od Zvera nadaljuje :)

Tebi bo še sto let stara vlada z Drnovškom in Kučanom kriva........ Tebi in Ljubljenemu JJ...

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damian glede na to da jih zagovarjas me zanima zakaj??Ja in sm pola pismen...drugo polovico vidis le u zivo in v soli!!!

Sicer se strinjam da v soli vsak dela kazin in mu prfoks nc ne more...sam zakaj prej ni blo nc narobe??Aja...cigani vretn sploh v solo niso hodil. :grim

Zakaj jih zagovarjam....?? Hm... :hmm: Bom še triindvajsetič v tej temi povedal svoj pogled na to.

Spoštujem vse poštene in dobronamerne ljudi. Spoštujem Cigane,prišleke z Juga,iračane,Irance,Kitajce,črnce,belce,Američane,Ruse,Eskime, in vse ostale narode,manjšine,ljudstva,moške,ženske in otroke.........

Med vsemi temi skupinami imaš tako dobre, kot slabe. Tudi med nami. Zgodi se, da kdo od vseh teh zaide na neprava pota. Da se začne obnašati v nasprotju z veljavnimi normami obnašanja,poštenosti ali skupnega življenja.

V normalnih sistemih za take poskrbita Policija in Sodstvo.

Npr.na Divjem zahodu,pred precej leti, ko ta dva sistema nista delovala pa je stvari urejal Zakon ulice. Prihajalo je do obsojanja zaradi prestopkov,umorov, na podlagi barv kože, na podlagi priimkov, na podlagi tega, da si bil takrat pač tam,ljudje so lahko linčali vsakogar.

Sedaj,par sto let kasneje pa mislim, da je čas za druge vrednote,za drugačne postopke. Imamo sodstvo imamo policijo. Taisti policist, ki name strelja z radarjem petkrat na dan, nekoga drugega ne bo ustavil.

Od kje Strojanu izjava, da pozna precej kriminalistov in policistov. Kakor stvari potekajo, sem prepričan, da ima država prste vmes tako pri tem, kakor pri prodaji in proizvodnji mamil, sicer bi bilo tega manj.

Zakaj niso kradljivci in preprodajalci mamil ter ostali kriminalci vsi tam, kjer jim je mesto.In to pripadniki vseh, ki sem jih na začetku naštel. Zakaj država ni reagirala, ko so padale pritožbe iz Ambrusa?

Sodstvo naj s pomočjo policije ukrepa proti kriminalcem vseh barv.

NE MORE pa tega delati ULICA. Ne more se dogajati narod in zahtevati linča pripadnikov določene populacije samo zaradi eventuelnega deleža kriminalcev med njimi. Za to imamo in PLAČUJEMO državo.

In boli me, ko "veleumnemu" in kao plemenitemu poslancu za njegove primitivne bedastoče pritrjuje in ploska 70 % TV gledalcev, ki so ga gledali. :SS :SS :SS Tudi Hitlerju je narod na začetku ploskal .....

p.s.

Tisto glede tvoje slovnice je bilo mišljeno bolj kot šala...Kar pa se šole včasih tiče.....Imeli smo učitelja, ki je znal tudi prisoliti kakšno okoli ušes,čeprav to že takrat ni bilo dovoljeno. In da, znali smo tudi nagajati. Mi in Romi.....Aha, nisem povedal....da, imel sem tri Rome za sošolce...eden od njih je sedaj občinski svetnik v N.mestu (izvoljen na gospodarski, ne na romski listi)...in da, imam jih skoraj za neposredne sosede.Samo malo stran,na drugi strani proge, ki gre mimo nas ....

In v naslednjem štiriletnem planu naše KS med drugim piše: Preko dialoga in druženja izboljšati življenje in sodelovanje z romi iz sosednjega naselja.........

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je slovenska beseda za prišleke iz Indije....ni tigani (iz katere naj bi prihajala) ampak CIGANi...naši ljudje so jo naredili kot se jim je zdelo primerno....datira v čas, ko so ti ljudje prišli in se je kot taka prijela....za vsako novo stvar je treba najti besedo....menjati jo kasneje...ma sej nismo hrvati, in tudi če bi pločnik preimenovali v nogostop bi jamrala..ZELO bi bila proti in jo ne bi uporabljala....zakaj bi jo sedaj menjali?..Nič bolj ni žaljiva kot gorenc, škot ....

Če bi jim mi rekli sanjači...ne bi bilo vredu...sanajč je pozitivna samo v poeziji v realnosti pa ni glih pozitivna lastnost človeka...spoh pa se nanaša na značaj...CIGAN pa nima veze z značajem, ki naj bi ga posplošeno pripisali celi populaciji

A nebi bilo najbolj logično, da bi o žaljivosti te besede vedel največ Cigani povedat. :blink:

To je podobno kot debata a muslimani rabijo mošejo ali ne.

Se mi zdi da bi oni najbolj vedeli povedat kaj rabijo.

:whistle:

A si izvedenec za Romske potrebe in njihova občutja?

Sej Italijani in Avstrijci tud najbolj vedo kateri izraz nam paše.

Italijane kej prow dost ne zanima ali gre beseda Ščavi v naša ušesa ali ne.

Popravljeno . Popravil RAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem poslušal muziko iz filma Borat in dobil idejo za promocijo Slovenije - Povabimo Borata, Slivnik naj posodi Hummerja in mu omogočimo najljubši šport :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Italijane kej prow dost ne zanima ali gre beseda Ščavi v naša ušesa ali ne.

No,

pa tudi to, da mi njim pravimo makaronarji,

pa Avstrijcem Jodlarji, Hrvatom kravatarji ..

jebat ga :blush: folk okoli česa se boste še

kregal - kolk dlak raste na jajcih enih, drugih in tretjih ?

:?

.. za posrat ..

.. kam pa to pelje?

Pa

saj ste razumni ljudje .. in v tem pametovanju

se podjebavate okoli verbalne folklore,

ki je lastna vsem narodom

Planeta Opic.

:headbang:

Ej, pa to ni res .. kaj človek čita tule ..

še meni - pa ste verjetno opazili,

da imam debelo kožo -

gre

:SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Broj 1,kaj misliš, da ti je hotel pisec s tem povedati ....???? Da ne smeš njega nategovat, ampak samo druge pedre......??

:blush: :blush: :P zajebO :blush:

ni knjižni ali kakršenkoli jezik samo tisto, kar se najde v (zastarelem) SSKJ.

Zastarel je za take "Slovence" kot si ti. cigani so cigani bili in bojo. basta.

:topic:

Rad bi bil pameten kot 'Veliki Brum Brum' ali pa vsaj kot 'pokojni Big Symko'.....đ

please God help me...

:grim sva že dva :grim

Ne morem... za nekatere pač ni pomoči.

sayonara

To je pa tut res.... Smiliš se mi sybrumm.. :(

PS:ce sem danes prav slisal imajo v soli ze probleme z njimi oz. z nemirom pri pouku...me zanima zakaj??

zakaj le mel sem jaz sošolca cigana same piz**** zganju ves čas.. Kradu kulije kradu krede kradu kalkulatorje kradu miške strgu slovensko zastavo... dokler ni odjebal :evilgrin:

Zelo res, ampak to je še Gabrova zapuščina, ki jo dripec od Zvera nadaljuje :)

:grim dobr si tole povedu :grim

Zakaj jih zagovarjam....?? Hm... :hmm: Bom še triindvajsetič v tej temi povedal svoj pogled na to.

Spoštujem vse poštene in dobronamerne ljudi. Spoštujem Cigane,prišleke z Juga,iračane,Irance,Kitajce,črnce,belce,Američane,Ruse,Eskime, in vse ostale narode,manjšine,ljudstva,moške,ženske in otroke.........

Samo Slovence ne... :doze:

Popravljeno . Popravil FlamE#7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blush: :blush: :P zajebO :blush:

Samo Slovence ne... :doze:

Sinko,lahko bi se našel med dobronamernimi in poštenimi.....Ali pa med vsemi ostalimi narodi...Žal se nisi, kot vidim.....

Sicer pa,mladoletni prijatelj,pismo ni bilo namenjeno tebi in tvojim provokacijam. Ko ti bo mleko nehalo teči iz ust, ko boš odrasel, dopolnil polnoletnost in si sam začel služiti kruh,boš mogoče na stvari gledal drugače....Ali pa tudi ne..... Do takrat pa: nasvidenje!

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nebi bilo najbolj logično, da bi o žaljivosti te besede vedel največ Cigani povedat. :blink:

To je podobno kot debata a muslimani rabijo mošejo ali ne.

Se mi zdi da bi oni najbolj vedeli povedat kaj rabijo.

:whistle:

A si izvedenec za Romske potrebe in njihova občutja?

Sej Italijani in Avstrijci tud najbolj vedo kateri izraz nam paše.

Italijane kej prow dost ne zanima ali gre beseda Ščavi v naša ušesa ali ne.

Ne, meni to ni logično mi je celo žaljivo...zakaj, pa sem napisala in ti nisi HOTEL prebrati.

In pri đamiji ni bil govor o temu ali jo rabijo..debate so bile zaradi drugih stvari...ki jih pač nisi hotel prebrati.

Jaz rabim nov avto (pa še marsikaj)...imenuješ pa ga lahko kakorkoli hočeš :doze:

Nisem izvedenec (tudi ti ne...in ne vem ali sploh imamo izvedenca tule na forumu izvedencev)in zato sem se popolnoma distancirala z vmešavanjem mojih ali njihovih čustev in se spustila samo in zgolj v besedo CIGAN in njen pomen ...in spet...lahko bi prebral koga moti če bi seveda HOTEL in to iz linka, ki ga je nalepil brum brum....Če nočeš pa nič.

In verjami tudi Rom se da povedati zaničljivo...kot Škot ali Žid...ali.........

In ščavi mene prav nič ne moti v bistvu mi je celo smešno, ko prileti iz lahovih ust B) ...sicer pa ali sploh ima beseda ščavi pozitiven prizvok?...ali vsaj nevtralen?...beseda CIGAN jo vsekakor ima...v osnovi je to čist samo naziv za ljudstvo, ki se je priselilo pred 800leti...bla bla bla sej ne boš hotel razumeti...kjub temu da sem se potrudila....bolj preprosto pa žal ne znam povedat....

,,Bil sem še Vladek,

ko so - kot vedno za praznik -

prišli

brkati cigani v hišo igrat.

Oče je stopil v sobo po tisto črno kitaro,

ki jo je kupil

za prvo plačo.....,,

Pojdiva, Ciganka moja, črna ljubezen moja;

potemnela je tvoja polt in tvoje oči so črne; tvoje noge so pisane, tvoji lasje so mastni;

Vsa črna, vsa divja, o črna ljubezen moja.

Polić Kamov

Zamenjaj sedaj besedo ciganka z besedo Romkinja...se ti ne zdi, da vseskup izgubi čar...strast?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako. Cigan ni žaljivka. Je pa žaljivka, kadar to rečeš ciganu barabinu. Pa tudi od tona, s katerim to rečeš, je odvisno, ali bo to žaljivka, ali pa le izraz za pripadnika neke rase.

Tudi največji zagovorniki ciganov, le kako oni v pogovoru nazivajo cigane? Romi? Skoraj da ne verjamem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako. Cigan ni žaljivka. Je pa žaljivka, kadar to rečeš ciganu barabinu. Pa tudi od tona, s katerim to rečeš, je odvisno, ali bo to žaljivka, ali pa le izraz za pripadnika neke rase.

Tudi največji zagovorniki ciganov, le kako oni v pogovoru nazivajo cigane? Romi? Skoraj da ne verjamem...

Tudi v slovarju ima beseda Cigan več pomenov. Od ljudstva,priseljenega iz Indije,do etnične skupine in na koncu tudi slabšalnega prizvoka. Se pravi,beseda ima lahko tudi več pomenov, odvisno, v kakšnem kontekstu je izrečena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!