Skoči na vsebino

Grobnik


a

Priporočene objave

Hmm, mene pa zanima, kaj vse (razen motorja) potrebuješ za vožnjo na grobniku. Obstaja morda kakšna stran, kjer bi bilo podrobno našteto (recimo kakšno opremo potrebuješ, mogoče licence ali pa kaj....)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo zopet lep uspeh SLO motošporta na Grobniku na dirki za Alpe adria prvenstvo.

V razredu 125 GP je slavil Luka Nedog,

v 250 GP Miran Hudovernik, drugi je bil Dejan Šenk,

v razredu 600 supersport je 6. mesto osvojil Berto Camlek po slabem štartu in razred SBK-zmaga Berta Camlek z najhitrejšim krogom dneva 1.32.3!!

Čestitamo!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, mene pa zanima, kaj vse (razen motorja) potrebuješ za vožnjo na grobniku. Obstaja morda kakšna stran, kjer bi bilo podrobno našteto (recimo kakšno opremo potrebuješ, mogoče licence ali pa kaj....)?

Samo solde in tisto u hlačah(če imaš, pol že veš kaj mislim). O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo solde in tisto u hlačah(če imaš, pol že veš kaj mislim). O:-)

Tistega v hlačah nimam ravno toliko kot Valentino Rossi, imam pa dovolj da bi na "easy" odvozil par krogov po grobniku, ko bi bila prilika. Raje si naberem čim več izkušenj na progi, kot pa da se non-stop vozim po mestu oz. po navadnih cestah :)

Ampak ne vem kakšno opremo vse rabim... samo čelada in ena tekstilna jakna verjetno ne bosta dovolj, kajne? :)

No ja, saj se nikamor ne mudi. Samo sprašujem, da bom vedel za naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@igralec .... odgovorjeno na kakšno opremo rabiš na grobniku je bilo že x krat .... ampak ok ...

Tako opremo kot si naštel je "dovoljena le" ko je kao turistična-rekreativna vožnja (nič prehitevanja in omejena hitrost) ....

za videt kako so ovinki ti bo tistih 15 min morda zadosti .... drugače pa načeloma spustijo noter v komplet korduri (škornji rokavice obvezni) ma mislim da praviloma lahko le v usnju oz. komplet opremi .....

Torej: torej kombinezon oz. obleka s ščitniki (morda tudi iz kordure), škornji, rokavice, čelada ipak, in vzvratna ogledala :P ker čene se boš skozi oziral nazaj po kamikazah :)

Priporočljivo gume v čimboljšem stanju pomožnosti nove ....

Če maš opremo se ti splača dat unih 10-15 k sit in bit notri cca 2.5h v celem dnevu .... za prvič se izogibaj večjih prireditev ... je na progi preveč gužve.

Popravljeno . Popravil Dr. _MAXXI_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo zopet lep uspeh SLO motošporta na Grobniku na dirki za Alpe adria prvenstvo.

V razredu 125 GP je slavil Luka Nedog,

v 250 GP Miran Hudovernik, drugi je bil Dejan Šenk,

v razredu 600 supersport je 6. mesto osvojil Berto Camlek po slabem štartu in razred SBK-zmaga Berta Camlek z najhitrejšim krogom dneva 1.32.3!!

Čestitamo!!!

Lahko bi se dodal odlicna voznja mladega Jermana, pa mu je sredi dirke odpovedal motor. Do takrat se je pa boril za prvo mesto s se dvema.

A mogoce kdo ve kaj je Camlek v zadnjem ovinku zafuru, da je skoraj zgubil dirko? Iz pol sekunde na nekaj tisocink.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jerman je odlično štartu-kot vedno- in mu je motor odpovedu mislim da v 3-jem krogu.

Marko je res zlo konstanten v dirki, še več zmeraj hitrejši je po krogih.

Bert je v zagrebškem ovinku v zadnjem krogu dohitel 2 zaostankarja in ko je prehiteval drugega mu je ta zaprl pot.

Zato sta z Zaiserjem v ravnino priletela eden za drugim in ne nekaj metrov narazen kot je bilo v predzadnjem krogu.

Zadovoljen TNT??? :hmm: :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

sej lahko kje piše, pa se opravičujem ker ne vem... ampak, kdaj pa bo naslednje "srečanje" na grobniku in v organizaciji koga?

lp, devilish

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ali bo letos mogoče kakšen organiziran "obisk" Grobnika v okviru Motosveta? Bi se šel mal preganjat dol.... Sej res kako pa sploh lahko prideš na progo? Ali niso že v naprej zakupljeni termini?

lp, Pjotr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali bo letos mogoče kakšen organiziran "obisk" Grobnika v okviru Motosveta? Bi se šel mal preganjat dol.... Sej res kako pa sploh lahko prideš na progo? Ali niso že v naprej zakupljeni termini?

V okviru Motosveta ne bo zakupa proge, če bomo pa šli kakšno dirko pogledat, pa je stvar organiziranja preko foruma.

Na progo lahko prideš tako, da če ima kakšen klub zakupljeno, pa se pri njih pozanimaš, ali ti proti plačilu dovolijo iti na stezo. Torej: ko ima kakšen klub tam rezervirano, se pozanimaj direktno pri njih, ali ti bodo pustili peljati. Mogoče je tudi, da greš kar dol, pa tam poskusiš srečo. Odvisno je od kluba do kluba, ali ti bodo pustili. če pa je organiziran kakšen motohappening, potem pa imaš prosto pot (za ustrezno vsoto kun zlatic ali SITnih ali evrijev). Je pa gneča takrat običajno neznosna...

termini so v večini že v naprej zakupljeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če proga ni zakupljena se tudi da it gor, samo je malo dražje.

Ura Grobnika pride 40 evrov, dve uri 60, štiri ure 90, cel dan pa 140 (za zadnjo nism 100%)

za eno uro lahko voziš od 11.00 - 12.00 ali od 16.00 - 17.00,

za dve pa 10.00 - 12.00 ali od 15.00 -17.00.

Za te urnike niti nism siguren, ampak vem da kamplicirajo, ampak če ni gužve se da zmenit, da voziš kadarkoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej lahko kje piše, pa se opravičujem ker ne vem... ampak, kdaj pa bo naslednje "srečanje" na grobniku in v organizaciji koga?

Drugi letošnji "Motohepening" v organizacji HR bo zadnji vikend v avgustu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, se vidi, da je eden kupil kombinezon :yea2: .

jah kva pa mi pomaga nov kombinezon,če pa za Grobnik rabim še komplet gum,denar za plačilo proge,pa še motor moram na servis peljat :cry: :cry: tko,da bom letos še vedno! le gledalec :( :) no ja mogoče bom šel jeseni s frendi dol,če bom kej denarja našparal do takrat :D

A gre kdo kampirat na Grobnik konec meseca?,seveda na Motohapening :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker so tisti vikend najmanj tri zadeve ki bi se jih rad udeležil, bo težka vse tri dni biti na grobniku. Najbrž pa mi bo uspelo priti v petek popoldne pa tja do sobote dopoldne :hmm: Ko pomislim na lanski hapening :rolleyes: :kva2: ugotovim da letos moram biti dol

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede gum. Nove gume za grobnik michelin pilot race, naredil 200km po grobniku, pa še 2000 na cesti in je ostalo še za 1000km ceste zadnja sprednja bi šla še dlje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede gum. Nove gume za grobnik michelin pilot race

Zanima me kakšna je bila kombinacija trdote gum (predlagana mi je bila: spredaj medium; zadaj hard)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno mam spredi medium zadi hard. Ampak bom šel nazaj na spredi soft, zadi se še pa nism odloču al hard al medium. Prej sem vedn vozu spredi soft in je držala bolje z velik več filinga kt medium. Obraba je pa ista. Spredno sem menju zarad občutka in ne zarad tega da bi bla hin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vprašanje glede nastavitev amortizacije. Imaš serijsko ali si sam spremenil nastavitve ali pa ti je kdo drug. Jaz bi potreboval nekoga, da bi mi motor malo "naštelal". Lahko se dogovorimo in gremo to naredit na mobi krog v Cerklje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vprašanje glede nastavitev amortizacije. Imaš serijsko ali si sam spremenil nastavitve ali pa ti je kdo drug. Jaz bi potreboval nekoga, da bi mi motor malo "naštelal". Lahko se dogovorimo in gremo to naredit na mobi krog v Cerklje.

Najprej moraš nastaviti prednapetost vzmeti glede na tvojo težo. Jaz mam spredi 35mm zadaj 30mm potem pa greš na kompresijo in povrat odvisno od stila vožnje. dokaj uporabne nastavitve ma sport rider.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!