Skoči na vsebino

Grobnik


a

Priporočene objave

Sax pa hoče povedat, da sodeč po Dunlopovih specifikacijah na Grobniku ni "ravno obratno", ampak da naj bi se povsod vozilo tako. Hladno - trde, toplo - mehke. :)

Tudi jaz bi rad slišal kakšno bolj konkretno razlago zakaj tako..

Na Sport1 bivši motoGPjevec Alex Hoffman trdi isto, v hladnem trša zmes (naj bi bolje delalal pri nižji temperaturi gume, ki je tudi posledica nizke temperature asfalta) in v toplem vremenu mehka zmes gume (dela pri višjih tempearturah gume -temperatur fenster- nekak tak).

In če sem jaz razumel pravilno je fora v tem v katerem temperaturnem območju guma zagotavlja optimalen oprijem, hladna ima to območje nižje, mehka pa višje.

Evo takpo preprosto sem si jaz to razložil, nisem pa neki divji racer z lastnimi izkušnjami.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Sport1 bivši motoGPjevec Alex Hoffman trdi isto, v hladnem trša zmes (naj bi bolje delalal pri nižji temperaturi gume, ki je tudi posledica nizke temperature asfalta) in v toplem vremenu mehka zmes gume (dela pri višjih tempearturah gume -temperatur fenster- nekak tak).

In če sem jaz razumel pravilno je fora v tem v katerem temperaturnem območju guma zagotavlja optimalen oprijem, hladna ima to območje nižje, mehka pa višje.

Evo takpo preprosto sem si jaz to razložil, nisem pa neki divji racer z lastnimi izkušnjami.

LP Bajsi

...ja potem takem sm jest skoz z napačnimi gumami vozu.........u madonca kolk bi pol šele letu, če bi ta prave zbral :P:D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Sport1 bivši motoGPjevec Alex Hoffman trdi isto, v hladnem trša zmes (naj bi bolje delalal pri nižji temperaturi gume, ki je tudi posledica nizke temperature asfalta) in v toplem vremenu mehka zmes gume (dela pri višjih tempearturah gume -temperatur fenster- nekak tak).

In če sem jaz razumel pravilno je fora v tem v katerem temperaturnem območju guma zagotavlja optimalen oprijem, hladna ima to območje nižje, mehka pa višje.

Evo takpo preprosto sem si jaz to razložil, nisem pa neki divji racer z lastnimi izkušnjami.

LP Bajsi

Ja to naj bi bil nekako princip....skoraj....optimalna delovna temperatura in pritisk naj bi bila pri segreti gumi skoraj enaka za temp. in enaka kar se pritiska tiče....

....dunlop razlaga zadevo takole...trda zmes se prej segreje pri nizkih temperaturah in ko doseže optimalno jo lažje zadrži....mehka zmes je namenjena za velike temperature(asfalta) in jo je pri nizkih temperaturah(asfalta) težko spraviti na delovno temp. in z tem optimalen pritisk z veliko možnostjo zdrsa zaradi "hladne gume"....kot je crusty tudi v praksi videl je pač range vporabe trdih in medium zmesi kar velik in je odvisen tudi od vrste (grobosti itd.) asfalta....mehke zmesi pa niso nikjer priporočljive pri 15 in manj stopinj iz gor navedenih razlogov....tako pravijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ja potem takem sm jest skoz z napačnimi gumami vozu.........u madonca kolk bi pol šele letu, če bi ta prave zbral :P:D :D :D

Al pa odletu :P:D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla. A gre kdo ta vikend kej trenirat dol? Open days je ta vikend.

Jaz nameravam it v soboto ali nedeljo popoldan.

Vreme upam da bo :closedeyes:

grobnik_tablica.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla. A gre kdo ta vikend kej trenirat dol? Open days je ta vikend.

Jaz nameravam it v soboto ali nedeljo popoldan.

Vreme upam da bo :closedeyes:

grobnik_tablica.png

Če tale napoved štima, bom šu jst že kar v četrtek :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če tale napoved štima, bom šu jst že kar v četrtek :D

petek sobota bom verjetno dol:))..napoved za grobnik je najbolje pogledat dan prej pa še ta ni ziher :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

petek sobota bom verjetno dol:))..napoved za grobnik je najbolje pogledat dan prej pa še ta ni ziher :wallbash:

Ma ja ta napoved se itak stalno spreminja. Nič ni ziher dandanes :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm vidu ja, sam smo se useen odločil da gremo kr za 2 dni, bomo tut v petek še dol :OK:

No pol se vidiva v petek:))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pol se vidiva v petek:))

Hudo! Kr prit do mene, pa me za rukav pocuki :D evo še sliko, da boš laži najdu .) Upetk nas bo pa kr velik slovencov, zdej že ene 12 poznanih. Se vidmo!

post-20290-0-81155100-1312409752_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut jst sm navdušen, super je blo! Komej čakam naslednič! Najbolš čas sm mev 1.47 :D Za 1. je blo prehudo, čeprov smo šli mal u pesk pogledat O:-)

Se vidmo, upam da čimprej, spet !!!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pletene cevi si nabav čene boš slej ko prej odletu.

sam nasvet B)

vem, vem... še marskej bom zamenu!

aja, odletu sm pa že :ninja: haha. Ciljna je bla mal prekratka :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je bil tudi moj prvi obisk Grobnika, za enkrat zelo navdušen, najboljši čas 1.49,7s :D

Par fotk iz boksev, akcijske ter kak posnetek pa bo dodal Bobr :grim

post-4229-0-82784300-1312661725_thumb.jpg

post-4229-0-79249500-1312661732_thumb.jpg

post-4229-0-85456800-1312661741_thumb.jpg

post-4229-0-44899300-1312661747_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grobniško novokrščeni Shark je bil danes po dooolgi pavzi kar priden :). Dobro ti je šlo.

Slike dobiš jutri, men se jih ne da urejat in gor limat, nimam časa :P

No tudi moj dan je bil ploden, 1:45 bo zaenkrat kar v redu :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem bil učeraj dol,letos prvič in to s novo mašino.Bobr malo naprej od vas sta bila dva novogoričana,tisti črnim gsx r 1000 sem bil jaz,no časov nevem sicer sem pa kar zadovoljen ,fotke bom pa še prilepil seveda če je sploh kakšna ratala.

post-4132-0-30214500-1312708260_thumb.jpg

post-4132-0-44436600-1312708411_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grobniško novokrščeni Shark je bil danes po dooolgi pavzi kar priden :). Dobro ti je šlo.

Slike dobiš jutri, men se jih ne da urejat in gor limat, nimam časa :P

No tudi moj dan je bil ploden, 1:45 bo zaenkrat kar v redu :OK:

sm vaju vidu s sharkom uceri dobr sta pelala sploh če sta bla prvič :D drgač pa tvoj suzuki pa akrapovič mata pa odličen zvok :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm vaju vidu s sharkom uceri dobr sta pelala sploh če sta bla prvič :D drgač pa tvoj suzuki pa akrapovič mata pa odličen zvok :P

Shark je bil rvič na Grobniku, jaz sem začel letos in sem že opravil nekaj obiskov. Vsakič gre boljše :rolleyes:

Hja moja raketa ima šele zdaj pravi zvok :naughty: Že stock izpuh ni bil slab ampak tole zdaj je prava pesem. Baje se me sliši daleeeeč stran :).

Se vidimo spet naslednji mesec. A ima kdo kaj info o dogodku ki bo 8.9.? Nek štajerski dan na grobniku al kaj že.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!