Skoči na vsebino

FORMULA 1 2006


Jure007

Priporočene objave

Ste mi polepšali nekaj minut branja :grim

Alonsu čestitke za prvaka, sem mu priželel, Šumiju pa za zelo uspešno kariero, pa lep "pokoj" mu želim .)

Moram priznat, da je včeraj poskrbel, da nisem kot velikokrat prej zaspal že po parih krogih in je dirko naredil zelo zanimivo :OK:

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23.10 - Michael Schumacher odšel med legende! FOTOGALERIJA!

Ne glede na to, da se ni okronal še z osmim naslovom najboljšega na svetu v formuli 1 in je moral priznati premoč branilcu naslova Fernandu Alonsu, se je nemški dirkač Michael Schumacher 22. oktobra zapisal v zgodovino. Na Veliki nagradi Brazilije je po 16 sezonah in 250 nastopih na preizkušnjah v elitnem razredu svetovnega avtomobilizma pomahal v slovo številnim navijačem in tudi nasprotnikom, ki si jih je pridobil v dolgih letih.

Pravzaprav je zanj ostal nedosegljiv le en rekord. Po številu nastopov bo ostal na drugem mestu, saj je šest dirk več zbral sicer tekmovalno precej manj uspešen Italijan Ricardo Patrese. Vse ostalo je last enega največjih dirkačev vseh časov in enega najbolj prepoznavnih športnikov na svetu: ima 91 zmag v svetovnem prvenstvu, kar bo verjetno ostalo nedosegljivo še zelo dolgo (najbližji od aktivnih zasledovalcev Fernando Alonso ima 15 zmag), osvojil je sedem naslovov prvaka, dosegel 13 zmag v eni sezoni, se 154-krat povzpel na stopničke, 68-krat začel z najboljšega startnega položaja, 73-krat dosegel najhitrejši krog na dirki in največkrat zmagal na istem dirkališču.

Njegovo življenje je tesno povezano z avtomobilskim športom. Ne gre le za 16 let v formuli 1, temveč skupno za 30 let delovanja na vseh ravneh, saj je začel kot deček v kartingu. "Zame je bil to poseben in čudovit čas. Užival sem v vsakem trenutku in veseli me, da sem v tem športu dosegel tako veliko," je pred slovesom razmišljal Schumacher. Zelo daleč je že sedmi avgust 1991, ko je kot popoln novinec v Jordanu privozil sedmi startni položaj in nato sicer že po nekaj zavojih na dirki odstopil. Toda njegove spodobnosti je opazil Flavio Briatore, v zadnjih letih Schumacherjeve kariere njegov zagrizen tekmec kot vodja Renaulta, ter ga zvabil k Benettonu. Leto kasneje je na istem prizorišču prvič zmagal in začel svojo pot v zgodovini formule 1.

V zgodovino športa ne bo odšel samo kot izredno uspešen dirkač. V dolgi karieri si je privozil pravo bogastvo, saj je bil dolga leta on tisti, ki je postavljal standarde milijonskih zaslužkarjev. Poleg 35 milijonov evrov letne plače dobi še enkrat toliko od pokroviteljev, skupno pa naj bi v karieri zaslužil že več kot 250 milijonov evrov. "Schumi" je velezvezdnik povsod, kjer se pojavi in pravi magnet za sponzorje. Na drugi strani pa tudi družinski človek, ki skrbno varuje zasebnost svoje družine in pazi, da v javnosti na njegovo podobo ne kane noben madež. Pri svoji družini, ženi Corinni in otrocih Gini Marii in Micku najde mir, ki ga pogreša na dirkah. Ni pa pozabil na drugo športno ljubezen, nogomet. Igra namreč pri švicarskem amaterskem moštvu. Poleg tega je v dobrodelni ekipi dirkačev formule 1.

Je tudi ambasador Unicefa, pred leti pa je žrtvam cunamija v Aziji podaril deset milijonov dolarjev.

:worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak ker se ne klanjam vselej in vedno Šumaherju, me nekateri označujejo za Idiota. Kr neki.

Saj se to ne dogaja samo tebi, ampak vsem Šumijevim nasprotnikom. Potem pa se njegovi feni čudijo zakaj ga ne maramo. 80% zaradi njih samih in njihovega neosnovanega blatenja njegovih konkurentov in 20% zaradi njega samega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"He didn’t win the title or even the race. Indeed he didn’t even make the podium. However, Michael Schumacher’s farewell drive in Sunday’s Brazilian Grand Prix illustrated the grit, skill and determination that has made him the greatest driver Formula One racing has ever seen." (f1.com)

:grim :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj se to ne dogaja samo tebi, ampak vsem Šumijevim nasprotnikom. Potem pa se njegovi feni čudijo zakaj ga ne maramo. 80% zaradi njih samih in njihovega neosnovanega blatenja njegovih konkurentov in 20% zaradi njega samega.

Pa fora je v tem, da sploh nisem njegov nasprotnik.

Tudi njego vožnja v braziliji se mi je zdela zelo dobra.

Samo na kozlanje mi pa gre to masovno klanjanje Šumiji. K back street boys fani :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"He didn’t win the title or even the race. Indeed he didn’t even make the podium. However, Michael Schumacher’s farewell drive in Sunday’s Brazilian Grand Prix illustrated the grit, skill and determination that has made him the greatest driver Formula One racing has ever seen." (f1.com)

:grim :worship:

to je pa res.. boril se je vedno do zadnjega trenutka :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"He didn’t win the title or even the race. Indeed he didn’t even make the podium. However, Michael Schumacher’s farewell drive in Sunday’s Brazilian Grand Prix illustrated the grit, skill and determination that has made him the greatest driver Formula One racing has ever seen." (f1.com)

:grim :worship:

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še jest prstavm piskerček:

Glede na to, kako mi Šumi antipatično deluje, je vseeno odličen šofer, kar lahko potrdi tudi njegova statistika. Uglavnem, vozil je odlično. Težko ga bo presečt. Ta trenutek ni spodobnega naslednika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo na kozlanje mi pa gre to masovno klanjanje Šumiji. K back street boys fani :wacko:

EJ! Kaj pa New Kids on the Block? :angry:

[attachmentid=84817]

post-4528-1161669195.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredil je napako in počil gumo.

Ko je pršu na progo je imel 60 sekund zaostanka za Alonsom in je že bil v boxu. Kar nanese cirka 30 sekund. Prehiteval je dobro, tiste slabše tekmovalce. Z malo boljšimi je imel že nekaj težav. Najboljših pa ni mogel prhiteti.

S tem da je bil ferari občutno najhitrejši avto v Braziliji. Je to dokazal Massa :grim

Ne vem no, je imel Šumi že bolj blesteče dneve.

Buton je recimo prišel iz 14. mesta na stopničke. Samo tega pa noben ne opazi.

Sicer maš pravico do subjektivne interpertacije vendar ne jo prodajat kot dejstvo.

Če ga pač ne maraš ga ne maraš in to je dejstvo na katerega se skulicuj.

Kakšna razlaga bi bila zelo na mestu :)

Če pa je po tvoje idiot vsak, kateri ne navija za Šumija imaš pa ti resne probleme :doze:

NE razumem tega stavka.

Drugače pa...A ni bil Buton na koncu tretji. A ni massa zmagal z ogromno prednostjo? A ni bil ferari najhitrejši avto v Braziliji?

No pa maš :D

A ni večji uspeh priti z zadnjega mesta na 4. kot s 14. na 3. :eek:

...ko sn jaz z mojim plavim Renojčkom B) izvedel večerni defile po Prešernovi na Ptuju, so se ta rdeči malce kislo držali. Spet! :grim :devil: :P

Skratka...DVOJNA (!) ZMAGAAAAAAAA!!! :hooray: :hooray: :hooray:

:eek:

A vsi tisti ki majo na Ptuju Ferarija.

Verjamem da so ti bli fauš :grim

Kaj pa ti stokaš :angry2:

Ne mara konkurence :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A vsi tisti ki majo na Ptuju Ferarija.

Verjamem da so ti bli fauš :grim

Sploh ne moreš verjet, koliko je na Ptuju Ferrarijev. Še več kot Lamborghinijev.

Res da traktorjev, ampak vseeno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Modelčki, meni se še vedno smeji v mojem Renojčku B) . Vi pa kar jokcajte :cry: , pa modrujte <_< , pa žalite :P , pa...

NE ME ZANIMA!!! :lol1: :lol1: :lol1:

Renault :hooray: SPET!

Alonso :hooray: SPET!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Modelčki, meni se še vedno smeji v mojem Renojčku B) . Vi pa kar jokcajte :cry: , pa modrujte <_< , pa žalite :P , pa...

NE ME ZANIMA!!! :lol1: :lol1: :lol1:

Renault :hooray: SPET!

Alonso :hooray: SPET!

Prjatu, dobr se boriš proti rdečim :worship: maš tudi mojo podporo. Ob priliki bi bilo dobr zalit zmago :beer2:

Popravljeno . Popravil Mitja99
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak pa to zgleda, če te zanima NE? :? :P

Stari, provokacija :grim . Sicer pa TAKO :hooray: :hooray: . SPET!

Prjatu, dobr se boriš proti rdečim :worship: maš tudi mojo podporo. Ob priliki bi bilo dobr zalit zmago :beer2:

:grim :beer2: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prjatu, dobr se boriš proti rdečim :worship: maš tudi mojo podporo. Ob priliki bi bilo dobr zalit zmago :beer2:

Pa jest sm tud zraven!! :beer2:

PS: Mater,ampak men se zdi,da gre od nedelje moj Renojček še bolj!! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še jest prstavm piskerček:

Glede na to, kako mi Šumi antipatično deluje, je vseeno odličen šofer, kar lahko potrdi tudi njegova statistika. Uglavnem, vozil je odlično. Težko ga bo presečt. Ta trenutek ni spodobnega naslednika

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepa dirka....samo zadnje 2 dirkaška vikenda res nista bla namenjena Schumacherju.

Ta vikend ga je že na kvalifikacijah zajebaval vbrizg goriva, pa vendar je na dirki začel odlično, vprašanje kaj bi blo, če mu ne bi Fisico gume predru...

Massa je odlično odpelju dirko, samo bi mogu več takih predstav naredit, ne samo na domačih tleh :grim

Button je en pussy navadn, mel je malo morje šans da prehiti Alonsota, sam jih ni izkoristu.

Jebat ga, that's life :( Še 8 naslov bi lepo zgledu :OK:

P.S.: pRo billy, mal se umir .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!