Skoči na vsebino

KTM LC8 950 in 990 Adventure (S)


BC

Priporočene objave

Pozdrav vsem,

Vem da malo odstopam od teme ampak zanima me, ALI JE KOMU ADVENTURE PREVISOK????

Jaz imam standardno 950 verzijo letnik 2003 s 23cm hoda vzmetenja in res močno želim dobiti nekoga z S verzijo s polnim hodom 26,5 cm ali vsaj 24,5! Sem namreč visok, pa tudi motorje imam rad visoke...

Torej, če ima kdo letnik 2004 ali katerikoli "S" model in bi rad malo "znižal sedež", naj se mi prosim javi.

Hvala! Pa naj dodam še to; končno sem našel domač forum na temo KTM ADV! Hvala vsem, ki sodelujete v tem izvrstnem klubu!

LP

B

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse, ki težko postavljate motor na centralno stojalo si lahko preverite višine:

* 2003-2004 "S" Model- 60003022044 = 379mm

* 2003-2004 Standard - 60003022144 = 346mm

* 2005-2007 Standard - 6000302240030 = 333mm

* 2005-2006 "S" Model- 60003022144 = 346mm

* 2007 "S" Model - 60003022044 = 379mm

Stransko stojalo:

* 2003-2004 "S" Model- 60003023000 = 349mm

* 2003-2004 Standard - 60003023100 = 319mm

* 2005 Standard - 6000302330030 = 302mm

* 2006-2007 Standard - 6010302310030 = 302mm

* 2005-2006 "S" Model- 60003023100 = 319mm

* 2007 "S" Model- 60003023000 = 349mm

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlike med modeli:

Prevajat se pa mi ne da :nono:

Differences between 2003 and 2004 (6/04-5/05) Adventures:

Added black bikes and blue bikes to the line up

Black wheels ('03 had unpainted)

Color matched front fender ('03 are dull black, unpainted)

Different fork legs

Different rear shock

Added carb vents to the canister system

New oil tank

New fuel pump

New crankshaft and rods

New cylinders

New oil pressure switch

New pulse generator

New ignition rotor

New clutch pushrod (600.32.054.100)

Differences between 2004 and 2005 (6/05-5/06) Adventures:

New chain slider on frame

Lower center stand and shorter sidestand

Shorter front brake hose

New swingarm pivot bolt

New front exhaust header

New heat shield for front exhaust

New fuel tank fill flanges

Carb de-icers

Lower suspension front and rear (different forks and rear shock)

New seat

New speedometer

Wider rear wheel: 4.25" wide (Up from 4")

New rear brake caliper pistons

Splash guard under triple clamp area of frame

New fan shroud (directs air away from rider)

Added a Torque limiter to the starting system

Redesigned engine case with added cylinder oil injectors(2)

New front sprocket chain protector

Added a main bearing retainer plate

Added a 2nd vacuum valve to the canister system

New balancer shafts with 2 piece timing gears

New cylinders

New exhaust valves

New valve buckets (intake and exhaust)

New head nuts and added washers

New oil dipstick (10mm longer)

New oil tank ball valve

New ECU

Added crankcase vent back pressure valve

New clutch pushrod (600.32.054.300)

Differences between 2005 and 2006 (6/06-5/07) Adventures:

New steering head bearings

New frame

New swingarm

New "H" pipe clamps

New glovebox interior

New rear hub

New speedo sensor and cable

New clutch cover

New crankshaft and connecting rods

New shift drum

New clutch pushrod (600.32.054.400)

Differences between 2006 and 2007 (6/07-5/08) Adventures:

Added a Dakar paint scheme to the blue "S" model

998 cc engine (bigger bore and stroke)

Fuel injection

ABS brakes (non "S" models)

*New waterpump seal (PTFE)

*New re-designed torque limiter, idler gear and ignition cover

*New forks

*New triple clamps

*New frame

*Silver subframe

*New plastic engine protectors

*New lower tank mount

*Silver passenger footrest brackets

*New rear shock

*New silencer with 3-way CAT

New fuel tanks with internal HP pump

*Added thermal foil protection on plastic parts

*New front and rear rims

New floating brake rotors front and rear

*New rear brake cylinder

*Added an electric solenoid to the evaporative canister system

*New clutch slave cylinder

*Silver foot brake and shift levers

Added LC4 foot brake lever stop

*New front fender (more clearance from tire)

New battery charging terminals (accessible from right side)

*= New for 2007 (non-asterisk is 2006 EURO/UK/AUS 990)

Differences between 2007 and 2008 (6/08-5/09) Adventures:

New forks

New rear shock

New handlebar

New inner clutch cover

New clutch slave cylinder

New oil tank

Torx head fittings replace many small hex head screws.

Adventure Suspension Travel:

2003-04: 9.0" (230mm) - "S" 10.4" (265mm)

2005-06: 8.3" (210mm) - "S" 9.65" (245mm)

2007-08: 8.3" (210mm) - "S" 10.4" (265mm)

Adventure Seat Height:

2003-04: 34.6" (880mm) - "S" 36.0" (915mm)

2005-06: 33.9" (860mm) - "S" 35.2" (895mm)

2007-08: 33.8" (860mm) - "S" 36.0" (915mm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo lepo, da si se potrudil najti vse razlike na enem kupu Temty. To ni tako lahko najti:)

Vidim, da mi je ušlo, da so modeli "S" od leta 07 naprej spet na max hodu vzmetenja 26,5 cm. Sem bil prepričan, da to niti ni mogoče, ko pa KTM zadnja leta kar po vrsti niža vzmetenje vsem modelom (640 je z leti znižal kar za 4 cm, potem pa je 690 šel še za kak cm dol)...

Je pa definitivno pozitivno, da so z letošnjim modelom "R" zadeve končno spet uredili!

No, iz tvojega natančnega popisa je jasno, da me torej zanimajo predvsem modeli "S". Čeprav sem v uradnem prospektu za leto 2004 videl navedbo, da imata tako model "S" kot standard enako vzmetenje in sicer 26,5 cm. Tak motor sem videl tudi v živo pri prodajalcu (Motohit iz Krškega je tak stroj ponujal kar lep čas, več kot leto dni, če me spomin ne vara).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Motohitu je bil model S, letnik 06.

Drugače pa je meni na mestu tudi visok, stojim le na prstih in ne s celim podplatom, ampak jebiga motor je zato, da se z njim peljem, ne pa na mestu stojim, tko da mi ne povzroča preveč problemov, res pa je da vnaprej precej predvidevam kje se bom ustavil, sej po asfaltu ni problem, problem so zahtevna ali še slabše mehki tereni, breg, jarki, kjer se lahko ustavi in takrat če so tla predaleč boljš odskočit pa nej pade po svoje, dlje kot do tal še ni šel :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Motohitu je bil model S, letnik 06.

Drugače pa je meni na mestu tudi visok, stojim le na prstih in ne s celim podplatom, ampak jebiga motor je zato, da se z njim peljem, ne pa na mestu stojim, tko da mi ne povzroča preveč problemov, res pa je da vnaprej precej predvidevam kje se bom ustavil, sej po asfaltu ni problem, problem so zahtevna ali še slabše mehki tereni, breg, jarki, kjer se lahko ustavi in takrat če so tla predaleč boljš odskočit pa nej pade po svoje, dlje kot do tal še ni šel :)

Ja tistega sem videl. Je tudi precej časa čakal na kupca, a ne? Sklepam, da si bil kupec ti:) In sklepam tudi, da si zadovoljen.

Sicer pa je imel tisti gume Karoo, pa me zanima, kako si z njimi zadovoljen. Jaz sem jih imel gor lansko zimo, pa so bile po 100 (!) km goznih cest (makadam) za v smeti!!! Zapravljanje denarja...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tistega sem videl. Je tudi precej časa čakal na kupca, a ne? Sklepam, da si bil kupec ti:) In sklepam tudi, da si zadovoljen.

Sicer pa je imel tisti gume Karoo, pa me zanima, kako si z njimi zadovoljen. Jaz sem jih imel gor lansko zimo, pa so bile po 100 (!) km goznih cest (makadam) za v smeti!!! Zapravljanje denarja...

lp

Sicer pa, Ni3ous, če pa te vseeno zasrbi, da bi si ga malo "ponižal", ni to nič takega, kar ne bi bilo mogoče rešiti v kakih dveh urah v garaži, kjer je prostora za dva motorja in nekaj orodja :naughty:;) Vzmetenje obeh modelov je namreč identično, razen dolžine. Zato je zadevo enostavno premontirat, s tem pa takoj dobiva vsak po 1,5 cm...

No, če te slučajno zamika :rolleyes:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je imel napako, ki smo jo rešili pod 1 mesečno garancijo, tko da je bil v tem primeru Franci korekten. Sedaj dela ok, in sem zadovoljen.

Tista karujka, ki je bila gor sem jo v enem popoldnevu olupil do konca, sedaj je gor že nova enaka MCE Karoo, jo kr mal pazim, ker jo res precej pobira. Zdej za čez zimo bo primerna, k se po lokalnih hostah preganjam in je bolj mehko in vlažno, spomladi bo treba kak kompromis gor dat, kr ugotavljam, da je ta motor kljub "hard core" off road gumi še vedno zaradi svoje teže manj primeren za zelo mehke terene. Naslednja guma mora bit bolj vzdržljiva, da bo zdržala vsaj 1 teden balkanskega (najverjetneje črnogorskega) hribolazenja, tko da mi bo bolj važno da bo poleg primerna za makadam/kamenje/utrjena cestišča, manj za blato.

A se še kateremu lastniku zdi, da je prva prestava pri tem motorju predolga po težkem terenu, ker včasih je teren tak da se pač moraš počasi in preračunljivo premikat čez teren in potem komaj, da bi motor malo na sklopki držal, kar pa tut ni ok.

Pač nisem (še) nek ala Stanovnik, Meoni ali podobni mački... za katere je bil ta menjalnik narejen, ker oni ga očitno ne glede na teren pilijo na polno.

Gre za prvomajske še kdo zraven, da v tej naravi šotor postavimo in odpremo Nikšičkega ob večernem ognju :whistle:

post-9811-12600891712.jpg

post-9811-12600893233_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja zaenkrat nisem razmišljal o nižanju, se mi pa vseeno dopade k poletim čez mejo 1,5 metra visoko in vzmetenje to prebavi brez najmanjšega pardona. Še fantje ki so krosk vajeni, smo zamenjali in so po parih krogih samo občudovali kako elegantno vse skupaj deluje.

Bom si zapomnil prelog, nikoli ne veš.

Evo še cela fotka:naughty:

post-9811-126008968101_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aaaa, Črna Gora.... Ni slabo :whistle: No, pri meni to odpade - žal ni časa...

Letos nisem dal terenskih gum sploh gor, sem pa v preteklosti veliko vozil po terenu. Malo hard, precej pa rally stil - hitre makadamske ceste. To zadnje predvsem z lc4 640, ki je bil res carski, a malo preslaboten na ravninah, predvsem pa na cesti, kjer je prehitro zmanjkalo. No, z 950 tega problema ni! Moči preprosto ne zmanjka!

Se pa pridružujem nekaterim, ki so na tem forumu že ugotavljali, da je teža precej spredaj. To je res in zato je nujno, da prva guma drži! Predvsem na terenu.

Sam bom letos obnovil komplet Scorpionk, za zimo pa bom zgolj spredaj dal Mefo StoneMaster, ki sem jo že vozil lani. Mislim, da bo to to. Pa še ceneje bo skurit eno Scorpionko zadaj na sezono, kot pa pol Scorpionke poleti in celo Karoo v enem tednu ali še prej :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se še kateremu lastniku zdi, da je prva prestava pri tem motorju predolga po težkem terenu, ker včasih je teren tak da se pač moraš počasi in preračunljivo premikat čez teren in potem komaj, da bi motor malo na sklopki držal, kar pa tut ni ok.

Pač nisem (še) nek ala Stanovnik, Meoni ali podobni mački... za katere je bil ta menjalnik narejen, ker oni ga očitno ne glede na teren pilijo na polno.

Gre za prvomajske še kdo zraven, da v tej naravi šotor postavimo in odpremo Nikšičkega ob večernem ognju :whistle:

Kater zobnik je spredaj gor, če je 17 zob povej pa ti pošljem enega rabljenega 16 zob da probaš meni to odgovarja, drugače pa je opcija še zadaj 45 zob.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Superca, bom preveril naslednji vikend ko bom natikal engine guarde, pa še spotoma tole preverim.

Sem pa že sprobal top case in deluje ok. Edino probal bom zgruntat nekakšen "hitri priklop", da ne bom rabil ključa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hejla Temty. A bi mi lahko prosim poslau sliko pokrovčka goriva (tko kot sva se zadnjič menla) da vidm kje morm vrtat!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, hvala za nasvete smile.gif

Za ključavnice bo pa kr VD40 uredu a ?!?!?

Popravljeno . Popravil james007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takoj ko zamenjate značko na motorju s propelerjem.... :evilgrin:

ne morem se zadržat....sorry vnaprej....danes sem nekaj zloben.....pa saj KTM je fajn moped....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temty, Electric, Leteči, ker vidim da nas je vsaj enepar zagriženih, sem kar upošteval nasvet in si dovolil odpreti temo na to temo, še preden se razjezi Ice.

Nadaljno debato lahko razvijamo tam.

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=31735

Predlagam da se enkrat dobimo na pijači (PM) in malo podiskutiramo o načinu izvedbe.

Zdej pa kidam, ker smo res že čist:topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jst mam pa eno vprašanje. In sicer, iščem eno zaščito za motor, ampak je ne morem nikjer dobit. Sem že pogledou na SW-motech in je nimajo, pol sm neki po enih italianskih forumih gledu, pa nč ugotovu, zdej me pa zanima če je tle kdo, k bi vedu če se jo da kje dobit. Je pa taka kot na sliki.

New%20KTM%20(Sepia).jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tle majo par različnih, sam točn tazga ne. http://www.ktmtwins.com/950adventure/protection.html

Sem šele naknadno videl, de si napisal, da iščeš točno take, kot na sliki.

Saj pomoje so bolj primerni, ker sem videl že marsikoga,

ki je imel "ta nizke" in je pri padcu spodaj preprečil škodo,

je pa precej podrsal višje po plastikah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede našel, niti ni pretirana cena, le daleč je, ampak poštnina ne nanese preveč dandanes.

Je pa tole od Hepco & Becker, tko da se da tut v EU

http://images.google...sa%3DG%26um%3D1

Hjah še zmeri je 270€. Z australije gor pa ne more bit poštnina glih majhna :S

Nevem mogoče bom kar od SWmotecha vzeu ta visozga.

Sej tud ta ni preveč grd :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!