Skoči na vsebino

Yamaha XTZ 750 Super Tenere


TRANS

Priporočene objave

Zdravo..

Vsi ponosni lastniki tenere 750 javite se... imam problem oz. moj prijatelj ga ima... in ta problem je modul vžiga... Motor je biu razbit in pri tem se je zlomil tudi ta modul.. nekdo ga je seveda nekaj popravljal (zamenjal upore in ostale stvari) vendar stvar ne deluje... Probali smo tudi če je kaj iskre na svečkah.. pa ni vidnih znakov... Sedaj me pa zanima če je kje kakšen kandidat, ki bi bil pripravljen posoditi ta modul, da vsaj probamo če je res sedaj problem v moduluali je kaj drugega narobe...???? Sem pa iz okolice NM..če je mogoče kdo iz Dolenjske... ni mi pa problem priti tudi kam drugam (magari motor naložimo v kombi ter pridemo probat)...

No fajn bote pa javte se kej

bok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo..

Vsi ponosni lastniki tenere 750 javite se... imam problem oz. moj prijatelj ga ima... in ta problem je modul vžiga... Motor je biu razbit in pri tem se je zlomil tudi ta modul.. nekdo ga je seveda nekaj popravljal (zamenjal upore in ostale stvari) vendar stvar ne deluje... Probali smo tudi če je kaj iskre na svečkah.. pa ni vidnih znakov... Sedaj me pa zanima če je kje kakšen kandidat, ki bi bil pripravljen posoditi ta modul, da vsaj probamo če je res sedaj problem v moduluali je kaj drugega narobe...???? Sem pa iz okolice NM..če je mogoče kdo iz Dolenjske... ni mi pa problem priti tudi kam drugam (magari motor naložimo v kombi ter pridemo probat)...

No fajn bote pa javte se kej

bok

Zdravo

Probaj kakšnega dobit ki ima TDM pa probajte ker od TDMke tut paše drugače pa ni problema za probat sam si zlo daleč stran od mene.Novega pa lahko dobiš preko Ebaya cana okrog 200€

LP Hop

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Živjo ST-jaši.

A ste že kaj dal svoje kobilce na plano? Jst sm jo včeraj probal užgat ma ni in ni hotela.

Zej jo bom moral pa malo pošlatat, pole bomo pa vidli kaj bo.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo ST-jaši.

A ste že kaj dal svoje kobilce na plano? Jst sm jo včeraj probal užgat ma ni in ni hotela.

Zej jo bom moral pa malo pošlatat, pole bomo pa vidli kaj bo.

ajd

Hojla

Sem že ene 20 Km naredil to leto.Užge iz prve :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo ST-jaši.

A ste že kaj dal svoje kobilce na plano? Jst sm jo včeraj probal užgat ma ni in ni hotela.

Zej jo bom moral pa malo pošlatat, pole bomo pa vidli kaj bo.

ajd

Rezervoar mora biti poln, ali pa "ročno" na vakumpski bencin pumpi načrpaš bencin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rezervoar mora biti poln, ali pa "ročno" na vakumpski bencin pumpi načrpaš bencin.

Rezervar imam poln, pa ni hotela užgat. Mi je pa že prejšn lastnik reku, da če mu je stala malo več cajta(npr. 14dni), mu je zelo težko užgala. Dobro, polet še nekako užge, kakor pa stisne malo mraz pa so že problemi. Ne vem, mogoče bi jo moral dat prav na Yamaha servis, da bi mi jo spravli v red.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A imaš bencin vmes zaprt?

Ma sm že vse probal, z odprtim in z zaprtim bencinom, pa z zrakom in brez. En kolega ki ima tudi superco mi je povedal kako on užiga: ko pride iz fure zapre bencin in ko jo naslednjič užiga, odpre bencin, potegne zrak do polovice in ko prime takoj zapre zrak. Samo meni tud to ni uspelo. Saj poleti ni problema, mi je stala tudi 14 dni pa je užgala, ko pa malo stisne mraz je pa konec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel bencin vedno odprt in edino če je stala ene dva meseca je imela malo problemov pri vžiganju.

Mogoče ti pa zauh ne dela dobro. A imaš kaj prostega hoda na ročki za čok?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel bencin vedno odprt in edino če je stala ene dva meseca je imela malo problemov pri vžiganju.

Mogoče ti pa zauh ne dela dobro. A imaš kaj prostega hoda na ročki za čok?

Na ročki za zrak ni nobenga prostega hoda, vsaj zdi se mi. Že prejšni lastnik mi je reku, da jo je užigal kar brez zraka(poleti) in tud jaz jo užigam brez zraka. Problem je na začetku sezone, ko stoji par mesecev in v jesen, ko padejo temperature. A je kakšna finta za užiganje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj dat kable zraven iz avta, da boš imel res tako napetost, kot je treba.

Pa jaz zauga ne potegnem do konca, ampak malo manj. Z do konca zaugom sem jo lani zalil, da 200m poštenega hriba ni pomagalo. Možno tudi, da je samo moja kaj čudna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dveh mesecih sem v soboto oživil mojo ST. Odprem gorivo, čok za zrak do polovice in pomoč akumulatorju s kabli na akamulatur od avta. Tako ima zaganjač dovolj zaloge električnega toka. Črpalka potegne gorivo in vžge brez problema.

Prvih 150km letos je bilo odličnih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi moja po daljšem počitku mal težje vžge, ampak vžge pa. :oK

L.P zupi

Lep pozdrav superaši tudi jaz mam kar probleme da vžge dobr akumulator mora bit da ga ne zaliješ,kaj mislite o olju Procycle iz luysa jaz uporabljam motul pa sem kar zadovoljen imam narejen servis upam da bo pa lepe vožnje vsem superašem bok. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav superaši tudi jaz mam kar probleme da vžge dobr akumulator mora bit da ga ne zaliješ,kaj mislite o olju Procycle iz luysa jaz uporabljam motul pa sem kar zadovoljen imam narejen servis upam da bo pa lepe vožnje vsem superašem bok. :worship:

Zdravo CEDE

Jaz uporabljam Motul 5100 pa bom kar pri tem ostal.Je že res da je drag sam sem zelo zadovoljen z njim. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo fantje...

V nedeljo

1 odprl bencin (je fino če ma ene 10 min cajta da se mal u fergazarje nateče - seveda če je poln tank)

1a nafilal gume

2 dal noter nafilan akumulator,

3 šel poiskat ključ :whistle: :whistle:

4 zaug do konca

5 vžgal z obema cilindroma kot urca v manj kot 10 sekundah :grupni:

6 pustil da se mal u leru zlaufa

... no in potem sami veste kaj sledi...

:krneki:

No, vsega 25 km, mal po asfalt, mal po makedam.

Moram zamenjat gume.. so pa zdaj že res slabe. Upam, da naredim mal več km kot lani... :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo S.T.eaši

Tudi moja je že v pogonu,tak da sam čakam da kako skupno rečemo. :naughty: (pa upam da ne tak kot lani)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

nabavljene nove gume... samo še zamenjat jih je treba in scentrirat,... Ali kdo vozi nescentrirane gume? Me zanima, kako se to pelje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!