Skoči na vsebino

maxi: 01


jetman

Priporočene objave

Se strinjam z dogovorom,da se dobimo na črpalki v Šempetru.

Tudi jaz ne bom dirkal,poleg vsega imam popolnoma nov moped,in ga utekam.

LP Candalinni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z dogovorom,da se dobimo na črpalki v Šempetru.

Tudi jaz ne bom dirkal,poleg vsega imam popolnoma nov moped,in ga utekam.

LP Candalinni

če mi uspe, ob 10.30 v šempetru....

drugače pa v gaju.

a ima kdo možnost narediti kaj dodatne reklame kjerkoli po SI, magari par besed in slikco... mogoče še informacijo na kakšen časopis, xxx klub, novinarju, fotografu, TV Celje... za tiste, ki niso bralci foruma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, sej bomo tako videli, kakšno bo vreme. Če bo tako, kot je bilo danes bo super :OK: Sem šel do Laškega in nazaj pa se je bil pravi užitek vozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm iz Šempetra in predlagam da se tisti iz Trbovelj in Celja dobimo v Šempetru na petrolu!? ob 10:30?

V primeru lepega vremena se priključim v Šempetru. Tomozuki če boš sam se nam pridruži, bomo del poti do M. Gaja peljali skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pridružujem,ob vremenu se vidimo na črpalki v Šempetru.In nato v Gaju,

lp Candalinni :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Celju, firmica Reklama d.o.o. delajo zastavice Slovenije, tam okrog 20 x 12 cm velike, ne nakakšno mrežasto tkanino. Pravijo, da zdržijo dežin veter. Cena pa je cca 850 SIT.

Zastavice so primerne za zadaj, za na motor, morda kot eden izmed znakov članstva v prvem maxu_skuter društvu Slovenije... ko bomo sli na turico po Švici....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Celju, firmica Reklama d.o.o. delajo zastavice Slovenije, tam okrog 20 x 12 cm velike, ne nakakšno mrežasto tkanino. Pravijo, da zdržijo dežin veter. Cena pa je cca 850 SIT.

Zastavice so primerne za zadaj, za na motor, morda kot eden izmed znakov članstva v prvem maxu_skuter društvu Slovenije... ko bomo sli na turico po Švici....

Tole sploh ni slaba ideja vendar bi debato na to temo prestavili v rubriko moj maxiskuter, tale pa naj ostane za skupne vožnje in izlete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Vremenska napoved za soboto je SONČNO vreme!!! :yea1: juhej :010

Torej smo dogovorjeni za ob 11h v Mozirskem gaju.

Zbor Ljubljančanov bi bil potem verjetno ob 9.30. Kje pa? @msjr?

Aja, še to... ali vzamemo sopotnice s seboj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mi lahko nekdo pošlje svojo GSM številko na PM, da vas najdem, če se zgubim. Sicer vem, kje je Mozirski gaj, ampak lahko se kaj zavleče pa kakšne težave nastanejo... Nek štrajk so celo napovedali tam med Bistrico pa Konjicami itd. Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vremenska napoved za soboto je SONČNO vreme!!! :yea1: juhej :010

Torej smo dogovorjeni za ob 11h v Mozirskem gaju.

Zbor Ljubljančanov bi bil potem verjetno ob 9.30. Kje pa? @msjr?

Aja, še to... ali vzamemo sopotnice s seboj?

Jest sem se zmislu, na zdej pa ne morem it, imam deadline v ponedeljek, tako da bom cel vikend za računalom :BUA: :BUA: :BUA:

Lepo se imejte!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda msjr :( Koliko nas sploh bo in kakšen je načrt? Razen Mozirskega Geya (hehe) nič ne vem, kam gremo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej...jaz sem še vedno 100% jutri tam....bil sem tudi na dveh moto srečanjih,kjer sem na vožnjo povabil še nekaj maxiskuteristov in so bili navdušeni...

TOMOZUKI...mislim da bi se nam lahko ti pridružil tudi v šempetru? svoj gsm pa sem ti pustil na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem že zaključil svoj krog.

Bilo je super :OK:

Skupna pot je bila:

Mozirski gaj - Luče - Pavličevo sedlo - Jezersko (kosilo) - Brnik - Komenda. Trije so pot nadaljevali proti Zasavju ali Štajerski, dva pa do Ljubljane. En par se je poslovil pri Preddvoru, dva maksiskuterista in sopotnika pa smo morali žal pustiti za seboj na mejnem prehodu Pavličevo sedlo.

Fotografije sledijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa da orišem izlet še iz svoje perspekitve. Jutro sicer brez posebnosti, spet mi je uspelo zamuditi dogovorjeni rok za celo uro :slap: , ker moj urnik nikoli ne mine brez nekih vmesnih nepredvidenih dogodkov. Vreme je bilo brez oblačka, v Celje sem prišel brez težav v 45min po stari cesti, nekoliko je nagajal le veter, ki je pihal kontra smeri vožnje in me je napihoval kot vremenski balon :surrender: Promet na cesti je bil brez posebnosti, hvalabogu ni bilo stavke občanov Vrhol in okolice (zaradi tovornjakarjev), tako da je bila cesta normalno prevozna, policijskih kontrol tudi ni bilo nikjer (razen v Konjicah, kjer je že standard, da puščajo prazne policijske avtomobile ob cesti, ki služijo zgolj v zastraševalne namene). Ob okoli 12:00 se pripeljem v Mozirski gay... ups... gaj, vsi so bili že zbrani in so me pridno počakali :worship: Zbralo se nas je 10 komadov s 8-mimi skuterji, kar sicer ni veliko, vendar nobeden ni kazal razočaranja in smo bili enotnega mnenja, da je za prvič dobro izpadlo. Vbistvu bi nas moralo biti še več, pa so nekateri odpovedali :doze: Kot je že Jetman povedal, smo naredili turo po Savnijski dolini, ki vsako leto spomladi znova očara s svojo pisano vegetacijo, razgibanim terenom in čisto Savinjo. Simpatične vasi so si sledile vse do Logarske doline, kjer smo zavili na Pavličevo sedlo in se odpravili proti mejnemu prehodu. Cesta je zaradi obnove na nekaterih delih makadamska in zaradi semaforjev izmenično prevozna. Že obnovljeni deli pa so normalno prevozni (brez cestnih krp) in postrežejo z ravno pravo mero ovinkov, čeprav včasih naletiš na kakšnega slabo preglednega. Precej ovinkasta cesta vodi tudi na Pavličevo sedlo, vendar moti pesek, ki je tam ostal še od zime in ga nihče ni počistil. Ni sicer zelo problematično, zna pa presenetiti v kakšnem ovinku, če pelješ preveč po zunanji strani cestišča. Na mejnem prehodu smo imeli manjši zaplet, saj dva "naša" skuterista nista imela osebnih izkaznic s seboj in sta se morala vrniti. Temu je botrovala tudi birokratska roka dveh uslužbencev na meji in smo se na žalost morali od njiju posloviti. Tako se je naša že tako majhna ekipa skrčila na 6 skuterjev. Avstrijska stran je (kot zmeraj) prikazala novo dimenzijo izdelave in vzdrževanja cest, ki je za naše cestarje skoraj nepojemljiva. Nikjer nisem videl peska, cesta je bila sicer pri spustu po serpentinah ozka, a se je, ko smo prišli do glavne ceste med Železno kaplo in Jezerskim, razširila in ponudila nekaj Gardalandskih ovinkov :OK: , kjer je cestišče "začuda" nagnjeno v smer ovinka (kot na NASCAR stezah). Pogled na pokrajino je bil vnovič čudovit, dolino je na levi zapirala gorska pregrada, ki je bila še vsa v snegu, na desni strani pa pogled na več dolin ter hribovja, posuta z gorskimi domačijami. Tudi med potjo se je tu in tam pojavil še kakšen "flek" neskopnelega snega, vendar ne na cestišču :) Na Jezerskem smo si privoščili kosilo ob kristalno čistem jezeru, cene niso pretirane in hrana je precej dobra. Ko smo pot nadaljevali proti Ljubljani, sta med potjo "odletela" še g. Kladnik in njegova sopotnica na Srebrnih krilih, kasneje pa sva grupo razbila še jaz in Jetman, ki sva se odpravila proti prestolnici.

Zaključek: Treba bo to še enkrat ponovit (v večjem številu) :OK:

P.S.: Slike sem zaradi boljšega prenosa strani pomanjšal za polovico. Kdor želi imeti izvirno velikost mi naj pošlje e-mail.

Se opravičjem za nekaj slovničnih napak in nepravilne postavitve stavkov v zgornjem postu .)

post-1649-1147550140_thumb.jpg

post-1649-1147550154_thumb.jpg

post-1649-1147550164_thumb.jpg

post-1649-1147550176_thumb.jpg

post-1649-1147550188_thumb.jpg

post-1649-1147550199_thumb.jpg

post-1649-1147550214_thumb.jpg

post-1649-1147550396_thumb.jpg

post-1649-1147550409_thumb.jpg

post-1649-1147550433_thumb.jpg

post-1649-1147550459_thumb.jpg

post-1649-1147550471_thumb.jpg

post-1649-1147550587_thumb.jpg

post-1649-1147550600_thumb.jpg

post-1649-1147550617_thumb.jpg

post-1649-1147550628_thumb.jpg

post-1649-1147550661_thumb.jpg

post-1649-1147551097_thumb.jpg

post-1649-1147551115_thumb.jpg

post-1649-1147551126_thumb.jpg

post-1649-1147551145_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz mislim da je bilo za prvič O.K. Saj je tudi tukaj na forumu še nekaj Maxi-voznikov, ki niso prišli(Valentin, Jan...,Majesty itd). Upajmo da nas bo naslednič več.

Drugače pa za opis in slike .... Tomozuki :yea1: :OK: :grrr

LP

P.S tudi jaz imam nekaj slik, če jih kdo želi naj sporoči e-mail

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tudi jaz se strinjam da je naše prvo srečanje dobro uspelo:)...sicer zamerim tistim, ki so zatajili:P

prilagam še nekaj slik

v nadaljne pa upam, da se še srečamo...prilegla bi se kakšna vožnja proti morju:)

post-10717-1147631139_thumb.jpg

post-10717-1147631194_thumb.jpg

post-10717-1147631268_thumb.jpg

post-10717-1147631351_thumb.jpg

post-10717-1147631400_thumb.jpg

post-10717-1147631659_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni me bilo, vendar obljubim, da se bom skusal udeleziti cim vec skupinskih dogodkov.

Bilo pa me ni zato:

Ze v sredo zvecer se je v garazi kopicila sara, katero naj bi v cetrtek pozr top case in podsedel sedez.

V cetrtek dopoldne, ko je kup dosegel visek se je pricelo zlaganje, potem tlacenje in koncno je najdrazji brez usmiljenja uspelo zapreti sedez.

Zunaj je ostal moj dezni kombenzion. Lep nov kombenzion.

Draga je predlagala elastike, vendar sem uzaljeno odklonil vse skupaj in ji vrgel naprej, da bi bil tudi zanj prostor, ce ne bi VSE peljala sabo. Recimo vlozene olive ali recimo olivno olje. Ali sandale.

No potem je prisla avtocesta, brzine okol 130, vreme lepo, burja v hrbet, Yamaha pa je lahkotno pozirala kilometre, dokler se nisva Ustavila v Bifeju Padli polh.

Pri Padlem polhu je padla kava, pol so padli tolarji in sva sla. Na Crnem Kalu dol pa proti Socergi pa naprej proti Lupoglavu do vshodnega kraka Istrskega Y psilona. Nato gas proti rovinju. Nakar se zacne oblacit in nakar normalno se uscije dez.

Res sem imel sreco, greva na izvoz, kjer so prazne kucie in tam vedriva ene 20 minut, nakar se draga odloci, da bo oblekla SVOJ dezni komb.

Gaasss..sipa noro dobro sciti pred dezjem, kolena stiskam skupaj kot kaksna 14 letnica..khm...v glavnem se pripeljem kar suh skoraj do Rovinja, kjer sije sonce, niti sledu o dezju ali oblakih.

Na recepciji kampa spuscava luzice, un na rampi gleda in se cudi. Luda Slovenca...225 km je za nama.

V petek in soboto voznje po prelepi njihovi Istri. Bale, Pula, in vse kar je vmes. Asfalt gladek, vcasih posut s peskom, vcasih narebren...kar je sploh noro za motor.

Zanimivo, da se na tem narebrenem asfalut Majesty pelje bolje kot se je leta 1983 peljala Honda 900CB.

Obcutek je boljsi, zvijanja in uhajanja iz smeri je manj. Hondo peljat po takem asfalut je bila dogodivscina prve vznemirljive vrste...

V nedeljo pada dez, Yamaha mokra kakor meš.

Ponedeljek 15.5. odhod proti tokrat nasi gorenjski.

To pot ubereva zahodni krak Y ilona in placava mostino..? cez reko Mirno. 14KN (pah, imam ja para, nije meni tezko, moga ja i vise ako treba). Most je super. Vsaj zgleda super. Nima pa nobene vrece za bocni veter...tko, da previdnost je na mestu..

Sečovlje, Portoroz...pa se ze zacne avtocesta..in kup tovornjakov. Vsakic ko prehitiva tovornjak dobiva udarec vetra po motorju, pa po celadah..hudic nazaj.

To pot prevoziva v enem kosu. Zopet 220+km in evo naju doma.

Bilo je cca 600 km, temperature od 11 do 16 in nazadnje 21 C

Lp

Jani

Popravljeno . Popravil Jan2503
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra fura, Jan2503. Tudi jaz podobno nekajkrat letno odpeljem (LJ-Vrsar).

Si se s kakšnim posebnim razlogom ognil vožnje po starih cestah :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra fura, Jan2503. Tudi jaz podobno nekajkrat letno odpeljem (LJ-Vrsar).

Si se s kakšnim posebnim razlogom ognil vožnje po starih cestah :?

Starih cestah mislis preko Vizinade in podobno ?

Rovinj lezi za Limskim kanalom in je s tem tudi locen od zgornjih turističnih naselij. (Poreč, Vrsar, Červar itd...)

Ko obiskujem prijatelje v Vrsarju, kateri lezi enostavno na nasprotnem bregu, moram za 4 km zračne črte napraviti 30 km okrog Limskega kanala.

Zato je iz Ljubljane ali Kranja najblizje v Rovinj po enem od krakov Ylona, vedno smer Pula.

Seveda ne nujno tudi najbolj zabavno ali atraktivno. Zato so stare ceste boljse. Če ni dezja...

Lp

Jani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!