Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

Tole je pa definitivno najbolj ne-žmohtna debata na tem forumu... Iskre se tko krešejo, kot da bi olja zmanjkalo... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem v svojo XT točil MOTUL 5100, kljub letniku 95 pa čez celo sezono ni spila niti kapljice (cca 10k km).

Tako da sem ga sedaj dal tudi v bandita... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz uporabljam repsol olje za v moj motor. Sicer še dokaj nova zadeva na slovenskem trgu vendar pa zelo kakovostna. Zelo sem zadovoljna =D imam tudi dobrega prodajalca, ki nudi motoristom -20% na vsa olja in vse kar rabim za vzdrževanje motorja =D

Čist pravilna odločitev! Če maš motor Repsol,seveda pol tut olje Repsol!

Jaz tut lijem not olje Kawasakoil. :OK:

Malce sem zloben,poglej v knjigo,not vse piše o oljih....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi bo pomlad in spet se bo začela žolčna debata o firmah olja. Jaz bom dal noter tisto znamko, ki bolj diši. 5100, Metuljčka. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 11 eur/l dobim (sicer omejene količine pa vendarle) najkvalitetnejše olivno olje... Mi za kdo razložit, kako je lahko liter industrijsko narejene žlobudre na kateri piše naprimer motul, castrol in podobno, in je mimogrede celo zelo povprečna v svoji kategoriji lahko dražja od vrhunskega olivca, pri katerem je še precej ročnega dela?

Klinc pa tako olje, kjer te trgovci na suho... Niti oljnega filma nam ne privoščijo...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si me spomnil na izkušnjo, ko je na Laverdi zavcilil zadnji kolesni ležaj. V trgovini z ležaji sem dobil istega, kot original (gledal po šifri) za desetino cene originala. Namenskost je ta, ki se plača. Oziroma ponudba-povpraševanje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

lep pozdrav vsem skupaj kupil sem hondo cbr 954 in je potrebno menjat olje v motor bi nalil olje motul 7100 10W40 pa me zanima vaša mnenja...hvala

Castrol,Motul,Repsol vse je isti qurac....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav vsem skupaj kupil sem hondo cbr 954 in je potrebno menjat olje v motor bi nalil olje motul 7100 10W40 pa me zanima vaša mnenja...hvala

Če že Motula potem daj Vol sintetiko Motul V-300T-4 w15-50

Nešparaj na olju in NEPOSLUŠAJ hobi mehanikov in nepozabi "star pregovor" kdor maže ta vozi !!!

Sam vozim Castrol Vol sint.mislim, da se imenuje Grand-Prix w15-50

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav vsem skupaj kupil sem hondo cbr 954 in je potrebno menjat olje v motor bi nalil olje motul 7100 10W40 pa me zanima vaša mnenja...hvala

Hoy mojster!

Jutri je v Lidlu super sobota! :devil::beer2:

PS.zakaj ne morem 'ledenemu' stisnit minusa??! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tehnologija olj in ostalih maziv je pri znanih proizvajalcih na zelo veliki ravni.

Karkoli daš v motor od sintetike je dobro.Večina jih vozi na Motulu.

Jaz vozim Repsol,nekateri Castrol....

Vse je to isto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno hitro vprašanje...

Moto Guzzi V65 - polsintetika ali mineralc (default olje) ter najbolša izbira za zamenjavo olja v kardanu? (motor ima sicer zelo malo km, samo je pa star in dolgo je stal).

Vem da bo z mineralnim čisto dobro delalo, samo če je pa polsintetika boljša rešitev jo pa raje nalijem :D

Sicer nisem začetnik kar se tiče motorjev, ampak suha sklopka in kardan sta mi pa nova.

Znanec je naredil z Guzzijem Le Mans kakih 100000 na Agip Sint 2000, pa motor še vedno teče kot je treba... Ni vrag, da ne bi en V65...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že Motula potem daj Vol sintetiko Motul V-300T-4 w15-50

Nešparaj na olju in NEPOSLUŠAJ hobi mehanikov in nepozabi "star pregovor" kdor maže ta vozi !!!

Sam vozim Castrol Vol sint.mislim, da se imenuje Grand-Prix w15-50

ti seveda ves, da castrol ze desetletje razvija olja v "narobe" smer za masine z mokro sklopko.

pa da ne bos mislil, da zadevo zanicujem; sem skoraj 160k km naredil s castrol olji.

PS.zakaj ne morem 'ledenemu' stisnit minusa??! :P

jer vec sam negativac. B) :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo tukaj ki uporablja olje Castrol power 1 GPS 10W40 morda celo v suzuki gsxr 600k1? kak je pri tem motorju če dam nnoter full sintetiko?bom imel problem z drsenjem sklopke?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo tukaj ki uporablja olje Castrol power 1 GPS 10W40 morda celo v suzuki gsxr 600k1? kak je pri tem motorju če dam nnoter full sintetiko?bom imel problem z drsenjem sklopke?

Lp

Ja, pri ful sintetiki ti bo sklopka drsela.

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pri ful sintetiki ti bo sklopka drsela.

ce je castrol skoraj sigurno (castrol in suzuki se ne marata prevec). za ostala olja nisem preprican.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce je castrol skoraj sigurno (castrol in suzuki se ne marata prevec). za ostala olja nisem preprican.

Te pa tak nimam več kaj razmišljat:D motul not pa vozim:D

Hvala za info:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo tukaj ki uporablja olje Castrol power 1 GPS 10W40 morda celo v suzuki gsxr 600k1? kak je pri tem motorju če dam nnoter full sintetiko?bom imel problem z drsenjem sklopke?

Lp

Če je sklopka dobra NEBO drsela,če pa je zrela za menjavo potem najprej zamenjaj sklopko in potem vozi full sintetiko!!! Jaz sem z V-maksom (140 Ps) z full sintetiko naredil 50K kil.+ zdaj vozim tudi od samega začetka z Castrolom full sintetiko in imam 35K kil. sklopka je še vedno 100% v funkciji z motorjem ki ima ca 174Ps (163 + brez kat.+ Akr.11 Ps) in nevem zakaj toliko govora proti full sintetiki saj to je sigurno dosti boljše in dražje olje !

Ps; nevem ZAKAJ vsi na tem forumu vse kar je dražje skritizirate!! pa naj bo to olja,gume,oblačila,izpuhi itd.

Star pregovor pa pravi malo denarja malo muzike !! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je sklopka dobra NEBO drsela,če pa je zrela za menjavo potem najprej zamenjaj sklopko in potem vozi full sintetiko!!! Jaz sem z V-maksom (140 Ps) z full sintetiko naredil 50K kil.+ zdaj vozim tudi od samega začetka z Castrolom full sintetiko in imam 35K kil. sklopka je še vedno 100% v funkciji z motorjem ki ima ca 174Ps (163 + brez kat.+ Akr.11 Ps) in nevem zakaj toliko govora proti full sintetiki saj to je sigurno dosti boljše in dražje olje !

Ps; nevem ZAKAJ vsi na tem forumu vse kar je dražje skritizirate!! pa naj bo to olja,gume,oblačila,izpuhi itd.

Star pregovor pa pravi malo denarja malo muzike !! :whistle:

saj ni problema dat neki denar za olje če je bolše, problem je da bi mi pol recimo drselo in bi denar vstran vrgo ker bi mogo drugo olje kupit. zaj sklopa prime zelo hitro recimo ko spustim kakšen centimeter ročko tako da bi mogla še bit kar ok, seveda če je to verdostojen indikator obrabe?

je pa tudi tak če je sklopka boga pa jo je itak treba slej ko prej menjat tak da maš tudi prav po eni strani:D pa jaz mam 115 ps tak da so manjše možnosti za zdrs verjetno.

težko se bom odločil:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:naughty:

a ve kdo kolk gre olja v cbr 600rr ?? je 2,9 litra pravi podatek

Letnik povej pa ti pošljem servisna navodila v PDF-ju...Morda ti pridejo prav :)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejanx...poslušaj Svobodnoptico01 -mislim, da ti govori iz lastnih izkušenj. Sicer pa ji pošlji PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!