Skoči na vsebino

"Sivi" uvozniki motorjev


adrenalyn

Priporočene objave

se pravi sem kot kupec dolžan preveriti poslovanje vsakega trgovca pri katerem kaj kupim?

špecerije se na koncu leta kar nekaj nabere, kaj če najboljši sosed ne odvaja davkov? :P

potem pa pride stric dacar in ti pove, da moraš plačat ddv za mczokija, ker ga on pač ni, alpa fasngo nazaj alpa v čuzo! :whistle: , bla, bla, bla,...

lp6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobna zadeva je bila s prodajo bencina. Na koncu so račun za neodveden DDV izstavili kar končnim kupcem bencina (posredniki so seveda razlgasili bankrot in zaprli vrata :whistle: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kolikor sam uvažaš iz 3. države oz. pridobiš vozilo iz EU, si sam dolžan poravnat DDV, DMV in EKO takso.

V primeru, da kupiš vozilo od podjetja v SLO, pa mora biti DDV izkazan na računu. Če ga prodajalec odvede ali ne, pa kupec ne more vedeti, niti preveriti. Odgovoren za izdajo pravilnega računa pa je prodajalec in ne kupec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kolikor sam uvažaš iz 3. države oz. pridobiš vozilo iz EU, si sam dolžan poravnat DDV, DMV in EKO takso.

V primeru, da kupiš vozilo od podjetja v SLO, pa mora biti DDV izkazan na računu. Če ga prodajalec odvede ali ne, pa kupec ne more vedeti, niti preveriti. Odgovoren za izdajo pravilnega računa pa je prodajalec in ne kupec.

Ampak država noče ostati brez penezov, zato preberi še enkrat Kec-ov post nad tvojim. Tako se je zgodilo in ni debate ! :whistle:

Saj to se lahko samo v đungli dogaja pa pri nas :BUA:

In koga bomo volili na naslednjih volitvah ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In koga bomo volili na naslednjih volitvah ??

Vseeno koga - rdeče ali bele :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če daš gor še žig svojega podjetja in svoj podpis, vsekakor... In potem si ti odgovoren za pravilnost uradnega dokumenta. :whistle:

D.

hočeš rečt, da je princip isti, kot če ti delodajalec prispevkov za zdravstvo in penzijo ne plačuje? :whistle: ? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hočeš rečt, da je princip isti, kot če ti delodajalec prispevkov za zdravstvo in penzijo ne plačuje? :whistle: ? ;)

Ne vem, kakšen je princip pri tem - meni jih... :P

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobna zadeva je bila s prodajo bencina. Na koncu so račun za neodveden DDV izstavili kar končnim kupcem bencina (posredniki so seveda razlgasili bankrot in zaprli vrata :whistle: )

Imamo pač tako državo, ki večkrat "izstavi" kakšno neumnost. Vprašanje pa je ali to neumnost državljani tudi požremo. Eno so zakoni ki jih je potrebno upoštevat tudi če se nam zdijo neumni, drugo pa ali so taki računi sploh legalni in s tem ali smo jih dolžni plačat. Ni vse mirodajno kar pride s strani države.

V kolikor sam uvažaš iz 3. države oz. pridobiš vozilo iz EU, si sam dolžan poravnat DDV, DMV in EKO takso.

V primeru, da kupiš vozilo od podjetja v SLO, pa mora biti DDV izkazan na računu. Če ga prodajalec odvede ali ne, pa kupec ne more vedeti, niti preveriti. Odgovoren za izdajo pravilnega računa pa je prodajalec in ne kupec.

Tako je.

Kot je bilo že prej omenjeno v grobem, elemente izdanega računa definira zakon o DDV. Vsak tak račun mora vsebovati najmanj:

83. člen

(poenostavljeni računi)

(1) Davčni zavezanec, ki izda račun za opravljeno dobavo blaga ali storitev na ozemlju Slovenije in izda račun v skladu s 6. točko prvega odstavka 81. člena tega zakona, mora na računu navesti naslednje podatke:

1. datum izdaje;

2. zaporedno številko, ki omogoča identifikacijo računa;

3. ime in naslov davčnega zavezanca in identifikacijsko številko za DDV, pod katero je opravil dobavo blaga ali storitev;

4. količino in vrsto dobavljenega blaga oziroma obseg in vrsto opravljenih storitev;

5. prodajno vrednost blaga oziroma storitve z vključenim DDV ter

6. znesek vračunanega DDV.

Se pravi iz računa mora biti jasno razvidno da je v ceno, ki smo jo kot končni kupec plačali, vključen DDV. Ostali podatki se nanašajo na prodajalca, ki z izdajo računa jamči da so podatki točni.

Mene kot kupca več ne zanima, kar se mene tiče sem DDV plačal, ker imam račun ki to potrjuje - IN GA ŠE ENKRAT NE BOM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slo podjetje ki ti je istavilo račun z "lažnim" DDV-jem ne obstaja več, te firme so hitro zapirali in odpirali nove. žig in podpis povesta samo kdo je bil odgovorna oseba in koga preganjat. kako uspešno se preganjajo milojonske davčne utaje lahko pogledaš na več primerih ki se vlečejo po sodiščih. ker država ve, da bo od teh velikih dolžnikov težko kaj dobila se bo spravila na kupce z obrazložitvijo, DA SO MORALI VEDETI DA JE NEKAJ NAROBE ČE SO NOV (ALI KAK MESEC RABLJEN) AVTO KUPILI DOSTI CENEJE KOT JE URADNA CENA. takšno obrazložitev sem slišal, tako da me ne napadat kako je to mogoče.

lahko pa si kupil avto tudi od privat osebe (gor vzeli na firmo, tu prodali privat :naughty: ) kjer ddv-ja in dajatev ne plačaš, saj smatraš da je to storil že prejšnji lastnik.

skratka bilo (in še vedno verjetno je) kar nekaj takih primerov ampak mislim da so podjetja omenjena v naslovu preveč resne firme, da bi reskirale kaj takega, če ne drugega, moreš firmo zapret preden davkarija navali in odpret novo če hočeš naprej poslovat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, ne napadam te, zgolj z bolj ali manj laičnega stališča hočem prikazat da to ni stvar končnega kupca in da njihov izgovor ki si ga navedel ne drži vode. Verjamem pa da probajo, tudi podprejo s kakim papirčkom ali dvemi, ki pa zdržijo do kje ... 1. stopnje, 2.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, ne napadam te, zgolj z bolj ali manj laičnega stališča hočem prikazat da to ni stvar končnega kupca in da njihov izgovor ki si ga navedel ne drži vode. Verjamem pa da probajo, tudi podprejo s kakim papirčkom ali dvemi, ki pa zdržijo do kje ... 1. stopnje, 2.?

Odvisno, koliko časa in volje imajo tisti, ki so "ceneje kupili", se zagovarjat in izmikat na sodiščih itd ... Seveda se pri takih nakupih vsem vedno vse zdi popolnoma ok in normalno - le cena je za 20-25 procentov nižja :) le zakaj le zakaj le zakaj le zakaj ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, ne napadam te, zgolj z bolj ali manj laičnega stališča hočem prikazat da to ni stvar končnega kupca in da njihov izgovor ki si ga navedel ne drži vode. Verjamem pa da probajo, tudi podprejo s kakim papirčkom ali dvemi, ki pa zdržijo do kje ... 1. stopnje, 2.?

Se strinjam. Ker se država vede vse bolj podjetno (ne povsod, kjer bi bilo potrebno), skuša iztržit izgubljeno, četudi na račun že opeharjenih občanov ...; cilj opravičuje sredstva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno, koliko časa in volje imajo tisti, ki so "ceneje kupili", se zagovarjat in izmikat na sodiščih itd ... Seveda se pri takih nakupih vsem vedno vse zdi popolnoma ok in normalno - le cena je za 20-25 procentov nižja :) le zakaj le zakaj le zakaj le zakaj ... ;)

al jest kot kupec nej bi se spraševov zakaj je cena nižja, če pa dobim original račun z vsemi podatki, ki je kao podlaga za legalno registracijo motornega kolesa?

a se glede na dan popust za enako moto opremo v trgovini A in na tistega v trgovini B kdaj vprašaš ZAKAJ je nekje drugače? eh....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al jest kot kupec nej bi se spraševov zakaj je cena nižja, če pa dobim original račun z vsemi podatki, ki je kao podlaga za legalno registracijo motornega kolesa?

a se glede na dan popust za enako moto opremo v trgovini A in na tistega v trgovini B kdaj vprašaš ZAKAJ je nekje drugače? eh....

Če kupiš kaj ukradenega .... tudi ti nisi kriv in odgovarja prodajalec? ...

Ehh.... pa saj niste po župi priplavali :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, ne napadam te, zgolj z bolj ali manj laičnega stališča hočem prikazat da to ni stvar končnega kupca in da njihov izgovor ki si ga navedel ne drži vode. Verjamem pa da probajo, tudi podprejo s kakim papirčkom ali dvemi, ki pa zdržijo do kje ... 1. stopnje, 2.?

ja ja saj se razumemo, tudi jaz vem da bo to težko zdržalo in je kontra logiki ampak verjamem da bodo probali :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kupiš kaj ukradenega .... tudi ti nisi kriv in odgovarja prodajalec? ...

Ehh.... pa saj niste po župi priplavali :)

nisem prepričan v odnos pravna - fizična oseba? za brez računa so stvari jasne, za fizična-fizična tudi...

me želiš prepričati, da v kolikor kupim mofo pri recimo habatu in on ne poravna dajatvenih obveznosti do države bo država prišla k meni kot fizični osebi in mi naložila plačilo habatovih dajatev?

super. imam firmo. na to nisem pomislil. hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

marže ,marže delajo razlike :naughty:

Točno tako. Lep primer je Delta Team Krško. Cene nekaterih modelov Yamah so toliko znižali, da so cenejši kot pri sivih uvoznikih. Mogoče so jih v to prisilili ravno oni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če daš gor še žig svojega podjetja in svoj podpis, vsekakor... In potem si ti odgovoren za pravilnost uradnega dokumenta. :whistle:

D.

Me je že D. prehitel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- le cena je za 20-25 procentov nižja :) le zakaj le zakaj le zakaj le zakaj ... ;)

Morda zato, ker nimajo stekleno-marmornatih palac in stotnije tajnic po pisarnah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda zato, ker nimajo stekleno-marmornatih palac in stotnije tajnic po pisarnah?

Jap ... super imajo poslovanje pošlihtano :P :P :) vsaj za nakup .... :) pa tudi ful oglašujejo pa to ... reklame na evrosportu plačujejo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap ... super imajo poslovanje pošlihtano :P :P :) vsaj za nakup .... :) pa tudi ful oglašujejo pa to ... reklame na evrosportu plačujejo ...

A Delta Team Krško plačuje reklame na Eurosportu? :blink:

A Suzuki Odar plačuje reklame na Eurosportu? :blink:

A DKS plačuje reklame na Eurosportu? :blink:

Kakšne veze sploh ima to s čemerkoli? :unsure:

Če kupiš kaj ukradenega .... tudi ti nisi kriv in odgovarja prodajalec? ...

Absolutno.

Razen, če sem vedel, da sem kupil kaj ukradenega (in če lahko to tudi dokažejo). Potem sem sokriv in odgovarjam tudi jaz.

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razen, če sem vedel, da sem kupil kaj ukradenega (in če lahko to tudi dokažejo). Potem sem sokriv in odgovarjam tudi jaz.

Tudi, če ne veš, ti stvar zaplenijo. Potem pa lahko za škodo tožiš (ne)odgovornega (pre)prodajalca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!