Skoči na vsebino

100 najbolj zanesljivih avtov


SiR

Priporočene objave

Pomembno je, da razen vode za šipe in bencina ni drugih obratovalnih stroškov. Odkar že desetletja na pumpah ne vprašajo, če naj olje pogledajo, je modro, da cirka 1x letno to počnemo sami.

Kot hvaležni nosilci takšnih odgovornosti so se v mojem življenskem ciklusu izkazali :

Pontiac Transsport

Tole ti ravno ne bi verjel preveč ;) ; v dveh letih, kar sem ga imel so mi dvakrat menjal odmično gred (beri: je počila); in enkrat alternator (da ne omenjam, kako zajebano je priti do njega - skoraj bolje je vzeti ven motor).

Odmična mi je odletela, kadarkoli sem ga stisnil čez 160 km/h (beri: dvakrat).

Možno je da sem imel smolo in da verjetno avta niso servisirali pravi strokovnjaki, pa vendar: moj najbolj nezanesljiv avto.

Pogrešam pa še vedno klimo iz tega avta :blush: .

Številka ENA, na mojem seznamu:

Honda Accord letnik 1992, 2.0 16V; ko sem jo prodal jih je imela na grbi 335.200. Motorček je pel, poraba olja praktično nič, avto pri katerem je agregat s svojimi 99 kw presenečal s svojo poskočnostjo in nezahtevnostjo, vožnja sama pa popolno (zame) ravnovesje med udobnostjo in športnimi voznimi lastnostmi.

Edina slaba stran so bile zavore. Diske si pregrel pri polnem zaviranju (pri hitrostih 160+) v momentu.

Tretje leto teče odkar se prevažam naokoli z kvazi nemcem (Škoda), kar lahko rečem je da je avto robusten (+), nekvalitetno izdelan in dodelan (valjda -), nezahteven za vzdrževanje (velik +) - po 220.000 km je bil deležen le dveh izrednih servisov (prijelo mi je obročke na bat zaradi svinjarije v nafti; počil mi je zadnji feder), vendar nikoli ne bo na prvem mestu. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hyundai accent 1.3 l.94,avto ima 310 000 km do sedaj je crknil edino kolesni ležaj in pregibna cev izpuha.Zadnji izpušni lonec je še original,prav tako vsi amortizerji in vilice na podvozju,ne rečem,da podvozje ni glasno ampak,ko se spomnim,koliko loncev in delov podvozja zamenjam na evropskih modelih,ki jih v prejšnjih postih toliko opevate lahko rečem samo SVAKA ČAST.

Pa lep dan vsem skupaj.

Amortizerji še čisto dobri po 310 000 km :eek: ? Hja tule si pa vso verodostojnost "mehankarja" zgubu. .)

Saj je res, da je potrebno menjati dele ko crknejo. Vendar jih je potrebno menjat tud k niso več v funkciji. !

Japonci zakon!

O moji verodostojnosti ne bova na tem forumu,če bi dobro prebral bi opazil da nikjer ne piše,da so "amortizerji še dobri",piše "da so še originalni"

Stem je mišljeno,da niso spustili olja ali se polomili,kot se bi pri teh kilometrih zgodilo na večini evropejcih.

Je pa jasno-"vsakemu papku",da je njihova funcija pod vprašajem,to tudi navajam z omembo "glasnosti podvozja"

B) papirko upam,da je sedaj bolj jasno,nočem biti nesramen kot si poskušal biti ti,ampak včasih je boljše prebrati dva krat.

Lep dan HRC

P.S.

Ja japonci so res zakon!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj!

Vozil Mazdo 626, leta 1999 je imela prevozenih 321567 km,priblizno :OK: :OK: :OK: LETNIK 1984!!! :OK: :OK: :OK: Motor 1.6, 90 konjev. Avto je bil super! :OK: :OK: :OK: Nastavljiv volan po visini, centralno zaklepanje!!!, sedez nastavljiv na vse mozne nacine, tonirana stekla, servo volan. Makina je kar plavala po cesti! Po njej sem vozil Opel Astro letnik 93,1.6i motor: servo volan, centralno zaklepanje,sedez nastavljiv po visini. Se ne more primerjat z udobnostjo voznje z Mazdo. Navor motorja pri astri boljsi. Pri Mazdi sem menjal samo zavorne ploscice, cakal skoraj dva tedna na njih (avstrija). Zdaj vozim R Clio letnik 02 s vso opremo :slap: :slap: :slap: :slap: Jebiga se mormo pac ustalit in uskladit financnim moznostim.

Toliko o mojih soferskih izkusnjah!!!

Ps: sem se vozil Zastavo 128,Lado samaro 1.5,in se polski fijat 126P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par dni nazaj sem se vozil s Toyoto Landcruiser mislim da letnik 95 in tole je njen števc:

IPB Slika

Japonci so sigurno najbolj vzdržljivi, pri hiši smo imeli do sedaj 6 Subarujev in z nobenim nismo imeli niti enega problema. Včasih je oče vozil nemce in kolikor mi je povedal, je imel z vsemi take pi*darije in probleme... Od takrat so pri hiši samo še japonci. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to niso realni kilometri.. to so sigurno nazaj sukal.. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj vzdržljiv avto? Mislm da sta bla dva v mojm lajfu. Eden je bil Toyota Corolla 1988 1.3 GT, drugi je bil pa VW Golf 2 1986, k sm ga šaltu brez sklopke več kot 5000km, pa je vse zdržu. Degač pa trd avto kot sam hudič, ampak vzdržljiv. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva tema, morm rečt :D

raj ne bom nč več o avtih govoru, Unikat že ve... :eek: :P :)

O zanesljivosti lahko samo povem, o teh avtomobilih, ki smo jih imeli. ne bom sanjal da so pa nekateri avti gnili, ko pa se niti vozil nisem z njimi.

Zadnji ne-nemški avto, ki smo ga imeli je bil fiat uno. Rjavel po enem letu, pozimi slabo vžigal.

Po tem, nimamo nič drugega razen nemce.

Kakor mi je ati pravil, ni imel z nemci nobenih težav, drugače itak da ne bi vozil avtov, ki se kvarijo.

Vsi so pa bili novi. Mogoče bi imeli kako slabo izkušnjo z rabljenimi nemci, a te sreče nimam :P

Če pa vidite kakega nemca za cesto, pa se prepričajte, da ni kak audi 80, ki ga vozijo kaki "od dol" ki so kaki 6. lastniki, pa po možnosti uvoženi s 5x prevrtenimi kilometri. V kaki koloni vidiš polno turkov s starimi audiji. Kaj pa vozijo 20 let stare avte pa not prevažajo 5 otrok pa stare babice pa dedke v 40°c, v avtu brez klime, pa četudi bi jo imel, bi jo že 3. lastnik ven vzel.

Moje skromno mnenje in mišljenje o tem.

Drgač pa: a ni večji problem kam s temi avti k bo nafte zmankal ?!?! (čez dobrih 10 let?)

Raj odprite temo usmerjeno v prihodnost : 100 najbolj zmogljivih koles :OK:

Popravljeno . Popravil Janezek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe ... jes sm na 99. mestu :D ... sa poršeja pajsnem :D :OK:

Drgač pa mašina dela k urca edin rja ga že zajeda mal...

Popravljeno . Popravil beno
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Včeraj sem bil na Mazdinem servisu Makoma Nm in lepo piše Mazda 1 mesto, Toyota 2 mesto,BMW 5 mesto itd.ostalo me ni zanimalo sevada je ocena kompletne palete vozil ne samo določenega tipa-modela. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko prideš na Tojotin servis je pa tojota na prvem mestu.

Jaz mislim da so Japci zelo kvalitetno narejeni in vzdržljivi avti samo to je pa tudi vse , če pa ti japce primerjaš v vožnji z evropskimi avtomobili pa veš da je to velika razlika, saj se 10 let star mercedes, audi, bmw, itd. veliko lepše pelje od marsikaterih novih RIŽARJEV :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa mislim, da je toyota ta prava. :hmm:

ti bi mogu hvalit tist tvoj pralni stroj od seata!!! :lol1: če ga že voziš

da pa ni civica na seznamu je pa zlo čudn..... :BUA:

ta zadeva ni realna!!!!!

ponavadi je toyota ta prva,pol honda :naughty: ,nato porshe,.......

Popravljeno . Popravil Miha Z.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko prideš na Tojotin servis je pa tojota na prvem mestu.

Jaz mislim da so Japci zelo kvalitetno narejeni in vzdržljivi avti samo to je pa tudi vse , če pa ti japce primerjaš v vožnji z evropskimi avtomobili pa veš da je to velika razlika, saj se 10 let star mercedes, audi, bmw, itd. veliko lepše pelje od marsikaterih novih RIŽARJEV :kva2:

Jaz sem imel prvega Japonca leta 1972 Toyoto Korolo 1200 perfekten avto. Prodal sem jo leta 1978,od takrat nisem več kupil Japonca verjetno bo naslednji spet Toyota.Namreč ko omenjaš ravno Mercedesa je pred parimi meseci mojemu kolegu na Mercedesu (mislim da je bil CLK) vglavnem že zelo nov model star ca 5-6 let odpalo prednje kolo komplet z obesami (da neboš mislil,da ni bilo privijačeno) odtrgal se je pleh na košu k sreči pri počasni vožnji v Šmihelu pri Novem mestu.Posledično ga je takoj prodal,ker do tega trenutka je bil za njega samo MERCEDES avto vse ostalo je bilo ZANIČ zdaj vozi Reno Versatis in ravno danes mi je rekel,da njegov naslednji avto bo Toyota mislim da je rekel Legasi če se motim oprosti,ker nisem ravno nabran ,takrat ko bo pri meni navrsti Toyota se bom gotovo tudi jaz malo bolje informiral. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekako takole sva pa midva uničevala avte.

Citroen Dyane-super udobje.Prve ne pozabiš nikoli.

Renault 4-super reklamacije.Podmiljšak je pobledel,ko naju je videl.

Yugo 55-dve leti,66000 brez napake.Sreča ali kaj?

Zastava 101 clxyw-hvala,ne bi več.

Citroen AX-še sedaj moja sanja o njem.In noče pozabiti,da sem ga zamenjal za Lado.

Lada Niva-meter visok sneg in poezija.Je pa puščala in rjavela.Sirota.

Renault 19-zelo lepa.Še sedaj se obrnem za njo.Res pa ni bila za prehitevanje.

Nissan Sunny karavan-vroč,tresoč,natlačen.

Audi 100 2,3 E automatik-uvožen.180.000 pri nakupu 470.000 pri odpisu.Vmes pa sanje.

Mercedes 300 D 123 letnik 77-20 let star,eleganten,poceni deli,vse O.K.Samo ne za vsak dan.

Audi A6 2,5 TDI-živi obup.Crknilo je vse možno in ne možno.So nori ti kupci Nemcev.

Fiat Punto 1,2 2001-trenutno "avtek" moje same.

Honda Accord 2,2 iCTDI-po letu in pol ter 70.000 verjamem,da ne crkuje kot Audi.Ali kot pravi Selič:"Pri Hondi se to ne more zgoditi."Edina napaka je občasni smrad iz klime.

In najine sanje:Honda CRV !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Eko, še ena legendarna: Mati vozila Fiat Tipo 1.9TD, 13let starga, s 315.000km v črni kal po avtocesti, nakar ji je v tunelu počla cev od vode... Do konc tunela je itak šla že VSA voda ven... Ženska kot ženska ni niti opazla da je na števčku 130°C.... No tko je vozila še cel Črni kal do izvoza iz avtoceste... in pol je opazla da je neki čudno... No guess what? Avto dela :D Sicer je najverjetneje zvilo glavo, ampak ni pa zaribal, čeprou je vozila ene 130-140km/h gor po klancu...

Aja, pa turbina je še zmer taprva... In ne, ne vozi noben od naših lih počasi .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morm pohvalt hondo civic. Jo imamo že 15 let. Avto dela ko urca. Kmal bo 300000km. Pred kratkim menal katalizator pa sondo, drgač pa sam peleš. ZAKON. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič zanimivega ne vidim tukaj. Nekateri (ki dosti beremo) poznamo (omenjene) najkvalitetnejše znamke avtomobilov že kakšno desetletje B)

alfa romeo kle ni debate

post-13478-1165254767_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil husqyboy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

alfa romeo kle ni debate

Aja, mogoče so lepi, zanesljivi pa lih niso...

Bratova 156 SportWagon 1.9JTD je tko gnil avto da joj. Use se neki lušči krom, pa crkuje mu... Če je mal bolj mrzlo težje pali... ZDej mu neki glede koles vilce al neki takega šlo... Menjat je mogu črpalko za nafto... Zaslonček od potovalnega računalnika dela napol...

Je pa res da se jo zeloo lepo vozi... Ampak to je pa tudi vse...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Honda Accord 2,2 iCTDI-po letu in pol ter 70.000 verjamem,da ne crkuje kot Audi.Ali kot pravi Selič:"Pri Hondi se to ne more zgoditi."Edina napaka je občasni smrad iz klime.

:topic: pel ga na servis pa nej ti opravijo dezinfekcjo klime...mora pomagat .) :topic:

glede Alfe pa delam na pooblaščenem servisu fiat,alfa,lancia,honda,mercedes,mitsubishi.

kvaliteta- vse italjanske znamke so prišle na slab glas zaradi kvalitete vključno z Alfo!se že pozna na prodaji novil vozil....

honda ne pozna napak avto je res :yea1: :OK: :wub: jo mam tud sam :blush:

čeprav ga z ta novim civic-om neki serje ampak ni hudobije :xx: (še zmeri DOSTI,DOSTI boljše od evropejcev :OK:

mitsubishi se neki "pari" z francozi(space star,grandis) in nemci(colt) ampak zadeva še vedno dela čeprav ne tko kot bi mogla :xx:

to ne velja za modele pajero,l-200,outlander,lancer -delajo ko urca :grim

- se pozna na kvaliteti izdelave ko majo evropejci prste vmes -jebi ga

mercedes pa :SS :SS zalost od zalosti....daš 20 miljonov za avto pa ma več kilometrov na dvigalu gor-dol kot pa na cesti naprej-nazaj :BUA:

to je z moje strani.... :blush:

Popravljeno . Popravil Miha Z.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od brata Audi a80 1.6 diesel letnik 1987 :D Prevoženih 230.000km, crknilo pa mislim da pomembnega še ni nič, enkrat edino ftrgalo jermen. Avto ma še orginalne žarnice v žmigavcih itd :) Je pa bil pred leti počen v desni blatnik in je bil kupljen neorginalni italijanski blatnik ki zdaj rjavi (zato ker je neorginalni, ker nikjer drugje ni sledu o rji). Brat ga pa noče prodat ker malo pije, nič ga ne skrbi kje ga pusti itd ker je tak že star pa včasih se heca da bo toti avto še mene prevozo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

mercedes pa :SS :SS zalost od zalosti....daš 20 miljonov za avto pa ma več kilometrov na dvigalu gor-dol kot pa na cesti naprej-nazaj :BUA:

...

imaš kake (predvsem negativne) izkušnje s CL, CLK klaso?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imaš kake (predvsem negativne) izkušnje s CL, CLK klaso?

:hmm: jest osebno ne...k se mercedesa enostavo izogibam vidm pa sodelavca zraven (diagnostika in mehanika)

ta dva bi mela pa za povedat čez mercedesa........

če kupuješ mercedesa ti ga ne priporočam(okvare,stroški okvar,.....)nima smisla res......preveč te lahko stane.......za tist dnar dobiš kaj dosti boljšega :grim

so pa tud izjeme (čeprav mal) eni "delajo" BP čeprav majo lepe cifre na števcu .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morm pohvalt hondo civic. Jo imamo že 15 let. Avto dela ko urca. Kmal bo 300000km. Pred kratkim menal katalizator pa sondo, drgač pa sam peleš. ZAKON. :OK:

hehe, same here :) mam l.90, 1.6 - 16v, pa ma tud že 353000km, pa stvar dela ko urca :) ne mors verjet ce ne vids :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!