Skoči na vsebino

Honda CBR 600


robberrt

Priporočene objave

pase izpuh od cbr 600 F,ki je namenjen 2002 letnikom in dalje na 2001 letnik FS?....ker v oglasu je kao OD 2002 dalje

verjetno napaka v oglasu, od 2001 dalje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam CBRko 600F l.02 (z elektronskim vbrizgom goriva), 13000km. Motor se mi je nekaj časa nazaj začel čudno obnašat in vse je izgledalo kot da ena svečka ne vžiga. Motor se je bolj tresel in po bencinu je smrdelo iz izpuha. Bil pri čarmanu, zamenjal svečke in dve nista delali + opravil celoten servis. Čarman je po servisu rekel da ima mašina še vedno malo čudno štimo in da je baje dizna mal zamašena. Kupil sem tekočino za čiščenje, katero zliješ v kesl, ampak ni nič bolje. Sem pa opazil da mi sedaj motor žre nekje 11l/100km. Iz auspuha smrdi po nepopolno zgorenem bencinu (ne po nezgorenem kot prej). Izpuh je črn od saj in motor cuka in duši ko vleče pri nizkih obratih. Je imel kdo kakšne podobne izkušnje s katerimkoli motorjem? Ali se je kaj na vbrizgu pokvarilo ali se je čipu sfuzlalo :rolleyes: .

lp

T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam CBRko 600F l.02 (z elektronskim vbrizgom goriva), 13000km. Motor se mi je nekaj časa nazaj začel čudno obnašat in vse je izgledalo kot da ena svečka ne vžiga. Motor se je bolj tresel in po bencinu je smrdelo iz izpuha. Bil pri čarmanu, zamenjal svečke in dve nista delali + opravil celoten servis. Čarman je po servisu rekel da ima mašina še vedno malo čudno štimo in da je baje dizna mal zamašena. Kupil sem tekočino za čiščenje, katero zliješ v kesl, ampak ni nič bolje. Sem pa opazil da mi sedaj motor žre nekje 11l/100km. Iz auspuha smrdi po nepopolno zgorenem bencinu (ne po nezgorenem kot prej). Izpuh je črn od saj in motor cuka in duši ko vleče pri nizkih obratih. Je imel kdo kakšne podobne izkušnje s katerimkoli motorjem? Ali se je kaj na vbrizgu pokvarilo ali se je čipu sfuzlalo :rolleyes: .

lp

T

...Obrni se na AS domžale, na g.Sergej Petkovšek, naj ti naredijo inšpekcijski pregled..lahko je več zadev,od svinjarije, do elektronike, mislim, da te pride tak pregled cca. 30 eur, pa boš videl kaj je..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam CBRko 600F l.02 (z elektronskim vbrizgom goriva), 13000km. Motor se mi je nekaj časa nazaj začel čudno obnašat in vse je izgledalo kot da ena svečka ne vžiga. Motor se je bolj tresel in po bencinu je smrdelo iz izpuha. Bil pri čarmanu, zamenjal svečke in dve nista delali + opravil celoten servis. Čarman je po servisu rekel da ima mašina še vedno malo čudno štimo in da je baje dizna mal zamašena. Kupil sem tekočino za čiščenje, katero zliješ v kesl, ampak ni nič bolje. Sem pa opazil da mi sedaj motor žre nekje 11l/100km. Iz auspuha smrdi po nepopolno zgorenem bencinu (ne po nezgorenem kot prej). Izpuh je črn od saj in motor cuka in duši ko vleče pri nizkih obratih. Je imel kdo kakšne podobne izkušnje s katerimkoli motorjem? Ali se je kaj na vbrizgu pokvarilo ali se je čipu sfuzlalo :rolleyes: .

lp

T

Poznam en podoben problem pri letniku 2004. Na koncu so bile sveče krive, saj so vsake nove "crknile" po nekaj 100 km. Potem so dali not neke "močnejše sveče" (ne vem pa kaj "močnejše" pomeni) in se je zadeva uredila.

Ta dotični motor je bil servisiran pri AS-u.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam CBRko 600F l.02 (z elektronskim vbrizgom goriva), 13000km. Motor se mi je nekaj časa nazaj začel čudno obnašat in vse je izgledalo kot da ena svečka ne vžiga. Motor se je bolj tresel in po bencinu je smrdelo iz izpuha. Bil pri čarmanu, zamenjal svečke in dve nista delali + opravil celoten servis. Čarman je po servisu rekel da ima mašina še vedno malo čudno štimo in da je baje dizna mal zamašena. Kupil sem tekočino za čiščenje, katero zliješ v kesl, ampak ni nič bolje. Sem pa opazil da mi sedaj motor žre nekje 11l/100km. Iz auspuha smrdi po nepopolno zgorenem bencinu (ne po nezgorenem kot prej). Izpuh je črn od saj in motor cuka in duši ko vleče pri nizkih obratih. Je imel kdo kakšne podobne izkušnje s katerimkoli motorjem? Ali se je kaj na vbrizgu pokvarilo ali se je čipu sfuzlalo :rolleyes: .

lp

T

Crknilo ti je tipalo temperature motorja ali lambda sonda za natančno dijagnozo bo treba motor dati na del.računalnik in bo takoj pokazal kaj je narobe.Tu po forumu pričakovat kaj več je brezveze samo dobra delavnica-servis z dobrim strokovnjakom ti lahko pomaga. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najboljša rešitev je pa ta da daš centralno stojalo dol....zgleda lepše pa še večje nagibe lahko dosegaš :whistle:

Sem se odločil za to varianto. Sem izdelal sicer zelo preprosti omejevalec ki sem ga našravfal na centralca vendar to ni to.

Zanima me, če moram pri demontaži centralca biti na kaj posebno pozoren. V servisnem manualu in pri mikrofilmih nikjer ni opisanega centralca, le stranska tačka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se odločil za to varianto. Sem izdelal sicer zelo preprosti omejevalec ki sem ga našravfal na centralca vendar to ni to.

Zanima me, če moram pri demontaži centralca biti na kaj posebno pozoren. V servisnem manualu in pri mikrofilmih nikjer ni opisanega centralca, le stranska tačka.

stransko plastiko morš kr fajn dol pritisnit če hočeš dobit tisti drog ven tako da ti je najboljše da daš stransko plastiko dol ali pa vsa če že ne celo plastiko odvij 3 vijake. Naprej morš dat pa itak fedro dol ki drži centralca gor. Potem odviješ z mislim da 11 ključem vijak ki je zadaj kjer se pritrdi plastika. Potem pa samo daš drog ven centralca dol in drog nazaj not da boš lahko spet plastiko privil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stransko plastiko morš kr fajn dol pritisnit če hočeš dobit tisti drog ven tako da ti je najboljše da daš stransko plastiko dol ali pa vsa če že ne celo plastiko odvij 3 vijake. Naprej morš dat pa itak fedro dol ki drži centralca gor. Potem odviješ z mislim da 11 ključem vijak ki je zadaj kjer se pritrdi plastika. Potem pa samo daš drog ven centralca dol in drog nazaj not da boš lahko spet plastiko privil

Hvala. Potem bo šlo "na izi". Bom dal lepo obe plastiki dol potem pa bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker sam nisem preprican,bom tu vprasal....zanima me ce bi spodni auspuh pasal na FSko 2001 letnik,...bil je zdaj na Fki 2002 letnik,....skrbi me to,ker ma drugje za pritrdit,ceprav mislim da tisto pride pritrjeno tam ko je centralno stojalo,jaz ga sicer nimam,mam pa lukne ki so namenjene temu....

post-5325-1186813024_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker sam nisem preprican,bom tu vprasal....zanima me ce bi spodni auspuh pasal na FSko 2001 letnik,...bil je zdaj na Fki 2002 letnik,....skrbi me to,ker ma drugje za pritrdit,ceprav mislim da tisto pride pritrjeno tam ko je centralno stojalo,jaz ga sicer nimam,mam pa lukne ki so namenjene temu....

Če me spomin ne vara pride na FS-ki original auspuh našraufan na nosilec sopotnikove tačke (tega na sliki ni videti) in stisnjen z objemko na kolektor. Moja je bila tudi letnik 2001 in je bila brez lambda sonde, ki je locirana malo za objemko.

Kaj ni ceneje in lepše, če kupiš rabljenega al pa novega Akrapoviča?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če me spomin ne vara pride na FS-ki original auspuh našraufan na nosilec sopotnikove tačke (tega na sliki ni videti) in stisnjen z objemko na kolektor. Moja je bila tudi letnik 2001 in je bila brez lambda sonde, ki je locirana malo za objemko.

Kaj ni ceneje in lepše, če kupiš rabljenega al pa novega Akrapoviča?

to je res,...saj tudi hocem,samo ce jih ni....nov za 300€ mi je sel,rablen za 200€ mi ga pa tip se noce prodat,ker se motorja ni prodal....za novega v firmi pa tud nimam dnarja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker sam nisem preprican,bom tu vprasal....zanima me ce bi spodni auspuh pasal na FSko 2001 letnik,...bil je zdaj na Fki 2002 letnik,....skrbi me to,ker ma drugje za pritrdit,ceprav mislim da tisto pride pritrjeno tam ko je centralno stojalo,jaz ga sicer nimam,mam pa lukne ki so namenjene temu....

Nosilec za izpuh mora biti navarjen na lonec in se mora nahajati zadaj za loncem (vendar se ga ne vidi zaradi pozicije slikanja), vzporedno s podlago.

Lambda sonda je privita v izpuh in ne v kolektor. Če imaš na svojem motorju lambda sondo jo kolikor je videti ne boš mogel priviti v ta izpuh.

Akrapo ima na "link pipe-u" navoj za privijačiti lamba sondo.

Se mi pa ne zdi ta izpuh na sliki nič boljši ali lepši od originala, zato nisem prepričan, če je menjava smiselna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker sam nisem preprican,bom tu vprasal....zanima me ce bi spodni auspuh pasal na FSko 2001 letnik,...bil je zdaj na Fki 2002 letnik,....skrbi me to,ker ma drugje za pritrdit,ceprav mislim da tisto pride pritrjeno tam ko je centralno stojalo,jaz ga sicer nimam,mam pa lukne ki so namenjene temu....

Tista navarjena stvar je omejevalnik hoda centralnega stojala, to kar sem jaz pogrešal na mojem akrapotu. Zato je šel centralc dol.

Se mi pa izpuh na sliki ne zdi nič lepši in boljši od originala, poleg tega pa dvomim, da ima kakšen atest in imaš lahko probleme s plavimi. Zato Se pridružujem mnenju rude-a, da je bolje nekako priti do akrapota. V karbon izvedbi bi prav lepo pasal na tvoj stroj...

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nosilec za izpuh mora biti navarjen na lonec in se mora nahajati zadaj za loncem (vendar se ga ne vidi zaradi pozicije slikanja), vzporedno s podlago.

Lambda sonda je privita v izpuh in ne v kolektor. Če imaš na svojem motorju lambda sondo jo kolikor je videti ne boš mogel priviti v ta izpuh.

Akrapo ima na "link pipe-u" navoj za privijačiti lamba sondo.

Se mi pa ne zdi ta izpuh na sliki nič boljši ali lepši od originala, zato nisem prepričan, če je menjava smiselna.

glasnejsi je :D .... tu je smisel menjave :P :D

ce pa ve kdo za kakiga akrapota oz something like that...se pa mocno priporocam :D

Popravljeno . Popravil justaboy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na hitr pogledal sliko in mislil, da je ror original od Honde.

Za to vodovodno cev si ti pripravljen plačat ??? :o

mas kak odrugo idejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mas kak odrugo idejo?

Če se ne motim tako ali tako še ne moreš legalno voziti svojega stroja. Če imaš prišparanih 300 EUR za izpuh, raje še malo šparaj in probaj prilezti do tistih 500 EUR, kolikor stane nov. Vmes se pa lahko pojavi kakšen rabljen, katerega pa vsekakor hitro zagrabi. Kot sem jaz svojega...

Pa še plavi te ne bodo slišali na kilometer daleč...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mas kak odrugo idejo?

Pokličeš tega in ga uprašaš, če proda samo Akrapoviča. Al pa pogledaš koliko stane naprimer LeoVince, ki tudi prodaja street legal verzije. LeoVince Pa na e-bay-u lahko mogoče tudi kaj uporabnega najdeš. Skratka, med vodovodno cevjo in Akrapovičem je še kar nekaj vmesnih variant, ki niso nujno drage, so pa definitivno lepše in kvalitetnejše od tega kar je na sliki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mas kak odrugo idejo?

Pa še en predlog. Če se ti hudičevo mudi pokliči prodajalce CBR-k na avtonetu. Sem videl vsaj 4 z akrapoviči. Mogoče bi ti pa kateri prodal samo izpuh.

LP,

Marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim tako ali tako še ne moreš legalno voziti svojega stroja. Če imaš prišparanih 300 EUR za izpuh, raje še malo šparaj in probaj prilezti do tistih 500 EUR, kolikor stane nov. Vmes se pa lahko pojavi kakšen rabljen, katerega pa vsekakor hitro zagrabi. Kot sem jaz svojega...

Pa še plavi te ne bodo slišali na kilometer daleč...

sej mam tud vec ko 500€ samo se mi zdi bedasto za nov izpuh tolko dajat...brez zamere tistim ko pac dajo tolko.....

Pa še en predlog. Če se ti hudičevo mudi pokliči prodajalce CBR-k na avtonetu. Sem videl vsaj 4 z akrapoviči. Mogoče bi ti pa kateri prodal samo izpuh.

LP,

Marko

noben noce posebaj prodat(razen ce morebitni kupec ne bo zelel izpuh---tak odgovor dobim od vseh).....drugac povedano pa tak ne bo noben nic vec dobil zato ce bo izpuh mel gor,ko bo prodajal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav,

rad bi blokiral cbr 600f, letnik 95 na 25kw. Blokada obstaja, me pa zanima kje mi jo lahko vgradijo in zrihtajo papirje (najbrž uradni servis :whistle: toda le kje ga najti v Ljubljani :rolleyes: )

Popravljeno . Popravil Python
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!