Skoči na vsebino

Honda XL 125 V Varadero


Killroy

Priporočene objave

ma unih 10 km/h nevem kje si pobral ker gre motor že v osnovi 125 km/h s tem da rabiš dolgo dolgo ravnico...

čez 135 pa ga ne boš spravu NA KLANCU ker ima limitator na 12.500 obratov..zdej pa ti meni reči da gre tebi hitreje po ravnem kot meni po klancu na vzdol če si frajer.. :naughty:

meni pa varadero sploh ne gre slabo lahko uprašaš tlazarja.. ti pa povem da mi je šel original več! oz je prej dobu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

135km/h...točno tko...ravnina...ne klanec...

Je pa res da sm se ulegu čist notr... Aja pa motor ima v osnovi končno 110...naj bi jo imel vsaj tko piše na vseh hondinih katalogih...no ja... se ne mislim prerekati o tem...v glavnem kdor se spozna na to bo že vedu o čem se gre... anyway...

Aja...neki me zanima...a ste že kdaj probal z varo vozit ful ekonomično...tko mislim, da ga niste tiščal do konca, hitro speljeval...pa to

Me zanima če bi mi uspel naredit 500km z enim tankom, če bi res zelo "šparu"... js ponavadi tankam pri 350 - 380... :hmm:

Popravljeno . Popravil Stig
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

135km/h...točno tko...ravnina...ne klanec...

Je pa res da sm se ulegu čist notr... Aja pa motor ima v osnovi končno 110...naj bi jo imel vsaj tko piše na vseh hondinih katalogih...no ja... se ne mislim prerekati o tem...v glavnem kdor se spozna na to bo že vedu o čem se gre... anyway...

Aja...neki me zanima...a ste že kdaj probal z varo vozit ful ekonomično...tko mislim, da ga niste tiščal do konca, hitro speljeval...pa to

Me zanima če bi mi uspel naredit 500km z enim tankom, če bi res zelo "šparu"... js ponavadi tankam pri 350 - 380... :hmm:

ajde ajde ..bomo rešli mi to malo drugače....

povej ti meni iz kje si...pa pridem jaz do tebe;D

da ne bomo nakladali kr neki brezveze...

sm malo preveč motorjev prešraufal da bi me zdej ti zezal;D vara gre original 125

ampak če "slučajno" ne gre tvoja varca tolko kot praviš mi plačaš ti stoške prevoza;D :lol1:

Popravljeno . Popravil trony
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od kje mi je prva maska znana :?

Hmm na ktm-e jih dosti daje take maske... Osebno pa so mi na ktmih orginalne škatlaste maske bol všeč ker nekak to bol spada na enduro :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

emmm glede hitrosti lej, če maqš original zobike ne more it čez 130 ker je omejevalec na 12500 tako da se lažeš alpa si pozabu povedat da si menjal zobnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lol lej motor gre lahko sam do 12500 obratov tega omejevalca ne moreš dat dol(mogoče se da sam pol je verjetno BUM!!!) in pravim da je hitrost odvisna od zobnika če pa posnameš mi napiši še kak zobnik maš spredaj pa kak zadaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja...sej se mi ni zvrtelo čez 12500...ni vse odvisno od moči motorja...aerodinamika, probi se enkrat peljat 110 pa se sklon čist dol (da imaš glavo dobesedno v armaturki). Učinek je!!! No...če smo čist realni števcem tud ni najbolj za verjet... Drgač bom pa posnel...

Aja...zdej si montiram zobnik! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OMG... :doze:

Trony...najprej se morš dejansko peljat na varaderi s tem izpuhom, potem pa govori...

Lahko greva stavit za 100.000sit da gre več...ker dejansko GRE VEČ!!!

Sem se pelju ne obeh, na varaderi z original izpuhom in na varaderi z leovinchijem...

Ampak...zdej ne vem, če je tko kot ti praviš, pol s tem ko si daš gor leo vinchija, avtomatsko sfukaš števec, da ti kaže več al kako? :grrr

Popravljeno . Popravil Stig
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej ne nakladaj neumnosti..

sem videl že varaderco z x3 in sam imam z SBK-jom

in ne da nič.. zakaj bi se lagal???

mogoče odkar si menjal izpuh se pelješ samo po klancu navzdol.. :naughty:

če ne pa pokliči na as domžae pa ti bojo še oni potrdili to kar jaz pravim...

ker sem bil tudi sam začuden da motor ne gre hitreje in sem jih takoj poklical da kaj je to..

in so mi lepo razložili da samo z dušilcem ni še noben nikoli nič proidobil..

zdej pa ti govori kar želiš :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahaha.... :D

No...ti svetujem da ti še enkrat pokličeš na AS domžale...pa govor z Dejanom in ti bo vse razložil, ker tebi očitno ni jasno... Lej...najlažje bova to rešila tko kot sem reku...prid v LJ pa boš vidu!

Hmm...da ti ne gre hitreje, pa ne vem kaj je narobe, mogoče si dobu ravno kak jadnički primerek izpuha...

Popravljeno . Popravil Stig
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ne se zdej kregat mogoče ma pač tip dalje prenose, ma drugi zobnik pa gre malo bolj po klancu dol, nam ga štopa motor ker je omejevalc na 12500rpm njemu pa rpide na te obrate pri višji hitrosti, sam moč ma isto in tudi navor, sam zdi se mu drugače

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tlazar im prov...brezveze se kregat...

V glavnem...meni gre z izpuhom več kot z originalnim, kaj je vzrok temu ne vem...pač je tko. Ne vidim pa razloga zakaj bi se lagal... Do ponedeljka bom zmontiral nov sprednji zobnik, potem pa vam poročam o rezultatih... Drugače pa tisto o 12500rpm...meni se zvrti čez (če smo natančni)...tam nekje do 12800, ampak to je najbrž nekalibriranost števca... Obljubim pa, da ko bo lepše vreme...grem na mengeško polje in posnamem! :OK:

(AERODYNAMICS MAKE A DIFFERENCE B) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo fantje...zobnik je zmontiran!!! Prvi vtis...zakooooon!!!! :OK:

Motor sedaj deluje pri višjih vrtljajih...ko spelješ, do 4500 obratov speljuje normalno, potem začne vlečt. Najbolj se pozna nekje med 6000 in 8000 obrati, tu motor začne še bolj pospeševat! :kva2:

Res...mi ni žal da sem zmontiru zobnik!!! Vam ga priporočam!

Pri pospeških se močno pozna...končne še nisem utegnil sprobat, ker je šel cel dan dež in se ne mislim ubit, ampak imam občutek da je večja, ker v četrti prestavi pri 11500obratih motor sedaj leti 95km/h! :D

[attachmentid=86543] [attachmentid=86544]

novi zobnik - 13 zobcev Stari zobnik - 14 zobcev

post-13124-1164043860_thumb.jpg

post-13124-1164043922_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Stig
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem razmišlu, da bi še filter zamenju, na ebay.de sem zadnič najdu neki športni filter za varadere 125...Kdo kaj ve o tem? :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej če si dau 13 zobnik spredaj in maš zadaj 44 pol končna nikakor ne more it čez 110, tako da si pridobil samo na pospeških

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No...pol mi pa prosi razloži kako lahko potem grem čez 110, danes sem šel največ 115, pa ga nisem čist do konca stišu, ker je blo mokro... No razloži mi...ne vem, mogoče mam pa čaroben motor in zato gre čez 110 :slap:

Jaooo...eni res ne veste o čem govorite

Jst res ne vem, zakaj je tko težko razumet da nek motor pač tok gre!?

Ponavadi je tko, da če daš zadaj večji zobnik, se poveča hitrost, če daš spredaj manjšega se povečajo pospeški... Js sm menju sprednjega, ponastavil verigo in to je to...pa če ti še 100x trdiš da ne gre čez 110km/h, gre! To je dejstvo!!! :glare:

Sploh pa nisem postu rezultatov predelave zato, da mi zdej en pametnjakovič, k pomojem v življenju še motorja šraufu ni solil pamet...sej se bomo enkrat dobil kje, pa bomo vidl komu kok gre...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če daš spredej manjšiga al pa če daš zadej večjiga je isto...šel bo manj, sam pospeški bojo boljši.

če ne vrjameš se pa used na kolo...pa dej spredi v 1. pa zadej v 1. pa boš vidu de nikamr ne gre...

za višjo hitrost daš zadi manjšiga, al pa spredi večjiga.

edina možnost da bi šel hitrej, če bi dal spredej manjšega bi bla ta, de če se ti s spredej 14 zobnikom ne zvrti do konca zadnja prestava ( ne vem kok jh maš), pa če bi dal manjši zobnik, bi meu več obratov in če bi bli te obrati v območju kjer je največja moč motorja...bi edin tk lahko šlo hitrej...

jao...bluzim :blush:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lol lej prašaj unga ki hočeš da s takim zobnikom ne gre tolko, sam če tolko veš o motorjih kolkr praviš bi mogu vedet tudi kolko maš zadnji zobnik, ker če maš zadi 44, pol je nemogoče da ti gre tolko , razen če maš sfukan števc...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej...ravno v prejšnjem postu sem napisu, da ponavadi če daš spredaj manjši zobnik, da gre manj vendar ima boljše pospeške...pri meni ni tko...men se hitrost ni očitno zmanjšala, oziroma ne vem, ker sem ti že prej napisu da ge ŠE NISEM do konca steru!!! Ampak gre mi pa tud zdej ko sem zobnik zamenju 115 +, ker sem ga dons nateru 115, pa je blo komi na 11000 obratov!!! :slap:

Sej tud mene mal čudi da se hitrost ni zmanjšala...rekl ste mi naj poročam ko namestim zobnik, zdej sem ga in vam spet ni všeč...jst ne vem kako naj vam še dokažem... Obljubim pa vam, da bom (upam da že jutri) posnel hitrost z zobnikom...če ne bo dežja... :OK:

Zato mi ne nabijat da to ni možno, če pa JE! :(

Jst sm bil tud mal skeptičen glede tega...na ebayu je celo pisalo da se ti povečajo pospeški IN hiitrost, kar pa ni možno...jaz pa nisem napisal da se mi JE povečala, ampak sem napisal da imam OBČUTEK da se je povečala, ker gre v 4. prestavi pri 11500 obratih 95km/h...po moji oceni je končna nekje okoli 120km/h...ampak bomo vidl jutr (oziroma ko bom mel priliko, da ga steram)...

Aja...pa za moje popizdevanje prej se vam opravičujem...neki sm slabe volje dons... :?

...aja pa še to...zadnji zobnik je 44 ja!...js sem samo sprednjega menju... edina možnost ki še ostane je, da imam jst sfukan števec...ker tud meni ne gre ravno v glavo ampak, kar pa ne pomeni da ni možno

Popravljeno . Popravil Stig
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej...ravno v prejšnjem postu sem napisu, da ponavadi če daš spredaj manjši zobnik, da gre manj vendar ima boljše pospeške...pri meni ni tko...men se hitrost ni očitno zmanjšala, oziroma ne vem, ker sem ti že prej napisu da ge ŠE NISEM do konca steru!!! Ampak gre mi pa tud zdej ko sem zobnik zamenju 115 +, ker sem ga dons nateru 115, pa je blo komi na 10500 obratov!!! :slap:

Sej tud mene mal čudi da se hitrost ni zmanjšala...rekl ste mi naj poročam ko namestim zobnik, zdej sem ga in vam spet ni všeč...jst ne vem kako naj vam še dokažem... Obljubim pa vam, da bom (upam da že jutri) posnel hitrost z zobnikom...če ne bo dežja... :OK:

Zato mi ne nabijat da to ni možno, če pa JE! :(

Jst sm bil tud mal skeptičen glede tega...na ebayu je celo pisalo da se ti povečajo pospeški IN hiitrost, kar pa ni možno...jaz pa nisem napisal da se mi JE povečala, ampak sem napisal da imam OBČUTEK da se je povečala, ker gre v 4. prestavi pri 11500 obratih 95km/h...po moji oceni je končna nekje okoli 120km/h...ampak bomo vidl jutr (oziroma ko bom mel priliko, da ga steram)...

Aja...pa za moje popizdevanje prej se vam opravičujem...neki sm slabe volje dons... :?

...aja pa še to...zadnji zobnik je 44 ja!...js sem samo sprednjega menju... edina možnost ki še ostane je, da imam jst sfukan števec...ker tud meni ne gre ravno v glavo ampak, kar pa ne pomeni da ni možno

prej si prišo do take hitrosti kot si prišo...ampak končna hitrost bo 10000% nižja če maš bolše pospeške...mam js spredaj majnši zobnik za en zob pa je razlika okrog 15km/h

sicer mam js pri NSR-ki to ampak vseeno če daš zobnik gor za pospeške bo končna padla pospeški bodo pa bolši...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!