Skoči na vsebino

Tomos APN 6 Alpino....


Priporočene objave

Forun ne izumira ampak vergazerji !!!!!!!!! :whistle: :whistle:

ah, ne forum in ne frgazrji, temveč tomosi :devil: :devil: :devil:

(se hecam, tomosi bodo večno legende)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jih niti ne rabi nobeden več izdelovat ker je že zdavnaj postal legenda :)

Popravljeno . Popravil ts007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj me zanima. Mam štrjaka in bi v mašino dolil olje tja v menjalnik ko so zobniki... katero olje naj vlijem notr? morm starga prej zlit vsega ven al se lahko mešata med sabo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

olje se menjava pri segretem motorju! celega ven spusti,šele nato nalij novega! glede olja: večina nas ima noter kar od avtomobila,le da mora imet 15-40W! LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede olja: večina nas ima noter kar od avtomobila,le da mora imet 15-40W! LP

kar pa seveda ni niti najmanj zdravo in potem se pojavljajo vprašanja na forumu, zakaj drsijo sklopke in podobno.... ljudje božji zakaj si že enkrat ne zabijete v glavo: AVTOMOBILSKO OLJE NI ZA MOPEDE!

aja, to je APN, ki gre na vse... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj prijatelj ima apn6s letnik 89. ima zobnike 13/32 ,lipnik izpuh,38L bat(sukoki) bing12, 4.prestave,pa mu gre komaj 60km/h. sprašuje se,zakaj ne gre hitreje????

post-14481-1192300949_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nej notr vrže 5. prestavo pa cilinder pobrust na 42 mm, pa notr dat nov bat 42l pa mogoče večji frgazar pa auspuh drugi (če hoče) pa zobnik recimo spredaj 14 pa bo šlo prec bolš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship:brusli nebomo nix! edino 5 bomo drugo leto noter dali! jas mam gor zobnike 13/35,pa mi gre 4.prestava dobrih 63.LP imam pa mf power cobra bullet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Opazo sn da vlko ludi sprašuje po 5-prestavi in sn opazo da jih mam celo 4 pa celo 2 piramidi z 5-timi zobniki

(1 ostane meni pa piramida tud)

04112007836.jpg

Naj še en pove za kolko se to prodaja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Opazo sn da vlko ludi sprašuje po 5-prestavi in sn opazo da jih mam celo 4 pa celo 2 piramidi z 5-timi zobniki

(1 ostane meni pa piramida tud)

04112007836.jpg

Naj še en pove za kolko se to prodaja!

en moj frend bo rabu to peto prestavo.

tko da mal povej kok dnarja hočš za to majstor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čene pa če ti gre apn 6 z 38 L si lahko čist veseu .... sam nism glih mehanik je pa tko: Sem že kr neki motorjou šraufu pa sm vedno dosegel svoje.

Zdej ta vikend sva s frendom glih enga tomosa torija ( Super Tom - A35 ) predelala. Gor sva dala celinder Airsal 44 (65 ccm), izpuh Technigas Next A35,

fergazer Spaco PHBC 18 (kopija od Dellorto). Pa kr trga ta stvar - pospešek je ful kul pol hitrost pa ene 80 se mi zdi. Mogoč bom še un želez na lamelnem ventilu

dol sneu pa bo šlo še bl. Aja pa ni treba mislt da je ta frend kkšn mehanik pa da sm jz sam gledu zravn - ampak pomoč mi je pa ussen prou pršla ;) Čene pa

če kdo kej rab od Scooterkita nej pove. Mogoč mu lahko kej cenej zrihtam k sm že zlo velik kupu tm (letos že čez 1000 €) pa mam neki popusta.

LP

noob - Kristjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Videl sem zobnik z 10 zobmi, ampak mislim, da je bil narejen po naročilu, kar pa se ti prav gotovo ne izplača. Daj raje zadaj večji zobnik.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 zobi kam češ lepše kot pospeške meni je prou žou blo ko sm menju prenose na he predelavi moreš drset dol s stola čeprou pr tomosu khm... kje pa rabiš hitrost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj prijatelj ima apn6s letnik 89. ima zobnike 13/32 ,lipnik izpuh,38L bat(sukoki) bing12, 4.prestave,pa mu gre komaj 60km/h. sprašuje se,zakaj ne gre hitreje????

Dobi lamo cilinder (Tomos outboard motor) 60cc + L bat 42mm, mal boš mogu rebra požagat da boš kapo za hlajenje gor dubu. Pol da dobi frgazar od BT-ja Bing 18ka krivino si sam naredi. Odlična kombinacija z lamo cilindrom preverjeno. Konča hitrost cirka 90km/h + odvisno od izpuha, ki ga uporabljaš in zobnikov.

Vse paše gor z minimalnimi predelavami, edina zoperna stvar je drugačen kot za izpušnega kanala tko da morš mal ror predelat da gre lepo gor.

Na lastne oči sm vidu 6ko od prjatla k je šla cirka 92-95 km/h s takimi predelavami z original predelanim izpuhom (vn vzet dušilec ter skrajšan lonc).

5 prestava se je vrtela na polno kot prva :evilgrin: .

Po taki predelavi se pa vidi da je okvir narejen sam za 50km/h, ker ga je krivilo nonstop, pa tud original bremze niso več zadoščale za sigurno ustavljanje. So pa tudi druge komponente na udaru zaradi drastičneo povečane moči menjalnik, sklopka, ojnica.

Popravljeno . Popravil ICE_MAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!