Skoči na vsebino

je Drnovšek še prišteven??


Provokator

Priporočene objave

Ne vem no če je to čisto res - mogoče, da Drobnič ni vedel nič o tem ... ampak kolikor sem ocenil začetno zakonodajo, so jo skoraj prepisali od Avstrije in seveda dodali nekaj tipično slovenskih začimb po sistemu

bolje pobrati takoj vse, saj če firma crkne, ne bo kaj pobirati in so tako uspeli uničiti kup perspektivnih podjetij.

Drobnič

pa meni tako ali tako ne deluje kaka posebna faca - bolj nek butelj, ki se povsod izvleče

z eno samo diplomatsko finto: govori in ne povej nič.

Je

pa naša SLO davčna zakonodaja primer dušenja gopspodarstva - posebej s tihim podpiranjem

plačniške nediscipline.

Anegdota je resnična. Sedela sva v Bovcu za mizo pri Letnem vrtu. On je prikolesar s svojima sinovoma. Midva pa sva prišla z motorjem na kosilo in slučajno prisedla, ker drugje ni bilo prostora. Lahko ti zatrdim, da tip ni imel treh čistih o stvari.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede

na celo sceno v SLO ti brez debate verjamem.

:yes:

Verjemi. Meni bi bilo ljubše, če bi ti lahko povedal, da je tip faca, da mu je bilo vse jasno in da dela na tem, da se zadeve spremenijo na boljše. Pa temu žal ni bilo, ni in ne bo tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjemi. Meni bi bilo ljubše, če bi ti lahko povedal, da je tip faca, da mu je bilo vse jasno in da dela na tem, da se zadeve spremenijo na boljše. Pa temu žal ni bilo, ni in ne bo tako.

Razlika med SLO in starimi kapitalističnimi državami je v eni osnovni stvari, katere folk sploh ne upošteva:

- V starih kap. državah sede v parlamentu bogati, ki so se v gospodarstvu že dokazali

in so cilj "nagrabiti premoženje" več ali manj že dosegli - z redkimi izjemami.

- Pri nas so pa v parlament prišli reveži in nesposobnjakoviči s ciljem "nagrabiti si" - z redkimi izjemami.

To

je bistvena osnova vse jebebebe v naši državi.

:angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bo prej rekel, da imajo kapital s tradicijo. Velika razlika je namreč, ali na pilitiko vpliva kapital v rokah dobrega gospodarja, ali pa v rokah nekoga, ki ga je pridobil na hitro, po možnosti na zelo sumljiv način...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bo prej rekel, da imajo kapital s tradicijo. Velika razlika je namreč, ali na pilitiko vpliva kapital v rokah dobrega gospodarja, ali pa v rokah nekoga, ki ga je pridobil na hitro, po možnosti na zelo sumljiv način...

Sumljiv način ali ne. Meni je to vseeno. Problem pa je v sposobnosti/nesposobnosti. Velikokrat srečaš "top menagerje" s silno omejenimi obzorji in rezultati so jasni že v naprej. Drnovšek pa je bil "svetski človek". Včasih. Danes pa bi očitno najraje čepel v nekem indijskem temlju in razmišljal o bogu. On. Stari komunist.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bo prej rekel, da imajo kapital s tradicijo. Velika razlika je namreč, ali na pilitiko vpliva kapital v rokah dobrega gospodarja, ali pa v rokah nekoga, ki ga je pridobil na hitro, po možnosti na zelo sumljiv način...

Se strinjam in tule lahko mirno dodamo pregovor južnih sosedow:

"Kako došlo tako prošlo."

Uboga moja dežela .. kaj jo še vse čaka ..

:cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam in tule lahko mirno dodamo pregovor južnih sosedow:

"Kako došlo tako prošlo."

Uboga moja dežela .. kaj jo še vse čaka ..

:cry:

Easy come, easy go. Sicer pa imajo Hrvati še boljši rek:"Malo radi, malo kradi, samo, da se pošteno živi".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jest mislim, da bo šel kapital z leti v prave roke. Par gereracij bo še veselo zapravljalo in pridobivalo na novo, da bo zadeva dobila neko tradicijo. Mi je pač zaradi stanja po letu 45 pač nimamo, tisti ki so imeli pred vojno to izoblikovano tradicijo so pomrli, njihovi nasledniki pa če so znali ali pa ne znali, hoteli ali pa ne hoteli po vojni niso že zaradi sistema mogli na en normalen način uveljavit svojega finančnega vpliva...

Zadnjič sem slišal dobro razlago, da se v Angliji med plemstvom ne spodobi nosit novih oblačil... Naj bi služabnik za gospodarja skrivoma nosil nova oblačila da se malce obrabijo, ker baje da nosit nova oblačila pomeni nahitro obogateti. Spet gre za izkazovanje tradicije...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jest mislim, da bo šel kapital z leti v prave roke. Par gereracij bo še veselo zapravljalo in pridobivalo na novo, da bo zadeva dobila neko tradicijo. Mi je pač zaradi stanja po letu 45 pač nimamo, tisti ki so imeli pred vojno to izoblikovano tradicijo so pomrli, njihovi nasledniki pa če so znali ali pa ne znali, hoteli ali pa ne hoteli po vojni niso že zaradi sistema mogli na en normalen način uveljavit svojega finančnega vpliva...

Zadnjič sem slišal dobro razlago, da se v Angliji med plemstvom ne spodobi nosit novih oblačil... Naj bi služabnik za gospodarja skrivoma nosil nova oblačila da se malce obrabijo, ker baje da nosit nova oblačila pomeni nahitro obogateti. Spet gre za izkazovanje tradicije...

Kapital je konstanta. Lastništvo variabila. Tradicija pa nekaj, česar hlapci ne poznajo. Razen prazne malhe in tradicionalno podložnega položaja v družbi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kapital je konstanta. Lastništvo variabila. Tradicija pa nekaj, česar hlapci ne poznajo. ..

Gatko .. to si pa res lepo rekew: kratko, jedernato, resnično in žalostno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede nato, kolk nas je tukaj pametnjakovičev, predlagam da ustanovimo, svojo politično stranko in zjebemo tako leve kot desne in da pokažemo, da znamo in zmoremo motoristi več kot te kreteni, ki bodo

tako ali tako uničili to bogo našo lepo SLOVENIJO

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede nato, kolk nas je tukaj pametnjakovičev, predlagam da ustanovimo, svojo politično stranko in zjebemo tako leve kot desne in da pokažemo, da znamo in zmoremo motoristi več kot te kreteni, ki bodo

tako ali tako uničili to bogo našo lepo SLOVENIJO

janih

Če si želimo Eu, kot edino zveličano resnico in pravico, potem desnice ne moreš "zjebati" - kot ti temu praviš. Poleg tega pa govorimo o temi, Ali je Drnovšek še prišteven? Bivši komunist, ki se je po potrebi trenutka prelevil v liberalnega demokrata, na koncu kariere pridiga vaškim stražam o Bogu. Če je prišteven? Ne verjamem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. predlagam da ustanovimo, svojo politično stranko ...

janih

ys

sm takoj za to .. vendar Pepsy

ne bo hotew predsedniškega položaja

v

MKKZVLSSS*

brez njega bo pa trda

:headbang: :headbang:

:headbang: :headbang:

..................

.

.

.

.

.

.

.

.

.

*Motomarsovski komunistično kapitalistični zvezi

vseh levodesnih in sredinskih slovenskih strank

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znotraj-strankarske spletke so se že začele. Še pred ustanovitvijo stranke. He, he, he....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znotraj-strankarske spletke so se že začele. Še pred ustanovitvijo stranke. He, he, he....

Tkolatko .. to je pač naša folklora ..

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In mi bi v EU-ju radi konkurirali s takšnim predsednikom in takšnim narodnim značajem? Ja, prisotni bomo, prisotni, Konkurirali velikim in pametnim pa nikoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In mi bi v EU-ju radi konkurirali s takšnim predsednikom in takšnim narodnim značajem? Ja, prisotni bomo, prisotni, Konkurirali velikim in pametnim pa nikoli.

nemoremo, ker bi vsi radi bili predsedniki, to pač nemorebit

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nemoremo, ker bi vsi radi bili predsedniki, to pač nemorebit

janih

Vidiš, jaz pa ne bi želel biti predsednik RS. Preveč protokola, preveč obveznosti in stalno pod sojem žarometov. Evo, pa je že eden manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dva.

3je

Že lahko naredimo klub in bo Pepsy NEpredsednik

za kontro vsem predsednikom

Včasih se za enega od tičev kasneje izkaže, da je krokodil :D

Veliko bolj nevarno je,

če se za kakega krokodila izkaže,

da je ptiček med krokodiljo hordo ..

:cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravljica se toraj glasi. Nekoč so živeli trije krokodili. Pepe, Broj jedan in Gattolina. Ko so razpravljali o Drnovškovi mentalni bolezni, so mimogrede na žaru "obrnili" še ptička....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravljica se toraj glasi. Nekoč so živeli trije krokodili. Pepe, Broj jedan in Gattolina. Ko so razpravljali o Drnovškovi mentalni bolezni, so mimogrede na žaru "obrnili" še ptička....

.. po imenu Drni

:evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!