Skoči na vsebino

Priporočene objave

Od rampe do rampe je precej več kot 10 minut. Če preveriš na mojem posnetku je iz rampe na S strani do vrha dobrih 10 minut hitre vožnje (ni neke gužve) in iz južne strani od križišča pa do vrha pa 12 minut... od rampe do rampe če ni gužve in pelješ res hitro, bi blo gotovo 25 minut, kak "lokalni Rossi" bi pa morda še kakih 5 minut noter spravu.

Ja, sem si prišu gor, da sem sam sebe nategnil, hehe :) samo do Franz-Josef-Höhe sem šel..

Bo treba pa še enkrat gor :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi smo bli v soboto, en dan- 600km. super izkušnja, je za videt. če greš od rampe do rampe je krepko čez 10 min, itak pa v teh dneh čez dan ne moreš glih dirkat, je preveč gužva-zvečer pa res morda. pa mislim, da je asfalt kr precej spolzek, vsaj v nižjih predelih. cesta od villacha, mimo špitala, še posebej pa od špitala do heiligenbluta je bomba, lepi dolgi pregledni ovinki, super... a kdo ve, kk je če greš izven rampe, pa potem nazaj? sem razmišljal, ko smo šli nazaj, da bi se ustavili v heligenblutu pa prodali vstopnice....drugo leto grem res čez kaprun nazaj...

Na karti je napisana registracija (ali pa vsaj del). Karta za ponovni obisk velja v tekočem letu in je precej bolj poceni (9 eur).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sem si prišu gor, da sem sam sebe nategnil, hehe :) samo do Franz-Josef-Höhe sem šel..

Bo treba pa še enkrat gor :D

Sem to takoj ugotovil... zato sem tudi napisal... in nisi prvi... Ko so eni 4 člani našega kluba šli prvič gor, se jim je isto zgodilo... in šele po enem letu sem jim lahko dopovedal da so kiksnili. Nič hudega, pot je lepa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na karti je napisana registracija (ali pa vsaj del). Karta za ponovni obisk velja v tekočem letu in je precej bolj poceni (9 eur).

Točno tako. Karto naprintajo ob plačilu in del tvoje reg.tablice je izpisan na listku. To je dnevna karta in se lahko voziš on rampe do rampe cel dan. Potem jo pa spraviš in jo ob ponovnem obisku GG-ja predložiš in doplačaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Namerava kdo ta vikend gor? Kje se je najbolje informirat za vreme in prevoznost cest?

MI2 - čez Beljak, pa proti Lienzu, Heiligenblut, pa gor, pa naprej do Chiemse-ja, kjer bova spala, potem pa proti Češki, pa ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kot je že nekdo pred mano zapisal, čez 60 strani, pa skoraj nobene uporabne informacije. Vmes se najdejo cvetke, ki jih moti zlizan asvalt na turistični gorski cesti (pojdi dirkat kam drugam), pa en kup neuporabnih postov, ki so sami sebi namen.

 

Torej, načrt poti sem si sestavil sam. Po občutku in s pomočjo Googla (hvala za uporabne aplikacije Google, Applovci si pa lahko na svojih mapcah verjetno ravno tako kvalitetno :grim  očrtate svoje poti).

 

Z drago sva šla na dvodnevni izlet, po priporočilih starih mačkov... ker si menda le tako lahko ogledaš vse, kar je tam gori. Bullshit, za tisto cesto je dovolj en dan, sploh če si sam na motorju, na drugi strani preprosto obrneš in se odpraviš nazaj, pa nisi prav nič zamudil, ker Tirolska ni nekaj, kar bi želel podoživljati znova in znova.  

Se nadaljuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, ker sva že šla za dva dni, sem izbral malo bolj zanimivo turo, čez Italijo na začetku in s kopanjem v koroškem Zee-ju na koncu. 

Še nekaj informacij o GG. Cesta je 23€ za motor, z juga se začne v Heiligenblutu. Po nekaj km se v krožišču razcepi, levo gre Francjožefovo Hohe, tam je garaža in pogled na ledenik ter GG, parkingi za motor in omarice za opremo so brezplačni, le kovance po 1€ rabite za omarice, jaz ga kot nalašč nisem imel  :jezen . Ta točka je tudi najbolj zanimiva, lahko se desno ob pobočju sprehodete še do koče in pogledate muzeje, če se vam da. 

Potem se vrnete nazaj do krožišča in naprej čez prelaz mimo Edelweisspitze po panoramski cesti. Na vhodu prejmete zgibanko ki vam malo olajša navigacijo.

Se nadaljuje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je že nekdo pred mano zapisal, čez 60 strani, pa skoraj nobene uporabne informacije. Vmes se najdejo cvetke, ki jih moti zlizan asvalt na turistični gorski cesti (pojdi dirkat kam drugam), pa en kup neuporabnih postov, ki so sami sebi namen.

 

Torej, načrt poti sem si sestavil sam. Po občutku in s pomočjo Googla (hvala za uporabne aplikacije Google, Applovci si pa lahko na svojih mapcah verjetno ravno tako kvalitetno :grim  očrtate svoje poti).

 

Z drago sva šla na dvodnevni izlet, po priporočilih starih mačkov... ker si menda le tako lahko ogledaš vse, kar je tam gori. Bullshit, za tisto cesto je dovolj en dan, sploh če si sam na motorju, na drugi strani preprosto obrneš in se odpraviš nazaj, pa nisi prav nič zamudil, ker Tirolska ni nekaj, kar bi želel podoživljati znova in znova.  

Se nadaljuje.

Hm,zanimivo branje.Komaj čakam nadaljevanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mapa:1-Grossglocknerizlet_zpse1ced32b.jpg

 

Skupaj cca 620 km.

 

Začela sva skozi Kranjsko Goro, Trbiž do mesta Pontebba in nato naprej do prelaza in smučišča Nassfeld na vrhu, pa dol do Tropolacha. Ta del gor je zelo zanimiv in se ga splača prevoziti. Pot po Italiji ni ne vem kaj, verjetno bi marsikdo pripomnil, da so ti kraji prav grdi. Razen že prej omenjene poti iz Pontebbe na prelaz, drugače pa ''ciganija''. 

 

03-010-IMAG0305_zps389af740.jpg

 

Po dolini naprej do Kotschach-Mauthena. Lepo mestece z Lidlom na vhodu za nujno špecerijo

 

06-018-IMAG0318_zps5c4f7b78.jpg

 

05-016-IMAG0316_zps5014e8eb.jpg

 

Se nadaljuje po F1. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nato spet čez hribčke do Oberdrauburga  in potem po dolinci gor skoraj do Lienza, ko se desno odcepi pot za GG (je označeno, vendar je potrebno biti kar pozoren na oznake). Nato se začne vzpon in spust, do Winklerna

 

07-024-IMAG0324_zps5000f4e9.jpg

 

Po tej dolini levo se v nadaljevanju peljete do Heiligenbluta

 

08-025-IMAG0325_zpsf8b76a0d.jpg

 

Se nadaljuje

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na poti do Heiligenbluta

09-027-IMAG0329_zpsbccb79ee.jpg

 

Heiligenblut: Zanimiv je zgodovinski članek o gradnji te ceste, Heiligenblut je bil pomembno logistično središče. 

 

10-029-IMAG0331_zpse803f16c.jpg

 

Nekaj naprej je kasa, kjer vas oskubijo za 23€ in vam velikodušno podarijo zloženko v Nemščini, pa znajdi se kakor se moreš.

Nasploh so Avstrijci veliki strokovnjaki skubljenja ljudi. Pogosto v gostilni dobiš nekaj, kar nisi naročil (kakšen dodatek ipd) in ti to seveda mastno zaračunajo. Da ne omenjam podpovprečne hrane, ki nikakor ne dosega slovenskih standardov, razen v ceni seveda. 

 

Od dobrotljivosti severnih sosedov nazaj k poti:

 

Cesta se seveda vzpne do prve razgledne točke:

 

11-030-IMAG0333_zps6718d8dd.jpg

 

SE nadaljuje

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za 23€ pa nvem če bo mene tale GG kdaj videl

 

sicer pa odlične slike, tista z jezerom je kt ena grafika iz far cry skor...kaj maš to za en foto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pohvale. Foto je....HTC One S  :blush:, ki ima mimogrede odličen fotkič. Odkar ga imam se mi Nex-a od Sonija ne da več prenašati s seboj, razen seveda za kakšna praznovanja v temnejših prostorih. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gremo naprej; Pogledi s te točke so fantastični. Zadaj se bohoti GG, spodaj pa topeči se ledenik, oz. kar je še ostalo od njega. O razsežnostih sveta, ki leži pred tabo se zaveš šele, ko vidiš ljudi ob ledeniku kot drobne pikice. 

 

18-054-IMAG0374_zps4dd72fae.jpg

 

19-060-IMAG0384_zpsc35664aa.jpg

 

Še ena slikica z mojo drago, ki mi je lepšala izlet

 

20-062-IMAG0388_zpsd60fe15c.jpg

 

Po oddihu in ogledu sva se odpravila nazaj do krožišča in proti prelazu Edelweisspitze.

 

21-067-IMAG0400_zpscb9a747b.jpg

 

22-073-IMAG0413_zps3fc832fb.jpg

 

23-081-IMAG0425_zpsa7529dee.jpg

 

Se nadaljuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Edelweisspitze:

 

24-084-IMAG0431_zpsb4e16fe1.jpg

 

In potem doooool. Vožnja  dol po serpentinah ni nekaj, kar bi bilo zame na top mestih pri motoriranju. Sploh v dvoje. Kar precej je potrebno uporabljati zadnjo zavoro, sploh v serpentini da motor ne uide. Posledica so lahko pregrete zavore, kar se je zgodilo tudi nama in na kar opozarjajo table ob poti. Zadnji pedal je padel dol in zato sem počasi ustavil in po ohlajanju je šlo normalno naprej. To pišem zaradi tega, da koga ne bi zagrabila panika ob podobni situaciji.

 

No, srečno sva prišla dol in se ustavila v vasi Fuš  :naughty: . No, pravilno je Fusch, ampak na videno in kopico hotelčkov bo ime kar pravšnje. 

Za 58€ sva najela sobo z zajtrkom v hotelu Post v središču vasi. 

 

25-088-IMAG0445_zps4af54559.jpg

 

Lastnikov zet, ki sedaj očitno vodi hotel je slovanskega porekla, zato vas bo verjetno lepo sprejel. Imala sva sobo z balkonom, fruštek pa je bil spodoben in izdaten. 

 

Ob vasi je lep slap (ravno za hotelom navzgor v klanec):

 

26-096-IMAG0463_zps27421b37.jpg

 

nočno življenje pa je:

 

27-098-IMAG0468_zps3eec1baf.jpg

 

No, ga ni :glare:

Torej  :love1:

 

Zgodba gre naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednji dan sva po zajtrku krenila na pot. Najprej proti Zell am See in nato Mittersilu. Nič posebnega, Zell je turističen, rahlo monden, dostop do jezera pa z zahoda omejuje  nekajtirna železnica in pokvari še tisto malo romantike, ki so jo Avstrijci sposobni ponuditi. Nasploh so jezera tako uspešno zaplankana, da se boste težko na divje skopali, še najprimernejša jezerca za to so bila tista manjša proti Afritzu.

 

Od Mittersila se cesta usmeri levo v gore. Ob poti sem zamudil nekaj lepega materiala za fotografije in mi je še vedno žal. 

 

28-102-IMAG0474_zpsb5ec5e79.jpg

 

Nato predor Felberstauernstunnel in mimogrede sva bila na južni strani. 

 

29-107-IMAG0482_zps9d5f87a8.jpg

 

V planu sva imela postanek  v Matreiu, vendar je začelo tako peklensko pripekati, da sva jo urno ucvrla proti jezerom. Vmes sva imela krajši postanek v Lienzu in prisostvovala nekakšni prireditvi pri +35.

 

30-110-IMAG0488_zps29581244.jpg

 

Kdor je kdaj stal na vročini v motoristični obleki dobro razume, zakaj sva jo urno ucvrla na motor in naprej proti Spittalu. 

 

Gre naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od tu naprej bo bolj malo slik, ker je vročina vzela vsakršno veselje do turističnozvedavega vedenja. Cesta od Lienza do Spittala je ok, dolgi ovinki, kakšna vas, ob bolj primernev vremenu bi jo verjetno lepše doživel. V Spittalu sva se usmerila v hrib proti Seebodnu in se v jezeru dodobra ohladila (voda je bila prijetna in ne premrzla). 

 

31-112-IMAG0490_zps206d288a.jpg

 

Meni se je kopališče zdelo precej oguljeno, pri nas tako zanikrnega težko najdeš, pa naj me koklja brcne če razumem to avstrijsko superiornost. Voda je pa čista in verjetno še nikoli v svojih odraslih letih nisem toliko časa vztrajal v njej.  :010

 

32-113-IMAG0491_zps8e897b27.jpg

 

Na koncu pa še preko Ljubelja domov, z obveznim postankom v eni gorenjski piceriji, kjer sva uživala v PRAVI hrani za PRAVO ceno. 

Da me na koncu tega zapisa ne bo kdo obtožil, da sem usmerjen proti Avstrijcem. Nisem, vsaj ne preveč  :BUA: .    :kva1:

 

 

Še cenovni vidik: Če greste za en dan in solo, potem računajte z minimalno 30 evri + gorivo (če obrnete nazaj in ne gresta skozi predor), skozi predor pa 40€ + gorivo. 

Najina pot je stala 220€ + gorivo, s tem da se nisva ravno razmetavala, lačna pa tudi nisva bila. Torej drago za popi.....

Popravljeno . Popravil Dare1
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob dvodnevnem izletu se vam splača kupit tour karto, ki košta 26 eur in greste lahko na Grosslockner, Nockalmstrasse in Gerloss - s to isto karto naj bi bila cenejša karta za Villacheralpenstrasse! Jaz sem jo kupil v Beljaku, poleg Lojza je ÖAMTC.

 

Prejšnjo soboto smo šli tja čez Nockalm do Gerloss prelaza in do Fucha kjer smo spal v istem hotelu Post kot Dare1. Osebje hotela je ustrežljivo in se trudijo, malo jim šepa kuhinja, kar smo čutili pri večerji, je pa zato dunajc in pizza odlična in sigurna izbira. Zajtrk je bil ok, kot povsod in smo si malo popravili vtis prejšnjega večera. Sicer pa malo denarja malo muske, kar smo opazili pri čistoči pribora in kozarcev-šalic pri zajtrku.

 

Drugi dan smo šli na Grosslockner in čez Kotasch-Mauthen do Nassfelda, nato do Chiusaforte po stari ruti na Cave del Predil. Mimo Rabeljskega jezera je precejšen del ceste na novo asfaltiran in se jo splača prevozit. Veljavnost tour karte naj bi bila dve leti, sicer pa si več preberite tule;

 

http://www.grossglockner.at/en/preise/

 

Že leta nergam sam pri sebi-zakaj za vraga zopet rineš tja gor, če so pa Dolomiti mnogo boljši ??? Pa še danes ne vem zakaj ? Mogoče zato, ker pri sosedih vse špila, omejitve so smiselne, policajev ni zlepa na spregled, promet se odvija brez izsiljevanja, ljudje so ok in pošteni-to sem uvidel ravno to soboto, ko sem pozabil mobi na pumpi pod Nockalmom, pa so si  zapomnili Avstrijski lastniki črpalke, da imam slo registracijo in so ga odnesli cca 60 km severneje do neke koče :notworthy:  kjer je poročena z lastnikom Mojca iz Kranjske gore in ta je klicala v torek na zadnjo klicano številko, ki je bila od moje žene Mojce. Nemudoma sem jo poklical nazaj in mi je preden sva karkoli spregovorila je že organizirala dostavo mobija v Slovenijo preko nekih naših planincev iz Beričevega, kjer sem v četrtek dobil telefon ! :notworthy:

 

V glavnem tja gor grem verjetno, ker se počutim pri njih kot dobrodošel gost-turist, na cesti in v gostilni, čeprav mi spulijo kakšen euro več, pa nič zato, če sem zadovoljen z uslugo ! So pa Dolomiti vseeno bistveno boljši, kar se tiče cest.

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na misel mi je prišlo kakšen vik in krik bi naši vrli oblastniki parazitski zagnali, če bi želel do Kredarice speljat cesto in tam imet hotel !

Da sploh ne omenim ta zelenih, ki bi verjetno celo odkrili neko novo žival, ki naj bo jo motil. Verjetno bi me poslali v At, češ tam imajo bolj mrzlo vodo in pivo kot mi, ravno tako kot so odvrnili organizatorje motozbora ob beljaškem jezeru ! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!