Skoči na vsebino

Grossglockner???


spidy

Priporočene objave

Na misel mi je prišlo kakšen vik in krik bi naši vrli oblastniki parazitski zagnali, če bi želel do Kredarice speljat cesto in tam imet hotel !

Da sploh ne omenim ta zelenih, ki bi verjetno celo odkrili neko novo žival, ki naj bo jo motil. Verjetno bi me poslali v At, češ tam imajo bolj mrzlo vodo in pivo kot mi, ravno tako kot so odvrnili organizatorje motozbora ob beljaškem jezeru ! :headbang:

 

No, ravno to me moti pri severnih sosedih. Vsak hrib je razrit, če ni kakšen daljnovod je pa sedežnica ali pa cesta. Sam sem bolj pristaš neokrnjene narave in tega, da ti po hribih ne ropotajo motorji. Dadi, tebi bi predlagal kakšno lepo turo po naših Alpah npr. od Krvavca do Kompotele ki ni pretežka in boš verjetno spremenil mnenje, da se moraš povsod peljati. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, ker sva že šla za dva dni, sem izbral malo bolj zanimivo turo, čez Italijo na začetku in s kopanjem v koroškem Zee-ju na koncu. 

Še nekaj informacij o GG. Cesta je 23€ za motor, z juga se začne v Heiligenblutu. Po nekaj km se v krožišču razcepi, levo gre Francjožefovo Hohe, tam je garaža in pogled na ledenik ter GG, parkingi za motor in omarice za opremo so brezplačni, le kovance po 1€ rabite za omarice, jaz ga kot nalašč nisem imel  :jezen . Ta točka je tudi najbolj zanimiva, lahko se desno ob pobočju sprehodete še do koče in pogledate muzeje, če se vam da. 

Potem se vrnete nazaj do krožišča in naprej čez prelaz mimo Edelweisspitze po panoramski cesti. Na vhodu prejmete zgibanko ki vam malo olajša navigacijo.

Se nadaljuje

 

Lepo, na kratko opisano, še lepše fotke!  :OK:

Ampak da ob obisku GG-ja ne zlezeš na Edelweisspitze in se "pofotkaš" ??? :mellow:  http://edelweissspitze.panomax.at/

To pa moraš....res ni cesta za hvalit, a je čudovit razgled! Grem vsako leto (ponavadi septembra) za en dan!

Imam še v planu enkrat prespati gor in zjutraj občudovati in poslikati sončni vzhod....mogoče še letos! :kva2:

Drugače si pa lepo opisal in prikazal za tiste, ki še ne poznajo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hai,

 

2x HD včeraj: LJ - Korensko-Spital-Katchberg-Obertauer-Zell-G G (Edelwais)-Lienc-Oberdrauer-Hermagor-Korensko-KG pica-LJ. Peklenska etapa za peklenske riderje z peklenskimi mašinami hahahahahaha. Bilo čudovito in še enkrat čudovito vseh 650 km (zadnjih 150 malo vročih ).Lp CHHD 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa moraš....res ni cesta za hvalit, a je čudovit razgled! Grem vsako leto (ponavadi septembra) za en dan!

 

Praviš, da ponavadi greš na GG v septembru. Katerega datuma to ponavadi greš?

Ker imam tudi sam v planu, da bi septembra obiskal GG, pa me zanima od tistih, ki ste bili v septembu, na kakšno vreme ste kaj naleteli.

Če vprašam drugače, v katerem datumskem razponu je najbolje obiskat GG?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bo slabo vreme boš pa ketna dal gor alpa zimske gume.:-)

mi smo se lani, ker je bil lep september še orng sončli pod ostanki ledenika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bo slabo vreme boš pa ketna dal gor alpa zimske gume.:-)

mi smo se lani, ker je bil lep september še orng sončli pod ostanki ledenika.

 

Ne gre se za mene @siks, ampak za spremljevalko na svojem motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne gre se za mene @siks, ampak za spremljevalko na svojem motorju.

septembra je vreme v hribih ponavadi dokaj stabilno. zjutraj poglej web kamero(http://www.grossglockner.at/en/service/grossglockner-auf-einen-blick/) pa piči....

(iz tržiča do platoja (če greš do spittala po AC) ni več kot dobri 2-2,5 uri..... )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

septembra je vreme v hribih ponavadi dokaj stabilno. zjutraj poglej web kamero(http://www.grossglockner.at/en/service/grossglockner-auf-einen-blick/) pa piči....

(iz tržiča do platoja (če greš do spittala po AC) ni več kot dobri 2-2,5 uri..... )

 

Hvala!

Saj to je problem predaleč je od mene, zato bi nekje prespala in ko bova želela gor, bo pa vreme oziroma napoved slaba in potem je to proč vržen denar, videl pa nisi nič. Da pa podalšuješ zaradi vremena bivanje še za dodaten dan, pa se mi zdi nesmisel, ker vreme je lahko potem slabo tudi teden dni.

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala!

Saj to je problem predaleč je od mene, zato bi nekje prespala in ko bova želela gor, bo pa vreme oziroma napoved slaba in potem je to proč vržen denar, videl pa nisi nič. Da pa podalšuješ zaradi vremena bivanje še za dodaten dan, pa se mi zdi nesmisel, ker vreme je lahko potem slabo tudi teden dni.

če se prow razumem v tvoj kraj je google naračunal slabe 4 ure do Franca Jožefa, od tega večino po AC... no, ok, če ne gre ne gre....

ewo, upam, da boš zadeu dva dni lepga vremena.... če greš konec avgusta, septembra je možnosti več, glej mao vremenske karte tam okrog(hribovske, ne mestne :) ) pa ni hudič..... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Praviš, da ponavadi greš na GG v septembru. Katerega datuma to ponavadi greš?

Ker imam tudi sam v planu, da bi septembra obiskal GG, pa me zanima od tistih, ki ste bili v septembu, na kakšno vreme ste kaj naleteli.

Če vprašam drugače, v katerem datumskem razponu je najbolje obiskat GG?

 

Dve leti nazaj sem bil 13.9.2011....kakšno je bilo vreme lahko vidiš tukaj ... http://www.youtube.com/watch?v=uYNyMp9dtPU Zjutraj vozil po megli od Beljaka proti Lienzu, a potem čudovito, od Hermagorja naprej.

Spremljam vreme....septembra je bolj stanovitno, ni več vročine in popoldanskih neviht....spremljam napovedi in potem se bolj na hitro odločim, zato en dan.

http://www.bergfex.si/skiheiligenblut/wetter/

 

http://edelweissspitze.panomax.at/

 

 

Sem tudi dvo-tro dnevne že probal...pač še malo okoli, a sem se takrat v Heligenblutu obrnil, ker je bilo brezveze iti in plačati da gledaš meglo, kot si sam napisal. Seveda ni vse to pravilo...ob teh vremenskih dogodkih, tako da ti težko kdo napove v katerem datumskem razponu je pametno planirat. Gore so pač precej nepredvidljive.

 

Spal sem pa tu.... http://www.oesterreich.tourismus.net/kaernten/grosskirchheim/marx/ ...kar uredu...25€ na osebo z zajtrkom!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se prow razumem v tvoj kraj je google naračunal slabe 4 ure do Franca Jožefa, od tega večino po AC... no, ok, če ne gre ne gre....

ewo, upam, da boš zadeu dva dni lepga vremena.... če greš konec avgusta, septembra je možnosti več, glej mao vremenske karte tam okrog(hribovske, ne mestne :) ) pa ni hudič..... 

 

Za mene itak ni problem, sem delal že 800km na dan, ampak ženo pa nebi ravno priganjal, da si ji potem vseskupaj "zaserje". Saj razumeš?

Pa po AC se ravno ne vozim rad.

 

@ForUS

Hvala za info in linke. Bom videl .... bom še malo prečekiral zadevo in bomo videli, kako bo zneslo. Načeloma sva si do konca septembra že vse rezervirala in splanirala.

Drug teden štartava na 8dnevno zadevo ... lagano.

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ravno to me moti pri severnih sosedih. Vsak hrib je razrit, če ni kakšen daljnovod je pa sedežnica ali pa cesta. Sam sem bolj pristaš neokrnjene narave in tega, da ti po hribih ne ropotajo motorji. Dadi, tebi bi predlagal kakšno lepo turo po naših Alpah npr. od Krvavca do Kompotele ki ni pretežka in boš verjetno spremenil mnenje, da se moraš povsod peljati. 

Tole bo bolj off topic, pa vseeno želim nekaj razložit ;

 

point mojega posta je bil v smeri, da se pri njih veliko več ljudi preživlja z turizmom, posledično veliko manj ljudi zajeda tisto kar so nekateri zaslužili v 40 letih in bi zdaj želeli mirno preživeti do konca, turizem je ponudba- povpraševanje, način preživetja, točno vedo da imam s seboj na motorju samo denarnico in bom nekaj popil, pojedel, prespal in odvozil zanimiv konec ceste, tržijo točno tisto kar potrebujem ! Meni se zdi zanimiv način življenja, ko poleti živiš od živinoreje + poletnega turizma + gorskega vodništva-reševalstva, pozimi na istih pašnikih od dela na smučiščih, zimske službe na cesti, zimskega turizma ! Zakaj  je tega pri nas tako malo ali pa skoraj nič ?

 

Tudi jaz sem pristaš neokrnjene narave in kot tak sem vse to kar mi predlagaš že videl, prehodil, preplezal, slo transverzala je bila pri meni že zdavnaj osvojena+kar nekaj at gora. Zato vem kaj je neokrnjena narava in verjemi mi, da smo zelo malenkostni in drobnjakarski proti njim glede tega, deloma tudi zaradi velikega obsega njihovih gora. Ja, mi smo majhni, pa vendar ni zame lepših od kamniških !

 

Si pa zelo lepo opisal svojo pot, zato prosim še piši !

 

Lp. Dadi

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"No, srečno sva prišla dol in se ustavila v vasi Fuš. No, pravilno je Fusch, ampak na videno in kopico hotelčkov bo ime kar pravšnje. 

Za 58€ sva najela sobo z zajtrkom v hotelu Post v središču vasi."

 

Ja tudi mi smo davnega leta 2006 spali v tem Post hotelu. Pa tudi nisem vedel, da imajo Avstrijci tako visoko inflacijo - v 7 letih skoraj 50 %. Nočno življenje - ja že takrat ga ni bilo .... za turiste ... domačini so se pa znali zabavati .....

 

 

post-1569-0-47520200-1375359084_thumb.jpg

post-1569-0-66155000-1375359133_thumb.jpg

post-1569-0-55168400-1375359272_thumb.jpg

post-1569-0-75946800-1375359351_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako nekako sem splaniral ruto:

post-3339-0-62825600-1375880114_thumb.jpg

 

Zaželjeni kaki predlogi kje po poti se splača ustavit, oz. če bi bilo priporočljivo ruto popravit.

Pot imam namen odpeljat v enem dnevu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako nekako sem splaniral ruto:

attachicon.gifGG.jpg

 

Zaželjeni kaki predlogi kje po poti se splača ustavit, oz. če bi bilo priporočljivo ruto popravit.

Pot imam namen odpeljat v enem dnevu.

Kdaj greš,tudi jaz imam nekaj takšnega v planu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jst sm biu včeraj gor, prespau v Fuchsu za 35€ plus zajtrk pa bazen, ker cenej se mi ni dal iskat.

 

Kdor si želi it gor naj le gre, cesta je super, rezgled in pa sama narava še lepša, še bolš če maš fajn družbo, sicer sm skoču še do zall am see pa mau sva se zgubila, sva pa kr motor naložila na vlak pa skoz tunel čez goro v Bad gastainu in skok domov :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jst sm biu včeraj gor, prespau v Fuchsu za 35€ plus zajtrk pa bazen, ker cenej se mi ni dal iskat.

 

Kdor si želi it gor naj le gre, cesta je super, rezgled in pa sama narava še lepša, še bolš če maš fajn družbo, sicer sm skoču še do zall am see pa mau sva se zgubila, sva pa kr motor naložila na vlak pa skoz tunel čez goro v Bad gastainu in skok domov :D

Mi smo se tudi zgubili tu nekje, pol ko smo zvedli, da ni ceste ampak samo vlak, smo se pa obrnili in šli naokoli :D Kolk pa je vlak drugače?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem pred leti naredu enako, največja štorija pa je bila ko sem uprašu če slučajno pelje do jesenic ta vlak,..... odgovor da ja do jesenic. po cca pol ure vožnje skozi tunel, sem ze nevednež iskal tablo jesenice, (do jesenic sem potem lepo odšel po navadni cesti ne z vlakom :smoke: ) očitno se z teto nisva ravno razumela kaj sem jaz spraševal :grim :grrr :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo se tudi zgubili tu nekje, pol ko smo zvedli, da ni ceste ampak samo vlak, smo se pa obrnili in šli naokoli :D Kolk pa je vlak drugače?

 

Aha, ste šli na Bischoscoffen?

 

Mi2 sva iskala najkrajšo rute za nazaj pa nekak za nazaj nisva dobr preštuderala in na zemljevidu je kazal da je tunel, sam da tunel je biu vendar ne za lasten prevoz...vlak je biu pa 16€ za motocikle :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej isto, s tem da smo se na pol poti do Bad Gasteina ustavili pa vprašali v gostilni, kjer so rekli da pelje vlak vsaki dve uri. Pa smo se obrnili pa šli proti Bischofshofnu, smo pa pol ugotovili da bi lahko šli po bližnjici čez Wagrain..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha mi2 sva šla pa nazaj pa tm do unga parka in spršvala unga k dela tam na rampi je reku, da vlak vozi na 1h. 

Sj pol doma sm tud jst študeru, da bi se dal čez wagrain pa naprej na Špital pa Beljak...Nimaš kej ena izkušnja več, naslednič bomo definitivno bl planeral zadevo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma slučajno kdo plan 17. in 18. it  gor.

Me ima, da bi krenil, pa mi ni samemu za lezit gor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!