Skoči na vsebino

Grossglockner???


spidy

Priporočene objave

Aha mi2 sva šla pa nazaj pa tm do unga parka in spršvala unga k dela tam na rampi je reku, da vlak vozi na 1h. 

Sj pol doma sm tud jst študeru, da bi se dal čez wagrain pa naprej na Špital pa Beljak...Nimaš kej ena izkušnja več, naslednič bomo definitivno bl planeral zadevo :D

pozim sem se peljal z vlakom z avtom....... nisem čist 100% da sem dobro razumel tekst na tabli ampak se mi zdi, da se moraš z motorjem prej najaviti (organizirana skupina?)

cena za avto (nekaj postov više je nekdo spraševal....) : 30€ povratna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gremo danes. Zdaj takoj.  :OK:  :yea1:

 

 

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi gremo jutr v petek gor, napoved vremena je LEPA :OK:

 

A gre še kdo, da se na gorenjki na pumpi dobimo

Popravljeno . Popravil sayo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to greste po AC ali samo po regionalkah...nimam ne slo ne avt vinjete, me pa mika zraven it

Jaz nisem še nikol bil gor tako da ne vem, moj prjatu tud ne gre, tako da ne vem, po AC gremo po moje samo po SLO, pa saj se zmenimo jutri ob 8h na pumpi na Voklem, vabljeni vsi ki ste za na GG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, današnja "Slovenska odprava" na GG, lepih 570 km v dobri družbi in lepem vremenu

 

Meja Italija Avstrija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še jaz dodajam malo slik s včerajšnje poti. Štart iz Lj ob 8 uri, po AC dokler se je dalo in potem naprej skozi KG, Pontebbo in Tolmezzo. Tam smo zavili na sever proti Passo di Monte Croce Carnico. Slika s ceste:

post-21418-0-21602500-1376721591_thumb.jpg

Tu nas je nek italijanski dedi preganjal s privat parkirišča, ampak preden je prišel do nas s flašo v roki smo bili že na vrhu prelaza :)

 

Na vrhu smo mal pavziral in videl par norcev v steni:

post-21418-0-13092800-1376721726_thumb.jpg

 

Potem smo šibal naprej do GG po najbližji poti, ki jo je izbral Garmin. Na GG nenormalna gneča, lepo služijo jodlarji. Še nekaj slikic:

post-21418-0-87830500-1376721821_thumb.jpg

 

post-21418-0-33799900-1376721839_thumb.jpg

 

post-21418-0-88978200-1376721860_thumb.jpg

 

Cene na vrhu niso tako pretirane, verjetno pol plačaš že s cestnino :D

 

Nazaj smo šli čez Spittal, Beljak in Korensko sedlo. Ustavli smo se še v piceriji, se navečerjali in odrinili proti domu. Razen pretirane gužve na GG je bil lep dan in zame spoštljivih 750 km (guma je sedaj malo ravna po sredini zaradi AC :( ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 5 mesecev pozneje...

Če bo kak termin ki mi bo ustrezal, bi se tudi jaz komu pridružu :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem bil prvic, sem rekel da sem prvic, zadnjic in nikoli vec. Pa sem sel se v drugo in rekel da je pa res zadnjic. 

 

Zdej me pa spet gor vlece, kljub mocno zasoljenim cenam. Letos je ze 24€ cestnina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno mi ne bo problem plačati teh 24€. Če primerjam to cesto in Vršič...

 

Peljem se brez problema čez Vršič, da ne bo zgledalo čudno.

 

Všeč so mi avstrisjke "Hochalpenstraße". Plačam in uživam, brez skrbi, da bi zapeljal v luknjo v asfaltu ali na krpo asfalta, ki je narejena čez 15 drugih krp.

Popravljeno . Popravil mince
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

grossglockner.at odtipkaš in ne boš verjel, kaj vse najde iskalnik:

 

je pa poanta v tem:

 

5)  Second trip ticket for EUR 10.00 extra

A car or motorcycle day ticket can be used by the same vehicle (same license plates) a second time during the same kalender year for EUR 10.00. The ticket for the first trip must be show to the cashier.

Motorcycles:
TOUR ticket: the special TOUR ticket includes a day ticket for the Grossglockner, Gerlos and Nockalm Road and entitles the holder to a 6-euro discount for the Villach Alpine Road. Available for EUR 31.50 at the individual cashpoints and in advance for EUR 27.50 at ÖAMTC, ARBÖ and ADAC offices.

 

Moja razlaga (ki pa ni nujno, da drži) : ko greš prvič enem koledarskem letu gor, plačaš 24,00 € (preveč za moje mišljenje) ; karto ti sprintajo (in na njej je natinjen tudi del registracije tvojega motorina) in jo spraviš; ko pa greš čez mesec dni spet tja gor, pokažeš karto in doplačaš 10,00 €. Ne vem pa, kako je potem pri tretji vožnji v istem letu: ali zopet plačaš polno ceno ali pa spet doplačaš 10,00 €.

 

Obstaja pa kot vidiš tudi neke vrste "skupinska" karta.

Popravljeno . Popravil Fazer03
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!