Skoči na vsebino

Prednosti, če si član MK, MC ali KLM


Priporočene objave

Pozdravljeni

 

@Efendi

Društva so mišljena za druženje/izmenjava znanja, enako mislečih ljudi. V koliko se nekdo včlani v društvo, samo zaradi koristolubja, ta v tem društvu ne bo srečen.

Je pa vse odvisno kako je postavljeno vodenje samega društva, nekatera društva imajo pogodbe s servisi, trgovinami, zavarovalnicami ............................. da imajo njihovi člani ugodnosti ( popusti do 35% ).

 

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem hotel slišat! :yes: . Se mi je namreč delo, da je tako, samo je debata šla čisto v drugo smer....

 

Aja, nečesa pa mi ni uspelo povsem razumet: kaj WTF je "AFFA" (ker je vse ostalo bojda qrac...) iz zgornjih postov. A morda kratica za "Association of Footbal Federations of Azerbadijan"? Pa kaj hudiča ima to veze z moto klubi v Sloveniji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

To sem hotel slišat! :yes: . Se mi je namreč delo, da je tako, samo je debata šla čisto v drugo smer....

 

Aja, nečesa pa mi ni uspelo povsem razumet: kaj WTF je "AFFA" (ker je vse ostalo bojda qrac.. .) iz zgornjih postov. A morda kratica za "Association of Footbal Federations of Azerbadijan"? Pa kaj hudiča ima to veze z moto klubi v Sloveniji?

 

ja, zna bit neki okol fuzbala

 

1386675428_affa_.jpg

Popravljeno . Popravil moped1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, prednost, slabost... odvisno kako gledaš... "finančno" se zadeva definitivno ne splača... Plačaš 20 € članarine, da imaš pol kao 10 € popusta pri registraciji, ki ti ga pa itak marsikatera zavarovalnica na lepe oči da... popust v kaki štacuni, kot član ZMKSja lahko tudi najdeš, ampak spet si ga lahko tudi "individualno" zgovoriš... Prednost vidim samo v skupnih vožnjah, tistim, ki je seveda do tega, v skupnem obisku motoprireditev, kakšnih fešt, kjer te, kot klub čisto drugače gledajo - sprejmejo, pa na raznih partijih, kjer se člani različnih klubov že zelo dobro poznamo in ni težko najt prave družbe... torej gre predvsem za tisti feeling pripadnosti in domačnosti na vseh zborih in partijih, kjer se skupina kot klub prikaže... Posameznik žal tukaj dobi malo občutka odmaknjenosti, čeprav ga nihče ne gleda postrani, morda se marsikdo težje potem v kakšno debato ali šankrundo vključi... isto je na skupnih furah, ki pa tudi vsakemu članu kluba ne pašejo...  Klub večkrat "da" za kakšno rundo pijače, malico, kosilo, sofinancira piknik, silvestrovanje, lajblče, majice, jope, šolo varne vožnje,... odvisno koliko je gnarjev... Seveda se s članstvom pojavljajo tudi dolžnosti (ne ravno slabosti) ki so pa odvisne od pravil samega kluba... Obvezen, oziroma zaželen obisk drugih zborov in partijev, delo na domačem zboru, vodenje izletov, dežurstvo v klubhousu, obvezno nošenje lajblča, ponekod predpisane jakne ali celo barva in tip motorja... Izluščiti zdaj, kaj komu paše in kaj se nekomu zdi brez veze je pa težko... to more vsak sam... KOt predsednik in član, lahko rečem samo to, da se dobro počutim in sem lepo sprejet na katerokoli fešto ali zbor se pripeljem, da imam v primeru kakšne okvare ali nesreče na voljo prijatelje tudi marsikje zunaj meja, da se nas je oblikovala trna skupinica, ki nam tudi v zimskih dneh ni dolgčas, ko z obiskom vinterpartijev in sejmov ohranjamo stik z motorizmom in podobno mislečimi... da bi se pa zaradi tega počutili "nekaj več" se mi zdi pa  brezveze - se nam velikokrat pridruži tudi kakšen ne član, pa ga radi vzamemo s sabo... Tisti, ki pa že v naprej menite, da je "subkultura motorizma" brezvezna in dolgočasna, ki se vidite le kot udeleženci v prometu in vam je motor sredstvo za sprostitev, šport ali potovanja, pa uživajte v tem... Klub v pravem pomenu besede potem ni za vas, oziroma je čista izguba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer, to je tudi eden od razlogov, zakaj nisem v kakšnem klubu.... načeloma ne maram nosit "uniform" oziroma oznak pripadnosti kakršnimkoli "organizacijam". Pa s tem niti slučajno ne mislim nič slabega ali negativnega. Gre čisto enostavno samo za to, da enim to je všeč, drugim (nam) pa ni do tega...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, prednost, slabost... odvisno kako gledaš... "finančno" se zadeva definitivno ne splača... Plačaš 20 € članarine, da imaš pol kao 10 € popusta pri registraciji, ki ti ga pa itak marsikatera zavarovalnica na lepe oči da... popust v kaki štacuni, kot član ZMKSja lahko tudi najdeš, ampak spet si ga lahko tudi "individualno" zgovoriš... Prednost vidim samo v skupnih vožnjah, tistim, ki je seveda do tega, v skupnem obisku motoprireditev, kakšnih fešt, kjer te, kot klub čisto drugače gledajo - sprejmejo, pa na raznih partijih, kjer se člani različnih klubov že zelo dobro poznamo in ni težko najt prave družbe... torej gre predvsem za tisti feeling pripadnosti in domačnosti na vseh zborih in partijih, kjer se skupina kot klub prikaže... Posameznik žal tukaj dobi malo občutka odmaknjenosti, čeprav ga nihče ne gleda postrani, morda se marsikdo težje potem v kakšno debato ali šankrundo vključi... isto je na skupnih furah, ki pa tudi vsakemu članu kluba ne pašejo...  Klub večkrat "da" za kakšno rundo pijače, malico, kosilo, sofinancira piknik, silvestrovanje, lajblče, majice, jope, šolo varne vožnje,... odvisno koliko je gnarjev... Seveda se s članstvom pojavljajo tudi dolžnosti (ne ravno slabosti) ki so pa odvisne od pravil samega kluba... Obvezen, oziroma zaželen obisk drugih zborov in partijev, delo na domačem zboru, vodenje izletov, dežurstvo v klubhousu, obvezno nošenje lajblča, ponekod predpisane jakne ali celo barva in tip motorja... Izluščiti zdaj, kaj komu paše in kaj se nekomu zdi brez veze je pa težko... to more vsak sam... KOt predsednik in član, lahko rečem samo to, da se dobro počutim in sem lepo sprejet na katerokoli fešto ali zbor se pripeljem, da imam v primeru kakšne okvare ali nesreče na voljo prijatelje tudi marsikje zunaj meja, da se nas je oblikovala trna skupinica, ki nam tudi v zimskih dneh ni dolgčas, ko z obiskom vinterpartijev in sejmov ohranjamo stik z motorizmom in podobno mislečimi... da bi se pa zaradi tega počutili "nekaj več" se mi zdi pa  brezveze - se nam velikokrat pridruži tudi kakšen ne član, pa ga radi vzamemo s sabo... Tisti, ki pa že v naprej menite, da je "subkultura motorizma" brezvezna in dolgočasna, ki se vidite le kot udeleženci v prometu in vam je motor sredstvo za sprostitev, šport ali potovanja, pa uživajte v tem... Klub v pravem pomenu besede potem ni za vas, oziroma je čista izguba.

Tole si dobro povedal, tako kot dejansko je... to ni za vsakega  :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večino ima res usnjen lajbch, ni pa nujno, MK Kevder je precej časa nosil lajbch iz jeansa, morm rect da so bli posebni in drugacni od ostalih. Ko bo zakonsko obvezen odsevni lajbch, ga bos primoran nosit :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, jakno, ki jo najraje nosim, imam že rumeno/črno, kadar pa oblečem "ta drugo", ki je pretežno črna, pa dam že sedaj čez še odsevni brezrokavnik. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Ferek, lepo povedano se popolnoma strinjam :grim

 

 

Tistim k pa mislijo da so sami na svetu in je njihov klub "top shit" pa se lahko vsi sam smejemo :afro1:

 

 

AFFA,VSE OSTALO JE KURAC :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap... žal je tole z lajblči za nekatere zelo boleče... pri nas je obvezen iz usnja, jeansa ali cordure... in ljudje so zaradi te "obveznosti" tudi že zapustili klub... žal se je većini pač treba prilagajat... mi je pa osebno vedno zelo všeč prihod na kak zbor skupine iz znanega MC kluba: vsi motorji iste barve, vsi v istih "uniformah"... meni to zgleda lepo in dobro... res pa ni to za vsakega, zato smo tudi klubi različni...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak usnjenega lajbiča pa vseeno ne bi nosil, kar je menda zahteva v takih klubih.

Kakor so že predhodniki napisali, je odisno od kluba do kluba. Nekateri imajo določen material, drugi spet ne ................... vsem je skupno, da član društva, nosi oznake društva - slednje se mi zdi logično, če bi me motilo nositi znak mojega društva, se enostavno ne bi vpisal vanj. Samo nošenje oznak je določeno z internimi pravili društva, nekje je obvezna stalna nošnja, drugje spet samo, ko se izvajajo aktivnosti društva ali pa se član predstavlja kot član društva. Sami interni pravilniki so zelo različni od kluba do kluba.

Popravljeno . Popravil Nemirni Duh
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap... žal je tole z lajblči za nekatere zelo boleče... pri nas je obvezen iz usnja, jeansa ali cordure... in ljudje so zaradi te "obveznosti" tudi že zapustili klub... žal se je većini pač treba prilagajat... mi je pa osebno vedno zelo všeč prihod na kak zbor skupine iz znanega MC kluba: vsi motorji iste barve, vsi v istih "uniformah"... meni to zgleda lepo in dobro... res pa ni to za vsakega, zato smo tudi klubi različni...

Saj se včlaniš, pol pa se sam voziš. Pol ne rabiš usnja, razen, če te kdo "prijavi"

Verjetno je to nuja na srečanjih, da ne tepeš svojih.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je to nuja na srečanjih, da ne tepeš svojih.

Hahahahahahahahahahahahaha ............................ ta, ki se hodi na moto srečanja tepsti ..................... je ali zelo hud, ali zelo neumen.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor so že predhodniki napisali, je odisno od kluba do kluba. Nekateri imajo določen material, drugi spet ne ................... vsem je skupno, da član društva, nosi oznake društva - slednje se mi zdi logično, če bi me motilo nositi znak mojega društva, se enostavno ne bi vpisal vanj. Samo nošenje oznak je določeno z internimi pravili društva, nekje je obvezna stalna nošnja, drugje spet samo, ko se izvajajo aktivnosti društva ali pa se član predstavlja kot član društva. Sami interni pravilniki so zelo različni od kluba do kluba.

 

Motosvet je glede tega kul, tu ni obvezna nalepka na motorju oziroma je sploh ne moreš več dobiti, a ne?  :grim

Pa še članarine ni. Res pa je, da zato moraš požirati reklame.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HELLS   ANGELS .......  GREMIUM  to  so  pravi  moto  klubi.ne  pa  ta  naša  vaška  jajca.

 

To so MC klubi - kao "podružnice" svetovnih klubov... Gremium je nejvečji EU, če se ne motim... Helsi - znani preko luže...

 

MK ji so pa po tvojem "vaška jajca"? Tudi če organizirajo priznane humanitare akcije, odmevne zbore, izlete, medsebojno pomoč in imajo nekateri že zgledno tradicijo? ...pol pač naj bojo "vaška jajca"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne bi imel nič proti enemu manjšem našitku z imenom kluba na jakni (spredaj, na srcu  ;) , ne čez cel hrbet), usnjeni lajbič z milijon našitkov iz zborov pa mi deluje malo otročje in nič kaj estetsko...  (nekako v rangu čelade s tistimi uhlji ali irokezom :)  )

 

 

Sem pa šel parkrat s klubom na vožnjo in je bilo fajn, priznam. Odlična družba normalnega folka.

Popravljeno . Popravil Fantocci
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!