Skoči na vsebino

Suzuki V Strom


šoško

Priporočene objave

Šiler je dober serviser tudi za motorje Suzuki. Tudi za zahtevnejše posege. In ja, tudi Suzi se lahko pokvari. Žal se vsi motorji lahko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šiler je tak dober, da boš potem ziher na Motorjet peljal, kot večina, ki jih poznam :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem še slišal od nobenega normalnega, da je zadovoljen z motorjetom. Tudi sam imam veliko sabih izkušenj z njimi.

Meni je samo žal, da jih nisem poslušal in sem moral na lastni koži izkusit. Pa še tak osel sem bil, da sem šel 2x na led.

Ne vem kaj bi te motlo pri Šilerju. Mehanik je sigurno boljši kot pri motorjetu, kjer so mi motor vrnili v smrtno nevarnem stanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16 Jan 2016 at 22:30, frischfleisch pravi:

Nisem še slišal od nobenega normalnega, da je zadovoljen z motorjetom. Tudi sam imam veliko sabih izkušenj z njimi.

Meni je samo žal, da jih nisem poslušal in sem moral na lastni koži izkusit. Pa še tak osel sem bil, da sem šel 2x na led.

Ne vem kaj bi te motlo pri Šilerju. Mehanik je sigurno boljši kot pri motorjetu, kjer so mi motor vrnili v smrtno nevarnem stanju.

daj napiši malo več, kaj je bilo tako smrtno nevarnega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 1. 2016 at 22:30, frischfleisch pravi:

Nisem še slišal od nobenega normalnega, da je zadovoljen z motorjetom. Tudi sam imam veliko sabih izkušenj z njimi.

Meni je samo žal, da jih nisem poslušal in sem moral na lastni koži izkusit. Pa še tak osel sem bil, da sem šel 2x na led.

Ne vem kaj bi te motlo pri Šilerju. Mehanik je sigurno boljši kot pri motorjetu, kjer so mi motor vrnili v smrtno nevarnem stanju.

Jaz k obema vozim oziroma sem, ker sedaj le še na motorjet.

Lahko pa ti kaj na privat napišem ... pa še kakšno fotko poleg prilimam pa si ustvariš vtis.

Ob 16. 1. 2016 at 19:27, blindek pravi:

Kam v pomurskem / štajerskem koncu po original rezervne dele? Za Panigaz vem, ampak je v Kranju! Rab pa bi šel osebno tja, da prvo sploh v katalogu najdemo to kaj rabim in da seveda vidim ceno.

Danes so takšni časi, da imaš vse na internetu, dobiš pa robo po pošti.

Če pa si ne znaš poiskat dela in številke... pa bo to seveda storitev, ki se bo plačala dodatno...

https://www.oemmotorparts.com/oem4.asp?M=Suzuki&T=DL650&Y=(E3)%202011&L=SU4_-4670

Kakšne dele sploh iščeš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot Dipl.Inz. Informatike mi narocila iz spleta niso tuja, ampak nekako imam veliko nezaupanje v narocila iz tujine pri takih stvareh, saj se lahko hitro zakomplicira pri reklamacijah.

Torej je stran katero si dal vredna zaupanja?

Ne rabim nic kompliciranega ampak samo eno zascitno gumo, ki je ob tacki na sasiji

Edit: sedaj sem opazil, da ni mozno izbrati zadnjega modela V stroma letnik 2012+

Popravljeno . Popravil blindek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo bi bilo, da bi vse napisal, kaj se je tam dogajalo, zakaj si šel na servis (popravilo) itd., ker se bojim, da bo zgodba iz druge strani povsem drugačna.

Kot inž. informatike bi moral z lahkoto najti števlko dela=gumice, ki jo iščeš, nakar bi to vpisal za začetek kar v google in pojavili bi se rezultati.

Sam sem ravno gumice in podobne dodatne original dele kupoval preko ebaya, trgovin ipd, so v original vrečkah s črtno kodo, kaj bi lahko bilo narobe.

Reklamacija na gumico? to je hec?

http://www.suzukipartshouse.com/oemparts/l/suz/505a156df8700203b4ed1bf7/2012-v-strom-dl650a-parts

oziroma tule je za tačke

http://www.suzukipartshouse.com/oemparts/a/suz/505a15eaf8700203b4ed1c1e/footrest

"dajmo" tu poiskat številko gumice itd. in tudi točno ime, nato bo iskanje dela kot pasulj.

Ne boj se interneta, preko njega sem naročil že nebroj stvari, tudi večjih vrednosti, do sedaj ni bilo slabih izkušenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nvrmind, zamešal...  Za gumice in ostalo pa BP go for it, samo fino je če je vse z ene strani zaradi poštnine...

 

Popravljeno . Popravil KilleRBee
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj najdem preko spleta, to sploh ni problem, ampak bolj zaradi slabih izkusenj ko se kje kaj zatakne. Ker ne gre za nek del ki je drag (cca. 15€) ne bi smelo biti razliki niti pri prodajalcih v sloveniji.

 

gre za ta del:

https://www.suzukiersatzteile.com/d2p/d2p?ALIAS=25213&PNO=019.SUZUKIDL650AL2003001

st.14 - kataloska 01259649

 

saj mo strom ne rabi nobenega vecjega posega trenutno, tudi delov ne rabim razen tiste gumice, ampak dobro je vedeti kam se obrniti ce se kaj potrebuje

 

upam da razumete in hvala za pomoc !

Popravljeno . Popravil blindek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto imam namen iti na ogled enega Stroma, ki bi ga zelel kupiti. Ker sem frisen motorist in drugega, razen da sem sedel na ugasnjenem Stromu nisem dozivel... :blush:

Bi mogoce kdo iz Ljubljane, ki ima 650 Stroma, dovolil jutri popoldne (ali v petek), da sedem na motor, preverim kaksen je obcutek in ce mi "sede"? Po moznosti starejsi od 2010 (pred zadnjim modelom). Ni potrebno, da se vozim z njim, ce obstaja strah, da ga poskodujem. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kolen lahko pa meni posodiš pa sprobam namesto tebe, kako se obnese v nižjih temperaturah :)

Lahko poveš kateri sedež je to oz. od katerega proizvajalca? Oz. malo se razpiši, ker zgleda lep!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, blindek pravi:

@Kolen lahko pa meni posodiš pa sprobam namesto tebe, kako se obnese v nižjih temperaturah :)

Lahko poveš kateri sedež je to oz. od katerega proizvajalca? Oz. malo se razpiši, ker zgleda lep!

Dal sem ga tapetniku v Zemun predelat .

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, NARGOTH said:

super! Zadovoljen? Zdej pa samo čakat tople dni in gas hehe. čestitam. LP

Zadovoljen, ja. Zgleda ok in dobro se pelje. Hvala. Upam, da bo kmalu pomlad. :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, Stroma ravno pred dvema urama parkiral v domačo garažo. Brum ga je porihtal kot se šika. Dečko obvlada!

Tista zadnja fotka je za prikaz stanja v katerem je bil :) 

Tadej - DL 650 K5.JPG

P6090003.jpg

P6090002.JPG

2015-07-15 17.53.34.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še to... Brum me je izredno presenetil s svojo pedantnostjo, korektnostjo, iznajdljivostjo, ustrežljivostjo, strokovnostjo in nasploh odnosom. Motor je najprej v celoti temeljito pregledal, mi pred kakršnimkoli posegom sporočil stanje in opcije, mi svetoval in napisal kaj bi pomenilo kaj...tako s stroškovnega, kot tehničnega vidika.

Kar mi je bilo zelo všeč, je to, da poskuša stvari popraviti, ne le menjati, kot se to dogaja običajno na servisih. Pri meni je, namesto, da bi en precej pomemben del, ki je bil rahlo poškodovan, zamenjal z novim, raje dal pri kolegu kovinostrugarju izdelati namensko orodje in potem s pomočjo tega orodja poravnal poškodovan del.

Na novo mi je potegnil del elektroinštalacije za navigacijo, prevezal usb/12v polnilec na ustrezno stikalo (prej bilo direkt na aku), opazil je, da se ključavnica na kufru zatika, pa jo je razdrl, porihtal in celo dal izdelati novi ključ, v celoti kovinski.

Na koncu sem dobil v vpogled celotno checklisto in posnetek stanja motorja pred servisom in po servisu. Kdorkoli bo kadarkoli delal servis na motorju, bo tako dobil podroben popis stanja na včerajšnji dan. Ampak motorja verjetno ne dam več nikomur drugemu na kakšen večji servis, razen Brumu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si ga z ruskim bencinom polil, al kaj, kod , da je bila fronta, pa so ti ga prerešetali celega.

Verjetno kaj z štromom skurjeno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!