Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

V avtu imam službeni Garmin 2455, kjer pa nisem zasledil, da bi mi pokazal povprečno hitrost, prevoženih kilometrov v določenem dnevu in pstalih podatkov, ki sem jih opazil na priloženih fotografijah vaših navigacij. Zanima me ali je to poseben program, mogoče imapsource, Basecamp ali karkoli? Nimam pojma. Ali pa je to le na raznih Zumotih itd...?

 

Na cockpitu ti kaže te podatke. Ki se lahko resetira po vsaki vožnji.

 

Drugače pa največ podatkov imata Montana in Oregon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A, bi bila dobra za garmin 765?

Ima namreč nosilec na bunko.

Lp

 

Sem preveril mere na netu:

Garmin 765: 122 mm x 76 mm x 20 mm

Torbica: 145 mm x 95 mm x 35 mm

 

Po podatkih bi moralo iti, v torbici sta 2 različno debeli peni da se nastavi na primerno debelino za GPS.

http://varaderofreaks.files.wordpress.com/2012/11/img_3345.jpg

 

Tukaj na sliki in posnetku je v torbici Garmin 2460LT 

http://varaderofreaks.files.wordpress.com/2012/11/img_3347.jpg

slab zvok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem preveril mere na netu:

Garmin 765: 122 mm x 76 mm x 20 mm

Torbica: 145 mm x 95 mm x 35 mm

 

 

Mogoče bi se pa res dalo skombinirati, zadaj bi moral narediti luknjo za bunko.

Bo treba narest en izlet na koroško, da vidim v živo. :)

Če boš pa do takrat prodal pa nič zato.

Na PM mi pošlji telefonsko.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer,

Ali mi lako razložiš zakaj je v garmin/logs 552map oz.185MB?

A se to lahko pobriše, namreč ne morem spraviti gor CN 2013.10 z 2.630GB.

Do sedaj sem napraskal 2.580GB, imam 765-tko

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garmin\logs\ lahko pobrišeš.

 

765 nima več dovolj prostora za cleotno CN 2013.40

 

Zemljevid je velik = 3Gb, 3D objekti so veliki 650Mb, JCV je velik 670Mb.

 

Nabavi si 8gb kartico pa bo mir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 najbolj hroščati software pa ima najnovejši 350.

 

--------------

 

A ta zumo 350LM je tudi med njimi?

Kakšne so ponavadi "težave" ?

 

@Wilson:

na motorju uporabljaš 765?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za link ..... zanimive ugotovitve uporabnikov, enim deluje, drugim spet ne ....

 

Mogoče se motim, ampak se mi zdi, da je vsaka nova naprava slabša od prejšnje.

Sama znamka je OK, podpora kartografiji je OK, ampak ravno v softweru, ker nonstop nekaj spreminjajo pa nastanejo težave.

 

Bom še kar naprej uporabljal mojo zadevo, ki je stara 3 leta in dela perfektno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tej 3D pa JCV so veliki ja. Jaz sem imel na nuvi 765 brez njih cneu zadnjo instalirano, pa je blo dovolj placa, ampak karto z neta ne iz mapsourca.

Pa če smo glih omenili 765 - če kdo rabi baterijo, display in ohišje za nuvi 765 naj me kontaktira na ZS. Moj garmin je umrl zaradi prenapetosti ker je prebil 12/5v čunga lunga napajalnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer hvala za odgovor, že šaflamo.

 

BREITNER,

Ja, večinoma na motorju mi dobro služi že vrsto let.

 

Ja tej 3D pa JCV so veliki ja. Jaz sem imel na nuvi 765 brez njih cneu zadnjo instalirano, pa je blo dovolj placa, ampak karto z neta ne iz mapsourca.

Pa če smo glih omenili 765 - če kdo rabi baterijo, display in ohišje za nuvi 765 naj me kontaktira na ZS. Moj garmin je umrl zaradi prenapetosti ker je prebil 12/5v čunga lunga napajalnik.

 

KNNMS,

Ja, bi rabil display, ker je moj že precej spraskan.

Sej zamenjat ni ravno neki kunšt, al pa?

Lp vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

BREITNER,

Ja, večinoma na motorju mi dobro služi že vrsto let.

 

 

Pomeni, da nisem edini :OK: .... tudi sam imam 765T in jo že nekaj let uporabljam na motorju in zadeva deluje BP.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z mano je tudi potoval na motorju na nosilcu volana. Fajn mi je, ker ima bluetooth, s katerim sem v čeladi poslušal navigiranje. Si ga bo treba spet omislit. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KNNMS,

Ja, bi rabil display, ker je moj že precej spraskan.

Sej zamenjat ni ravno neki kunšt, al pa?

Lp vsem

Rec, kolk češ za skurjeno 765-ko?

Kako veš, da tudi display ni kaj pokasiral od prenapetosti?

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garmin\logs\ lahko pobrišeš.

 

765 nima več dovolj prostora za cleotno CN 2013.40

 

Zemljevid je velik = 3Gb, 3D objekti so veliki 650Mb, JCV je velik 670Mb.

 

Nabavi si 8gb kartico pa bo mir.

Snecer, ja kako pa pol daš karto na sd?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz vozim s sabo 765-ko v takšni torbici že četrto sezono....

pa se sploh kaj vidi , če je lep dan?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. prekopiraš jo v mapo garmin na sd kartici, če je karta napasena

 

2. ali "finta rudi" , če imaš uradni update:

 

na sd kartici spet narediš mapo garmin in

 

vanjo skopiraš iz Nuvija datoteko Garmindevice.xml

 

Sedaj je kartica "postala" sama naprava in software za update jo prepozna kot Garmin Nuvi.

 

3. Sam uradni update ti pove, da na napravi ni dovolj placa in da vstaviš kartico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rec, kolk češ za skurjeno 765-ko?

Kako veš, da tudi display ni kaj pokasiral od prenapetosti?

Ajd

Vem, ker zadeva deluje če je polna baterija. Baterijo moraš pa ročno (zunaj napolnit), ker je šel polnilni del vezja. Sem sicer probal popravit z meritvami druge naprave, sam je tako vse nabutano na kup, pa še smd-ji so mikroskopski, da sem obupal. Sem na ohišje pri strani vgradil konektor za direktno polnjenje baterije, sam se ne obnese, ker se baterija tudi ob neuporabi naprave prazni... :( ... skratka uporaben display, ohišje, baterija in nosilec, noter pa še sprejemna antena, če rabi kdo za kake projekte.

Drugače pa zaenkrat uporabljam android napravo in sygic navigacijo, katera je tudi precej dobra in .... skratka sem pogruntal da tudi brez garmina preživim :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa se sploh kaj vidi , če je lep dan?

 

Hja, bolj slabo. Malo moraš roko dat gor, da preprečiš direktno sonce in potem se da videt.

Jaz sem si v ta namen kupil slušalke z malo daljšim kablom .... vtakneš noter in poslušaš, ampak ti rečem, da še jih nisem uporabil.

Danes sem ravno študiral, kako bi namestil napravo, da bi se na ekran bolje videlo.

 

Nimam je v torbici, temveč jo imam kar prosto nameščeno ..... pri torbici zna dodatno motit še prozorna folija ali kako naj se izrazim!?

Imel sem Givi torbico in nisem bil zadovoljen ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu je še ena rešitev. Če uporabljaš toniran vizir na čeladi, se ekran vidi tudi na soncu :)

 

Jaz mam na oregonu tako na kakšnih 60-70% osvetlitev, ker se vidi normalno,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam Garmina tako nameščenega, kot prikazuje prva slika.

Najbolje in najlepše bi bilo seveda, če bi ga imel tako kot je na drugi sliki, ampak se bojim, da bi se nosilec odlepil in bi lepo vse zletelo po tleh.

Pri drugi sliki je tudi pogled na samo napravo boljši - bolj direkten in sonce ne sije neposredno na ekran, pri prvi sliki je pa naprava postavljena bolj vodoravno in iz vseh strani na njo sije sonce.

Tako da ne vem, kako zadevo izboljšat - razen, da se vozim samo ponoči (hec).

 

Pic1

20764189.jpg

 

Pic2

20764190.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu je še ena rešitev. Če uporabljaš toniran vizir na čeladi, se ekran vidi tudi na soncu :)

 

Jaz mam na oregonu tako na kakšnih 60-70% osvetlitev, ker se vidi normalno,

 

 

Ja, ampak tvoj Oregon je "tretiran" kot pohodniška Garmin naprava, kar pomeni, da je narejen zato, da je izpostavljen recimo direktnemu soncu, dežju ....

Predvidevam, da ima boljši zaslon, ki omogoča lep pogled tudi na močnem soncu, kar pa avto navigacije ne potrebujejo (razen kabrio - to so pa itak caffe fahrerji).

 

Sem razmišljal tudi o Oregonu, ampak v kolikor se 1x odločim za Nolan-ov NCom je ne bo mogoče skonektat, ker pa Oregon nima glasovnega vodenja.

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni neke razlike v svetilnosti ekrana med obema (imel sem tudi 765 model), na direktnem soncu ne vidiš nič, ker blešči na obeh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam Garmina tako nameščenega, kot prikazuje prva slika.

Najbolje in najlepše bi bilo seveda, če bi ga imel tako kot je na drugi sliki, ampak se bojim, da bi se nosilec odlepil in bi lepo vse zletelo po tleh.

Pri drugi sliki je tudi pogled na samo napravo boljši - bolj direkten in sonce ne sije neposredno na ekran, pri prvi sliki je pa naprava postavljena bolj vodoravno in iz vseh strani na njo sije sonce.

Tako da ne vem, kako zadevo izboljšat - razen, da se vozim samo ponoči (hec).

 

Pic1

 

 

Pic2

 

Lani sva s kolegom naredila cca 350 km in je on imel hoferjevo navigacijo kar na šipo pripopano, kot je na sliki. Ko sva domov prišla, na parkirišču, je pa zadeva spustila.... po pol slovenije skoz dane..  :slap: . jaz je tako nebi imel, razen če eno vrvico za varnost namontiraš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, ker zadeva deluje če je polna baterija. Baterijo moraš pa ročno (zunaj napolnit), ker je šel polnilni del vezja. Sem sicer probal popravit z meritvami druge naprave, sam je tako vse nabutano na kup, pa še smd-ji so mikroskopski, da sem obupal. Sem na ohišje pri strani vgradil konektor za direktno polnjenje baterije, sam se ne obnese, ker se baterija tudi ob neuporabi naprave prazni... :( ... skratka uporaben display, ohišje, baterija in nosilec, noter pa še sprejemna antena, če rabi kdo za kake projekte.

Drugače pa zaenkrat uporabljam android napravo in sygic navigacijo, katera je tudi precej dobra in .... skratka sem pogruntal da tudi brez garmina preživim :D

Rec kolk češ, če t je nerodn lahko na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!