Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Za špas :yea1:

Kaj za prvo silo je lahko namazano oz. pošpricano s navadnim WD-40, al lohk kej poškoduje ketno?

Moja verjetno ni bla nikol namazana, zato me zanima, ker nimam spreja zdej pri roki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Burek če res nimaš drugega uporabi navadno litijevo mast. Če nimaš O-ring verige bo v redu, če jo pa imaš ti ne upam zagotovit kako zadeva vpliva na tesnila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, kako pa nej vem če je O-ring? je navadna-oriđinal od Honde NSR, pa nevem, verjetno je una ni nikol niti opucala niti namazala! :BUA:

Litijeva mast-a to je una črna mineralna? Ki gre jako težko z rok? :blink: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se lahko verigo očisti z nafto?

yep.

Kaj za prvo silo je lahko namazano oz. pošpricano s navadnim WD-40, al lohk kej poškoduje ketno?

Moja verjetno ni bla nikol namazana, zato me zanima, ker nimam spreja zdej pri roki...

minimalno WD-40 verigo tudi namaze, vendar zaradi prevelike razredcenosti spreja ne bo dolgo efekta namazanosti - drugace povedano bo vse mazivo vrglo z verige.

kupi sprej za verige.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšne originalne verižnike ima yamaha YZ 250 letnik 94 ??? število zob me zanima???

ve mogoče kdo.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisti,k mate cajt vzet minutko dve za ketno-olje za motorko naliješ v eno kapalko,vrtiš kolo in na vsak člen 2x kapneš kapljico olja (na vsako stran). podmazan je tist,kar more bit,pa še šprica ne okol,ker ni cela ketna mastna :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"BIO" olje za verige motork baje škoduje o-ringom. Rajši olje za menjalnike, je podobna viskoznost in ne škoduje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kakšen način jo pa čistite in s čim? Če se da bolj podrobno opisat.... Bi se rada spravla to narest, pa ne vem točn kako...

Jst sm jo kr s ketensprejem.. malo bolj na debelo naspricas.. pa obrises. Ko nova :yea2:

Seveda ne potem pozabit spet namazat ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm jo kr s ketensprejem.. malo bolj na debelo naspricas.. pa obrises. Ko nova  :yea2:

Seveda ne potem pozabit spet namazat  ;)

Ja, to vem, da se tako naredi.. ampak moje vprašanje je: če mi lahko nekdo podrobneje opiše, s čim (to mislim, katere pripomočke uporabljate: krpice, gobice, izvijače,.. žlice, vilce.. in s kakšnim sprejem... WD40, čistilo za lesene površine.. simpl ketensprej.. ? ) in kako, na kakšen način, tehnika, kako se to izvede..

Razen, če je res čist simpl.. našpricam in obrišem?! Sam to se mi zdi nekak mal površno.. :hmm: ...

Popravljeno . Popravil era
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzameš opojno bombažno krpico, na njo našpricaš ketn sprej in potem lepo po zglobih ketne drgneš, ko vidiš da zacne packat, obrneš krpo jo spet malo našpricaš in ponoviš postopek. Ko je pa ketna čista jo normalno z sprejem pošpricaš....

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

era, vse ze pise. .)

drugace staro coto naspricas z WD-40 (draga varianta, ceneje je z dizlom ali petrolejem), ce imas glavno stojalo postavis motor nanj, zakurblas masino, das v prvo in s coto "ubrises" verigo. nato jo se namazes.

ugasnes masino in si gres umiti roke, obraz, lase, trenirko, copate in majico. :naughty: :lol:

ce nimas glavnega stojala je postopek daljsi in bolj naporen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakurblas masino, das v prvo in s coto "ubrises" verigo. nato jo se namazes.

ugasnes masino

U tole je pa sicer najhitreje narejeno, ni najbolj pametno, sem že slišal za primer, ko so šli prsti med ketno in zobnik. Tko da raje v leru z ugasnjeno mašino al pa skrajno previdno. Če coto potegne je pa lahko tudi pi*darija.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jp,mrki ma prou-hit je pizdarija!

jst na vsake sto let ketno dol,na par pol cajtnga,odrezan penzl pa nafto pa se sija ko nova :)

era ti bom pokazal :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Era,sam da ne bos res tistega prakticirala,kar je Ice napisal (zalaufas pa v prvo pa to...)! :nono: Se zna zgodit,da ne bos mela pol vec s cim tipkat,ker grejo prsti v maloro,ce ti jih slucajno potegne med verigo in veriznik :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!