Skoči na vsebino

VIŠJE KAZNI ZA PROMETNE PREKRŠKE


BremzPenzl

Priporočene objave

Mimogrede ima prav.... :whistle:

se mi je zdel....... :rolleyes: :whistle:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzrok za to, da se tebi *zdi*, da so tam čez bolj kulturni, je verjetno to, da si tudi ti tam čez (na tujem) bolj *kulturen* in tudi sam voziš bolj po predpisih in posledično prihajaš v manj čudnih situacij.

Aja, pa 'sosedova trava je itak bolj zelena'? :slap:

D.

Ž

Tu in tam vozim enako, zdi se mi samo da bom večkrat tam, vse ostalo je pa dejstvo! Očitno slabo bereš, kaj sem napisal......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker kršitelji niso sankcionirani takoj na licu mesta, denar iz žepa policaju v roke. potem , bo bolje. upam.... O:-)

No ravno zato je tako !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek: :eek: čudno pol se men tud sam zdi, pa se povsod vozim enako. čudne situacije pa so pri nas del vsakdana, pri jodlarjih pa bolj redkost.

samo tako mimogrede... .)

drugače pa sem mnenja, da pri nas lahko še podeseterijo kazni, pa ne bo nič bolje. zakaj? ker kršitelji niso sankcionirani takoj na licu mesta, denar iz žepa policaju v roke. potem , bo bolje. upam.... O:-)

dr.looney :devil:

Pozabljamo del teme pri višjih kaznih. Ni problem višina kazni, ampak problem, kje jo pobirajo. Ali na mestih, kjer samo psihopati in idioti vozijo preko omejitev (tam "modrinjakov ne vidiš!!!), ali na mestih, kjer se zaradi odličnih voznih razmer, preglednosti,... samo začetniki, nedeljski vozniki in idioti drug vrste držijo teh omejitev. Vsi, ki vozimo brez nevarnosti za druge,.... smo v večini in plačujemo kazni zaradi lopovšine, ki je uzakonjena. Kaj ti pove razmerje 26 mrtvih in 46 000 kaznovanih zaradi prekrškov??? Samo na področju ene PP. (prebral pred tednom v časopisu). Zaradi 100 idiotov, ki jih nobena kazen ne spametuje, bo država pobirala denar za vsako tablo in v vsakem primeru, ker "zakon je zakon". V tujini lahko pelješ normalno, ker veš, da te ne lovijo na prekrških ampak na kaznivem dejanju narejenem v prometu. Nobena omembe vredna nesreča se ne zgodi na preglednem delu ceste, ki je lahko tudi v naselju, če voziš samo 30 km/h hitreje. Povdarjam, na preglednem delu. Ja in tam bo radar, ob lepem vremenu, suhi cesti,... To te razpi.di. Način pobiranja, ki ne meji na krajo, ampak je kraja in navadna lopovščina pod okriljem tistih, ki potrebujejo denar na vsak način. Ta pa je še legalen.... :slap:

Bog daj, da bi prometni policaji štrajkali en teden. Naredila bi se analiza in ugotovile zanimive stvari. Promet bi bil bolj tekoč, nesreč pa verjetno nič več. Sem prepričan.

Če pa bi policaji kasirali direktno gotovino in si jo vtaknili v žep, no ta pa je za razjokat. Te pa smo ga naje....li.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. problem, kje jo pobirajo ...

Absolutno točno !!

:grim

Me veseli, da se ljudje začenjajo zavedati tega, saj ko sem pred leti pisal o tej isti tematiki

na MSu večina ni verjela preprostega dejstva:

V

NAŠI MALI-ŽALOSTNI-BARABINSKI-BANANA-PODALPSKI-BALKANSKI-DOLINI-ŠENTFLORJANSKI

NIKOGAR NE ZANIMA ŠTEVILO MRTVIH IN TRAJNO POHABLJENIH,

DA O MATERIALNI ŠKODI NE GOVORIM, SAJ JE TO

IZKLJUČNO STVAR ZAVAROVALNIC.*

KAZNI

MORAJO BITI RAVNO PRAV VISOKE, DA LJUDJE

ŠE DELAJO PREKRŠKE IN S SVOJO KRVJO

POSKRBIJO ZA MAXIMALNO POLNJENJE

DRŽAVNE BLAGAJNE.

...................

* zavarovalnice pa tako ali tako živijo od prodaje strahu

in čim več je mrtvih in ranjenih, bolj služijo s to prodajo.

Tako da: "Istapizda druga toplavoda!" bi rekew sosed.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabljamo del teme pri višjih kaznih. Ni problem višina kazni, ampak problem, kje jo pobirajo. Ali na mestih, kjer samo psihopati in idioti vozijo preko omejitev (tam "modrinjakov ne vidiš!!!), ali na mestih, kjer se zaradi odličnih voznih razmer, preglednosti,... samo začetniki, nedeljski vozniki in idioti drug vrste držijo teh omejitev. Vsi, ki vozimo brez nevarnosti za druge,.... smo v večini in plačujemo kazni zaradi lopovšine, ki je uzakonjena. Kaj ti pove razmerje 26 mrtvih in 46 000 kaznovanih zaradi prekrškov??? Samo na področju ene PP. (prebral pred tednom v časopisu). Zaradi 100 idiotov, ki jih nobena kazen ne spametuje, bo država pobirala denar za vsako tablo in v vsakem primeru, ker "zakon je zakon". V tujini lahko pelješ normalno, ker veš, da te ne lovijo na prekrških ampak na kaznivem dejanju narejenem v prometu. Nobena omembe vredna nesreča se ne zgodi na preglednem delu ceste, ki je lahko tudi v naselju, če voziš samo 30 km/h hitreje. Povdarjam, na preglednem delu. Ja in tam bo radar, ob lepem vremenu, suhi cesti,... To te razpi.di. Način pobiranja, ki ne meji na krajo, ampak je kraja in navadna lopovščina pod okriljem tistih, ki potrebujejo denar na vsak način. Ta pa je še legalen.... :slap:

Bog daj, da bi prometni policaji štrajkali en teden. Naredila bi se analiza in ugotovile zanimive stvari. Promet bi bil bolj tekoč, nesreč pa verjetno nič več. Sem prepričan.

Če pa bi policaji kasirali direktno gotovino in si jo vtaknili v žep, no ta pa je za razjokat. Te pa smo ga naje....li.

se tudi strinjam...sem pa pozabila napisat.... :rolleyes: :whistle:

vendar, še vedno menim, da je treba biti takoj sankcioniran na licu mesta.seveda bo vedno nekaj osebkov, ki jih to ne prizadene in bodo ogrožali sebe in druge v prometu še naprej.

take pa bi bilo potrebno trajno odstraniti iz prometa . samo v naši preljubi državici, so to le pobožne želje.... O:-)

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... še vedno menim, da je treba biti takoj sankcioniran na licu mesta....

dr.looney :devil:

In

kako si to predstavljaš "na licu mesta"?

Ali misliš, da vsi kot ti vedno nosijo v žepu najmanj po

1.000 €songov,

kot bodo znašale kazni za težje kršitve omejitev v naseljih?

Mah

to ni realno .. veš. Malo povprašaj take navadne ljudi s ceste

kolikokrat v življenju so imeli 1.000 € naenkrat do sedaj sploh v žepu.

90% ti bo te trenutke naštelo na prste ene roke - pa je skoraj

€-leto naokoli.

Položnice

brez "50%nega če-plačate-v-8-dneh-popusta"

in

izterjava po 30denh preko DURSa z direktno

zaplembo premoženja

na b. računu

je bolj realna varianta - se mi zdi.

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa, ko smo v A,I, HR.... in da ne naštevam :whistle: tam pa imamo denar s seboj in moramo plačati na licu mesta ali te policaj pelje do prvega bankomata, da pol dobiš dokumente nazaj. Res pa je, da nimajo tako norih kazni. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa, ko smo v A,I, ...

o, imajo imajo .. ne bi verjel, da je res, ampak

(za A trdim) so kazni še vedno višje kot naše in to

drastično višje.

Prow

tako za I - kdaj so pa pri nas komu zaplenili motor, če se je vozil brez čelade.

V I so mesec dni po uvedbi tega zakona zaplenili nekaj tisoč (!!) motorjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa dimne zavese, ko se pelješ mimo modrega Beckerja, ki te ustavlja s svojim loparčkom? :rolleyes: Jaz sem danes sicer probal z home-made dimno zaveso iz prebavljenega pasulja in ni delovalo. Moram ugotoviti še način, kako obarvati nevidno zlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa dimne zavese, ko se pelješ mimo modrega Beckerja, ki te ustavlja s svojim loparčkom? :rolleyes: Jaz sem danes sicer probal z home-made dimno zaveso iz prebavljenega pasulja in ni delovalo. Moram ugotoviti še način, kako obarvati nevidno zlo.

matr kompliciraš

:rolleyes:

prave

dimne zavese smo izdelovali kot mulci in z njimi strašili

starejše, ki so bili vedno prepričani, da gre za požar, posebej

če smo še mi zraven tulili kot jesiharji:

"Goriiiii, gooooriiii !!!"

Posebej je to delovalo, če smo tako dimno bombo vrgli pod

avto in je izgledalo kot, da ta gori.

:evilgrin:

Recept

za dimno zaveso (mi smo ji rekli "smrdalica"):

Žogico za pink-ponk zmečkaš in razdeliš na več delov,

glede na to koliko smrdalic in kako močne smrdalice

potrebuješ.

Del zmečkane žogice zaviješ v alu-folijo (rekli smo ji "štanjol")

in dobro zatisneš, da vanjo ne prihaja NIČ zraka ter

segreješ z vžigalnikom da začne tleti.

Ko se malo pokadi hitro odvržeš da te ne speče, saj žogica

tli v alu-foliji. Čez nekaj trenutkov se iz drobnega svitka začne kotaliti bel

smrdeč dim v neverjetnih količinah, ki se mirno kosajo s pravo

dimno bombo - če uporabiš celo žogico pa bombo celo prekaša po

količini dima. Odvreči je treba na negorljivo površino

(asfalt, beton), ker včasih plamen prebije alu-folijo in zadeva se obnaša kot

zažigalna bombica - vrti se okoli sebe in iz nje sikajoč "švasa" kratek obločni plamen

visooke temperature.

:krneki:

Dejstvo pa je da Tomozukijeva dimna bomba ni tako nevarna.

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o, imajo imajo .. ne bi verjel, da je res, ampak

(za A trdim) so kazni še vedno višje kot naše in to

drastično višje.

Prow

tako za I - kdaj so pa pri nas komu zaplenili motor, če se je vozil brez čelade.

V I so mesec dni po uvedbi tega zakona zaplenili nekaj tisoč (!!) motorjev.

Kar spljuvi me, samo jest jih 100% podpiram...glede tega vsaj...

si lahko predstavljaš, kaj je sankcioniranje posledično naredilo in koliko mladih in starejših življenj je bilo med tem zaradi uveljavitve tega zakona---rešenih??????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabljamo del teme pri višjih kaznih. Ni problem višina kazni, ampak problem, kje jo pobirajo. Ali na mestih, kjer samo psihopati in idioti vozijo preko omejitev (tam "modrinjakov ne vidiš!!!), ali na mestih, kjer se zaradi odličnih voznih razmer, preglednosti,... samo začetniki, nedeljski vozniki in idioti drug vrste držijo teh omejitev. Vsi, ki vozimo brez nevarnosti za druge,.... smo v večini in plačujemo kazni zaradi lopovšine, ki je uzakonjena. Kaj ti pove razmerje 26 mrtvih in 46 000 kaznovanih zaradi prekrškov??? Samo na področju ene PP. (prebral pred tednom v časopisu). Zaradi 100 idiotov, ki jih nobena kazen ne spametuje, bo država pobirala denar za vsako tablo in v vsakem primeru, ker "zakon je zakon". V tujini lahko pelješ normalno, ker veš, da te ne lovijo na prekrških ampak na kaznivem dejanju narejenem v prometu. Nobena omembe vredna nesreča se ne zgodi na preglednem delu ceste, ki je lahko tudi v naselju, če voziš samo 30 km/h hitreje. Povdarjam, na preglednem delu. Ja in tam bo radar, ob lepem vremenu, suhi cesti,... To te razpi.di. Način pobiranja, ki ne meji na krajo, ampak je kraja in navadna lopovščina pod okriljem tistih, ki potrebujejo denar na vsak način. Ta pa je še legalen.... :slap:

Bog daj, da bi prometni policaji štrajkali en teden. Naredila bi se analiza in ugotovile zanimive stvari. Promet bi bil bolj tekoč, nesreč pa verjetno nič več. Sem prepričan.

Če pa bi policaji kasirali direktno gotovino in si jo vtaknili v žep, no ta pa je za razjokat. Te pa smo ga naje....li.

A.I se popolnoma strinjam s tabo,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o, imajo imajo .. ne bi verjel, da je res, ampak

(za A trdim) so kazni še vedno višje kot naše in to

drastično višje.

Spet klaftraš bedarije.

Kazni v Avstriji, občutene na lastni koži ali pa sem bil neposredni opazovalec (vsaj dve od teh so letošnje):

121 km/h namesto 100km/h izven naselja - 25€.

88 km/h namesto 50 km/h v naselju - 35€.

90 km/h namesto 70km/h v naselju - 30€.

Drastično višje? :lol1:

Prow

tako za I - kdaj so pa pri nas komu zaplenili motor, če se je vozil brez čelade.

V I so mesec dni po uvedbi tega zakona zaplenili nekaj tisoč (!!) motorjev.

Glede na bedarije iz prejšnjega odstavka ti tudi tega ne verjamem. Še posebej, ker sem že kdaj bil v Italiji in ni bilo prav veliko motoristov brez čelade (pravzaprav se ne spomnim ma niti enega).

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sem že kdaj bil v Italiji in ni bilo prav veliko motoristov brez čelade (pravzaprav se ne spomnim ma niti enega).

D.

Na jugu Italije je ta šport bolj popularen. Če me spomin ne vara, je iniciativa za uvedbo zakona prišla iz Neaplja, kjer naj bi vsakovrstni akrobati posebej dobro obrodili. Najbrž zaradi milega podnebja.

Vest o več 1000 zaplenjenih motorjih (celo samo na področju Neaplja) v prvem mesecu po izidu zakona je pa bilo zaslediti v italijanskem časopisju, tako da si #1 ni ničesar izmislil.

Kaj več na to temo bi pa najbrž lahko povedal Fritz, če se ne motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet klaftraš bedarije.

Kazni v Avstriji, občutene na lastni koži ali pa sem bil neposredni opazovalec (vsaj dve od teh so letošnje):

121 km/h namesto 100km/h izven naselja - 25€.

88 km/h namesto 50 km/h v naselju - 35€.

90 km/h namesto 70km/h v naselju - 30€.

Drastično višje? :lol1:

Glede na bedarije iz prejšnjega odstavka ti tudi tega ne verjamem. Še posebej, ker sem že kdaj bil v Italiji in ni bilo prav veliko motoristov brez čelade (pravzaprav se ne spomnim ma niti enega).

D.

zato sem jaz odnehal... :whistle:

Na jugu Italije je ta šport bolj popularen. Če me spomin ne vara, je iniciativa za uvedbo zakona prišla iz Neaplja, kjer naj bi vsakovrstni akrobati posebej dobro obrodili. Najbrž zaradi milega podnebja.

Vest o več 1000 zaplenjenih motorjih (celo samo na področju Neaplja) v prvem mesecu po izidu zakona je pa bilo zaslediti v italijanskem časopisju, tako da si #1 ni ničesar izmislil.

Kaj več na to temo bi pa najbrž lahko povedal Fritz, če se ne motim.

Jug italije je promet razred zase :naughty: zakaj je bilo toliko motorjev zaplenjenih :rolleyes: pa mislim, da ne samo zaradi čelad. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato sem jaz odnehal... :whistle:

Jug italije je promet razred zase :naughty: zakaj je bilo toliko motorjev zaplenjenih :rolleyes: pa mislim, da ne samo zaradi čelad. :naughty:

Pa še prav imaš ! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zakaj je bilo toliko motorjev zaplenjenih :rolleyes: pa mislim, da ne samo zaradi čelad. :naughty:

Pravilno misliš. V zakonu je bil predviden odvzem motorja med drugim tudi zaradi transporta živali ali več oseb, kot je določeno v prometnem dovoljenju. Hecen zakon. V nekaterih drugih deželah si namreč sumljiv, če na mopedu ne transportiraš vsaj 5 oseb ali enega prasca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet klaftraš bedarije ....

Tipiš kreteniš slofencelniš

Sam tolk, da veš sinkosmrkolinko:

a

Br 1 precej več kot desetletje z družino živel v jodlariji

b

Br 1 je preživel trdo prešolanje iz slofenceljskega "dirkača"

v umirjenega voznika prav v jodlariji

c

Br 1 nemalokrat prevaja jodlarsko zakonodajo

d

Br 1 enkrat ali 2X tedensko vozi po A

e

Br 1 redno spremlja jodlarska poročila (bolj kot slofenceljska)

in opaža spremembe v CP zakonodaji v jodlariji

In

samo en primer iz njihovega šolanja:

na 1. položnici, katero dobiš po pošti piše:

anonimna prijava za prometni prekršek ... pritožba ne zadrži plačila kazni

v znesku (recimo) 100€

2. položnica - 1. opomin = enostavno dvojni znesek - 200€

3. položnica - 2. opomin = trojni znesek - 300€

4. položnica - 3. opomin - 4Xni znesek (400€) = izjema - to prinese žandar/policaj na dom

in v primeru neplačila dolžnika TAKOJ odpelje v uklonilni zapor, in ko dolžnik pride ven

ga čaka "veselo"presenečenje:

- dolg 400€

- obvezen prevoz v zapor in nazaj (ker država odgovarja za varnost dolžnika) 2Xna cena taxija

- bivanje v zaporu - cena sobe v hotelu s 4 zvezdicami (cca 60€/dan) - 30 dni = 2.500€

5. cena kompleta cca 3.500 € - če upoštevaš še izpad dohodka (za čas bivanja v zaporu ti ne priprada OD)

vir: žandarmerijska postaja Ebental/Kärnten/Östrreich

6. ta znesek pa postane za marsikoga težava - posebej zato, ker se metodologija opominjanja in zapora ne spreminja in v jodlariji sodstvo ne pomišlja prodati dolžnikovega premoženja za poravnavo dolgov. Tako sem bral, da so že šle družine na cesto, ker se je pijani foter zezal.

vir: Gewinn (A mesečnik primerljiv z našimi Financami le, da veliiiko bolj kakovosten)

Eh .. ja pa tko .. a ne?

:hmm:

Kaj sem že hotel ..?

Aha!

Tisto o čeladah/motorjih v I so ti že drugi napisali - sinko.

Hvala H.Hanzo

:worship:

sy si kr uredu fnt na

momente - a sm lohka tvoj prjatu?

:rolleyes:

Da

ti, Danči, ne pišem dogodkov iz CH, kjer je polnočno scanje v travo v senci kamiona na parkirišču ob AC bilo vredno za CH žandarje 700 SFR (!!) = cca 500 € NA LICU MESTA ne glede na to, da so bole vse benc. pumpe in posledično WCji 100km levo in 100 km desno zuaprte/i. Dodatek je bil še 200 SFR za hotel, ker sva morala s šoferjem počakati, da nama pošljejo denar.

To

kar se dogaja v SLO, srčekizkrompirčka, to je konjski sejem ne pa kaznovalna politika - kaj se pa to pravi "50% popusta, če plačate v roku 8 dni"?? Kar pojdi noret v CH - srečali te bomo obubožanega po letu dni zapora.

Samo tolk da veš - glede klamfanja bedarij .. pa kdo jih klati

a ne?

:winkiss:

Motoristek

je pa tako ali tako strokovnjak zase ...

in ne, da niti ne zna česa pametnega napisati,

še tak kronanwosu je , da se lepi

(podpisuje) na kozlarije,

katere pišejo drugi.

Kaj čmo - vse kaže, da je Bog pri njemu

zelo varčeval, ko je delil ostanek pameti,

katerega je že vsega gnilega postrgal

po dnu sklede.

:evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar spljuvi me ...

Ne

vem zakaj bi pljuval po mačkah .. še po

sosedovi ne, ki mi vsak dan serje po

vrtu .. pa bi po tebi?

Poleg tega se verjetno nisva povsem razumela.

Ys osebno sem trd zagovornik hudo drastičnih CCP/zakonov

in bi takoj

enostavno prepisal vso CH zakonodajo.

Pa da vidimo potem slofenceljske

cestne junake in viteze

bivakirati pod 3M.

:evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak zanašam se na to, da bodo kontrole takšne kot do sedaj. Torej, nikakve.

v tem ticu grmi zajec.

Ne

bo držalo .. v Švici so z drastično visokimi kaznimi uvedli neverjeten

red na cestah in ulicah.

zakaj ?

ker so se zakoni tudi sprovajali in ne samo nakladali kako oh in sploh v svojem parlamentarnem orgazmiranju.

Samo tako mimogrede - samo zdi se ti, ja... :rolleyes:

D.

yep, kazni so v AUT se vedno nizje kot v SI.

o, imajo imajo .. ne bi verjel, da je res, ampak

(za A trdim) so kazni še vedno višje kot naše in to

drastično višje.

hja zal, vec srece drugic. (glej zgoraj)

trenutno se pripravlja oz uvaja amandma oz. "prevetrenje" zakonika za kazni storjene v okviru aut zvcp, katere bi za nekatere delikte bile znatno visje (namesto € 35.- € 72.-. itd.)

dela se tudi na temu, da poenotijo kazni za enake delikte v vsej AUT. temu do danes se ni tako, saj za enak prekrsek placamo na tirolskem vec kot na stajerskem ali na dunaju.

BTW numero uno, dokler si samo zagovornik zakonov nisi naredil "ama nista". ko bos tudi zagovornik sprovajanja zakonov se oglasi.

kot receno, zakonodaja je lahko "smrtonosna", ce ni nikjer nobenega, ki te zakone eksekutira se noben ne drzi le-teh.

"ko macke ni, misi plesejo" kenede.

vidim, da se vedno nisi zmozen komunikacije brez zaljivk. bi ti to pocasi spremenil ?

ali menis, da je samo tebi dana bozja pravica starosti se obnasati kot kretencic (namesto da bi dajal vzor mlajsim).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... BTW numero uno, dokler si samo zagovornik zakonov nisi naredil "ama nista". ko bos tudi zagovornik sprovajanja zakonov se oglasi.

Kje si pa ti tole snel?

A pa preveč TV gledaš - telebajske mogoče?

Kdaj pa sem pisal,

da ne zagovarjam izvajanja (srb. = sprovajanja) zakonov?

Poleg tega pa: kaj si pa ti "ama storil" z zagovarjanjem izvajnaja?

A ti povem - po tvoje, da ne bo dileme: ama ništa!

Toliko kot vsi tukajšnji nakladači z leve in desne opcije.

Predvsem

me pa zanima, s kakšnim namenom spet lažeš?

In

ja - glede svojega "oglašanja" v tejle temi

ne rabim nobenega dovoljenja telebajskov,

motomarsovcev ali koga drugega - tako,

da si tale zadnji stavek

lahko vtakneš - sy veš kam .. al' moram napisati?

:naughty:

Zdaj

pa lahko spet nabijaš kazenske procente

in me izključuješ, ker je tole očitno temu

namenjeno!

Sam tolk, da ti bo jasno - enkrat za vedno:

BMK

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!