Skoči na vsebino

VIŠJE KAZNI ZA PROMETNE PREKRŠKE


BremzPenzl

Priporočene objave

Poleg tega se verjetno nisva povsem razumela.

Ys osebno sem trd zagovornik hudo drastičnih CCP/zakonov

in bi takoj

enostavno prepisal vso CH zakonodajo.

Tudi jaz se strinjam. Vendar obstaja velika razlika, kje se ti zakoni sprovajajo in kdaj. V tujini se mi še ni zgodilo, da bi policaji nastavljali radarje z namenom kasiranja prekrškov, ampak z namenom zgrabiti kriminalca, ki uporablja svoje vozilo kot potencialno orožje ali orodje, za uničevanje življenj ali povzročanje materialne škode. Tam še nisem videl, da bi policaji postavljali radarje na mesta, kjer se promet tekoče odvija. Omejitve pri njih so 70 tam, kjer so pri nas 50. Torej obstaja bistvena razlika. Naši lovijo denar, njihovi pa idiote. Zato naši nalovijo več denarja, njihovi pa več idiotov. Njihovi umirijo promet tam kjer je potrebno, naši kasirajo na delih cest, kjer niso potrebni. Njihovi policaji so vredni zaupanja in jih ljudje spoštujejo in cenijo, naše gledamo kot barabe na cestah zaradi neupravičeno nakradenega denarja in jih zato (blago rečeno), ne maramo. Promet na cestah bi naj urejevala prometna policija, na cestah pa te lovijo policaji policijskih postaj, ki bi se naj bavili z lovljenjem dilerjev, kriminalcev,.... Vsaka postaja ima "verjetno" plan "prihodkov" pa vseeno iz katerega vira.... :headbang: . Ločiti bo treba med "prekrškom" in kaznivim dejanjem. Če že imenujemo neprižgane luči podnevi pri soncu - prekršek, je ista stvar v megli, dežju ali temi - kaznivo dejanje. Kapiš? Našim pa je vseeno. Podnevi te v tujini zaradi tega niti ne ustavijo, naši pa veselo kasirajo. ITD. Tu je bistvena razlika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz se strinjam. Vendar obstaja velika razlika, kje se ti zakoni sprovajajo in kdaj. V tujini se mi še ni zgodilo, da bi policaji nastavljali radarje z namenom kasiranja prekrškov, ampak z namenom zgrabiti kriminalca, ki uporablja svoje vozilo kot potencialno orožje ali orodje, za uničevanje življenj ali povzročanje materialne škode. Tam še nisem videl, da bi policaji postavljali radarje na mesta, kjer se promet tekoče odvija. Omejitve pri njih so 70 tam, kjer so pri nas 50. Torej obstaja bistvena razlika. Naši lovijo denar, njihovi pa idiote. Zato naši nalovijo več denarja, njihovi pa več idiotov. Njihovi umirijo promet tam kjer je potrebno, naši kasirajo na delih cest, kjer niso potrebni. Njihovi policaji so vredni zaupanja in jih ljudje spoštujejo in cenijo, naše gledamo kot barabe na cestah zaradi neupravičeno nakradenega denarja in jih zato (blago rečeno), ne maramo. Promet na cestah bi naj urejevala prometna policija, na cestah pa te lovijo policaji policijskih postaj, ki bi se naj bavili z lovljenjem dilerjev, kriminalcev,.... Vsaka postaja ima "verjetno" plan "prihodkov" pa vseeno iz katerega vira.... :headbang: . Ločiti bo treba med "prekrškom" in kaznivim dejanjem. Če že imenujemo neprižgane luči podnevi pri soncu - prekršek, je ista stvar v megli, dežju ali temi - kaznivo dejanje. Kapiš? Našim pa je vseeno. Podnevi te v tujini zaradi tega niti ne ustavijo, naši pa veselo kasirajo. ITD. Tu je bistvena razlika.

Zato te imam za prijatelja :worship:

Brojčič, še vedno ti ispadeš idiot

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kapiš?

Jasno

in

seveda pojma nimam,

od kje ti ideja, da tega ne vem,

ali celo ne odobravam.

Glede

na starost, sem morda kaj spregledal, pozabiw .. kapavemkaj

in

glede na to,

da se podalpski kretenoid,

katerega vsaka človeška glista prekaša po IQ

sam sebe pa imenuje

motoristek

obeša na tole, kar si napisal,

kot muha na pasji drek,

te

lepo in vljudno prosim,

da citiraš ali navedeš link mojega posta

kjer

sem trdil kaj nasprotnega od tega, kar si napisal ti.

Bo šlo?

Če ne bo - pa mislim, da bi bilo fino, da to nekako omeniš.

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti lahko iz prve roke pove... :naughty: 250eur(polovička me je stala125,19eur) in 3KT :headbang: peljal sem več 27KM. LP

Točno tako se je razpletlo :closedeyes: , čez koliko časa se te pike zbrišejo :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... čez koliko časa se te pike zbrišejo :?

nekaterim nikoli, če pridno vzdržujejo pravo razmerje,

drugim - motomarsovci bi jim rekli pussyji - pa

po starem po preteku dveh, po novem zakonu pa po preteku treh let

(za novega ne vem ali je že potrejen - bo pa gotovo)

:unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jasno

in

seveda pojma nimam,

od kje ti ideja, da tega ne vem,

ali celo ne odobravam.

Če ne bo - pa mislim, da bi bilo fino, da to nekako omeniš.

:rolleyes:

Vidi se, da sem novinec na forumu. Iz tvojega konteksta sem iztrgal del, na katerega sem navezal svoje razmišljanje. Nisem pisal kot poučno temo zate, ker ti to obvladaš, ampak kot nadaljevanje ali dodatek k tvojemu stališču. Kapiš ni bil namenjen tebi ampak vsem čitajočim v razmislek ali v želji zbistriti vodo. Od preveč podatkov se zgubi rdeča nit, ki pa je pri meni mišljena - visoke kazni ja, ampak kdaj in pod kakimi pogoji. Sicer sem pa tako in tako kar dosti napisal. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Nisem pisal kot poučno temo zate ...

Cool

Absolutno se strinjam s tabo

in

v enem prejšnjih postov sem omenil

svoje stališče, kjer trdim

(ponavljam):

"Naši državi (policiji) je popolnoma vseeno

koliko je mrtvih in pohabljenih na cestah,

važno je samo in edino polnjenje

državne blagajne.

Zato morajo biti kazni (in seveda način pobiranja)

pravšnje, da ljudje še delajo prekrške in denar

doteka v blagajno.

To pa seveda izvajajo kot opisuješ ti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz se strinjam. Vendar obstaja velika razlika, kje se ti zakoni sprovajajo in kdaj. V tujini se mi še ni zgodilo, da bi policaji nastavljali radarje z namenom kasiranja prekrškov, ampak z namenom zgrabiti kriminalca, ki uporablja svoje vozilo kot potencialno orožje ali orodje, za uničevanje življenj ali povzročanje materialne škode. Tam še nisem videl, da bi policaji postavljali radarje na mesta, kjer se promet tekoče odvija. Omejitve pri njih so 70 tam, kjer so pri nas 50. Torej obstaja bistvena razlika. Naši lovijo denar, njihovi pa idiote. Zato naši nalovijo več denarja, njihovi pa več idiotov. Njihovi umirijo promet tam kjer je potrebno, naši kasirajo na delih cest, kjer niso potrebni. Njihovi policaji so vredni zaupanja in jih ljudje spoštujejo in cenijo, naše gledamo kot barabe na cestah zaradi neupravičeno nakradenega denarja in jih zato (blago rečeno), ne maramo. Promet na cestah bi naj urejevala prometna policija, na cestah pa te lovijo policaji policijskih postaj, ki bi se naj bavili z lovljenjem dilerjev, kriminalcev,.... Vsaka postaja ima "verjetno" plan "prihodkov" pa vseeno iz katerega vira.... :headbang: . Ločiti bo treba med "prekrškom" in kaznivim dejanjem. Če že imenujemo neprižgane luči podnevi pri soncu - prekršek, je ista stvar v megli, dežju ali temi - kaznivo dejanje. Kapiš? Našim pa je vseeno. Podnevi te v tujini zaradi tega niti ne ustavijo, naši pa veselo kasirajo. ITD. Tu je bistvena razlika.

Dobro si to povedal, samo naših se to nič ne prime :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro si to povedal, samo naših se to nič ne prime :headbang:

Saj to je tudi Brojčič povedal :rolleyes: pa ga mi nismo razumeli... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj to je tudi Brojčič povedal :rolleyes: pa ga mi nismo razumeli... :lol1:

Zakaj

pa pišeš v množini?

:huh:

Vsi

so razumeli razen

telebajska in tebe.

Prvi zato, ker bi me najraje

utopiw v žlici vode,

ti

pa revica uboga boščkana

pač ne moreš razumeti

ničesar,

ne samo tega kar ys pišem.

:unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cool

Absolutno se strinjam s tabo

in

v enem prejšnjih postov sem omenil

svoje stališče, kjer trdim

(ponavljam):

"Naši državi (policiji) je popolnoma vseeno

koliko je mrtvih in pohabljenih na cestah,

važno je samo in edino polnjenje

državne blagajne.

Zato morajo biti kazni (in seveda način pobiranja)

pravšnje, da ljudje še delajo prekrške in denar

doteka v blagajno.

To pa seveda izvajajo kot opisuješ ti.

ravno o tem smo zadnič razglabljali, živa resnica, ne morš ti balkanskega naroda s svojo balkansko kulturo na cesti, naenkrat prevzgojiti v kultivirane in umirjene švede, avstrijce, itd...z nekimi enormnimi kaznimi- to je pesek v oči oz. tak ko si rekel- za polnjenje državne blagajne :yes:

morale se bojo menjati generacije in generacije, in od malega vzgajat otroke kako se obnaša v prometu, ne pa z nekimi drastičnimi nenadnimi ukrepi, ki bojo samo še poslabšali zadevo---btw( bolj se splača vozit z neregistriranim motorjem, ter tvegat s kakšnim pobegom ko te dobijo na radar, kot pa plačat kazen za npr. dvojno prekoračitev hitrosti--in še več mladih bo tako razmišljalo odslej, zato ta zakon ne sme bit sprejet, če hočejo izboljšanje stanja v prometu)....

Popravljeno . Popravil _Nejko_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

br1.. pa zakaj je toliko jeze v tebi? so s staro problemi? prodan motor? oboje? :unsure:

<KLIK>

Popravljeno . Popravil pizdek 69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kajzajto z nekimi posebnostmi za motoriste ?

Obe roki na balanci (true or false) - ni več odpri-zapri vizir ali špegle popravljat ?

Ali je še kaj pomembnega razen hitrosti in drugih drog ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo tolk da veš - glede klamfanja bedarij .. pa kdo jih klati

a ne?

:winkiss:

Saj je očitno...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravno o tem smo zadnič razglabljali, živa resnica, ne morš ti balkanskega naroda s svojo balkansko kulturo na cesti, naenkrat prevzgojiti v kultivirane in umirjene švede, avstrijce, itd...z nekimi enormnimi kaznimi- to je pesek v oči oz. tak ko si rekel- za polnjenje državne blagajne :yes:

...

Bla, bla, bla! Prvi radikalni zakon sprejet nekaj let nazaj, tisti, ki je uvedel 50km/h v naseljih, je prav lepo deloval kakšen mesec. Zakaj? Ker je bilo na cesti dovolj policistov. na cesti, na terenu in ne po pisarnah. Prav zanimivo je bilo opazovati. Potem pa se je skupaj z nebulozami oblasti, da je treba spremeniti stanje duha Slovenskih voznikov, policija začela izginjati s cest, pojavljati pa so se začele vedno večje kršitve. Sedaj imamo stanje, ko si že ne upaš peljati po omejitvah, ker se bojiš da te izrinejo s ceste. Ablast pa spet ukrepa samo z inkasantskimi ukrepi.

Torej na podlagi doživetega in opisanega, da se, dalo se je in se je že dodobra celo naredilo. Krivda da se ni izpeljalo do konca je v politiki, ki komandira policijo. Na njo pa so seveda vplivali tudi taki, ki iščejo izgovore v Balkanski mentaliteti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

br1.. pa zakaj je toliko jeze v tebi? so s staro problemi? prodan motor? oboje? :unsure:

<KLIK>

ne, niti malo .. ampak vsak dan na cesti, doživim 2 do 4 "skoraj bunklne"

in samo mojemu izjemnemo defenzivnemu načinu vožnje gre zahvala,

da ne poči.

Dejstvo

pa je, da me to hudo jezi - zelo hudo

in potem tule malce stresem to jezo na debile,

ki mislijo da

- so sami na cesti

- da samo oni lahko delajo prekrške

- da je avto mobilna telefonska govorilnica, katero lahko mirno lociraš

sredi križišča ne glede na vse ostale, ki bi radi peljali skozi

križišče in mora 30 voznikov čakati, da se idiot pogovori (danes v Šiški)

- da ob konicah ni nikjer na križiščih nobenega policaja, kot je bilo to v navadi v SFRJ

- da celo motoristi, ki vozijo brez čelad, že tišče mobitele med vožnjo h

ušesu, da o kolesarjih ne govorim

- da ... itd

Pa saj sam vidiš.

Ja - prow imaš - veliko je jeze v meni .. vsak dan več,

na to

državo-prasico-kurbinsko-usrano-zajebano-lopovsko,

ki vse to dovoljuje

samo zato, da se v žepih lopovskih politikov

nabirajo brezmejne količine nakradenega denarja.

:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne zagovarjam izvajanja (srb. = sprovajanja) zakonov?

vzeto na znanje. pac samo pet let osnovne sole.

Predvsem

me pa zanima, s kakšnim namenom spet lažeš?

se vedno nisi sam pri sebi razcistil zakaj si bil zadnjic postavljen na hladno. bedno je samemu sebi lagati in druge kriviti za to.

ne sodi druge po sebi.

In

ja - glede svojega "oglašanja" v tejle temi

ne rabim nobenega dovoljenja telebajskov,

motomarsovcev ali koga drugega - tako,

da si tale zadnji stavek

lahko vtakneš - sy veš kam .. al' moram napisati?

pocasi mi ze delujes kot profesionlno deformiran "delavec" psihosocialne pomoci (kot se rad tituliras).

paranoja je baje ozdravljiva (komu to govorim :whistle: ).

Zdaj

pa lahko spet nabijaš kazenske procente

in me izključuješ, ker je tole očitno temu

namenjeno!

Sam tolk, da ti bo jasno - enkrat za vedno:

BMK

tvoja zelja se izpolnjuje.

upam, da bos vsaj tokrat priznal in tudi ostalim povedal (ce se ze hvalis kaksna boga reva zatirana si) ZAKAJ gres na hladno (toliko dreka in scavnice kot je ti zlijes v tako kratkem casu tukaj okoli in koliko ljudi uzalis).

mogoce izkoristis cas se za kaj drugega kot bentenje, prevajanje in lastno zavajanje.

kot te je ze nekdo vprasal, zakaj imas toliko jeze v sebi........ mogoce si poisces drugo "delovno" obmocje, kjer te bodo veseli tvojega rencanja in bevskanja.

kakrsnekoli frustracije lahko poskusas ublaziti (ce ze ne odpraviti) tudi z strokovno pomocjo, do katere imas, kolikor si veckrat ze namignil, lahkoten dostop.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, niti malo .. ampak vsak dan na cesti, doživim 2 do 4 "skoraj bunklne"

Ja - prow imaš - veliko je jeze v meni .. vsak dan več,

na to

državo-prasico-kurbinsko-usrano-zajebano-lopovsko,

ki vse to dovoljuje

samo zato, da se v žepih lopovskih politikov

nabirajo brezmejne količine nakradenega denarja.

:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Čuj, nena se jezi, te bo ruknilo. Nemreš pomagat, samo živce zgubljaš in sebi škodiš. Enemu so ene stvari prioritetne v življenju, drugemu druge. Če zgubiš živce, zgubiš vojno. Ko je meni en s ključem po novem avtu potegno špuro, bi mu bil v stanju taco zlamat. Ko sem se ohlado, sem pomislo, da če mu je to edina stvar, ki ga v življenju veseli, te je pač bogi. In se mi je vrag zasmilo. Če bi ga dobo, bi mu reko naj popiše še druga vrata, če ga veseli..... :headbang: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vzeto na znanje. pac samo pet let osnovne sole.

se vedno nisi sam pri sebi razcistil zakaj si bil zadnjic postavljen na hladno. bedno je samemu sebi lagati in druge kriviti za to.

ne sodi druge po sebi.

pocasi mi ze delujes kot profesionlno deformiran "delavec" psihosocialne pomoci (kot se rad tituliras).

paranoja je baje ozdravljiva (komu to govorim :whistle: ).

tvoja zelja se izpolnjuje.

upam, da bos vsaj tokrat priznal in tudi ostalim povedal (ce se ze hvalis kaksna boga reva zatirana si) ZAKAJ gres na hladno (toliko dreka in scavnice kot je ti zlijes v tako kratkem casu tukaj okoli in koliko ljudi uzalis).

mogoce izkoristis cas se za kaj drugega kot bentenje, prevajanje in lastno zavajanje.

kot te je ze nekdo vprasal, zakaj imas toliko jeze v sebi........ mogoce si poisces drugo "delovno" obmocje, kjer te bodo veseli tvojega rencanja in bevskanja.

kakrsnekoli frustracije lahko poskusas ublaziti (ce ze ne odpraviti) tudi z strokovno pomocjo, do katere imas, kolikor si veckrat ze namignil, lahkoten dostop.

ma daj ne seri, pusti brojčija na ms-ju, ker mi je fajn njegove poste brat ko vas vse zabija, pa še na tako humorističen način vam to pove da pokam od smeha :lol1: ...sej pač žali tu pa tam, ampka to tako izvirno in humoristično da se mu ne gre zamerit...sploh pa vi moderatorji- nekateri- neopravičeno postavljate določene osebke na hladno- naprimer brumer-ja, ki ima bojda že 90% in je tik pred izključitvijo, kar pa bi bila velika škoda za ms forum ter ostale uporabnike, saj takšne kot so on, ki imajo toliko znanja o motorjih, da lahko vedno pomagajo v bilokaki situaciji ni pametno izključevat....če pa kdaj reče kako sočno mu pa tud ne gre zamerit, saj dosti ljudem tudi pomaga pri njihovih težavah z motorji....tak da vam moderatorjem ne vem kaj vam gre v nos- da so eni pametnejši od vas na določen področju, potem pa vas še kdaj pa kdaj dol zabijejo, pol pa hočete ponoret in nabijate te procente ko mali froci in mislte da ste zdaj glavni...bedarija res...takšni kot so brumer, broj jedan kar pustite na miru, ker brez njih ne bi blo to to, škoda je tudi da ste gattolino izključli, ker ko je še on bil na tem forumu sn se prav pošteno nasmejal, ker je imel res izvirne in dejansko resnične izjave....no to je to, zdaj pa še mene postavi na hladno ker si upam kritizirat "oblast" :D

Popravljeno . Popravil _Nejko_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja - prow imaš - veliko je jeze v meni .. vsak dan več,

na to

državo-prasico-kurbinsko-usrano-zajebano-lopovsko,

ki vse to dovoljuje

samo zato, da se v žepih lopovskih politikov

nabirajo brezmejne količine nakradenega denarja.

Ne bi se mogu bolj strinjat s tabo.Dodal bi samo še da sm si sam kriv,da fotr al pa jest nisem bil v prejšnjih cajtih v partiji,pa da bi tud sam bil zdej pr koritu z vrečo,pa bi se še jest obogatu.

Ta država gre v totalno P.M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Dodal bi samo še da sm si sam kriv,da fotr al pa jest nisem bil v prejšnjih cajtih v partiji,pa da bi tud sam bil zdej pr koritu z vrečo,pa bi se še jest obogatu...

Naivc! Ni dovolj biti v partiji. Je treba znati tudi pravi čas prestopiti k črnim. Potem pa imaš šanse. Tudi za premierja.

Uči se!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!