Skoči na vsebino

Dainese


devilish

Priporočene objave

BTW dainese ni vec kar je pred leti bil. kvaliteta je pod pritiskom trga prevec padla, da lahko upravicijo trenutni nivo cen svojih izdelkov. obstajajo enako ali malenkost manj kvalitetni prizvajalci z bistveno bolj potrosniku prijaznim cenikom.

(sem se cez vikend ravno pogovarjal s parimi dekleti in fanti, ki so malo bolj blizu razvoju in "montazi" usnjenih izdelkov za motocikliste).

imam dainese jakno, jo cenim in redno uporabljam. samo da se je ze po pol leta uporabe luscila zgornja plast usnja.

znanec dal 2008 sivati kombinezon po meri za € 2.800.-; ga je ravno pred vikendom dobil ze 4.(v letu in pol!) nazaj iz popravila (sivi na hrbtu popustili - brez padca ali druge mehanske poskodbe kombinezona).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW dainese ni vec kar je pred leti bil. kvaliteta je pod pritiskom trga prevec padla, da lahko upravicijo trenutni nivo cen svojih izdelkov. obstajajo enako ali malenkost manj kvalitetni prizvajalci z bistveno bolj potrosniku prijaznim cenikom.

(sem se cez vikend ravno pogovarjal s parimi dekleti in fanti, ki so malo bolj blizu razvoju in "montazi" usnjenih izdelkov za motocikliste).

imam dainese jakno, jo cenim in redno uporabljam. samo da se je ze po pol leta uporabe luscila zgornja plast usnja.

znanec dal 2008 sivati kombinezon po meri za € 2.800.-; ga je ravno pred vikendom dobil ze 4.(v letu in pol!) nazaj iz popravila (sivi na hrbtu popustili - brez padca ali druge mehanske poskodbe kombinezona).

2.800 EUR. Kdo pa je ta tvoj znanec? Še nisem slišal za takšno ceno kombinezona. To pa je malo za lase privlečeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ve kdo kako so kaj z zenskimi usnjenimi jaknami zalozenimi? Zanimam se za Dainese SF pelle lady (40, 42) pa se kak podoben model pride u postev, pa mi je Lj malo predalec, ma kdo kaksno informacijo kako so kaj z zalogo pa cenami? Al raje it cez pogledat?

Probi v Mariboru. Saj ni tako daleč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2.800 EUR. Kdo pa je ta tvoj znanec? Še nisem slišal za takšno ceno kombinezona. To pa je malo za lase privlečeno.

niti ne. je po meri narejen iz nekega special usnja (kenguru ali podobno). tako da.... se kaksne ekstra zelja pa je hitro na dvajurjaosemsto. BTW obstajajo tudi kombinezoni za 10k+ €. odvisno od namena uporabe.

serijski izdelki dosezejo do € 2.500.-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW dainese ni vec kar je pred leti bil. kvaliteta je pod pritiskom trga prevec padla, da lahko upravicijo trenutni nivo cen svojih izdelkov. obstajajo enako ali malenkost manj kvalitetni prizvajalci z bistveno bolj potrosniku prijaznim cenikom.

(sem se cez vikend ravno pogovarjal s parimi dekleti in fanti, ki so malo bolj blizu razvoju in "montazi" usnjenih izdelkov za motocikliste).

imam dainese jakno, jo cenim in redno uporabljam. samo da se je ze po pol leta uporabe luscila zgornja plast usnja.

znanec dal 2008 sivati kombinezon po meri za € 2.800.-; ga je ravno pred vikendom dobil ze 4.(v letu in pol!) nazaj iz popravila (sivi na hrbtu popustili - brez padca ali druge mehanske poskodbe kombinezona).

Če ni skirvnost ali lahko poveš katere so te znamke. Moje izkušnje do sedaj so, da sem kvaliteto vedno moral plačat in nikoli nisem zgrešil če sem vzel priznano znamko (Dainese, Alpinestars....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam sem z dainese tudi zelo zadovoljen.

imam dainese jakno, ki po dveh sezonah in prevoženih cca 12.000 km ne kaže niti znakov obrabe, kaj šele da bi kaj pokalo, se luščilo,...

se pridružujem mnenju predhodnika, da z dainese zagotovo ne moreš zgrešiti...

letos bom testiral tudi cloverjevo opremo, prav tako ime, ki obeta...

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravno sem kupil dainese laguna seca točno ta model: Laguna Seca

trance_43_wavetowel2.gif

velikost 48, 640€ s 25% popustom. mislim (upam) da nisem preplačal. (autocommerce maribor)

zdaj pa še čelada, želva, škornji, rokavice,... še bodo €€€šli... sad.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ni skirvnost ali lahko poveš katere so te znamke. Moje izkušnje do sedaj so, da sem kvaliteto vedno moral plačat in nikoli nisem zgrešil če sem vzel priznano znamko (Dainese, Alpinestars....)

Ma kaj pa vem.. Sicer tudi sam načeloma prisegam na priznane znamke, Ampak imam pa tudi par izkušenj, ki ne govorijo temu v prid.. Kolegu precej drage Dainese rokavice dobesedno razpadle v eni sezoni.. Meni po enem letu ježki na Alpinestars bionic back protectorju skoraj več ne držijo, pri enem no name, ki sem ga imel prej pa po 6 letih še kot pri novem.. Pri Oxtar (sedaj TCX) škornjih se razlimal podplat.. Medtem ko pri vsej "bolj no name opremi", ki sem jo kdaj uporabljal nobenih problemov.. Ene rokavice iz genkurujčka iz HG sem uporabljal 4 sezone, pa niso nič še razpadale, sem jih preventivno zamenjal, potem eni Probiker Louis škornji kupljeni v akciji za 50€ odlično služili 3 sezone, nato jih prodal skoraj za isti denar naprej, že prej omenjena Aures želva zdržala bp 6 let, Vanucci kombinezon po 4 sezonah in 2 padcih še brezhiben, medtem ko se mi je ena Dainese tekstilna jaknapo dveh sezonah začela parat..

Ajde, nekaj je verjetno tudi smole in naklučja, ampak dejstvo pa je, da tudi te top firme v zadnjih letih niso več to kar so bile.. Veliko kosov je delano v nekih tretjerazrednih državah, oziroma na Kitajskem in okolici, verjetno malo šparajo tudi na materialih.. Tako, da z malo sreče in previdnosti, se da kupit tudi kakšno malo manj znano zadevo, ki ti lahko služi celo bolje. Seveda to ne pomeni, da je vsaka cenena šara dobra, daleč od tega, ampak tudi če kupiš Dainese ali Alpinestars, danes to ni več garancija za brezhibno kvaliteto, vsaj po mojih izkušnjah ne, žal..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaj pa vem.. Sicer tudi sam načeloma prisegam na priznane znamke, Ampak imam pa tudi par izkušenj, ki ne govorijo temu v prid.. Kolegu precej drage Dainese rokavice dobesedno razpadle v eni sezoni.. Meni po enem letu ježki na Alpinestars bionic back protectorju skoraj več ne držijo, pri enem no name, ki sem ga imel prej pa po 6 letih še kot pri novem.. Pri Oxtar (sedaj TCX) škornjih se razlimal podplat.. Medtem ko pri vsej "bolj no name opremi", ki sem jo kdaj uporabljal nobenih problemov.. Ene rokavice iz genkurujčka iz HG sem uporabljal 4 sezone, pa niso nič še razpadale, sem jih preventivno zamenjal, potem eni Probiker Louis škornji kupljeni v akciji za 50€ odlično služili 3 sezone, nato jih prodal skoraj za isti denar naprej, že prej omenjena Aures želva zdržala bp 6 let, Vanucci kombinezon po 4 sezonah in 2 padcih še brezhiben, medtem ko se mi je ena Dainese tekstilna jaknapo dveh sezonah začela parat..

Ajde, nekaj je verjetno tudi smole in naklučja, ampak dejstvo pa je, da tudi te top firme v zadnjih letih niso več to kar so bile.. Veliko kosov je delano v nekih tretjerazrednih državah, oziroma na Kitajskem in okolici, verjetno malo šparajo tudi na materialih.. Tako, da z malo sreče in previdnosti, se da kupit tudi kakšno malo manj znano zadevo, ki ti lahko služi celo bolje. Seveda to ne pomeni, da je vsaka cenena šara dobra, daleč od tega, ampak tudi če kupiš Dainese ali Alpinestars, danes to ni več garancija za brezhibno kvaliteto, vsaj po mojih izkušnjah ne, žal..

Rokavice menjam vsako leto saj po prevoženih 40.000 km tudi že smrdijo. Če veliko voziš lahko v eni sezoni razpadejo. To ni nič kaj posebnega. Raj pa kupim Dainese, ker se v njih precej dobro počutim (ne barvajo, ne tiščijo, so varne,...) kot pa HG ali LOUIS.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravno sem kupil dainese laguna seca točno ta model: Laguna Seca

trance_43_wavetowel2.gif

velikost 48, 640€ s 25% popustom. mislim (upam) da nisem preplačal. (autocommerce maribor)

zdaj pa še čelada, želva, škornji, rokavice,... še bodo €€€šli... sad.gif

Za DAINESE je to noro pocen. Uživaj v vožnji z novim kombinezonom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravno sem kupil dainese laguna seca točno ta model: Laguna Seca

trance_43_wavetowel2.gif

velikost 48, 640€ s 25% popustom. mislim (upam) da nisem preplačal. (autocommerce maribor)

zdaj pa še čelada, želva, škornji, rokavice,... še bodo €€€šli... sad.gif

Dobra cena

aja popust na zaposlene whistle.gif

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rokavice menjam vsako leto saj po prevoženih 40.000 km tudi že smrdijo. Če veliko voziš lahko v eni sezoni razpadejo. To ni nič kaj posebnega. Raj pa kupim Dainese, ker se v njih precej dobro počutim (ne barvajo, ne tiščijo, so varne,...) kot pa HG ali LOUIS.

No, ni bilo to bistvo mojega posta..

Da preštejem motoriste, za katere vem, da delajo letno toliko km, lahko uprabim polovico prstov na eni roki.. Drugače pa povprečen motorist, vsaj iz krogov v katerih se jaz gibljem, dela tja do 10-15k letno max. Da pa Dainese rokavice razpadejo po 10k km, kakor je bilo v tem primeru, je pa kar se mene tiče nesprejemljivo.

Drugače pa jaz teh problemov, ki naj bi se domnevno pojavljali pri HG in Louis rokavicah nimam, pa je bila letos 5 sezona uporabe. 4 sezone sem uporabljal HG rokavice iz kenguru usnja, barve niso puščale, roki so se prilegale bolj kot vse Berik, Alpinestars, Dainese, ki sem jih probal pred nakupom, cena je bila pa naravnost smešna, iz 80€ so bile v akciji znižane na 35€. Prestale 2 padca, brez da bi en šivček popustil.

Sedaj imam pa ene Probiker, isto iz kengurujčka, restposten cena je bila 25€ namesto 89€ :) Pa jih najprej nisem kupil, ker se mi je enostavno zdelo prepoceni, sem šel v Labo, da bom nabavil Alpinestars SP1 in sem se potem, ko sem jih dal na roko premislil in šel po te Louisove, ker je bil filing na roki dejansko boljši, pa še kenguru usnje, ne navadno. In to pri 1/4 cene Alpinestarsa.

Pa, da se razumemo, ne zagovarjam na splošno HG in Louis robe, tam gor je med vso ponudbo res OGROMNO šare, ampak so pa tudi zadeve, ki so dobre in kvalitetne, preizkušeno, sploh pa so včasih res kakšne dobre akcije, tako da se še bolj splača. In v takem primeru mi niti na kraj pameti ne pade, da bi plačal 4kratnik cene, samo zato, da bo gor pisalo Aplinestars, ali kaj drugega, v končni fazi so pa itak ene in druge sešili kitajčki, tajvanci, ali podobni..

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ni skirvnost ali lahko poveš katere so te znamke. Moje izkušnje do sedaj so, da sem kvaliteto vedno moral plačat in nikoli nisem zgrešil če sem vzel priznano znamko (Dainese, Alpinestars....)

nekaj jih je ze jure omenil. seveda ne drzi pavsalno ne po eni in ne po drugi strani, a je dainese trenutno kot znamka zal predraga za to kar nudi. je kvalitetna, a zdolgo ne vec tako kot n.pr. pred desetletjem.

konkretno ima gericke dolocene kombinezone, jakne in hlace, ki so cenovno veliko bolj dostopni, po vrhu pa bolje sesiti (material, skrbnost izdelave). enako pri louisu. zal imata oba prevec krame v programu, da bi lahko pavsalno rekel "to je dobra roba". nakup pri katerem je potrebna pamet in izkusnje.

.....[ime] danes ni več garancija za brezhibno kvaliteto, vsaj po mojih izkušnjah ne, žal..

s tem je vse povedano.

je pa vecja verjetnost dobiti kvalitetnejse izdelke pri "imenih" kot ne. to se vedno drzi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@BenX Za kakšno postavo je Dainese številka 48. Sprašujem zato, da se ne bom po nepotrebnem tlačil v njega, jošk pa tut nimam, da bi nosil žensko cifro :ninja:

Izbira športnih kombinezonov je pestra in kvaliteta boljša, če človek hoče touring zadevo je pa kriza. Rahlo me zapušča moj Stadler. Kolikor sem do sedaj gledal, je kr težko najdet spodoben touring kombinezon. Večina sešitih iz XY števila flikic. Fršlusi slabši kot na mojih kavbojkah. Ne bom napisal znamke, da ne bo kdo tule užaljen (Znamka precej opevana v tej temi), ko mi je prodajalec pomagal z zadrgami, da sem si lahko jakno sploh slekel.Pri parih sem celo opazil, da so zadrge prišite na podlago. Do sedaj nisem videl niti enega, da bi imel pregib čez zadrge ali pa kakšno drugo malenkost, ki je včasih veljala za samoumnevno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@BenX Za kakšno postavo je Dainese številka 48. Sprašujem zato, da se ne bom po nepotrebnem tlačil v njega, jošk pa tut nimam, da bi nosil žensko cifro :ninja:

...

172 cm, 70 kg

športna postava, noben bilder, neki jako ozki v ramah pa tudi ne. cool.gif

lahko bi se reklo povprečno.

sexy... wub.gif

sem poizkusil še 3 top modele od Alpinestars (CR, RC-1 in Monza), v nobenega nisem pasal niti približno kot v Seca Laguna od Dainese.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dainese Kirishima ubi bože kvaliteta :ninja:. Po eni sezoni(17.000 km) levi rokav odprlo. Razparalo usnje v dolžini 10 cm(si ne upam pomislit kaj bi naredilo pri padcu). Poslano v tovarno, kjer so nanovo zašili cel rokav.

Tud šivi niso bog ve kaj(usnje, kot že omenjeno tudi ne). Da ne omenim da do zdaj že izgubil 2 drsnika(so ježki bolj kot ne jajc)

Dainese po mojih izkušnjah ne izstopa po neki kvaliteti(pa čeprav bi hotu sam sebe prepričat, da se motim/in sem dolgo bil Dainese fan).

Sem za hec potegnil iz omare Vanucci kombinezon iz Louisa(stal nekih 400-500 €, če se dobro spomim) in je usnje v dosti boljšem stanju, da šivov in ježkov sploh ne omenjam. JBG tud Mercedes ni kar je nekdaj bil...in na žalost za Dainese isto velja :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam dainese gore-tex hlače, ki pa so se natrgale oz. scefrale pri zadrgi saj je bil šiv preblizu roba tkanine. Morda kdo ve kje bi mi jih lahko popravili? :unsure: Stare so dobro leto pa jih še nebi menjal ...

Hvala in lep dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam dainese gore-tex hlače, ki pa so se natrgale oz. scefrale pri zadrgi saj je bil šiv preblizu roba tkanine. Morda kdo ve kje bi mi jih lahko popravili? :unsure: Stare so dobro leto pa jih še nebi menjal ...

Hvala in lep dan

Seveda ti jih bodo popravili v garanciji. Nesi jih tja kjer si jih kupil. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

zanima me, kje bil dobil nov net na hlačah kombinezona dainese laguna seca. Pred kratkim mi je odpadel pa bi hlače popravil.

Hvala na odgovoru

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!