Skoči na vsebino

Dainese


devilish

Priporočene objave

Drgač pa Dainese :worship:

Te dve sta stare že okol 20 let in vsaka že okoli 100 000 kilometrov in še zmer originalno stanje. Pa sta re že marskej prežvele :whistle:

post-8975-010395000 1284820324_thumb.jpg

post-8975-033799200 1284820336_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Nekaj tednov nazaj sem na ebayu zlicitiral podobleko Dainese Racing Seamsuit in seveda sodeč po opisu licitacije pričakoval tole. Vendar ko sem zadevo dobil domov, sem bil ves šokiran, saj sem dobil neko ceneno mrežasto podobleko z napisi Dainese (glej slike spodaj), za katero sicer niti 10 EUR ne bi odštel. Ker zadeva ni bila ok, pišem prodajalcu, mu povem da to ni to kar sem pričakoval in kar piše v opisu. Mi odgovori nazaj da sem dobil točno to, da naj si slike od avkcije pogledam, da je točno to kar je na slikah. No sodeč po slikah je res to približno to, ampak kolikor vem ima opis izdelka večjo težo od slik, ki so ponavadi simbolične narave, razen če izrecno ne piše, da so slike od dejanskega prodajanega izdelka. No če smo že pri slikah: če pa dobro pogledate prvo sliko na licitaciji, kjer se na hrbtu vidi delček prve črke nekega napisa je zelo očino, da je napisano nekaj drugega kot Dainese, saj D od Dainese nima takšne oblike pisave ... Zato sem začel močno sumiti, da prodajalec pač kupuje neke no-name podobleke in jih potiska z napison Dainese in prodaja kot 139€ vredno podobleko na ebayu, da gor kao slike od dejanske podobleke (da se lahko zgovarja na te slike), opis pa je očitno skopiral od "taprave" Dainese Racing Seamsuit podobleke, da pridobi čim višjo ceno. Druga čudna zadeva je, da na podobleki ni nobenega listka o pranju, sestavi materiala in neki številki oz. tipu podobleke, da bi lahko vsaj indetificital ta kos oblačila. Je samo Dainese našitek z velikostjo M (ki ga ni problem naknadno gor našiti), kot je razvidno iz slik spodaj. In ker imam že od Dainese-ja original podkapo za slabih 20 EUR in je na tej prišitih cel šop listkov z vsemi informacijami, dvomim da na podobleki za 139 EUR ne bi bilo nikakršne druge oznake kot samo velikost .... Torej zadeva je očitno fake, ampak prodajalcu tega nisem mogel dopovedati oz. je očitno upal, da bom jaz zagrabil in se sprijaznil .... Zato sem odprl pritožbo na Paypalu in zahteval celotno kupnino nazaj, sedaj pa Paypal od mene zahteva nek dokument od prodajalca, proizvajalca, izvedenca, skratka od neke tretje osebe, ki se spozna na to in ki pač lahko potrdi ali je zadeva res ponaredek ali ne. Zanima me, če ima kdo kakšna poznanstva v bližini Dainese-ja ali v kakšni trgovini z Dainese robo, kjer mi bi lahko spisali takšen dokument? Dokument (spisan v angleškem jeziku) bi naj vseboval natančen opis, zakaj točno ta zadeva ni originalna in pa glavo v kateri je ime, naslov in telefon osebe/podjetja, ki je to spisalo in katero potem Paypal po potrebi tudi kontaktira, da preveri istosvetnost dokumenta. Ta dokument moram na Paypal poslati po faxu do 28.9.2010. Prosim vas za pomoč ali namig, kam se naj obrnem?! V igri imam dobrih 70 EUR, kolikor sem odštel za tole zadevo, če ne pošjem dokumenta do zahtevanega roka jih avtomatsko izgubim (Paypal zapre primer) ... Tako da za kakršnokoli pomoč se vam odkupim s pivom, dvem, trem ... :beer1:

Hvala!

p1030227.jpg p1030229.jpg p1030230.jpg p1030231.jpg

p1030232.jpg p1030233.jpg p1030235.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem iz savinjske doline in nekako upam, da lahko nekdo na podlagi slik spiše takšen dokument. Ne bi si rad delal dodatnih stroškov in se vozil v Kozino v živo kazati to zadevo ... Ima kdo mogoče kakšen kontakt, email itd. kamor lahko pošljem zahtevo oz. prošnjo za takšen dokument?

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trgovino imaš v Kozini in ti priporočam da kar si kupil tudi njim prineseš pokazat mislim da ti bodo pomagali saj je v interesu tudi Dainese .

lp

V bistvu pa to NI v interesu uradnim prodajalcem, saj zakaj bi zastonj pomagali nekemu dripcu, ki je mislil, da bo nekje drugje nekaj ceneje kupil ?

KAr se mene tiče, si je tip dost sam kriv ... načeloma podpiram uradne uvoznike pri zadevah, tam vsaj veš, kaj dobiš običajno ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem iz savinjske doline in nekako upam, da lahko nekdo na podlagi slik spiše takšen dokument. Ne bi si rad delal dodatnih stroškov in se vozil v Kozino v živo kazati to zadevo ...

No, malo boš moral pa že sam mignit zraven. Če ne boš ti, zakaj bi pol kdo drug???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi se lotil zadeve tako:

Uvoznik je Avto triglav v LJ, ki ima trgovimo v LJ, MB http://www.dainesemoto.si/

Poklical bi tja in vprašal če ti lahko pomagajo ker bodo oni najboljše vedli. Namreč fora je v tem, da to kar si ti mislil da kupuješ je model 2010, lahko da imaš ti original ampak star model, ki je nekje ležal zapakiran. Samo oni vedo kakšni so bili modeli prejšnja leta. Če ugotovijo, da je ponaredek ti bodo pomoje pomagali ker:

1. so po mojih izkušnjah profesionalci

2. tako krepije odnose s pristašom znamke, ki se je pač tokrat "nasral"

3. lahko to dobro uporabijo kot zgodbo zakaj kupovat dainese pri njih in ne preko ebaya in podobno

Pokliči in poročaj kako se je izteklo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu pa to NI v interesu uradnim prodajalcem, saj zakaj bi zastonj pomagali nekemu dripcu, ki je mislil, da bo nekje drugje nekaj ceneje kupil ?

KAr se mene tiče, si je tip dost sam kriv ... načeloma podpiram uradne uvoznike pri zadevah, tam vsaj veš, kaj dobiš običajno ...

Pa saj ni kupil na štantu.. Preko Ebaya prodajajo opremo tudi uradni zastopniki Dainese in velikokrat se ne da na podlagi odlasov videt, da je tip prevarant, če ima vse izdelke kao Dainese, z logotipi, opisi, višjimi cenami, itd..

Pomoje je v interesu neke znamke, da se pospravi folk, ki prodaja ponaredke. Ne vem zakaj ne bi pomagali oškodovani stranki in s tem tudi sebi, ker bodo mogoče tega tipa skenslali z Ebaya in bo kdo, ki bi kupil tam, namesto tega kupil pravi izdelek.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če drugače ne bo šlo,probaj kontaktirati Neno (sem pozabil njen nickname) na MOtosvetu in ti bo mogoče lahko pomagala.Dela v trgovini v Sistiani,kjer prodajajo znamko Dainese,če pa še to ne,imaš potem še v stari Gorici v Italiji trgovino Moto Pignolo,tudi tam bi ti po moje znali povedati za kaj gre.Ampak kot so ti že rekli ostali,tudi sam se boš moral malo zmigati.Samo po slikah ne bo šlo,ne verjamem.Je pa res,da vsega ne izdelujejo v Italiji,mojo gorotex jakno so naredili v italiji,njeno podlogo za hladnejše dni pa na Madžarskem.

Popravljeno . Popravil roadbuster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namreč fora je v tem, da to kar si ti mislil da kupuješ je model 2010, lahko da imaš ti original ampak star model, ki je nekje ležal zapakiran.

Tudi če bi podobleka bila po nekem čudežu res proizvod Dainese-ja, bi se še vedno moral prodajalčev opis sovpadati z dobljeno podobleko, imeti vse te tehnologije, biti iz napisanega materiala in priporočena cena bi naj bila okoli 139 EUR ... dam roko v ogenj, da niti ena zadeva ne drži ... ker je pač naredil copy&paste opisa taprave podobleke, modela 2010, 2009, to konec koncev sploh ni pomembno ... Sem napisal prodajalcu, da mi naj vsaj pošlje neko povezavo, iz katere bo razvidno da točno ta stane 139 EUR in dobil odgovor v smislu, da sploh ne razume mojega problema zakaj mu težim, da podobleka ni taprava ... tako se je moji zahtevi po povezavi bolj ali manj spretno izognil, zakaj le? :evilgrin: No videl sem, da se nima smisla prerekati z njim in sem podal kar prijavo na Paypal ...

Če drugače ne bo šlo,probaj kontaktirati Neno (sem pozabil njen nickname) na MOtosvetu in ti bo mogoče lahko pomagala.Dela v trgovini v Sistiani,kjer prodajajo znamko Dainese,če pa še to ne,imaš potem še v stari Gorici v Italiji trgovino Moto Pignolo,tudi tam bi ti po moje znali povedati za kaj gre.Ampak kot so ti že rekli ostali,tudi sam se boš moral malo zmigati.Samo po slikah ne bo šlo,ne verjamem.Je pa res,da vsega ne izdelujejo v Italiji,mojo gorotex jakno so naredili v italiji,njeno podlogo za hladnejše dni pa na Madžarskem.

No če se kdo spomni njenega nicknamea bom zelo hvaležen ...

Popravljeno . Popravil salko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi če bi podobleka bila po nekem čudežu res proizvod Dainese-ja, bi se še vedno moral prodajalčev opis sovpadati z dobljeno podobleko, imeti vse te tehnologije, biti iz napisanega materiala in priporočena cena bi naj bila okoli 139 EUR ... dam roko v ogenj, da niti ena zadeva ne drži ... ker je pač naredil copy&paste opisa taprave podobleke, modela 2010, 2009, to konec koncev sploh ni pomembno ... Sem napisal prodajalcu, da mi naj vsaj pošlje neko povezavo, iz katere bo razvidno da točno ta stane 139 EUR in dobil odgovor v smislu, da sploh ne razume mojega problema zakaj mu težim, da podobleka ni taprava ... tako se je moji zahtevi po povezavi bolj ali manj spretno izognil, zakaj le? :evilgrin: No videl sem, da se nima smisla prerekati z njim in sem podal kar prijavo na Paypal ...

No če se kdo spomni njenega nicknamea bom zelo hvaležen ...

Bela81

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugič ko kupuješ na eBay-u vsaj malo preveri zadevo. Na njegovih slikah nikjer ne vidim napisa Dainese, si sploh pogledal na Dainesovo stran če taka podobleka obstaja?

Kot prvo mu bi moral pustiti negativen feedback, s čimer mu boš kar nekaj posla uničil, kot drugo na eBay-u vloži pritožbo, da prodaja ponarejene izdelke in verjemi da boš s tem marsikaj dosegel.

Sem že veliko kupoval prek eBay-a in ti lahko povem da je njihova skrb do uporabnikov na zelo visokem nivoju. Konkretno opiši zadevo pa se bo uredilo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu pa to NI v interesu uradnim prodajalcem, saj zakaj bi zastonj pomagali nekemu dripcu, ki je mislil, da bo nekje drugje nekaj ceneje kupil ?

KAr se mene tiče, si je tip dost sam kriv ... načeloma podpiram uradne uvoznike pri zadevah, tam vsaj veš, kaj dobiš običajno ...

Dej malo kulture v svoje poste ne moreš nekomu ki ga ne poznaš mu napisat da je "dripac" mater no

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot prvo mu bi moral pustiti negativen feedback, s čimer mu boš kar nekaj posla uničil, kot drugo na eBay-u vloži pritožbo, da prodaja ponarejene izdelke in verjemi da boš s tem marsikaj dosegel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no prvo razreši dilemo ali je ponaredek ali ne potem pa dajaj negativne ocene in kontaktiraj e-bay. ker dokler nimaš vseh dokazov črno na belem se lahko on zudi kontra pritoži in imaš lahko ti z ebayem po nepotrebnem težave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy ti je še najbolje povedal.

Prodajalec ni nikjer napisal za katero modelno leto gre, podobleka pa je točno takšna, kot je na slikah v eBay oglasu in ne takšna, kot si jo želiš ti. Kot je napisano na dnu oglasa, ni ne garancije ne možnosti menjave. Ker se pa tudi meni zdi čudno, da bi nek Dainesejev izdelek imel tako pomanjkljive etikete, če so res vse vidne na tvojih slikah, bi preveril ali gre res za ponaredek ali pa za kak starejši Dainesejev izdelek.

Če gre nedvomno za ponaredek je na vrsti prvo poskus dogovora s prodajalcem, potem prijava na eBay in na Dainese predstavništvo v Nemčiji. V kolikor si kupil star model podobleke pa si si sam kriv. Na strani prodajalca sem zasledil vsaj eno pozitivno oceno kupca, ki je kupil isto podobleko. 400 pozitivnih feedbackov tudi pomeni, da tip ni nek serijski nategator.

Sam sem tudi kupil ponarejen iPod iz ZDA. Ker je šlo za dober ponaredek (a vseeno ponaredek) in ker je prodajalec uporabljal naziv Apple iPod sem mu samo razložil, da to ni to in mu nisem niti rabil groziti z naznanilom eBay-u in Applu saj sva se takoj zmenila in mi je denar vrnil še preden sem mu njegov ponaredek poslal nazaj.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, kolk sem čekiral po netu, bi po prodajalčevem opisu sodeč KLIK-ebay, ki je identičen temu KLIK, moral dobiti popolnoma nekaj drugega kot je dobil.

Dobil je mrežasto podoobleko za leder kombinezon, ki tudi obstaja.....

PS.: tudi slike v oglasu niso niti malo podobne izdelku, ki ga je dobil....

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, kolk sem čekiral po netu, bi po prodajalčevem opisu sodeč KLIK-ebay, ki je identičen temu KLIK, moral dobiti popolnoma nekaj drugega kot je dobil.

Dobil je mrežasto podoobleko za leder kombinezon, ki tudi obstaja.....

PS.: tudi slike v oglasu niso niti malo podobne izdelku, ki ga je dobil....

Slike ustrezajo, opis pa očitno ne ustreza in to bi moralo biti dovolj za pritožbo na eBay. Salko, sklicuj se na neustrezen opis oz. zavajanje kupca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugič ko kupuješ na eBay-u vsaj malo preveri zadevo. Na njegovih slikah nikjer ne vidim napisa Dainese, si sploh pogledal na Dainesovo stran če taka podobleka obstaja?

Kot prvo mu bi moral pustiti negativen feedback, s čimer mu boš kar nekaj posla uničil, kot drugo na eBay-u vloži pritožbo, da prodaja ponarejene izdelke in verjemi da boš s tem marsikaj dosegel.

Sem že veliko kupoval prek eBay-a in ti lahko povem da je njihova skrb do uporabnikov na zelo visokem nivoju. Konkretno opiši zadevo pa se bo uredilo.

LP

Naj povem, da imam tudi sam precej izkušenj z nakupovanjem preko ebaya (preko 500 feedbackov že imam) in uglavnem same dobre izkušnje. Prodajalec je imel dober feedback, opis je tudi popolnoma ustrezal pričakovanemu izdelku, cena v opisu je bila taprava, na slike se sploh nisem toliko zanašal, mislil sem da so pač simbolične ... Kaj več bi še naj preverjal? Tisto je tudi res, da ima pod feedbackim še 1 kupca te iste zadeve, ki mu je dala pozitiven feedback, ampak tisti feedback ima kupca skritega pod privat, kar pomeni, da je lahko zadevo tudi sam sebi kupil ... tako da tisti 1 nakup zame sploh ni relevanten ... Skratka kljub dosti izkušnjam z nakupovanjem na ebayu mi kaj takšnega (pošiljanja potrdil na Paypal) doslej še ni bilo potrebno ...

no prvo razreši dilemo ali je ponaredek ali ne potem pa dajaj negativne ocene in kontaktiraj e-bay. ker dokler nimaš vseh dokazov črno na belem se lahko on zudi kontra pritoži in imaš lahko ti z ebayem po nepotrebnem težave.

Točno to nameravam, zato pa rabim ta dokument, na katerem bo jasno zapisano ali je to original Dainese produkt ali ne ...

Hja, kolk sem čekiral po netu, bi po prodajalčevem opisu sodeč KLIK-ebay, ki je identičen temu KLIK, moral dobiti popolnoma nekaj drugega kot je dobil.

Dobil je mrežasto podoobleko za leder kombinezon, ki tudi obstaja.....

PS.: tudi slike v oglasu niso niti malo podobne izdelku, ki ga je dobil....

Slike ustrezajo, opis pa očitno ne ustreza in to bi moralo biti dovolj za pritožbo na eBay. Salko, sklicuj se na neustrezen opis oz. zavajanje kupca.

No točno tako! Celo našel si stran, kjer je opis identičen, tudi cena štima ...

Vsi mi svetujete, naj mu dam negativen feedback in ga prijavim ebayu ... No eBay oz. na Paypal sem ga že prijavil (ni to razvidno iz mojih prejšnjih postov?), v opisu podal da je zadeva ni takšna kot je bil opis in da je zadeva verjetno ponaredek. Med tem časom je prodajalec svojo zgodbo (ki meni ni znana) že poslal Paypalu in ker prodajalec še kar očitno zatrjue, da mi je poslal tapravo zadevo je trenutno moja beseda proti njegovi. Kot kupec (ki bi naj bili bolj zaščiteni) očitno ni moja beseda nič težja od prodajalčeve ... Zato sedaj Paypal od mene zahteva tisti dokument, ki bo kao dokazoval, da je zadeva fake oz. če slučajno ni, pa da ne ustreza opisu v oglasu ...Feedbackov pa ne mislim dajati preden se zadeva ne zaključi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No točno tako! Celo našel si stran, kjer je opis identičen, tudi cena štima ...

Vsi mi svetujete, naj mu dam negativen feedback in ga prijavim ebayu ... No eBay oz. na Paypal sem ga že prijavil (ni to razvidno iz mojih prejšnjih postov?), v opisu podal da je zadeva ni takšna kot je bil opis in da je zadeva verjetno ponaredek. Med tem časom je prodajalec svojo zgodbo (ki meni ni znana) že poslal Paypalu in ker prodajalec še kar očitno zatrjue, da mi je poslal tapravo zadevo je trenutno moja beseda proti njegovi. Kot kupec (ki bi naj bili bolj zaščiteni) očitno ni moja beseda nič težja od prodajalčeve ... Zato sedaj Paypal od mene zahteva tisti dokument, ki bo kao dokazoval, da je zadeva fake oz. če slučajno ni, pa da ne ustreza opisu v oglasu ...Feedbackov pa ne mislim dajati preden se zadeva ne zaključi ...

Mislim, da delaš prav..negativen feedback je šele na koncu.

eBayu pojasni, da tekstualni del opisa ne ustreza (predvidevam, da je podobleka, ki si jo dobil iz drugačnih materialov) - najdi etiketo s opisom sestave materialov na tvojem izdelku ali na spletu za isti izdelek in za tisto novejšo podobleko in vse pošlji na eBay (slike, printscreene, povezave).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da delaš prav..negativen feedback je šele na koncu.

eBayu pojasni, da tekstualni del opisa ne ustreza (predvidevam, da je podobleka, ki si jo dobil iz drugačnih materialov) - najdi etiketo s opisom sestave materialov na tvojem izdelku ali na spletu za isti izdelek in za tisto novejšo podobleko in vse pošlji na eBay (slike, printscreene, povezave).

Kot sem že prej omenil na prijeti podobleki razen velikosti M (ki je razvidna iz slik) ni nikakršnih drugih lističev oz. oznak za pranje, sestavo material itd. ... tako da je identifikacija tele podobleke z moje strani nemogoča. Mislim da mi edino Dainese lahko potrdi, ali je to njihov produkt ali ne in če je že njihov, kakšen produkt je to (neko ime modela) ... Sem sedaj poslal na Paypal slike prejete podobleke in pa tisto stran http://www.mot-store.de, kjer je razvidna prava podobleka ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pred kakima dvema mesecima kupil v Mb RACING SEAMSUIT podobleko in vse kar lahko rečem, da to tvoje ni niti malo podobno mojemu.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!