Skoči na vsebino

KAČJE RIDE - PASTI IN (NE)VARNOST


PikiJapok

Priporočene objave

Mi nismo nobeni buxlni,in prvo kot prvo ne dajej vse v enak koš,hodim na ride cca 12let,in če bi se letos vozila iz rakeka samo do planine ziher ne bi blo pod mojo ritjo letos prevoženih cca 25.000km in osvojene 4 nove evropske države :winkiss: tko da mislim da nam tistih nekaj ur na teden preživetih na ridah nimate kej očitati

:worship:

Mislim da se tudi mojih slabih 20 tauž'nt ni prikotalilo po ridah. Je pa vseeno (bilo) zabavno kdaj gor s kom pokramljat... Zakaj pa ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi nismo nobeni buxlni,in prvo kot prvo ne dajej vse v enak koš,hodim na ride cca 12let,in če bi se letos vozila iz rakeka samo do planine ziher ne bi blo pod mojo ritjo letos prevoženih cca 25.000km in osvojene 4 nove evropske države :winkiss: tko da mislim da nam tistih nekaj ur na teden preživetih na ridah nimate kej očitati

Kdo je pa tebi kaj rekel?

Lahko bi prebrala še moj prejšnji post, pa bi videla na koga se je vse skupaj nanašalo in zakaj. In da, so (ali pa ste, če se najdeš v opisu) buxlni, če niso/ste v vseh teh letih pokapčili, da vse to prekomerno "druženje" kogarkoli že, škoduje predvsem nadaljnem "druženju", lokaciji, brezbrižni vožnji čez, pa še kaj bi se našlo... :winkiss:

Že v postem samem je selekcija, tako, da niso/ste vsi v eni kanti

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej pa stvar resno... kdaj bo AKCIJA, pa al jest kj lohk nardim????

...pač služba je služba, ampak če KARKOLI jest loh pomagam sm vam na voljo!!!

-če pač nism aut zrt slovenske mentalitete- mi primorci, k ns je cca 300.000, pa mi gorenjci, kt ns je mal manj....

karikiram

AMPAK- še enkrat povdarjam ČE LOH KARKOL NARDIM, SM ZRAVN, če gre za dobro folka!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

In da, so (ali pa ste, če se najdeš v opisu) buxlni, če niso/ste v vseh teh letih pokapčili, da vse to prekomerno "druženje" kogarkoli že, škoduje predvsem nadaljnem "druženju", lokaciji, brezbrižni vožnji čez, pa še kaj bi se našlo... :winkiss:

...

Tole je pa (vsaj po mojem mnenju) zelo dobro napisano... Ravno "druženje" je pripeljalo do popularizacije, slednja pa do prekomerne in moteče aktivnosti vseh vpletenih strani.

Rezultat je olje na cesti, poostren policijski nadzor in cca. 150 izrečenih kazni samo v Planini enoslednim vozilom samo v letu 2007, in še bi se dalo naštevati. Območje pa je postalo "problematično". Za slednjo okarakterizacijo pa smo odgovorni VSI, ki se tam "družimo", ne glede na namen.

Kot sem že rekel... Lahko tiščimo glavo v pesek in pustimo, da drugi rešijo problem brez nas - kar v praksi pomeni "konec rid" z vidika motoristov in "druženja", ali pa se aktivno vključimo v reševanje problema, kateremu smo MI vzrok in morebiti udejanimo tudi kakega od naših interesov.

Odločitev je seveda stvar vsakega posameznika... Tukaj ne gre zame, ali kogarkoli poimensko... Gre se zato, koliko znamo udejanjati naše interese. Po do sedaj "videnem" zelo slabo.

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa rad vidim, kaj pišejo neumne zafrustrirane kuzle (ki se jim je lajf končal, še preden se jim je začel, in so zato popolnoma neizživete), zato te nimam na ignore.

PS: prosim, če me kdo citira, da bo to prebrala. Hvala :)

ni zakaj......

Jaz nisem cisto nic zjebal.. Razen drsnikov na kolenih.. :evilgrin:

A se drsniki zjebejo, če se pelješ 30 km/h v ovinek???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem o kakih sončkih ti govoriš? gor je sam senca k brumči pride..

Brumči, kot ga imenujete, vas vse zasenči, kajneda?

:whistle:

Se enkrat, jaz nisem kriv da nekateri osebki pocnejo pizdarije gor in nisem poklican za preganjanje le teh. Sploh pa ne, da bom prosil za poostritve kontrol. Imam pomembnejse stvari za pocet :)

misliš:

predsedovanju notranjskim studentom in kupu projektov, ki jih delamo, prihajajocimi volitvami, sihtom in se par drugih stvareh

Zdaj razumem, zakaj se po ridah gor pa dol drkaš - enostavno nimaš časa za kake bolj normalne furce...

ah nč hudga če si pozabu..nej piki nardi po svoje pa je..pa podpiše nej se pod vse..da mu čestitajo tisti ki bojo zadovoljni in popluvajo tisti ki ne bojo..

škoda se jebat..

Je vsaj pripravljen prevzemati odgovornost za svoja dejanja in projekte. Za razliko od nekaterih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20. september 2007 : malo po 10.uri : Start

25. september 2007 : delni rezultat 47 (sedeminštirideset strani) klofanja in nabijanja;

Vsaka vam (nam) čast ... se vidi, da gre sezona proti koncu, dnevi se krajšajo, zopet je napovedan dež ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej pa stvar resno... kdaj bo AKCIJA, pa al jest kj lohk nardim????

...pač služba je služba, ampak če KARKOLI jest loh pomagam sm vam na voljo!!!

-če pač nism aut zrt slovenske mentalitete- mi primorci, k ns je cca 300.000, pa mi gorenjci, kt ns je mal manj....

karikiram

AMPAK- še enkrat povdarjam ČE LOH KARKOL NARDIM, SM ZRAVN, če gre za dobro folka!!!

men lahko nekaj pomagaš :naughty: :naughty:

Je vsaj pripravljen prevzemati odgovornost za svoja dejanja in projekte. Za razliko od nekaterih...

jest za svoja dejanja prevzamem vso odgovornost..za nabijanje na motosvetu si pa zadolžen ti :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest za svoja dejanja prevzamem vso odgovornost..za nabijanje na motosvetu si pa zadolžen ti :naughty:

Spet ti ventili po haubi tolčejo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20. september 2007 : malo po 10.uri : Start

25. september 2007 : delni rezultat 47 (sedeminštirideset strani) klofanja in nabijanja;

Vsaka vam (nam) čast ... se vidi, da gre sezona proti koncu, dnevi se krajšajo, zopet je napovedan dež ...

ja sej je tema temu namenjena..

zato da je v kačjih ridah 3 bolj mirno :naughty:

tko da dej si duška..

Spet ti ventili po haubi tolčejo ...

kot sem rekel..za nabijanje je zadolžen brumči..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bla bla bla... Mislim, da je tole dovoljšen argument, ki te demantira...

Tvoj neposredni komentar je bi: "Dobro si si zapomnil."

Hawk, govoril sem!

Nic ne demantira :) Zapisal si kar smo se pogovarjali in to je to. Ampak noben ni tam dolocal predsenika pa podpredsenico, pa nevem koga vse in govoril o tem, da bos prosil za poostrene kontrole pa nevem kaj. Prav tako naj bi bili prisotni na tistem sestanku zgolj par kolegov, ki se je odlocilo nek naredit za varnost.. Ti so to cisto drugace zapel, v dopisu, ki si ga tudi objavil nekje na zacetku teme dajas vedet, kot da smo nevem kaksna uigrana skupina, ki deluje preventivno na vseh podrocjih in organizira en kup stvari in dogodkov z namenom resit planinsko probelmatiko. Bullshit!! To enostavno ni res! In komunikacija s policijo ni napacna sama po sebi, v tistem trenutku se mi je zdela super ideja, da se jih obvesti o nasih namerah, ko smo nameravali oblacit kolicke, da ne bo prisel kdo podit.. Ampak to je to z moje strani.. Resitelja Planine se ne grem!!! Se manj pa vabit policaje naj me kontrolirajo! :)

Ma dej res se mi ne da vec. Pac se ne strinjava. Ni bilo prvic in zagotovo ne bo zanjic! Naredi kar hoces :krneki:

ni zakaj......

A se drsniki zjebejo, če se pelješ 30 km/h v ovinek???

Ne, pri 30km/h ne :) Zakaj?

Razen ce si na Racelandu, tam jih pa tudi pri takih majhnih hitrostih pobira, ker je pravi smirgl :D

Zdaj razumem, zakaj se po ridah gor pa dol drkaš - enostavno nimaš časa za kake bolj normalne furce...

Casa imam kolikor si ga vzamem. Vzamem si ga pa za stvari, ki so mi fajn :D

In ja, med tednom naceloma nimam veliko casa, obisk rid in parkrat gor pa dol mi vzame 1 urco.. V tem casu bi res lahko delal neke dobre ture, le zakaj se nisem sam tega spomnil :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato da je v kačjih ridah 3 bolj mirno :naughty:

Le zakaj... :hmm: Mislim, da sem našel odgovor: Tanjuška je na izobraževanju... Spodnji komentarji so pa tudi zgovorni...

uff..hudiča..tega sploh ne spremljam..

Tudi jaz ne..

:naughty:

jest za svoja dejanja prevzamem vso odgovornost..

Absolutno... Takšne izjavo to podkrepijo, kajne?

ja sej je tema temu namenjena..

...

tko da dej si duška..

Sploh ob upoštevanju štetja, ki pokaše, da imaš v tej temi več objav kot jaz in so večinoma :topic: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede resevanja te problematike, me komot imenujes neresen :)

Kjer je treba bit resen sem, brez skrbi, to pa enostavno ni bila moja tezava za resit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nic ne demantira :) Zapisal si kar smo se pogovarjali in to je to. Ampak noben ni tam dolocal predsenika pa podpredsenico, pa nevem koga vse in govoril o tem, da bos prosil za poostrene kontrole pa nevem kaj. Prav tako naj bi bili prisotni na tistem sestanku zgolj par kolegov, ki se je odlocilo nek naredit za varnost.. Ti so to cisto drugace zapel, v dopisu, ki si ga tudi objavil nekje na zacetku teme dajas vedet, kot da smo nevem kaksna uigrana skupina, ki deluje preventivno na vseh podrocjih in organizira en kup stvari in dogodkov z namenom resit planinsko probelmatiko. Bullshit!! To enostavno ni res! In komunikacija s policijo ni napacna sama po sebi, v tistem trenutku se mi je zdela super ideja, da se jih obvesti o nasih namerah, ko smo nameravali oblacit kolicke, da ne bo prisel kdo podit.. Ampak to je to z moje strani.. Resitelja Planine se ne grem!!! Se manj pa vabit policaje naj me kontrolirajo! :)

Ma dej res se mi ne da vec. Pac se ne strinjava. Ni bilo prvic in zagotovo ne bo zanjic! Naredi kar hoces :krneki:

Hiter pogled na zgornji sestavek pokaže eno v nebo vpijočo zadevo. Reče se ji zanikanje. Slednje bi lahko okarakterizirali kot pomankanje osnovne ideje (potenciala, itd.). Konstruktivne debate navadno temeljijo na pretežno trdilni in/ali velelni kombinaciji stavkov (oz. povedi). Zanikanje ponavadi tudi pomeni izmikanje odgovornosti. Lep primer, da je temu tako, je zadnji stavek sestavka.

Sedaj pa izziv. Ali si sposoben napisati en konkreten (lahko tudi nadvse kritičen) sestavek, v katerem bi opisal, kje sem postopal napačno in kako bi po tvojem mnenju zadevo izpeljal bolje?

Pri tem bi bil zelo vesel, da mi (sploh kot bodoči pravnik) razložiš še eno malenkost. Kako vraga si ti predstavljaš, da bi lahko kdorkoli naredil karkoli kot ekipa, ob tem pa bi se izognil postavitvi osnovne oblike organizacijske strukture? Mimogrede naj omenim, da se v managementu za takšno obliko organizacije, kot smo se jo šli mi "na ridah" uporablja izraz "task force" in se jo uporablja kod podpojem pojma "matrična organizacija".

Poleg tega mi razloži še eno stvar... Kako vraga bi ti poskrbel za kakršnokoli varnost izven okvirov dialoga z vsemi vpletenimi stranmi? To bi mi res dalo misliti... vesel bom tvojega mnenja v tej smeri.

Mimogrede... Preštej nikalne stavke v mojem tekstu, pren se lotiš odgovarjati. ;)

Glede resevanja te problematike, me komot imenujes neresen :)

Kjer je treba bit resen sem, brez skrbi, to pa enostavno ni bila moja tezava za resit :)

Tukaj moram ostro nasprotovati. Gre za težavo vseh nas motoristov, le da morda različno gledamo nanjo... Zaradi poostrenega nadzora policije lahko npr. tebe doleti "izredni tehnini pregled" (nekaj deset jih je bilo odrejenih v tej sezoni), naključnega popotnika lahko preseneti oljni madež, ki ga lahko stane življenja, v Planini pa lahko marsikdo plača kazen za to ali ono... in vsemu temu botruje naše "druženje", ki je preseglo okvire sprejemljivega. Še vedno meniš, da si izvzet iz tega problema? :hmm:

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede resevanja te problematike, me komot imenujes neresen :)

Kjer je treba bit resen sem, brez skrbi, to pa enostavno ni bila moja tezava za resit :)

Evo, spet skupni imenovalec. Neresni delajo težave in jih ne nameravajo reševati. Smatrajo, da v prometu na javnih prometnih površinah ni treba biti resen.

Seveda pa skupaj lahko izkažejo svoj nivo cestne, osebne in internetne kulture, ki se lepo vidi tudi v vseh teh postih.

Sicer se je nivo z odsotnostjo Tanjuške zavidljivo dvignil, pa vendar.

Čau!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blablablabla...

.......

......

Katerega dela ne da se mi vec in resevanje planinske problematike ni moj problem in ni nikoli bil ne razumes???

Glede tega problema nisem bil resen ze v zacetku, kar sem tudi napisal, se opravicil za to mojo napako in to je to. Kaj tle ni jasno?

Evo, spet skupni imenovalec. Neresni delajo težave in jih ne nameravajo reševati. Smatrajo, da v prometu na javnih prometnih površinah ni treba biti resen.

Seveda pa skupaj lahko izkažejo svoj nivo cestne, osebne in internetne kulture, ki se lepo vidi tudi v vseh teh postih.

Sicer se je nivo z odsotnostjo Tanjuške zavidljivo dvignil, pa vendar.

Čau!

Ni res. Ne posplosuj ker me ne poznas. Napisal sem, da sem bil neresen do te doticne zadeve, ker NI moj problem, ga NISEM jaz povzrocil in NISEM poklican niti pristojen da bi ga reseval. Kar se pa tice obnasanja v prometu in prometnih povrsinah pa mislim, da sem cisto dovolj resen. V 80k km z avtomobilom in cca 45k z A kategorijo + 25k s H se nisem povzocil oz imel kakrsnekoli prometne nezgode, razen ko sem padel z motorjem na pesku 20m od doma in ko me je na APNju zbila ena zenska ki prisla iz ovinka po mojem pasu, ker je prehitevala kolesarja na eni ozki cesti. K sreci sem peljal 20, tako da lahko danes tole tipkam. To tudi nekaj pove a ne? Ne posplosuj.

Prav tako o moji resnosti pove nekaj tudi to, da sem letos kot predsednik nasega studentskega kluba s statusem SOLS, ki pokriva 3 obcine in cca 1000 studentov speljal kot glavna in tudi osebno odgovorna oseba ze skoraj za 40k eur projektov in zaenkrat se ni bilo pripomb. Se enkrat ne posplosuj. Ampak kot sem rekel imam pomembnejse stvari za pocet, kakor se it resitelja rid. Sploh zato ker problem ni v meni ali zaradi mene.

Se tole:

Tukaj moram ostro nasprotovati. Gre za težavo vseh nas motoristov, le da morda različno gledamo nanjo... Zaradi poostrenega nadzora policije lahko npr. tebe doleti "izredni tehnini pregled" (nekaj deset jih je bilo odrejenih v tej sezoni), naključnega popotnika lahko preseneti oljni madež, ki ga lahko stane življenja, v Planini pa lahko marsikdo plača kazen za to ali ono... in vsemu temu botruje naše "druženje", ki je preseglo okvire sprejemljivega. Še vedno meniš, da si izvzet iz tega problema? trance_19_hmm.gif

Ze nevemkateric, JA!! Se enkrat? JA! :D

Moja voznja na ridah je vedno po mojem pasu, vedno je v mejah mojih zmoznosti in motorja, z nji nikogar ne ogrozam, ce se bo pa kdo navil gas, ker sem jaz tam MU PA NISEM KRIV DA JE MONA! Dovolj razumljivo? Ti se mogoce pocutis odgovoren, mogoce se se marsikdo drug pocuti odgovoren, lahko celo mislite da sem jaz odgovoren. Ampak to se vedno ne spremeni tega kako jaz gledam na to. Dovolj stvari je pri katerih sem res neposredno odgovoren in moram skrbeti zanje, zato se zaradi enega bedaka, ki se pusti sprovocirat enmu DeXu ob cesti res ne bom sekiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede resevanja te problematike, me komot imenujes neresen :)

Kjer je treba bit resen sem, brez skrbi, to pa enostavno ni bila moja tezava za resit :)

ali kdo vidi težavo? jest je ne..v ponedeljek je blo vse kul..se je včeraj kaj takega zgodilo??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katerega dela ne da se mi vec in resevanje planinske problematike ni moj problem in ni nikoli bil ne razumes???

Hmmm... :hmm: Da se ti ne da mi je jasno. Tudi tisto drugo. Kar me bega je to, kake zveze ima tisto drugo z mojim početjem. Spet si se izmaknil konkretnemu vprašanju z odgovorom, ki je vsebinsko popolnoma nekaj drugega od prvotne tematike.

Moja voznja na ridah je vedno po mojem pasu, vedno je v mejah mojih zmoznosti in motorja, z nji nikogar ne ogrozam, ce se bo pa kdo navil gas, ker sem jaz tam MU PA NISEM KRIV DA JE MONA! Dovolj razumljivo? Ti se mogoce pocutis odgovoren, mogoce se se marsikdo drug pocuti odgovoren, lahko celo mislite da sem jaz odgovoren. Ampak to se vedno ne spremeni tega kako jaz gledam na to. Dovolj stvari je pri katerih sem res neposredno odgovoren in moram skrbeti zanje, zato se zaradi enega bedaka, ki se pusti sprovocirat enmu DeXu ob cesti res ne bom sekiral.

Boš pa kriv, ko te bo taista mona poškodoval... Kriv v smislu, da boš trpel posledice tega, ker si opustil preventivno ukrepanje. Kriv boš tudi, ko te bo zaradi taiste mone policist v Planini oglobil, kljub temu, da si se peljal normalno... Zaradi tehnično neustrezno opremljenega vozila, ki ti ga bo zaplenil. Got the picture?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, spet skupni imenovalec. Neresni delajo težave in jih ne nameravajo reševati. Smatrajo, da v prometu na javnih prometnih površinah ni treba biti resen.

Seveda pa skupaj lahko izkažejo svoj nivo cestne, osebne in internetne kulture, ki se lepo vidi tudi v vseh teh postih.

Sicer se je nivo z odsotnostjo Tanjuške zavidljivo dvignil, pa vendar.

Čau!

in ti po novem poznaš ljudi ki delajo težave?

lepo prosim če jih našteješ..kr javno tukaj..pa se bojo..al pa bomo no mal vprašal kako in kaj je s tem..

pa ne pozabi napisat kake težave povzročajo/povzročamo..

sicer pa ma vsak svoj način kako odreagira na kako provokacijo..

tanjuška vas je poslal sej veste kam jest vam pa nabijam poste kot se je piki lepo izrazil..

in seveda je 90% nabijanja..(sej bom brumči ratal hudiča :rolleyes: )

seveda pa je tut kej napisanga..ampak ker vam napisano ni všeč je tudi tistih 10% nabijanja..

tako da si sami izračunajte nivo svoje xyzžćčšć kulture..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm... :hmm: Da se ti ne da mi je jasno. Tudi tisto drugo. Kar me bega je to, kake zveze ima tisto drugo z mojim početjem. Spet si se izmaknil konkretnemu vprašanju z odgovorom, ki je vsebinsko popolnoma nekaj drugega od prvotne tematike.

Boš pa kriv, ko te bo taista mona poškodoval... Kriv v smislu, da boš trpel posledice tega, ker si opustil preventivno ukrepanje. Kriv boš tudi, ko te bo zaradi taiste mone policist v Planini oglobil, kljub temu, da si se peljal normalno... Zaradi tehnično neustrezno opremljenega vozila, ki ti ga bo zaplenil. Got the picture?

Kaksnemu konkretnemu vprasanju? Da naj ti pisem in utemeljujem preko nevem kasnega kriticnega sestavka pa nevem kaj? Preberi se enkrat kaj sem napisal v prvem stavku prejsnje objave :)

Ne bom kriv. Mogoce bos ti rekel, da sem kriv, mogoce celo kdo drug. Ampak jaz vem, da nisem kriv, ker ni moja dolznost niti pristojnost preventivno ukrepati v tej zadevi. So ljudje, ki so za to placani.

Glede drugega pa ravno tega nocem, kaj ti ni jasno. Ti si prosil poostrene kontrole, da smo si na jasnem! Ne se sprenevedat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boš pa kriv, ko te bo taista mona poškodoval... Kriv v smislu, da boš trpel posledice tega, ker si opustil preventivno ukrepanje. Kriv boš tudi, ko te bo zaradi taiste mone policist v Planini oglobil, kljub temu, da si se peljal normalno... Zaradi tehnično neustrezno opremljenega vozila, ki ti ga bo zaplenil. Got the picture?

sej smo že v nabavi novih tehnično brezhibnih motorjev..aja jest ga že mam..dex ga bo pa kmal mel..jupiiiiii

nekaj celo razmišlja o KLR KLX KMZ al kaj je že kar voziš..no ja sej v MZ-ju pač narejeno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede drugega pa ravno tega nocem, kaj ti ni jasno. Ti si prosil poostrene kontrole, da smo si na jasnem! Ne se sprenevedat!

Jaz da se sprenevedam. Se ti zdi, da je lahko kontrola določenega odseka še bolj poostrena, kakor je stalna prisotnost policije in helikopterska obzervacija? Sprenevedaš se ti, ko poskušaš (več kot očitno) pravilno metodologijo komunikacije prikazati kot sredstvo diskreditacije mene. Obenem pa je potrebno povdariti, da si pozabil pojasniti, kako bi ti enak efekt dosegel na bolj primeren način. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak jaz vem, da nisem kriv, ker ni moja dolznost niti pristojnost preventivno ukrepati v tej zadevi. So ljudje, ki so za to placani.

V primeru posledic ti krivda ne pomaga veliko... Sploh pa... mislim da oba poznava pojem "dolžnostno upravičenje". ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!