Skoči na vsebino

KAČJE RIDE - PASTI IN (NE)VARNOST


PikiJapok

Priporočene objave

to veš iz lastnih izkušenj?

Joj, niti brati ne zna; saj ti pravim, da sem ti zastonj dal STROKOVEN NASVET.

:whistle: Ups, mogoče pa biker77 hodi k veterinarju?? (zato se obnaša kot...)

Antares

če ti do varnosti na ridah, ni potrebno v nesrečo, zaradi slabega stanja na cesti, porivati druge; tega ne počnejo niti običajni klienti veterinarjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vidika razumevanja besedila žal ja... :krneki:

sam tega tut jest ne razumem čist..

Jaz te nisem povabil zato, ker sem si želel tvoje prisotnosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz te nisem povabil zato, ker sem si želel tvoje prisotnosti - saj si eden najbolj izkušenih "dirkačev" na ridah, obenem pa sem se zavedal, da sva takrat že bila na bojni nogi.

Stavčna skladnja... Poved je vsebinska celota, ne stavek. Poved pa je zaključena s piko, klicajem (velelna poved) ali vprašajem (vprašalna poved). Osnove slovenskega jezika vam mora razlagati čefur. Žalostno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink: :blink: :blink:

pol sm pa jz nedonošenček :lol1:

ŠE to, poleg vseh drugih atributov, ki jih imaš ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stavčna skladnja... Poved je vsebinska celota, ne stavek. Poved pa je zaključena s piko, klicajem (velelna poved) ali vprašajem (vprašalna poved). Osnove slovenskega jezika vam mora razlagati čefur. Žalostno.

jest tega stavka enostavno ne morem razumet..ker ne vidim smisla v njem..

sej je res da sm mal zarukan..a mi lahko kdo po kmečk tole razloži?

Jaz te nisem povabil zato, ker sem si želel tvoje prisotnosti - saj si eden najbolj izkušenih "dirkačev" na ridah, obenem pa sem se zavedal, da sva takrat že bila na bojni nogi.

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest tega stavka enostavno ne morem razumet..ker ne vidim smisla v njem..

sej je res da sm mal zarukan..a mi lahko kdo po kmečk tole razloži?

Ker sem si želel tvoje prisotnosti, saj sem menil, da si med izkušenješimi hitrimi vozniki na ridah, sem raje prepustil nekomu drugemu, da te povabi, saj sem predvideval, da če to storim jaz, boš povabilo gladko zavrnil.

Saj vem, da se pretvarjaš, da ne razumeš, samo zato, da te še enkrat pohvalim, da si med najbolj izkušenimi hitrimi vozniki... Ampak meni ni težko povdariti kake kvalitete sogovornika. Če hočeš, lahko še drugače napišem. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem si želel tvoje prisotnosti, saj sem menil, da si med izkušenješimi hitrimi vozniki na ridah, sem raje prepustil nekomu drugemu, da te povabi, saj sem predvideval, da če to storim jaz, boš povabilo gladko zavrnil.

Saj vem, da se pretvarjaš, da ne razumeš, samo zato, da te še enkrat pohvalim, da si med najbolj izkušenimi hitrimi vozniki... Ampak meni ni težko povdariti kake kvalitete sogovornika. Če hočeš, lahko še drugače napišem. ;)

okej zdej razumem ampak stavek pa ni razumljiv..

in drugič ne predvidevej..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar ja pa še najbolj zanimivo... Veliko mlatenja prazne slame, še vedno pa niti enega komentarja na izhodiščno hipotezo... Toliko o podajanju konstruktivnih mnenj (v obliki pretežno trdilnih stavkov). :whistle:

Bistvo je pa dokaj enostavno...

(Razumljivo !)

Izhodišče je, da se motoristi se radi zbiramo na kačjih ridah. Majhen delež motoristov je z vidika prometne varnosti problematičen. Zaradi tega majhnega deleža, lokalno prebivalstvo tlači vse motoriste v isti koš. Da bi poskrbeli za svojo lastno varnost in kakovost življenja pritiskajo na policijo, ki je bolj pogosto prisotna na problematičnem območju.

(Ne razumem te teze, da se radi zbirate na ridah, če je ogroženost tako velika, jaz osebno se ne bi izpostavljal takšni nevarnosti. Prebivalstvo tega kraja ima prav, čutijo se ogrožene, in iščejo načine, da si s tem izboljšajo kakovost svojega življenja. Se popolnoma strinjam s to trditvijo, vendar mislim, da so za to usposobljeni drugi državni organi, da se s tem ukvarjajo ne posameznik.)

Rešitev problema je še bolj enostavna. V kolikor bi motoristi sami poskrbeli za "samoprečiščevanje", bi lokalno prebivalstvo ne povzročalo nepotrebnih preglavic in celo ne počeli neumnosti, ki neposredno ogrožajo varnost VSEH. Z umiritvijo stanja bi se končal tudi poostren nadzor policije na tem območju. Varnost bi se povečala tudi neposredno s tem, da bi se "kamikaze" v kar največji možni meri odstranilo s ceste (se jim jasno dalo vedeti, da so nezaželjeni tudi s strani samih motoristov).

(Tu sva si na nasprotnem bregu, govoriti o kamikazah je malo preveč huda beseda, vsak ima svoj način videnja, vsiljevati samo svoj pogled na problematiko je zgolj utopija, dejstvo je, da smo ogroženi že na slehernemu km, ne samo na ridah, torej bi blo po tvojem mnenju potrebno odstraniti vse kršitelje, ki ne spoštujejo zakonov. Slehrni voznik si prizadeva za svojo, kakor tudi tujo varnost, dejstvo je da si tudi ti sam popeljal skupino preko polne črte, kljub temu, da se zavedaš, da to ni najbolj primeren način varne vožnje - izgovor na staro zakonodajo ne pomaga - , žal je tega početja čedalje

več, ljudje smo si različni in zgolj zaradi tega so pisani zakoni, ki vsaj malo urejajo takšne in podobne zadeve. Ne spoštovanje tega pa vodi v nesreče, kazni in podobno.)

Sklep je torej takšen, da bi volk bil sit in koza cela... Vse vpletene strani bi bile zadovoljene. Simple as that. In kot sem nekoč že napisal bikerju, je treba biti res presneto omejen, da se tako enostavnega kompromisa ne uvidi.

(Priznam, imel si dobre namene, žal si naletel na gluha ušesa. Jaz osebno verjamem, da je bolje prepustitu odločitve drugim, ki so plačani za to.)

Pa lep dan še naprej ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bistvo je pa dokaj enostavno...

(Razumljivo !)

Izhodišče je, da se motoristi se radi zbiramo na kačjih ridah. Majhen delež motoristov je z vidika prometne varnosti problematičen. Zaradi tega majhnega deleža, lokalno prebivalstvo tlači vse motoriste v isti koš. Da bi poskrbeli za svojo lastno varnost in kakovost življenja pritiskajo na policijo, ki je bolj pogosto prisotna na problematičnem območju.

(Ne razumem te teze, da se radi zbirate na ridah, če je ogroženost tako velika, jaz osebno se ne bi izpostavljal takšni nevarnosti. Prebivalstvo tega kraja ima prav, čutijo se ogrožene, in iščejo načine, da si s tem izboljšajo kakovost svojega življenja. Se popolnoma strinjam s to trditvijo, vendar mislim, da so za to usposobljeni drugi državni organi, da se s tem ukvarjajo ne posameznik.)

Rešitev problema je še bolj enostavna. V kolikor bi motoristi sami poskrbeli za "samoprečiščevanje", bi lokalno prebivalstvo ne povzročalo nepotrebnih preglavic in celo ne počeli neumnosti, ki neposredno ogrožajo varnost VSEH. Z umiritvijo stanja bi se končal tudi poostren nadzor policije na tem območju. Varnost bi se povečala tudi neposredno s tem, da bi se "kamikaze" v kar največji možni meri odstranilo s ceste (se jim jasno dalo vedeti, da so nezaželjeni tudi s strani samih motoristov).

(Tu sva si na nasprotnem bregu, govoriti o kamikazah je malo preveč huda beseda, vsak ima svoj način videnja, vsiljevati samo svoj pogled na problematiko je zgolj utopija, dejstvo je, da smo ogroženi že na slehernemu km, ne samo na ridah, torej bi blo po tvojem mnenju potrebno odstraniti vse kršitelje, ki ne spoštujejo zakonov. Slehrni voznik si prizadeva za svojo, kakor tudi tujo varnost, dejstvo je da si tudi ti sam popeljal skupino preko polne črte, kljub temu, da se zavedaš, da to ni najbolj primeren način varne vožnje - izgovor na staro zakonodajo ne pomaga - , žal je tega početja čedalje

več, ljudje smo si različni in zgolj zaradi tega so pisani zakoni, ki vsaj malo urejajo takšne in podobne zadeve. Ne spoštovanje tega pa vodi v nesreče, kazni in podobno.)

Sklep je torej takšen, da bi volk bil sit in koza cela... Vse vpletene strani bi bile zadovoljene. Simple as that. In kot sem nekoč že napisal bikerju, je treba biti res presneto omejen, da se tako enostavnega kompromisa ne uvidi.

(Priznam, imel si dobre namene, žal si naletel na gluha ušesa. Jaz osebno verjamem, da je bolje prepustitu odločitve drugim, ki so plačani za to.)

Pa lep dan še naprej ...

bravo :worship: :worship: :worship: :worship:

zdej pa lep dan še naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma pa dva dobra atributa :naughty:

Ah, joški danes skoraj že po cesti ležijo... (Dvomim, da si mislil kaj drugega).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ti bi pa furioso eno fajno sliko za čudež najbrž napopal..men se je ne da iskat..letim..

dobr argumentirajte še naprej..

Ja slikca kot čudež bi bil lahko Antares na kolenčku... :kva2: :kva1: :kva2: :kva1: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piki, kot ti je že kdo omenil, zakaj ne pometeš pred svojim pragom najprej???

Glede na to, da si iz Logatca(predvidevam ker tako piše v profilu, da ne bo spet 15strani argumentov), se

posveti Logatcu in bližnji okolici(recimo 10km stran-da slučajno ne bodo ride bližnja okolica), ride in vse ostalo pa pusti na miru... sej je čisto enostavno, predlagaj policajem, da kot vzor za ostale"ridaše", "kamikaze" in ostale žaljivke; ne boš več prišel na ride oz se peljal čez ride... tako bodo tisti ki ti "sledijo" lahko šli za tabo, ostali pa naj bodo kjer pač to želijo... volk sit in koza cela...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ti bi pa furioso eno fajno sliko za čudež najbrž napopal..men se je ne da iskat..letim..

crossing%20red%20sea.jpg

Dandanes bi verjetno malo bolj zavito naredil, pa asfalt položil... ...biblične Ride! :D :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bistvo je pa dokaj enostavno...

(Razumljivo !)

AD1: (Ne razumem te teze, da se radi zbirate na ridah, če je ogroženost tako velika, jaz osebno se ne bi izpostavljal takšni nevarnosti. Prebivalstvo tega kraja ima prav, čutijo se ogrožene, in iščejo načine, da si s tem izboljšajo kakovost svojega življenja. Se popolnoma strinjam s to trditvijo, vendar mislim, da so za to usposobljeni drugi državni organi, da se s tem ukvarjajo ne posameznik.)

AD2: (Tu sva si na nasprotnem bregu, govoriti o kamikazah je malo preveč huda beseda, vsak ima svoj način videnja, vsiljevati samo svoj pogled na problematiko je zgolj utopija, dejstvo je, da smo ogroženi že na slehernemu km, ne samo na ridah, torej bi blo po tvojem mnenju potrebno odstraniti vse kršitelje, ki ne spoštujejo zakonov. Slehrni voznik si prizadeva za svojo, kakor tudi tujo varnost, dejstvo je da si tudi ti sam popeljal skupino preko polne črte, kljub temu, da se zavedaš, da to ni najbolj primeren način varne vožnje - izgovor na staro zakonodajo ne pomaga - , žal je tega početja čedalje

več, ljudje smo si različni in zgolj zaradi tega so pisani zakoni, ki vsaj malo urejajo takšne in podobne zadeve. Ne spoštovanje tega pa vodi v nesreče, kazni in podobno.)

AD3: (Priznam, imel si dobre namene, žal si naletel na gluha ušesa. Jaz osebno verjamem, da je bolje prepustitu odločitve drugim, ki so plačani za to.)

Pa lep dan še naprej ...

R1: Ko se je v preteklosti na ridah zbiralo, zadeva niti ni bila problematična... Tako so danes "ride" na Notranjskem že kar neke vrste tradicija. Problem je eskaliral nekako v zadnjih nekaj letih, zaradi objestnosti "nas motoristov" in ne zaradi koga drugega.

R2: Ne glede na ogroženost drugje se mi zdi problematično predvsem, da smo na ridah ogroženi toliko bolj. Tukaj ne gre za same prekrške, kakor za stanje zavesti posameznikov. Samo za primerjavo... Če bi biker77 odpeljal dotični "the ovinek" s hitrostjo 94 km/h bi (vsaj po mojem mnenju) kljub kršitvi omejitve hitrosti (90 km/h) manj ogrožal druge, kakor če bi jaz taisti ovinek odpeljal z (dovoljenimi) 78 km/h. Bistvo problema torej ni samo legalnost.

R3: Res je, da bodo na koncu ukrepali tisti, ki so plačani za to v vsakem primeru. Razlika je zgolj v tem, ali bo kdo poskusil predstaviti tudi naše interese (t.j. interese motoristov) in poskusil kaj iztržiti tudi v našo korist, ali pa se nas pri teh odločitvah sploh ne bo upoštevalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!