Skoči na vsebino

KAČJE RIDE - PASTI IN (NE)VARNOST


PikiJapok

Priporočene objave

Tanjuška sporoča, da bo kakšne 3 dni odsotna zaradi izobraževanja. :closedeyes:

Ali se v takih primerih spodobi, da spustimo spodnjice na pol droga, v znak žalovanja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v takih primerih se spodobi, da obnovimo, o čem naj bi sploh tekla debata v tej temi:

Dejstvo je, da so "Kačje ride" priljubljen odsek za veliko število motoristov in tistih, ki slednje zgolj navdušeno opazujejo. So priljubljeno zbirališče različnih ljudi, z različnimi interesi in imajo potencial gegorafsko opredeljenega "moto zbirališča", primernega za druženje in/ali za kak izletek v bližnjo okolico, ki ponuja veliko zanimivega.

Drugo, bolj žalostno dejstvo je, da so taiste "Kačje ride" zaradi posameznikov postale tudi nevarne. Tako za druge udeležence v prometu, kakor tudi za tiste, ki se gor zbiramo z dobrimi nameni. Število "padcev" je davno preseglo mejo sprejemljivega. Policija pa ta cestni odsek obravnava kot problematičnega že vsaj 3 (tri) leta.

Lokalno prebivalstvo tudi ni navdušeno nad stanjem... Dovolj o razlogih pove statistika PU Postojna. V letošnji motoristični sezoni so policisti na tem odseku izvedli naslednje št. ukrepov:

- meritve z merilnikom hitrosti multanova se uporablja predvsem v naselju Planina, ker v

ovinkih take meritve nimajo smisla

- ugotovljenih 117 kršitev CPP in izrečenih glob

- podanih 23 obdolžilnih predlogov na pristojno sodišče

- 3 x razgovori s prisotnimi motoristi v ovinku kjer se zbirajo – z njihovimi obljubami brez

realizacije

- planirane observacije CP s pomočjo helikopterja in delo z več patruljami policije v času

največje frekvence - zbiranja voznikov v ovinku

- izvajamo poostrene nadzore predvsem nad vozniki enoslednih vozil vsaj enkrat mesečno z

več patruljami, z odrejanjem tehničnih pregledov v Postojni

- sproti dnevno spremljamo dogajanje in v primerih ko se predpisi kršijo na kraj napotimo

patruljo

Odgovornost za dogajanje je na strani vseh nas. To temo odpiram z namenom, da se v njej predstavijo različni pogledi na možne ureditve razmer na tem cestnem odseku, ki je z našega (motorističnega) gledišča zelo pomemben, saj nam omogoča (začetnikom) spoznavanje prvih zahtevnih ovinkov na dveh kolesih, obenem pa druženje in izmenjavo pomembnih izkušenj med motoristi.

Na dan z besedo!

Bistvo je pa dokaj enostavno...

Izhodišče je, da se motoristi se radi zbiramo na kačjih ridah. Majhen delež motoristov je z vidika prometne varnosti problematičen. Zaradi tega majhnega deleža, lokalno prebivalstvo tlači vse motoriste v isti koš. Da bi poskrbeli za svojo lastno varnost in kakovost življenja pritiskajo na policijo, ki je bolj pogosto prisotna na problematičnem območju.

Rešitev problema je še bolj enostavna. V kolikor bi motoristi sami poskrbeli za "samoprečiščevanje", bi lokalno prebivalstvo ne povzročalo nepotrebnih preglavic in celo ne počeli neumnosti, ki neposredno ogrožajo varnost VSEH. Z umiritvijo stanja bi se končal tudi poostren nadzor policije na tem območju. Varnost bi se povečala tudi neposredno s tem, da bi se "kamikaze" v kar največji možni meri odstranilo s ceste (se jim jasno dalo vedeti, da so nezaželjeni tudi s strani samih motoristov).

Sklep je torej takšen, da bi volk bil sit in koza cela... Vse vpletene strani bi bile zadovoljene. Simple as that. In kot sem nekoč že napisal bikerju, je treba biti res presneto omejen, da se tako enostavnega kompromisa ne uvidi.

Morda še črni scenarij... V primeru, da se nič ne ukrene na lastno iniciativo... Država bo problem poskusila rešiti "po svoje"... Kd bo potegnil ta kratko, pa lahko v tem primeru samo ugibate. Toliko tudi o pljuvanju v lastno skledo. Pa dober tek. ;)

in še en zelo na mestu post...

... pozabljate nekaj.

Pogojev vam ne postavlja Piki, Dex ali Veveričja mati.

Pogoje vam postavlja lokalna slupnost na Planini, Policija in ostali udeleženci v prometu.

Lokalna skupnost in Policija vam celo ponuja roko

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Emmm... Jaz sem totalen amater... Vozim "drek pumpo - 86 cm od tal" in tehniko "štil od metle" in se v dvoje kadarkoli brez presedanja zapeljem cca. 60 km/h skozi dotični ovinek, ne da bi me žena zadaj prtepla, ko se ustavim na kavi na ravbarkomandi, al' pa nad velbi. :whistle:

pridn... še 5km/h pa nas boš razumu :worship:

sam zgleda da bom mogu enkrat res tud na števc pogledat da bom vedu kolk gre tm skuzi... :hmm:

sam jst mam pa problem ker me tepe ku grem prepočasi :unsure: kaj naj nardim???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam jst mam pa problem ker me tepe ku grem prepočasi :unsure: kaj naj nardim???

Uf... Na "raceland" jo pel' pa do ploha, pa ne dol... Pol' pa poročaj. :naughty:

Kaj pijem? Orangino (rdečo) pa kafe s plunkom smetane, hvala. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno glas razuma.

Težava je v tem, da so nekateri (kot biker77 in še ena skupinica) prepričani, da postavljajo pogoje ONI sami s pomočjo svojega drenja, nesramnosti, izživljanj....

(domnevam, da je moral biti biker77 zelo neprijeten sošolec).

Antares

Na tak način lahko postavljajo pogoje kvečjemu svojim kuram na dvorišču, pa še te jim bodo k sosed spizdle...

Eh, bluzite, mutite, štrikate. Če bi se vi buxlni kdaj zapeljal še kam drugam kot do Planine, bi lahko našli še kopico takilih ali boljših rid. Ker pa je posredi nam neznan razlog, pa se ti osebki znajo pripeljat le do planinskih rid in vsakodnevno onesnažujejo ozračje, cesto, itd...

Nekako ne bi bilo tega problema, če bi razširili obzorja in se razkropili po širnih cestah Slovenije, ali bognedaj še kakih sosednjih držav. Tako, pa je na obzorju frezanje vaših preljubih ovinkov, nagajanje krajanov in poostren nadzor policije.

Vse skupaj pa je sploh nezadržno smešno, ko se isti osebki (pa ne samo ti, ki so prijavljeni tu na motoskretu), ki so to zakuhali, tega sploh ne zavedajo, in bluzijo še naprej v nedogled.

Kot sem napisal že enkrat v prejšnji temi:

:worship: :worship: BRAVO :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sam res an...

...ful je žalostn brat tole useskp... pa taki sončki, pa tko nastrojen eden proti drugmu...

...pa folk...a ni škoda.... :cry: a ni lepš kšno prjazno rečt kšnmu, pa mogoč mal dan polepšat, kukr da se nekej driblate...

pa že tko j ful pizdarij po cestah, pa nasploh u lajfu (itak, kar ne pride, še sami zazihramo, da ja silmo u to... pol pa še kolegi med sabo na netu... pa dejte no...

... sej po en stran ni moja stvar... sam po drugi ...smo pa usi v istem zosu...

ne vem o kakih sončkih ti govoriš? gor je sam senca k brumči pride..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno glas razuma.

Težava je v tem, da so nekateri (kot biker77 in še ena skupinica) prepričani, da postavljajo pogoje ONI sami s pomočjo svojega drenja, nesramnosti, izživljanj....

(domnevam, da je moral biti biker77 zelo neprijeten sošolec).

Antares

ti pa weš kasn sošolc je on k si pa zmeri špricu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tak način lahko postavljajo pogoje kvečjemu svojim kuram na dvorišču, pa še te jim bodo k sosed spizdle...

Eh, bluzite, mutite, štrikate. Če bi se vi buxlni kdaj zapeljal še kam drugam kot do Planine, bi lahko našli še kopico takilih ali boljših rid. Ker pa je posredi nam neznan razlog, pa se ti osebki znajo pripeljat le do planinskih rid in vsakodnevno onesnažujejo ozračje, cesto, itd...

Nekako ne bi bilo tega problema, če bi razširili obzorja in se razkropili po širnih cestah Slovenije, ali bognedaj še kakih sosednjih držav. Tako, pa je na obzorju frezanje vaših preljubih ovinkov, nagajanje krajanov in poostren nadzor policije.

Vse skupaj pa je sploh nezadržno smešno, ko se isti osebki (pa ne samo ti, ki so prijavljeni tu na motoskretu), ki so to zakuhali, tega sploh ne zavedajo, in bluzijo še naprej v nedogled.

Kot sem napisal že enkrat v prejšnji temi:

:worship: :worship: BRAVO :worship: :worship:

jest ne vem o kakih pogojih ti govoriš? in komu naj bi jih kdo postavljal..

in ne boš vrjel ampak nisi edino ti tako pameten da se še kam drugam odpraviš..

če mi pa kdaj popoldne zapaše mal drsnike pobrusit pa se zapeljem do planine..

v čem je problem? komu nagajam? ker grem do postojne na kavo mogoče?

in res ne vem kaj smo mi zakuhali..

začeli so nekateri ki so se bali po ridah peljat..bojte se peljat še kje drugje ker "kamikaze z rid" se ne boste vrjel vozjo tut drugje..

in potem najbolš da greste na avtocesto kjer vas bo en bulgar sklatu k se prpele v kontra..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam eni bi res lahk ze doktorat naredl iz te teme (brumčy, piki) a so vama ze ponudil službo u ministrstvu za razvoj varnosti u cestnem prometu?

Popravljeno . Popravil straza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joooj, kire buče tole vse skp :)

Jz pa grem na ride, ga mal pokolenčkam, se ustavm kjer mi paše, mal podebatiram , pojem supr štrudl (za čevape ni blo prostora ) :evilgrin: in grem lepo domov. Za drugo se pa nč kej dost ne sekiram B) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam eni bi res lahk ze doktorat naredl iz te teme (brumčy, piki) a so vama ze ponudil službo u ministrstvu za razvoj varnosti u cestnem prometu?

Hja, ali se samo meni zdi, ali gre tukaj za nekak (skoraj bi si upal reči namenskoizzvan) nesporazum. Pa dajmo enkrat razjasniti zadeve... Ko so govorice o "ukrepih na ridah" postajale vse glasnejše smo nekateri "bučmani" staknili glave in se (glede na to da se je že sam od sebe nekako oblikoval team rednih obiskovalcev rid) dogovorili, da skupaj nekaj naredimo za varnost na ridah.

Začelo se je s trojico v sestavi: Sanda7, DeX in moja malenkost. Dogovorili smo se, da ne en četrtek, ki je bil nekako določen za "the ride day" skličemo nek "sestankec", na katerem bi se dogovorili o nekaterih akcijah, s katerimi bi se javnosti predstavili v pozitivni luči in se znebili že krepko prisotne "sence zla", ki se nas je vseh držala.

Sestanek je po svoje celo uspel... Od pričakovanih se ga nista udeležila samo @biker77 in @Polona N., ki je kasneje povedala, da je moj PM (vabilo) spregledala.

Sklepi tega sestanka so bili takšni, kot so že objavljeni v tej temi... Povzeto... Vsak bo storil tisto nekaj, kar mu je najbolj domače in tako pripomogel k prepoznavnosti "ridašev" (kot nas imenujejo lokalci) in destigmatizaciji. Metoda, s katero bomo to dosegli, je bila deklarirana kot "poziv k varnemu druženju". Vsak je dobil svojo nalogo...

Potem sledi agonija na forumu, h kateri sta najbolj prispevala DeX in Tanjuška s širjenjem dezinformacij... V času, ko sem se jaz ukvarjal s "papirnimi posli" (v skladu z mojo zadolžitvijo) se je na forumu že razvnela pravcata vojna, ki je bila podžgana v smislu Piki vs. "ubogi obiskovalci rid".

No, pa da še enkrat Piki razloži svojo plat medalje... V 7-ih letih ukvarjanja z "optimizacijo procesov" sem se naučil vsaj nekih osnovnih principov za učinkovito izvajanje pritiska... Ena izmed teh je "make love, not war". Naj se sliši še tako butasto... Pri pisanju dopisov je bilo potrebno upoštevati, da vsebina obsega tisto, kar naslovnik sicer hoče slišati, vendar mora presegati naslovnikove zmožnosti.

DRSC je tako po enem samem tednu postavil opozorilne table (prej so se zanje trudili že presneto dolgo časa, zgolj kot opomba), z pozivom k "poostrenem nadzoru" pa mi je bilo iz PU Postojna odgovorjeno "da se že tri leta neuspešno trudijo z vsemi sredstvi in da so odprti za dialog".

Zanimivo, kajne... Celo KS Planina je popolnoma uradno zavzela stališče, da za Planino niso moteči motoristi nasploh, ampak peščica motoristov (kakor tudi avtomobilistov), ki s svojo vožnjo SKOZI NASELJE kratijo osnovne pravice prebivalcoev - do varnosti in kakovosti bivanja (a.k.a povzročanje prekomernega hrupa).

Vzporedno z vsem tem pa je iz ne vem katerega razloga nekaterim bolj ustrezalo razdeliti "kačje ride team" na dva dela in se iti interno "vojno", kakor da bi skupaj nastopili v korist motoristov. Rezultat je tukaj... Razdeljenost na "dva bloka", ki vsak zase misli, da ima prav, v resnici smo pa oboji na napačnem bregu... Žal lahko edino skupaj kaj dosežemo.

Sam sem že pred časom izjavil, da se tega ne grem več, saj take podlosti od posameznih "članov teama" nikakor nisem pričakoval... In bom prenehal z vsemi aktivnostmi (vključno z druženjem na ridah) tisti trenutek, ko zaključim "odprte projekte". Ker enostavno nimam ne časa, ne volje in ne denarja, da bi se boril za pravice drugih, ki se za te iste pravice milo rečeno požvižgajo.

Hawk, govoril sem... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Tanjuška: Pa še mene... Da bova "vzajemna". :whistle:

Madonca so pregnan, zdej se bodo pa na ignor dogovarjal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, ali se samo meni zdi, ali gre tukaj za nekak (skoraj bi si upal reči namenskoizzvan) nesporazum. Pa dajmo enkrat razjasniti zadeve... Ko so govorice o "ukrepih na ridah" postajale vse glasnejše smo nekateri "bučmani" staknili glave in se (glede na to da se je že sam od sebe nekako oblikoval team rednih obiskovalcev rid) dogovorili, da skupaj nekaj naredimo za varnost na ridah.

Začelo se je s trojico v sestavi: Sanda7, DeX in moja malenkost. Dogovorili smo se, da ne en četrtek, ki je bil nekako določen za "the ride day" skličemo nek "sestankec", na katerem bi se dogovorili o nekaterih akcijah, s katerimi bi se javnosti predstavili v pozitivni luči in se znebili že krepko prisotne "sence zla", ki se nas je vseh držala.

Sestanek je po svoje celo uspel... Od pričakovanih se ga nista udeležila samo @biker77 in @Polona N., ki je kasneje povedala, da je moj PM (vabilo) spregledala.

Sklepi tega sestanka so bili takšni, kot so že objavljeni v tej temi... Povzeto... Vsak bo storil tisto nekaj, kar mu je najbolj domače in tako pripomogel k prepoznavnosti "ridašev" (kot nas imenujejo lokalci) in destigmatizaciji. Metoda, s katero bomo to dosegli, je bila deklarirana kot "poziv k varnemu druženju". Vsak je dobil svojo nalogo...

Potem sledi agonija na forumu, h kateri sta najbolj prispevala DeX in Tanjuška s širjenjem dezinformacij... V času, ko sem se jaz ukvarjal s "papirnimi posli" (v skladu z mojo zadolžitvijo) se je na forumu že razvnela pravcata vojna, ki je bila podžgana v smislu Piki vs. "ubogi obiskovalci rid".

No, pa da še enkrat Piki razloži svojo plat medalje... V 7-ih letih ukvarjanja z "optimizacijo procesov" sem se naučil vsaj nekih osnovnih principov za učinkovito izvajanje pritiska... Ena izmed teh je "make love, not war". Naj se sliši še tako butasto... Pri pisanju dopisov je bilo potrebno upoštevati, da vsebina obsega tisto, kar naslovnik sicer hoče slišati, vendar mora presegati naslovnikove zmožnosti.

DRSC je tako po enem samem tednu postavil opozorilne table (prej so se zanje trudili že presneto dolgo časa, zgolj kot opomba), z pozivom k "poostrenem nadzoru" pa mi je bilo iz PU Postojna odgovorjeno "da se že tri leta neuspešno trudijo z vsemi sredstvi in da so odprti za dialog".

Zanimivo, kajne... Celo KS Planina je popolnoma uradno zavzela stališče, da za Planino niso moteči motoristi nasploh, ampak peščica motoristov (kakor tudi avtomobilistov), ki s svojo vožnjo SKOZI NASELJE kratijo osnovne pravice prebivalcoev - do varnosti in kakovosti bivanja (a.k.a povzročanje prekomernega hrupa).

Vzporedno z vsem tem pa je iz ne vem katerega razloga nekaterim bolj ustrezalo razdeliti "kačje ride team" na dva dela in se iti interno "vojno", kakor da bi skupaj nastopili v korist motoristov. Rezultat je tukaj... Razdeljenost na "dva bloka", ki vsak zase misli, da ima prav, v resnici smo pa oboji na napačnem bregu... Žal lahko edino skupaj kaj dosežemo.

Sam sem že pred časom izjavil, da se tega ne grem več, saj take podlosti od posameznih "članov teama" nikakor nisem pričakoval... In bom prenehal z vsemi aktivnostmi (vključno z druženjem na ridah) tisti trenutek, ko zaključim "odprte projekte". Ker enostavno nimam ne časa, ne volje in ne denarja, da bi se boril za pravice drugih, ki se za te iste pravice milo rečeno požvižgajo.

Hawk, govoril sem... :angry:

jest se nisem udeležil ker me nisi povabil..

se pravi da je treba zjebat asfalt na ridah da se bo bolj počasi vozilo skozi naselje?

in jest sem zdej že podel? sem mislil da sem samo omejen.. :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest se nisem udeležil ker me nisi povabil..

se pravi da je treba zjebat asfalt na ridah da se bo bolj počasi vozilo skozi naselje?

in jest sem zdej že podel? sem mislil da sem samo omejen.. :headbang: :headbang:

Kje že to piše? :hmm:

Dajva še midva razjasnit eno stvar. Meni nikoli ni bilo do kakeka "razfukavanja asvalta". Niti do spora s komerkoli od vas. Jaz sem se v pogovoru z DeX-om jasno opredelil, da želim, da prideta tudi ti in Polona N. Oba sva se strinjala, da je bolje, da ti povabilo prenese on, glede na takratne razmere.

Slednje izhaja tudi iz tega, da sta bila tudi vidva dodana med prejemnike "zapisnika", pri čemer se je zopet notri pojavilo tudi tvoje ime - z DeX-ovo privolitvijo. Jaz sem se držal svojega dela dogovora in storil, kar je bilo v moji moči in rezultati so tukaj... Zakaj ti nisi bil dejansko povabljen, pa najbolje, da razčistiš z DeX-om. Priznam pa, da sem očitno storil narobe, ker tega nisem storil sam.

Še enkrat bom ponovil... Kljub najinim nesporazumom se zavedam tudi tvojih kvalitet in ti nikoli nisem odrekal avtoritete na določenih področjih, ki so ravno za ta problem izrednega pomena. In sem eksplicitno jaz pričakoval tvojo podporo. Za druge žal ne morem govoriti.

By the way... meni je tale zadeva zelo pomembna... če želiš, se zdaj pripeljem na "marost" na drinko... pa razčistiva v živo. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

By the way... meni je tale zadeva zelo pomembna... če želiš, se zdaj pripeljem na "marost" na drinko... pa razčistiva v živo. ;)

gremo baje na en karting in se psihično pripravljam na najhitrejšo linijo zdele :naughty:

ni čas sploh..

sploh pa nisem jest na marostu :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že dolgo prebiram to temo in njeno predhodnico. Rekel bom samo: Hvala bogu da sem Štajerc. Da se lahko lepo vozim po naših lepih haloških ovinkih in me boli k... za vaše ride.

Drugače pa dam prav Pikiju in njegovim zagovornikom, ker znajo vsaj normalno napisat, kar hočejo povedat. Za razliko od nekaterih ostalih osebkov (predvsem ženskega spola), ki so sposobni samo žaljenja in tlačenja po vsem kar jim ni razumljivo.

lp robi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem o kakih sončkih ti govoriš? gor je sam senca k brumči pride..

ne ej sej men je čist useen- loh me spljuvate-itak vaša pravica, loh med džankije pošljete-tud ok,

....sam....

glej...po eni strani se poliva olje... po pistah....., po cestišču....

....kar je najhuje je, DA ŠE MI NE MOREMO SKUP DRŽAT, ampak so osebni nizkotni napadi,ipd....

... to me mal... :doze:

pa dalč od tega, da bi komurkol hotla dopovedat, nej neki dela- je pač odločitev posameznika...

...sej itak stvar je šla, kukr je šla... pa bo itak šla po svoje- z mano, alpa brez....

... sam ni mi blo vseen, ko sem brala te poste...

jebi ga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gremo baje na en karting in se psihično pripravljam na najhitrejšo linijo zdele :naughty:

ni čas sploh..

sploh pa nisem jest na marostu :winkiss:

Škoda.... Bi mi prav pasala ena debata ob kafetu... :whistle:

Jutri je "the ride day" na PUPO/PPP... rabim nekoga, ki bo pregledal "moje predloge".

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tak način lahko postavljajo pogoje kvečjemu svojim kuram na dvorišču, pa še te jim bodo k sosed spizdle...

Če bi se vi buxlni kdaj zapeljal še kam drugam kot do Planine, bi lahko našli še kopico takilih ali boljših rid. Ker pa je posredi nam neznan razlog, pa se ti osebki znajo pripeljat le do planinskih rid in vsakodnevno onesnažujejo ozračje, cesto, itd...

Nekako ne bi bilo tega problema, če bi razširili obzorja in se razkropili po širnih cestah Slovenije, ali bognedaj še kakih sosednjih držav.

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Zato morajo možatost dokazovati z drenjem (še lastna jajca so jim zbežala).

So osebki strokovno ugotovili, da ne citiram objave, da je zemlja ploščata in da se onkraj slovenske meje in Grobnika konča v abisso:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tanjuška sporoča, da bo kakšne 3 dni odsotna zaradi izobraževanja. :closedeyes:

Bom jst pisal namest nje, sm že navajen :naughty: ...

Tanjuška :worship:  tri dni pa tud hitr mine :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje že to piše? :hmm:

Dajva še midva razjasnit eno stvar. Meni nikoli ni bilo do kakeka "razfukavanja asvalta". Niti do spora s komerkoli od vas. Jaz sem se v pogovoru z DeX-om jasno opredelil, da želim, da prideta tudi ti in Polona N. Oba sva se strinjala, da je bolje, da ti povabilo prenese on, glede na takratne razmere.

Slednje izhaja tudi iz tega, da sta bila tudi vidva dodana med prejemnike "zapisnika", pri čemer se je zopet notri pojavilo tudi tvoje ime - z DeX-ovo privolitvijo. Jaz sem se držal svojega dela dogovora in storil, kar je bilo v moji moči in rezultati so tukaj... Zakaj ti nisi bil dejansko povabljen, pa najbolje, da razčistiš z DeX-om. Priznam pa, da sem očitno storil narobe, ker tega nisem storil sam.

Še enkrat bom ponovil... Kljub najinim nesporazumom se zavedam tudi tvojih kvalitet in ti nikoli nisem odrekal avtoritete na določenih področjih, ki so ravno za ta problem izrednega pomena. In sem eksplicitno jaz pričakoval tvojo podporo. Za druge žal ne morem govoriti.

dex,dex,dex..

Priznam nekaj! Sam sem si kriv, da nisem ze na zacetku rekel, da me resevanje Planine ne zanima in prevec povrsno sprejel zadevo.. Cist mozno je, da sem pozabil omenit Bikerju ampak meni niti na kraj pameti ni prislo, da se bomo sli mi nekaj tako resnega. Pa da bomo tvorili nek kacje ride team, kjer se sicer neformalno doloci predsednico, pa podpredsednico, pa tajnika, pa koga jaz vem kaj.. Pa da se bo mene poimensko navajalo v dopisih Policijo, pa da se bo navajalo kaj vse pocnemo, organiziramo obiske dirkalisc, Maksi delavnice kaj jaz vem se kaj.. To je cisto navadna laz! Na dirkalisce sm res parkrat sli, ampak ne kacje ride team, zgolj kolegi, ki pridemo na ride. Ni to noben masterplan bil resit ride :krneki:

Jaz sem bil tam na sestanku, da se nekaj ukrene glede varnosti in s tem sem ciljal predvsem na varnostne ograje.. Zato mi je bilo tudi "dodeljeno" da izbrskam naslove kam se je potrebno obrnit glede tega in da probam kontaktirat Motoriste pred parlament, da malo povprasam kako pa kaj.. Ampak kot si ugotovil tega nisem storil, ker sem enostavno pozabil, ker mi to ni prioriteta in imam ob faksu in vseh izpitih, predsedovanju notranjskim studentom in kupu projektov, ki jih delamo, prihajajocimi volitvami, sihtom in se par drugih stvareh tako polno glavo, da mi to enostavno ni bila prioriteta.. Enostavno nisem vedel, da planiras tako resno se it za resitelja rid. Priznam napako in se posipam s pepelom, to bi moral vedet ze takoj in prepustit mojo vlogo pri vzem tem nekomu, ki bi jo hotel :)

Se enkrat, jaz nisem kriv da nekateri osebki pocnejo pizdarije gor in nisem poklican za preganjanje le teh. Sploh pa ne, da bom prosil za poostritve kontrol. Imam pomembnejse stvari za pocet :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dex,dex,dex..

ah nč hudga če si pozabu..nej piki nardi po svoje pa je..pa podpiše nej se pod vse..da mu čestitajo tisti ki bojo zadovoljni in popluvajo tisti ki ne bojo..

škoda se jebat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest ne vem o kakih pogojih ti govoriš? in komu naj bi jih kdo postavljal..

in ne boš vrjel ampak nisi edino ti tako pameten da se še kam drugam odpraviš..

če mi pa kdaj popoldne zapaše mal drsnike pobrusit pa se zapeljem do planine..

v čem je problem? komu nagajam? ker grem do postojne na kavo mogoče?

in res ne vem kaj smo mi zakuhali..

začeli so nekateri ki so se bali po ridah peljat..bojte se peljat še kje drugje ker "kamikaze z rid" se ne boste vrjel vozjo tut drugje..

in potem najbolš da greste na avtocesto kjer vas bo en bulgar sklatu k se prpele v kontra..

Si se našel v opisu, čeprav ni letel direktno nate? Tudi prav...Postavljanje pogojev pa lahko razumeš na več načinov in ni treba, da so dejansko postavljeni v pisni obliki, postaviš jih lahko tudi zgolj z obnašanjem, sploh če je posredi tako velika množica.

In ni problem, da brusiš drsnike po tistih ovinkih, ne ti, ne kdorkoli drug, če je le vse v mejah normale. Se pravi, tu ni problema, vsaj z moje strani ne, čeprav gre marsikomu taka vožnja v nos

Komu nagajaš? Konkretno samo in edino ti, verjetno nikomur, tudi oštir te je sigurno vesel.

Kaj ste zakuhali? No, tu pa se verjetno lahko malo ustavim, čeprav sem enkrat kot rečeno to že napisal. V bistvu, lahko primerjaš obisk te teme na motosvetu s samimi ridami. En kup reklame, preseravanja, drekanja...

Ne vem, kako to, da ljudem ne useka, da jih imajo enostavno lokalni prebivalci poln qrac. In iz tega enostavno ne more bit nikoli nič dobrega, sigurno bodo naredili vse, da se znebijo ropotanja, dirkanja in preseravanja pred njihovim pragom. In sigurno je prav zaradi rid to povečano v zelo veliki meri, precej več je tega kot kjerkoli na relaciji do morja. Delno primerljiv bi morda bil Črni Kal, s to razliko, da je na onih ovinkih edinole bife, lastnik pa je seveda obiska lahko samo vesel.

Ride pa so nekako v neposredni bližini naselja in se ravno v tem močno razlikujejo npr. od ovinkov na Črnem Kalu. Problem je obračanje na dvoriščih, problem so glasni avspuhi, ki odmevajo v naselje, problem so nakurjeni dirkači, ki se vračajo iz rid čez Planino. Ker pa očitno nihče od tistih, ki se tam vsakodnevno "družijo" ni nikoli na to pomislil, je vse skupaj iz vaške atrakcije, kjer se je na vsake toliko mimo pripeljal lep motorček, nastala huda motnja. Hja, in to zadnje čase v taki meri, da to opazim celo jaz, ki se morda mimo peljem 5x-6x letno. Ni čudno, da lokalno prebivalstvo ihti in izbublja živce.

Poti nazaj sigurno več ni, prebivalci imajo tega dovolj, nihče ne bo tega popravil tako, da bosta zadovoljni obe strani. Ta vlak je že zdavnaj odpeljal :)

BTW: Mene osebno boli qrac za vse skupaj, zaradi mene je lahko nov asfalt z dvojnimi ograjami ali pa sfrezan z ležečimi policaji, čez se bom peljal ravno tolikokrat kot do sedaj. Tu notri napišem kaj "k mam glih cajt", ali pa če mi na tem odseku morda zavre kri kak nadebudni dirkač, ki pripelje po angleški strani...Ustavljam pa se gor že nekaj časa ne več, predvsem zaradi gužve, ki se je naredila zadnje čase

(sploh pa je zelo razvedrilno spremljat kakšne veleumne odgovore)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dex,dex,dex..

Priznam nekaj! Sam sem si kriv, da nisem ze na zacetku rekel, da me resevanje Planine ne zanima in prevec povrsno sprejel zadevo.. Cist mozno je, da sem pozabil omenit Bikerju ampak meni niti na kraj pameti ni prislo, da se bomo sli mi nekaj tako resnega. Pa da bomo tvorili nek kacje ride team, kjer se sicer neformalno doloci predsednico, pa podpredsednico, pa tajnika, pa koga jaz vem kaj.. Pa da se bo mene poimensko navajalo v dopisih Policijo, pa da se bo navajalo kaj vse pocnemo, organiziramo obiske dirkalisc, Maksi delavnice kaj jaz vem se kaj.. To je cisto navadna laz! Na dirkalisce sm res parkrat sli, ampak ne kacje ride team, zgolj kolegi, ki pridemo na ride. Ni to noben masterplan bil resit ride :krneki:

Jaz sem bil tam na sestanku, da se nekaj ukrene glede varnosti in s tem sem ciljal predvsem na varnostne ograje.. Zato mi je bilo tudi "dodeljeno" da izbrskam naslove kam se je potrebno obrnit glede tega in da probam kontaktirat Motoriste pred parlament, da malo povprasam kako pa kaj.. Ampak kot si ugotovil tega nisem storil, ker sem enostavno pozabil, ker mi to ni prioriteta in imam ob faksu in vseh izpitih, predsedovanju notranjskim studentom in kupu projektov, ki jih delamo, prihajajocimi volitvami, sihtom in se par drugih stvareh tako polno glavo, da mi to enostavno ni bila prioriteta.. Enostavno nisem vedel, da planiras tako resno se it za resitelja rid. Priznam napako in se posipam s pepelom, to bi moral vedet ze takoj in prepustit mojo vlogo pri vzem tem nekomu, ki bi jo hotel :)

Se enkrat, jaz nisem kriv da nekateri osebki pocnejo pizdarije gor in nisem poklican za preganjanje le teh. Sploh pa ne, da bom prosil za poostritve kontrol. Imam pomembnejse stvari za pocet :)

Bla bla bla... Mislim, da je tole dovoljšen argument, ki te demantira...

Zdravo vsem skupaj. Kot sem obljubil, je tukaj "zapisnik sestanka". Ker je zadeva po spominu, se vnaprej opravičujem za to, če bom kaj izpustil. Pa pojdimo k osvežitvi povedanega:

1.) Ta konec tedna (sobota ali nedelja) "oblečemo" količke na bankini z gumo. Za izvedbo skrbi Sanda7. Kontaktira naj še Mirota (ninjarider), če bo uspel urediti snemalno ekipo lokalne televizije (Postojna) glede temina, da pridejo posneti. Condor poskrbi za fotografiranje "oblečenih" stebričkov in za tisk slik na papir. DeX izvoha naslov "odgovornih cestarjev" in skupaj pripraviva dopis za cestno podjetje, da so "oblečeni količki" sicer začasna rešitev, da pa je za varnost na ridah potrebno postaviti "dvojno bankino".

2.) Direkciji za ceste se pošlje prošnja za "prometno signalizacijo". Zahtevamo da se na obeh straneh kačjih rid postavi "opozorilne navade" kakor so že drugje po Sloveniji - t.j. table z napisom "Motoristi - Pozor nevaren odsek"

3.) Na ridah postavimo dva "smetnjaka", enega v "ložo" in enega nekje pri "travc'ci". Nič kompliciranega. Kot je rekla Sanda, se v "VIP ložo" na drevo privije "feltna od frčija" in se vanjo obesi vreča za smeti. Glede smetnjaka na "jasici" naj Condor kontaktira OSA_RIDER-ja, ki naj bi že imel en smetnjak pripravljen.

4.) Ninjarider naj kontaktira Sando glede snemanja. Obenem je tvoja naloga, da urediš zvezo z "turistično zvezo" v Postojni, s ciljem postaviti "info točko", t.j. tablo z zemljevidom okolice in z vrisanimi znamenitostmi. Končni cilj je tabla in "klopce" - počivališče.

5.) Condor... Tvoja skrb so "tiskanje propagandnega gradiva" in fotografij... Tokrat poskrbiš, da bodo slike na papirju, da se jih bo dalo poslati cestarjem.

6.) Snoopy, ti pomagaš Sandi z "zbiranjem delovne sile"... Ko bo akcija na ridah čez weekend, moramo v četrt ure vse narediti. Zato naj bo ravno pravšnje število udeležencev.

7.) Jaz nadaljujem kontakte s PRAVO policijo... Da vzpostavimo dialog in dobre odnose. Obenem skupaj z DeX-om poskrbim za "papirno vojno", torej pisanje pravih dopisov in komunikacijo z "uradnimi inštitucijami".

8.) Organizacijo dogodkov zaenkrat prevzamemo nekako tako: za SS "prireditve" prevzameta organizacjo DeX in biker77, za "touring dogodke" pa Sanda in/ali jaz.

9.) DeX, ti poskrbiš za pridobitev vseh potrebnih kontaktov/naslovov pri "hotchkotu" glede ustreznih inštitucij, s katerimi moramo komunicirati.

10.) nič nismo rekli... spodobilo bi se narediti še kak piknik... ;)

Tako približno... Upam da nisem česa pomembnega izpustil... Pa kot sem rekel... Tokrat pišem preko PM-jev, ma mi je lažje pisat preko Mailov, zato me prosim (tisti, ki še niste) oskrbite z vašimi maili, da bo lažje pošiljat "skupinske" maile.

Zaenkrat toliko... Če ima kdo še kak predlog / idejo, pripombo, ali kaj... Naj me kontaktira in bom "forwardal" vsem ostalim dalje.

Za ride! Z wajwercam' naprej!

LP, Željko

Tvoj neposredni komentar je bi: "Dobro si si zapomnil."

Hawk, govoril sem!

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tak način lahko postavljajo pogoje kvečjemu svojim kuram na dvorišču, pa še te jim bodo k sosed spizdle...

Eh, bluzite, mutite, štrikate. Če bi se vi buxlni kdaj zapeljal še kam drugam kot do Planine, bi lahko našli še kopico takilih ali boljših rid. Ker pa je posredi nam neznan razlog, pa se ti osebki znajo pripeljat le do planinskih rid in vsakodnevno onesnažujejo ozračje, cesto, itd...

Nekako ne bi bilo tega problema, če bi razširili obzorja in se razkropili po širnih cestah Slovenije, ali bognedaj še kakih sosednjih držav. Tako, pa je na obzorju frezanje vaših preljubih ovinkov, nagajanje krajanov in poostren nadzor policije.

Vse skupaj pa je sploh nezadržno smešno, ko se isti osebki (pa ne samo ti, ki so prijavljeni tu na motoskretu), ki so to zakuhali, tega sploh ne zavedajo, in bluzijo še naprej v nedogled.

Kot sem napisal že enkrat v prejšnji temi:

:worship: :worship: BRAVO :worship: :worship:

Mi nismo nobeni buxlni,in prvo kot prvo ne dajej vse v enak koš,hodim na ride cca 12let,in če bi se letos vozila iz rakeka samo do planine ziher ne bi blo pod mojo ritjo letos prevoženih cca 25.000km in osvojene 4 nove evropske države :winkiss: tko da mislim da nam tistih nekaj ur na teden preživetih na ridah nimate kej očitati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!