Skoči na vsebino

Vplinjači


dunker

Priporočene objave

kaki forgazerji so pa kj na 80 kitih?

kakšne mate pa tisti ki kite predelate do konca(brušeni kanali, poliranje)? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaki forgazerji so pa kj na 80 kitih?

kakšne mate pa tisti ki kite predelate do konca(brušeni kanali, poliranje)? :blink:

na guse se da max 21mm fergi.so pa tudi izjeme! na piljene alu celindre se dajejo gor 24tke,25tke,28tke! Samo predelava z 24mm+ fergijem je že huda stvar..skuter ni več normalno vozn

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nebi biu poskusni zajck hvala ;)ne prenose bom se zamenjal verjetno zdaj kmalu:) gres spet v italijo pa bomo tam vidli kako bo s cenami;) sprednje bom 100% zamenjal zadne pa se nevem;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

A ima kdo mogoče za prodat 17.5 Dellortota na ročni "zaug"? Ponudbe na PM.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

alo tole kr nekaj vest o teh stvareh, upam da boste lahko tud meni pomagali...

jaz mam dellorto phbg 19 cs na italjet-u (kit 70) pa mi pod štandgasom normalno laufa, kak pa se dotaknem gasa pa mi crkne, vse živo sem že probal nastavit pa ni uspeha.... a mi lahko kdo pomaga pri tem, edino ko ga mam na štenderju takrat dela kak pa se usedem na njega pa ga ne prestavim iz mesta... kaj bi lahko bilo krivo? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm.. čudno, ker je čsisto nov in z njim nisem naredo niti 10m vožnje, te edino da je bil že nov difektn :) meni se zdi kot da nebi dobo bencina.... samo ko je pa na stenderju pa normalno laufa... pa sem ga mel na servisu pa mi je po treh dneh un reko da ga naj rajši odpelam predem se mu zmeša :OK:

sem pa ugotovil še nekaj, če me eden drug potegne z skuterjem da moj dobi prave obrate pol pa normalno gre, samo z mesta ga ne morem spravit.... :hmm:

a ma še kdo kako idejo kaj bi lahko bilo narobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čak če je nov ga pelji na servis nazaj in ti morjo to popravt pod garancijo

ka so ti tam ko si ga kupu rekl da odpel d se jim ne bo zmešalo, ker tam ti MORAJO!!!! zrihtat, pa če jim je prav al ne

ti pel nazaj motor pa reč če v enem mescu ne bo zrihtan naj ti dajo novega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pelji tja in zahevaj da ti morajo zrihtat, če nebodo zrihtali v določenem roku, ti morajo dat novega

tako je po zakonu!

če bo rekel da se nebo z tem ubadal, reči da boš prijavil! oni morajo po zakonu zrihtat, tako dolgo, kot je predpisano v garanciji oz. če ti nisi kriv za poškodbe in nepravilnega delovanja motorja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok ok ok nov je smo fergazer... kupo pa sem ga v Italiji... tak da se mi nekak ne splača dol nazaj hodit :D samo sem vse pregledal pa ni nič videt da bi blo kaj zlomljeno... frgazer je čisto ok... skuterju tud nič ne manjka.... možno je da sem samo jaz kaj spregledal... je pa tak da se v bistvu jaz že kr dolgo s tem matram... zravem mene so obupali že vsi vaški "maherji" za skuterje in dva mehanika... :(

mogoče pa ta fergazer sploh ne paše na ta skuter... ampak ni mi jasno kaj tu nebi moglo pasat....

hvala vsem za odgovore!!!

PS: če se komu zdi da bi rabo več podatkov o skuterju da bi lažje pomagal naj pove :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mel sm podoben problem, na koncu se je izkazalo de je biu airbox premalo zašraufan :slap: , vrjetno ste na to pazil sam vseen, na videz nepomebne stvari velikokrat odločajo :D To povem ker sm 2 ure zgublov živce zrt tega

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj lahko je res zaradi filtra, ker dobi preveč zraka in motor enostavno nemore laufat :)

malce več lahko poveš o motorju, če je kaj predelan, kaki je fergazer ipd. zadeve

po možnosti tudi slikaj mašino, mogoče bo kdo kaj videl ki ti ne vidiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo ga... slike :OK:

na dveh slikah je moj nesrečni fergazer, z vsemi deli... na skuterju pa je trenutno montiran star fergazer da se lahko vsaj te pa te pelam :D

zaj pa je še ena varianta... sprednji del ki pride na mašino je od malosija, to pa je še edino kar nisem uporabo, ker mi ni jasno kaj pomenijo tiste tri cevčice na njem, dve vem da sta za olje, ampak kaj pa je ona tadebela na sredini pa ne vem :?

upam da mi bo zdaj znal kdo pomagat :)

Lep pozdrav!

[attachmentid=72582]

[attachmentid=72583]

[attachmentid=72584]

[attachmentid=72585]

post-11572-1150112906_thumb.jpg

post-11572-1150112934_thumb.jpg

post-11572-1150112965_thumb.jpg

post-11572-1150112991_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podtlak je itak tam prkloplen na eni strani frgazerja, ampak ni mi jasno zakaj sta dva "priklopa" za podtlak, enga sem potem zamašil, na drugega pa sem priklopo ker na drugega itak nisem mel kaj priklopit :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo ga zaj sem vse kar mi ni glih jasno na fergazerju obkrožo, obkrožo sem tud podtlak, ker mi ni jasno zakaj sta dva.... :blink:

zaj pa če bi kdo vedel kaj se more kam priklopit bi mi zelo pomagal.... ker meni pol teh priklopov ostane praznih :whistle:

[attachmentid=72594][attachmentid=72595]

post-11572-1150121542_thumb.jpg

post-11572-1150121557_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto, ki ti misliš da je podtlak NI podtlak. Tist maš neki za vodno hlajene skutrje da ti greje fergazr in s tem posledično manj pokuri. Tako je meni razložil mehankar ;) . Torej priklopi podtlak na velik priklop sredi kolena.

Popravljeno . Popravil Crownless
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

probaj tko nardit ko maš na sliki:

kupiš Y razdelilec za cev in priklopiš gor eno cev iz kolena in eno iz fergazarja, pol pa oboje skup na tank

[attachmentid=72597]

Tisto, ki ti misliš da je podtlak NI podtlak. Tist maš neki za vodno hlajene skutrje da ti greje fergazr in s tem posledično manj pokuri. Tako je meni razložil mehankar ;) . Torej priklopi podtlak na velik priklop sredi kolena.

ja pa za to sta dve cevki čisto skupaj, kakor vidim pa ta ferg tega nima

post-9362-1150122113_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil k0ci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej crownles svaka ti čast.... sem tak naredo ko si ti reko in zaj skuter v bistvu gre... in spravi ven neverjetnih 20 km/h.... ne vem kaj je zaj to nartobe.... zaj ko sem tak naredo vsaj dela normalno ampak ko mu stisnem gas cukne pol pa samo zboli pa mrkne... pa spustim gas pa laufa normalno, zaj če malo gas držim pridem res do 20 km/h če pa dam več gasa pa samo zboli pa nič druga... kot da mu vsega sfali...

PS: crownles še enkrat ti hvala!! končno sem dobo dober nasvet :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaki skuter maš to? če je navaden fergazer potem pride gor na fergazer:bencin,olje,podtlak

one ene ki ti misliš da morajo biti priklopljene so v bistvi slepi priklopi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni važno od skutrja kak je važno je kak je frgazr. In ta nima priklučka za podtlak. Zato pa je tisto dodatno koleno. Če nebi imel kolena ba mogu zamenat pipco.

Crownless

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem zaj nastavljal fergazer pa skuterja preko 40km/h ne morem spravih (to je že itak uspeh proti prej ko je šel 20 :OK: ).... še vedno mi isto dela, vozim se lahko samo če dam 1/4 gasa, kak ga dam več tak mi samo zboli pa nič ne da od sebe :?

kaj bi še lahko bilo narobe? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!