Skoči na vsebino

Vtisi dnevnih voženj 2008


Sanda7

Priporočene objave

V soboto, 6. 9. je padla tura:

Relacija:Sežana-Vrhnika-Horjul-Škofja loka-Kranj-Jezersko-Pliberk-Golica (69)-Radlje-Dravograd-Velenje-Trojane-LJ-in povratek na štartno pozicijo

Km: 514

Vreme: super

Občutki: fenomenalni

Motoristov srečal eno morje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maribor-AC do Slov- Bistrice-Slov. Konjice-Celje-Rimske-Hrastnik-in nazaj brez AC do MB.

Ceste za en kurc, ustavljen s strani policaja in policajke pri odcepu za Dobrno proti Vojniku, traktorjev ko smetja, smetja ko traktorjev, na relaciji Rimske-Marno lepo poslajdal z ritjo kljub previdnosti (še premali očitno), umazanije z njiv na cestah je kolikor hočeš.

Želel še do Dravograda pa nazaj, pa si premislil. Živčno in usrano je danes na cestah. Več sreče jutri :whistle:

Popravljeno . Popravil Trdonja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijeten dvodnevni izletek v Italijansko provinco Veneto:

Preko Trevisia, Tolmezza in prelaza Mauria v Pieve di Cadore preko Forcele Cibiana in prelaza Duran v Agordo po ozki soteski Mis proti jezeru Mis. Nato Feltre in jezero Corlo, od tam pa na visoko planoto do mesteca Foza kjer sem prespal.

Naslednji dan pa sem se spustil v Asiago pa do Bassana del Grappa kjer se prične veličasten 27 km vzpon na goro Cima Grappa 1775m. Na gori so ostanki bojišč iz prve

 vojne in ogromna kostnica.

nadaljevanje in spust po gorski planoti proti mestecu Feltre in preko Belluna do jezera Santa Croce.

Od tam preko planote Alpago proti Avianu in nato preko Čedada v Slovenijo.

Prevozil cca 1100km po prijetnih temperaturah v rahlo oblačnem vremenu.

Proti Dolomitom

post-11137-1220978023_thumb.jpg

Soteska Mis

post-11137-1220978072_thumb.jpgpost-11137-1220978091_thumb.jpg

Jezero Mis

post-11137-1220978153_thumb.jpg

Mestece Foza

post-11137-1220978313_thumb.jpgpost-11137-1220978271_thumb.jpg

Gora Cima Grappa

post-11137-1220978368_thumb.jpgpost-11137-1220978396_thumb.jpg

post-11137-1220978430_thumb.jpgpost-11137-1220978470_thumb.jpg

Jezero Santa Croce

post-11137-1220978495_thumb.jpgpost-11137-1220978540_thumb.jpg

Planota Osteria-Alpago

post-11137-1220978562_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil xenon900
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

danes sem šel malo prej iz službe da sva z Lubico lahko skočila v Trst k Charlieju pogledat M-techove škornje za našo :winkiss: no, moram rečt da zgledajo kar v redu (če ji bodo prav in nasploh všeč je pa druga :) danes kar nekaj policijskih zased na poti, v Senožečah so glih upecali eno dolgolaso bjondo z nekim malim chopperčkom, se mi je kar smilila ker je mela tko kisel obraz (tko kot bi ga mel jst na njenem mestu)... takoj zatem sem upam da rešil dva motorista ki sta uletela v Senožeče skoraj direkt policajem v naročje, na moje mahanje sta zmanjšala, upam da je šlo OK skozi... tu so velikokrat policaji z radarjem, ZELO pazite!! mene je pa v Trstu "rešil" italijanski motorist za katerim sem vozil - kar naenkrat je precej zmanjšal hitrost, in ko sem hotel mimo mi je hitro pomahal da ne in pokazal na eni dolgi telegrafštangi škatlico ki zna slikat... sej ne vem če bi blo kej ker nisem Italijan, sem mu pa vseeno hvaležen :worship: na poti domov pa letečman blizu izvoza/uvoza Razdrto, je mel enga z avtom v paci...

pazite tudi pri Planinskem polju, na nekaj kmjih dolžine menjavajo stare kamnite ograje za motoristoreznice :headbang: delovišče je označeno, tudi semafor majo, pa vseeno pazite ker je na cesti polno peska, kamenja, zemlje...

Vrhnika-Postojna-Senožeče-Sežana-Trst-Črni kal-Kozina-Postojna-ride-Vrhnika, skupaj 211 kmjčkov, doma glih v mraku (pismo, zdej je že ob pol osmih skor čist tema!!)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9.9. padla še zahodna meja. počasi bom obšel Slovenijo po najkrajši poti okoli meje. Včeraj ob dolini reke Idrije (na Italijanski strani Brd). Fantje tam pravijo da so Slovenci, jih pa prov neč ne zastopiš. Super asfalt ozke ceste, polno možnosti. na slovenski strani pa super makedam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes Lj., Litija, Trbovlje, Marija reka, po stari cesti do Celja, Vojnik (Šmartinsko jezero), Velenje, Mozirje, od tu sem hotel še na Pavličevo sedlo in na Jezersko, pa sem imel premalo časa, zato sem šel na Gornji grad, Kamnik in Ljubljana. Lepa furca, zaenkrat še dokaj v redu ceste, tu pa tam malo peska po cestah, pa kar dosti prometa. Cca 200km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

start danes, 09:00: ormoz ("rahel" vetric na obvoznici, povisana osnovna vlaga v zraku) - ptuj (skoraj brezvetrje, vlaznost se stopnjuje) - maribor (brez vetra, povisana relativna vlaga) - sentilj (5°C, lih je ratalo frisno, vlaga ze skoraj na 100%) - graz (milina ! 9°C, vlaga na normalni ravni prsenja).

another 65 km in da rain. yep, t´was a shitty ride.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

danes se je po enem tednu spet pokazal topel sonček, zato sem po službi hitro skočil z Lubico na eno čistmičkenmejhno furco :) sej je blo čist na silo, ker sem vedel da bo za domov mraz ko pes, samo sem moral it ker nisem več zdržal brez :blush:

najprej proti Idriji, pa mi danes tisti dolgi, hitri ovinki nekako niso pasali, pa sem obrnil na Staro pošto... veliko bolj luštno, čeprav sem in tja nekaj peska na ovinkih... bodite pozorni tudi na debla ob cesti, ki čakajo na prevoz in sveže pokapljano nafto v desnih ovinkih, zgleda je nekomu spet curljalo iz rezervoarja :headbang: no jst sem šel itak tko lepo na izi da mi ni bilo nič hudega :naughty: in ko sem prišel dol se mi ni dalo še domov, pa sva z Lubico zavila še do Postojne na čaj; a ko sem prišel na črpalko sem videl da se je sonček glih dotaknil hribov, zato sem le obrnil in odšibal proti domu... na vrhniškem klancu je blo najbrž že kar mraz, ampak nisem nič čutil ker me je tolk zeblo; moj totalno "prestreljeni" dirkalni enodelec morda ni glih najbolša varianta za takole vreme :unsure: kljub windstopperju spodaj...

na koncu je blo le 93 kmjčkov, ampak tko sladkih kot med na ricotti danes zjutraj :naughty: pogrešal sem eno lučko :winkiss: za mano, upam da bo za vikend

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes naredil ene 20km - asvalt je v pizdi (drsalnca - brezsveze bencin u luft spravljat) , tako da sedaj lahko dokončno rečem da je sezona zame končana.

Uživite ...

LP Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dveh tednih končno spet na motorju.

Pred začetkom si je bilo treba dati podlogo pod hlače in jakno.. Ratalo malo frišno :hmm:

Mislinja - Vransko - Izlake - Moravče - Lj - Lukovica - Moravče - Izlake - Zagorje - Celje - Vitanje - Mislinja.

240km

Predvsem prijetno presenečen nad kulturo voznikov. Nas še očitno niso pozabili :whistle:

Pričakoval več peska na cestah, pa ni bilo neke hude krize. Radar samo v Stranicah pri Slo. Konjicah.

Motoristov proti Lj razen dveh avtošol nič sploh, nazaj pa vas je bilo tam okoli 10. Ni še konec sezone :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes lepa fura v Vipavo,kjer smo popoldan v organizaciji Mk Krepauna popeljali z motorji in trajki invalide iz tamkajšnega doma. Mislim,da večje in bolj prisrčne zahvale za en krog vožnje še nisem doživel.Se vidimo drugo leto. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj zjutraj, mislim, da pri 5stopinjah, odšel na krajšo furo, malo po megli, večinoma po soncu :photo:

Kočevje-Stari Trg-Črnomelj-Čermošnjice-Soteska-Dvor-Kočevje

Pretežno hladnih 130km... Ampak bilo super.

slika000.jpg

Danes dopoldne pri malo več stopinjah :rolleyes: šel v smeri:

Kočevje-Dvor-Čermošnjice-Črnomelj-Metlika-čez ovinkaste Gorjance v Novo Mesto-Dvor-Kočevje

Prav tako hladnih, vendar solidnih 170km.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj/danes naredil celodnevno furco: Ce-Lj-Rakitna-Cerknica-Osilnica na Kolpi-Delnice-Grobnik-Pa preko Ilirske Bistrice po regionalki spet nazaj v celje. Na zacetku lusnih cca.400km, Lj-Ce na koncu je blo pa mraz k svina!!! Dam prisu ob 01:50

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrhnika-Logatec-Idrija-Most na Soči-Kanal-Nova Gorica-Sežana-Divača-Ribnica-Pivka-Orehek-Hruševje-Vipava-Ajdovščina-Col-Črni Vrh-Godovič-Logatec-Planina-Logatec-Vrhnika

300km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do Grobnika navijat za naše trte list, za Proskota (eno rundo je pomagal :OK: , pr tadrugi pa zna bit res kj na tem, d ženske nesrečo prnašamo :whistle: ), pol pa še nazaj domov....MP-NM-Dvor-Kočevje-Delnice-Grobnik-Jelšane-Ilirska-Pivka-Postojna-Lj-Trebnje-MP.....mrzl k :devil: , še zmer prste oživlam :xx: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

kot je že naša :winkiss: povedala, danes sva skočila do Grobnika, navijat za naše liste :) seveda sva tam srečala skor čisto vse prijatelje :naughty: škoda ker je bilo treba it tako hitro domov, da sva prišla še preden se je tema spustila do nižin... videla sva eno dolenjsko zmago, potencilana druga pa se je žal zabremzala na koncu ciljne, škoda! nasploh smo Slovenci razturali danes na Grobniku, še enkrat vsem čestitke in moj globok :worship:

prevozila lepo krožno potko, dol čez Dolenjsko in Delnice, nazaj skozi Rupo in Postojno; na koncu smo se z ustavili še v Mantovi na Vrhniki in se pogreli z vročim čajem... in ker je bila ura šele šest ko sem dal našo :winkiss: na AC proti domu, meni so pa še ovinki rojili po glavi, sem jo hitro mahnil še enkrat do Postojne in nazaj - prišel domov glih ko je začel vzhajati mrak :)

bilo tudi nekaj inkasantskih zased, najbolj sta me razjezila kifelc in žemlca z radarjem v avtu parkiranem ob tabli "konec Ilirske Bistrice" :headbang: in pol mi govorijo o zagotavljanju varnosti v prometu... japajade... keš je vse kar jih zanima :rolleyes:

sicer pa je ful dogajalo že na poti dol, najprej sva malo izven Novega mesta srečala nekega chopperista z ogromno makino, tudi voznik ni bil prav nič švohoten, imel fajn široko balanco, montirane tri ogromne (plastične) kovčke, skratka zasedel je praktično cel pas, kot avto... pravzaprav, zasedal je oba pasova, tudi onega za vožnjo v nasprotno smer, saj je le desne ovinke vozil po svojem pasu, pri vožnji naravnost se je vozil skoraj po srednji črti (kar pomeni da je bil slab meter na nasprotnem pasu), vse leve ovinke pa je zvozil po levem, nasprotnem pasu; enako se je na nasprotni pas postavil ko si ga hotel prehiteti :eek: tega nisem čisto razumel, mora bit neka interna dolenjska fora :unsure:

in ko je macho na velechopperju zavil v Straži na levo, čez most, se je iz mosta "parkiral" za naju letečman... jst sem naši :winkiss: divje blendal naj ne nori kot ponavadi, naj lepo pelje - in je res :worship: (šele kasneje sem izvedel da sploh ni opazila blendanja :rolleyes: no ja, na srečo je vsaj letečmana) in smo se skupaj peljali po PSu vse do Dvora, kjer je gospod Organ zavil, najbrž na malico v gostilno... saj ni bilo nič slabega, le malce dolgo je trajalo

evo, tkole je blo... razen tistih okoli Delnic je blo lepih in napetih 386 kmjčkov, čeprav na trenutke skoraj malo hladno, naši :winkiss: so spet prsti pozeleneli... ampak gume še držijo :OK: razen seveda na listju, ki ga je vedno več na cestah... previdno!

Popravljeno . Popravil suzuki
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijetna easy :whistle: vozja Trebnje - Kocevje - Trebnje....Gume se kar drzijo, gre do tacke.. Na zalost vidu nesreco motorista in sopotnice (KR registracije), mal naprej od Smuke prot Kocevju.. Ustavu in vprasal ljudi okol, baje nc hujsga, le sok...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je bil dan prevec lep, da bi ostal doma.

Furca:

Celje-Menges (kjer sem pobral bratranca z fazerko) in sva sla via Kranj - jezersko - bad eisenkapel - pavlicevo sedlo - neka cudna pot, kjer pristanes na crnivcu - kamnik (kjer je bratranec odsel po svojih poteh) in preko tuhinjske nazaj v celje. Lusno, lusno. Ne vem kaj je ljudem. Bajkerjev premalo. Ste ze vsi koncali sezono al kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obiskal me je Djoser :D s koroške. Ravne -Trzin je prevozil v dobri uri nato pa sva se skupaj zapeljala malo okoli Ljubljane. Trzin-BTC-Rudnik-Ruski car- Rašica-Vodice-Mengeš (Oranžerija :beer2: ) -Domžale. Kratka ampak zelo uživaška vožnja. Ko bo več sonca naredim še kakšne boljše posnetke.

LP vsem

Nikola Tesla

V BTCju

post-18609-1222024554_thumb.jpg

Rudnik

post-18609-1222024582_thumb.jpg

Na Rašici

post-18609-1222024614_thumb.jpg

Vodice

post-18609-1222024626_thumb.jpg

post-18609-1222024637_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!