Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

še pogledal sem skozi okno za njima,ko sta se peljala mimo moje bajte. čez 500m je pa počilo...

r.i.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sožalje pokojnim in njihovim družinam, tisti gospe v avtomobilu, ki jih bo do konca življenja nosila na duši (če je kriva ali ne), sožalje policistom, reševalcem in vsem ostalim, ki so se morali ukvarjati s to grozo in predvsem SOŽALJE tistim, ki se iz tega nič ne naučijo in jim takšni dogodki ne dajo misliti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Absolutno dr. Kramp. Včasih poskušam to dopovedati na nekaterim razumljiv način upajoč, da bodo razumeli poanto in da ta naša sožaljkanja in RIPanja s figo v žepu, niso nič drugega kot žalitev umrlih in vseh ostalih, tudi tistih, ki to berejo.

Še huje od tega pa so takojšnje debate, kdo neki je kriv, ker motorist to ne more biti kar je hudo klavrn začetek za premlevanje o tem, kako preživeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trance_16_dozingoff.giftrance_26_nono.gif

Kaj si hotu s tem povedat? Delam narobe, ker nimam upaljenih dolgih luči ali sem netolerantni kreten, ker me motijo previsoke luči SUVov, ali je nekaj narobe z mano, ker me ob soncu ne motijo dolge luči drugih? :D (moje mnenje...ta tvoj post je spam, zgolj večanje št. postov. O:-) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj sta reveža zakvačkala, da se jima ni izšlo? A je ženska z avtom kej palamudla?

Sožalje vsem bližnim!

nič ne rečem, nič ne sodim,...

...ampak, menda je spet bil v nesreči udeležen fosil s 66 leti (+ ženska).

škoda, škoda,... sad.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič ne rečem, nič ne sodim,...

...ampak, menda je spet bil v nesreči udeležen fosil s 66 leti (+ ženska).

škoda, škoda,... sad.gif

Verjetno ni predpogoj za udeležbo v javnem prometu, da si star 20-30 let in da imaš vrhunske reflekse ter vrhunsko zbranost? Kot rečeno - nesreče se dogajajo, tudi sami jih povzročamo, pa če nam je to všeč ali ne. "Fosil" zato sam po sebi ni nič kriv. Okoliščin nesreče pa tudi ne poznamo. Kolikor vidim v drugi temi, kjer se na veliko RIP-a, pa vsaj en voznik motorja ni bil med "tapočasnimi" (evo, enaka stigmatizacija, kot jo ti počneš z "fosil").

Žalostno, a resnično. Resnica boli. Včasih pa ubija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ti ne valja inštruktor ter da opravičevanje tega, kako itak dolge luči niso tolk zlo moteče, ni na mestu.

Dolge luči sploh niso moteče.

.

.

.

Za tistega, ki jih ima prižgane.

.

.

.

Druge pa qrc gleda, vsaj tako eni razmišljajo. :closedeyes:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno ni predpogoj za udeležbo v javnem prometu, da si star 20-30 let in da imaš vrhunske reflekse ter vrhunsko zbranost? Kot rečeno - nesreče se dogajajo, tudi sami jih povzročamo, pa če nam je to všeč ali ne. "Fosil" zato sam po sebi ni nič kriv. Okoliščin nesreče pa tudi ne poznamo. Kolikor vidim v drugi temi, kjer se na veliko RIP-a, pa vsaj en voznik motorja ni bil med "tapočasnimi" (evo, enaka stigmatizacija, kot jo ti počneš z "fosil").

Žalostno, a resnično. Resnica boli. Včasih pa ubija.

hja.

maš prav.

cesta pač ni dirkališče, zato se hitrejši in upam si rečti sposobnejši moramo prilagajati počasnejšim in "bol helavim", predvsem paziti na njih in s tem na sebe.

obstaja kar nekaj delavnic za motoriste, tečaj varne in spretnostne vožnje,...

kaj če bi imeli še kak tečaj za tiste ko majo reflekse na stopnji mrtvega konja?

tudi nebi bilo odveč, ali?

bi bilo mnogo krat za nas motoriste tudi varneje. in vse ostale...

pa ne zaradi takih dirkačev kot sta bila pokojna reveža. njima verjetno ni mogo nihče pomagat. žal.

vsi vemo kaj se dogaja ko pade sneg in so nekateri (v bistvu jih je veliko) total posrani od strahu, kot da bo konec sveta.

po mojem mnenju so taki tudi nevarni.

vprašanje če bi bila ta dva mrtva v kolikor bi na tistem mestu bil jaz namesto stare gospe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ti ne valja inštruktor ter da opravičevanje tega, kako itak dolge luči niso tolk zlo moteče, ni na mestu.

Ok, s tem se tudi jst strinjam, zato pa jih sam nimam prižganih. Če je moje mnenje, da mene dolge luči podnevi ne motijo, za nekoga opravičilo, je njegova stvar. Jst sem samo podal svoje mnenje. Inštruktorja pa najbrž bolj skrbi varnost njegovega varovanca, kot pa morebitna nervoza drugih veteranov v prometu, tako, da ga razumem. Po zakonu seveda dovoljeno ni. Predlani je bla sredi mesta grda nesreča, ko je možakar v avtu spregledal motorista, v vsej "avto šola" bojni opremi in z avtom avto šole zadaj, ki mu je prihajal naproti in je pred njim zavil levo ter mu zaprl pot. Fasal je zlom stegnenice. Mogoče bi v tem primeru pomagalo, če bi ga nekaj zasleplo...pač, mogoče. Se strinjam s tabo, pravilno ni imet dolge luči, sicer bi jih imeli vsi prižgane in bi bil kaos. Samo so tudi take sive situacije, ko bi morda lahko pomagalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to je blo pr tebi?

sem mislil da je blo nižje...

lpm

spremljal sem ju skozi celo vas, do križišča z Vesco. čez 500m na ravnini je pa točka trčenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obstaja kar nekaj delavnic za motoriste, tečaj varne in spretnostne vožnje,...

kaj če bi imeli še kak tečaj za tiste ko majo reflekse na stopnji mrtvega konja?

tudi nebi bilo odveč, ali?

Saj te 'delavnice varne vožnje" so načeloma za vse, predvsem za tiste s slabšim znanjem (in refleksi).

Če boš dal pa naslov "delavnica za tiste, ki imajo reflekse ko crknjen konj", se zna zgoditi, da bom tam samo jaz (pa mogoče Matori Hanzo, ampak on bolj zato, da me bo bodril).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem teh delavnic je v tem, da se dvigne preveč samozavest in s tem način vožnje = hitreje, kar pomeni da spet nimajo učinka.

V gornjem tragičnem primeru je videti, da sta morala motorista voziti veliko prehitro.

Ampak enim se itak ne da nič dopovedati in bomo še naprej čitali o "pusi štrajfu" na gumi, o začetniških motorjih, ki nimajo 100 PS itd...

Če si kdo kupi motor za divjanje, naj divja na dirkališčih, sicer pa naj uživa v "počasni" turistični vožnji, kjer bo bolje videl in bil bolje viden.

Udeležena motorja v nezgodi sta seveda primerna za dirkališče in ne za "počasno" vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ve kdo kaj o še eni nesreči,ki se pripetila pri slapu ob Idrijci....Motorist da je podlegu poškodbam????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

očitno smo ljudje res tako butasti, da se niti malenkosti ne naučimo iz napak drugih....ma kaj je res, da prav moramo še mi zasrati kdaj, da se iz tega kaj naučimo???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!