Skoči na vsebino

Hitrost - Počasneje je varneje


master 007

Priporočene objave

Naselja me ne motijo (ker so nekateri res zelo prehitri tam kjer ni treba) moti me da se postavi z laser pistolo na sredi gozda v vsako smer 10km od naselja iza ovinka caka na ravnini da te bo izmeril... bedarija.

Primer na cesti dvor kocevje... zalostno. na 3 lokacijah (hitrosti: cooper 120, touring 140, sport 160). :trance_33_sleep: :headbang:

Popravljeno . Popravil perimund
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dva privat avta z provido wtf ????? kvaj pa to spet za ena fora????

Ne vem kako se reče, ko te snemajo v Fordu, Laguni in Kombajnih.... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to kar zdej izvaja policija na cestah, je sam dokaz, da polnejo državni proračun, banda pokvarjena :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se spomnite tistega dokumenta, ki so ga v začetku aprila spisali na policiji, bilo je prez začetkom akcije lova na motoriste? Tam so pisali o preventivnih akcijah in ne vem kaj še vse. Kje so zdaj tiste akcije? Bila je v Vodicah, Otiškem vrhu, Novi gorici... pa šo to so po mojem lokalni MK organizirali, ne policija. Na MAkSiju so se pa tudi očitno nekaj skregali, nobene informacije od njih o kakšnih delavnicah, čeprav sem večkrat poslal vprašanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Kje so zdaj tiste akcije? Bila je v Vodicah, Otiškem vrhu, Novi gorici... pa šo to so po mojem lokalni MK organizirali, ne policija. ...

Premalo si sledil. Pa je bilo dovolj jasno pisano in vabljeno, obisk pa nikakav. Spomni se akcije v BTC-ju!

A brez skrbi, žegnanje reši vse cestne težave.

Maksiju, kolikor vem, je pa Jankovič sredstva požrl. Verjamem, da če organiziraš nabiranje sredstev, ki bo omogočilo nadaljevanje teh šol in malo prevzameš breme, ki ga Maksijevci nosijo že kar nekaj let, se bodo šole nadaljevale. Boš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi na Slovenj Graškem letališču je bila preventivna akcija in varna vožnja, lahko si se tudi preizkusil na simulatorjem. In koliko nas je bilo. Okoli 10 od tega nekaj od BK in na koncu je prišlo še nekaj motorjev od Apachijev pogledat. Tako da ni preventivnih akcij in varne vožnje NE drži, samo udeležit se je treba. Če pa takrat ne utegneš, pa marsikateri inštruktor (Brane Legan,.. ) organizira varno vožnjo, tako z motorji kot tudi z vozili. Takrat je pač treba malo nekaj plačat. Samo za svojo varnost se tudi to splača.

Popravljeno . Popravil tdm77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to kar zdej izvaja policija na cestah, je sam dokaz, da polnejo državni proračun, banda pokvarjena :naughty: :naughty:

Ku*ac....vedno bolj ko spremljam izjave neodgovornih prepotentnezev na motosvetu- pa ceprav v zadnjem casu izjemno redko... vedno bolj sem na strani policije :closedeyes: ... In dejansko JIH VEDNO BOLJ ZAgOVaRJAM!!!! :worship: :worship: :worship:

Popravljeno . Popravil mačka27
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ku*ac....vedno bolj ko spremljam izjave neodgovornih prepotentnezev na motosvetu- pa ceprav v zadnjem casu izjemno redko... vedno bolj sem na strani policije :closedeyes: ... In dejansko JIH VEDNO BOLJ ZAgOVaRJAM!!!! :worship: :worship: :worship:

dam si jih pel, če jih imaš tolk rada, če te policaj jebe, da si prekoraču brzino za 10km, je to zame samo polnenje proračuna :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če te policaj jebe, da si prekoraču brzino za 10km, je to zame samo polnenje proračuna :naughty: :naughty:

Koliko naj bi pravzaprav znašala toleranca?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko naj bi pravzaprav znašala toleranca?

Zadnjič ko me je ustrelu sem ga vprašal in pri tistem je 5 km/h. Mislim pa da je to do 100 km/h izmerjene hitrosti, od tam naprej pa 10 %. Ima pa vsak model laserja svojo toleranco, papir kjer to piše in atest laserja lahko od policaja zahevaš na licu mesta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi na Slovenj Graškem letališču je bila preventivna akcija in varna vožnja, lahko si se tudi preizkusil na simulatorjem.

Jaz sem policaju na simulatorju pokazal kako bi me zbil avto če bi se bol počasi peljal :whistle:

Ker če se dost prpeleš vse tiste njihove nevarnosti zamujajo, in jih zgrešiš :rolleyes:

Razen megla in nalet te ustavita :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič ko me je ustrelu sem ga vprašal in pri tistem je 5 km/h. Mislim pa da je to do 100 km/h izmerjene hitrosti, od tam naprej pa 10 %. Ima pa vsak model laserja svojo toleranco, papir kjer to piše in atest laserja lahko od policaja zahevaš na licu mesta.

Hvala. Vendar me je v bistvu zanimalo, kolikšna toleranca bi zadoščala nam, da ne bi pizdili čez inkasantske policiste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. Vendar me je v bistvu zanimalo, kolikšna toleranca bi zadoščala nam, da ne bi pizdili čez inkasantske policiste.

Meni bi ustrezalo tako:

toleranca (%) = 100 x ( izmerjena_hitrost - dovoljena_hitrost ) / dovoljena_hitrost

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da datumi preventivnih akcij niso bili dovolj oglaševani. Že ko so izdali tisti dokument sem rekel, da bi morali že takrat napisati datume akcij po posameznih regijah, da si potem lahko rezerviraš termin kdaj in kam boš šel. Pri Maksiju so bili datumi napisati za celo leto vnaprej, z rezervnimi termini in res ni bilo problema se parkrat udeležit.

Kar se pa Maksija in iskanja denarja tiče, sam delujem v prostovoljni organizaciji in točno poznam s kakšnimi težavami se vse prostovoljne organizacije trenutno spopadajo. Sigurno sta na prvem mestu težava zagotaljanja financiranja in težave zagotavljanja kvalitetnega kadra. Prostoljstvo, kot smo ga poznali nekoč, počasi izumira, vsaj v Ljubljani. Pa mislim, da je vseh mestnih občinah podobno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko naj bi pravzaprav znašala toleranca?

v tujini je nekje 10 km/h po naseljih, na hitrih cestah pa ne vem,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v tujini je nekje 10 km/h po naseljih, na hitrih cestah pa ne vem,

V Australii ne samo, da dobiš kazen v višini nekaj 100 dolarjev, še kazenske pike ti pribijejo za 10km/h preveč (pa jih imaš precej manj na voljo kot pri nas). Tudi v Avstriji sem že bil kaznovan za manj kot 10km/h prekoračitve hitrosti. Je pa bil policist izjemno prijazen.

Drži se pravil, pa nebo panike.

lp, g

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker če se dost prpeleš vse tiste njihove nevarnosti zamujajo, in jih zgrešiš :rolleyes:

Razen megla in nalet te ustavita :P

ahaa... če prav razumem, če se prpeleš dost hitro, te zamudijo izsilit??? si že mimo, ko te hočejo izsilit??? ..... ni časa da bi te iz ovinka vun vrglo..... Dober si ti meni

torej... nova teorija

Gremo divjat, da nas smrt ne dohiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ze večkrat sem razlagal, da moraš z motorjem, ČE HOČEŠ PREŽIVETI, VOZITI HITREJE OD AVTOMOBILOV IN BOG NE DAJ BLIZU DESNEGA ROBA VOZIŠČA!

Zadnjič se z mojo peljeva skozi tunel na ljubljanski obvoznici in zavijeva na izvoz Rudnik. Ker sem peljal spredaj, sem opazoval kako vozi, ker je relativno mlada voznica. Peljala sva malce hitreje od omejitve. Kar naenkrat sem zagledal golfa 4, kako jo prehiteva po izvozu v ovinku. Počakam da se pezde razvrsti in ko pridem zraven, zagledam enga pezdeta z brki starega cca 50 - 55 let. Ko sem se začel dret nanj je pezde lezel pod volan, kdor pravi, da neumno vozi samo mladina, je premalo na cesti. No naslednjič bom takega sigurno zvlekel ven skozi prednjo šipo...

Še enkrat...

DA JE POČASNEJE VARNEJE, NIKAKOR NE DRŽI ZARADI OSTALIH UDELEŽENCEV V PROMETU IN PA ZARADI LAŽNEGA OBČUTKA VARNOSTI, KI GA DAJE MAJHNA HITOST KAR POSLEDIČNO PRIPELJE DO PADCA ZBRANOSTI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gvucko, hattori hanzo, mačka 27 in ostali zagovorniki policijskih metod:

Nonstop nam perejo možgane s floskulo "POSTAVLJAMO POLICIJSKE PATRULJE KJER SO ČRNE TOČKE"!!! Za vozniški žep edino!!

Pri nas visijo skorajda vsak dan na par placih (t.i. črnih točkah), kjer v zadnjih 30 letih ni bilo NITI ENE SAME NESREČE!!!!!! 100 metrov višje in nižje so velikokrat karamboli, samo lani 4 mrtvi na tem odseku. Še NIKOLI niso bili tam!!! Je pa 90 omejitev, pa na kilometer jih vidiš.

Tako da ne mi tule buč prodajat, zakaj visijo po cestah!! Izključno zaradi filanja proračuna!!!

Porkamadona pri nas se 95% nesreč zgodi zaradi alkohola in hitrosti!!!! 5% pa zaradi izsiljevanja!!! Pa katera budala verjame tem stvarem? Zaradi 150 let starega debilnega, z 2597462 vrstami tablet nafilanega nonota, ki drvi po cesti z 25 km/h pa ni nobenega kreša al kaj???

Pa zaradi talentirane voznice ki je pri 58ih letih naredila izpit v 54684 poizkusu tudi ne, kaj???

Kaj si nekaterim resnično ne dajo dopovedat, da če bi hoteli imeti red na cestah, ga naredijo takoj. Samo potem bo šlo veeeeeeeeeliko "kazenskega denarja" rakom žvižgat. Tega pa oblastniki ne bodo dopustili!! Ga gre preveč spet nazaj v njihove žepe!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gvucko, hattori hanzo, mačka 27 in ostali zagovorniki policijskih metod:

Nonstop nam perejo možgane s floskulo "POSTAVLJAMO POLICIJSKE PATRULJE KJER SO ČRNE TOČKE"!!! Za vozniški žep edino!!

Pri nas visijo skorajda vsak dan na par placih (t.i. črnih točkah), kjer v zadnjih 30 letih ni bilo NITI ENE SAME NESREČE!!!!!! 100 metrov višje in nižje so velikokrat karamboli, samo lani 4 mrtvi na tem odseku. Še NIKOLI niso bili tam!!! Je pa 90 omejitev, pa na kilometer jih vidiš.

Tako da ne mi tule buč prodajat, zakaj visijo po cestah!! Izključno zaradi filanja proračuna!!!

Porkamadona pri nas se 95% nesreč zgodi zaradi alkohola in hitrosti!!!! 5% pa zaradi izsiljevanja!!! Pa katera budala verjame tem stvarem? Zaradi 150 let starega debilnega, z 2597462 vrstami tablet nafilanega nonota, ki drvi po cesti z 25 km/h pa ni nobenega kreša al kaj???

Pa zaradi talentirane voznice ki je pri 58ih letih naredila izpit v 54684 poizkusu tudi ne, kaj???

Kaj si nekaterim resnično ne dajo dopovedat, da če bi hoteli imeti red na cestah, ga naredijo takoj. Samo potem bo šlo veeeeeeeeeliko "kazenskega denarja" rakom žvižgat. Tega pa oblastniki ne bodo dopustili!! Ga gre preveč spet nazaj v njihove žepe!!!

Tisto o patruljah na črnih točkah še kako drži, vsaj pri nas na Prevojah, kjer je ponoči kljub prepovedi vožnje še vedno tako, kot na dirkah tovornjakov...

Pozabil si na senilne 40-letnice, ki na avtocesto pripeljejo tako, da se na začetku pospeševalnega pasu ustavijo in gledajo nazaj, kdaj bo prosto, pa še kej bi se našlo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ze večkrat sem razlagal, da moraš z motorjem, ČE HOČEŠ PREŽIVETI, VOZITI HITREJE OD AVTOMOBILOV IN BOG NE DAJ BLIZU DESNEGA ROBA VOZIŠČA!

Še enkrat...

DA JE POČASNEJE VARNEJE, NIKAKOR NE DRŽI ZARADI OSTALIH UDELEŽENCEV V PROMETU IN PA ZARADI LAŽNEGA OBČUTKA VARNOSTI, KI GA DAJE MAJHNA HITOST KAR POSLEDIČNO PRIPELJE DO PADCA ZBRANOSTI.

to je pa neki novga....

poglej... ne vem kdo si, ne poznam te, in tudi ni to tako pomembno. Vsi mi ali pa večino smo tudi avtomobilisti. In če ti po pravici povem, velikokrat so me prehiteval motorji, ki so se peljal velik hitreje kot jaz, pa že jaz sem bil na zgornji meji omejitve. In hočeš še mogoče koga prehitet, v vzratnem ogledalu nobenega.... žmigavc... in gremo. Takrat pa poči zraven avta neki IDIOT z xxx km/h, ki misli da je edini lahko na prehitevalnem pasu. Nisem imel nesreče, ampak kaj bi potem pisali tukaj ali pa v časopisu????? Izsiljevanje avtomobilista ali prevelika hitrost motorista??? Lahko bi rekli oboje.... ampak zakaj?? Izsilu bi ga, ker je prpizdu od ne vem kod z xxx km/h in je bil v trenutku zraven. On je bil v mojem vidnem polju kakšno sekundo.... in je že švignil mimo. OK ... drugo: Če bi motorist vozil kolko tolko po predpisih, je veliko večja verjetnost oz. sem siguren da bi ga opazil, ker bi se mi približeval počasi in bi bil dalj časa v mojem vidnem polju. Pa da še omenim, da bi tudi motorist imel veliko več možnosti, da bi kakorkoli reagiral.

Upam samo, da ne bo kakšen tak res u mene prletu..

Pa Srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ahaa... če prav razumem, če se prpeleš dost hitro, te zamudijo izsilit??? si že mimo, ko te hočejo izsilit??? ..... ni časa da bi te iz ovinka vun vrglo..... Dober si ti meni

torej... nova teorija

Gremo divjat, da nas smrt ne dohiti.

nisn tega reku, povedu sem samo kako ti simulatorji delujejo, nikakor nism primerjal s pravo cesto :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avro vsaj brat se nauči... Jest sm napisal "hitreje od avtomobilov" NE PA "v smrt letet".

Kolikor vidim, si danes dežurni čistun?

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!