Skoči na vsebino

Hitrost - Počasneje je varneje


master 007

Priporočene objave

... povsem počasi preberite kaj ste napisali in vsem bo postalo jasno zakaj toliko nesreč ... :headbang: :headbang: :headbang:

Gallus.....modro in preudarno kot vedno........ :worship: :worship: .......sok ob prvem snidenju na moj konto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, spet neki bluziš. Ko bi ti vedel kolikim opapajem zdravnik odobri podaljšanje, samo zato, ker je pregled plačal :BUA: Imam ravno v bližini primer, ko mora družina seniorju sama vzet ključe, da nebo na cesti naredil še kakšne p****. Zdravnik pa mu je vozniško jasno podaljšal. :headbang:

Ko bi ti vedel koliko prepotentnih in prenapihnjenih juncev naredi zdravniški pregled samo zato, ker je ta pregled plačalo in na temu pregledu nihče ne ocenjuje psihološki profil bodočega voznika......opapaji se ne ukvarjajo z mobiteli med vožnjo, ne pišejo SMS-ov, se ne šminkajo in urejajo frizure, predvsem pa niso prenapeti in prepotentni s svojimi jeklenimi kočijami, kot nekateri smrkavci in mule. So definitivno bistveno bolj skoncentrirani na vožnjo in okolico kot velika večina mladih juncev....žal pa možgani opapajev niso več prožni tako kot nekoč in niso sposobni hitro sprocesirati danih okoliščin.žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bi ti vedel koliko prepotentnih in prenapihnjenih juncev naredi zdravniški pregled samo zato, ker je ta pregled plačalo in na temu pregledu nihče ne ocenjuje psihološki profil bodočega voznika......opapaji se ne ukvarjajo z mobiteli med vožnjo, ne pišejo SMS-ov, se ne šminkajo in urejajo frizure, predvsem pa niso prenapeti in prepotentni s svojimi jeklenimi kočijami, kot nekateri smrkavci in mule. So definitivno bistveno bolj skoncentrirani na vožnjo in okolico kot velika večina mladih juncev....žal pa možgani opapajev niso več prožni tako kot nekoč in niso sposobni hitro sprocesirati danih okoliščin.žal.

Nisem rekel, da so samo tastari norci in povzročitelji nesreč. Odgovoril sem Horjotu, ko je rekel, da so ta stari pogosteje pregledani s strani zdravnikov in sklepam, da je mislil, da so zato bolj sposobni za vožnjo. Statistično itaq povzročijo več nesreč mlajši vozniki. Če je zdravnik kogarkoli potrdil sposobnega za vožnjo, NA ŽALOST, še ne pomeni, da je to res tako. That's it.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gallus.....modro in preudarno kot vedno........ :worship: :worship: .......sok ob prvem snidenju na moj konto

... te držim za besedo ... :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si pa potem hotel povedati drugega?

Da ne smatrajte sebe za supermane, ki se jim ne more nič zgoditi in da ima še kdo drug pravico udeležbe na cesti, ter da so pravila pisana za celotno populacijo in jih je treba kot taka tudi upoštevati, čeprav ste še kako prepričani, da samo zmorete več, bolje in hitreje. A pač niste sami na cesti. Ste pa lahko sami na dirkališču ali v tisti vrsti, ki se nabere tudi za najhitrejšimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne smatrajte sebe za supermane, ki se jim ne more nič zgoditi in da ima še kdo drug pravico udeležbe na cesti, ter da so pravila pisana za celotno populacijo in jih je treba kot taka tudi upoštevati, čeprav ste še kako prepričani, da samo zmorete več, bolje in hitreje. A pač niste sami na cesti. Ste pa lahko sami na dirkališču ali v tisti vrsti, ki se nabere tudi za najhitrejšimi.

Povdarek je na "celotno populacijo"! Ne pa da vidiš 65 cigotov v enem avtu, ko grejo mimo škifov pa nič, jaz pa bom ob pol plače za 5km/h preveč...

P.S. Po našem zakonu se lahko vozi 65 oseb v enem vozilu, pod pogojem, da je vozilo hrošč in da so klovni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne smatrajte sebe za supermane, ki se jim ne more nič zgoditi in da ima še kdo drug pravico udeležbe na cesti, ter da so pravila pisana za celotno populacijo in jih je treba kot taka tudi upoštevati, čeprav ste še kako prepričani, da samo zmorete več, bolje in hitreje. A pač niste sami na cesti. Ste pa lahko sami na dirkališču ali v tisti vrsti, ki se nabere tudi za najhitrejšimi.

Skoraj vse res.

Samo zdravniško potrdilo 86. letnega opapaja pa še vedno ne pomeni, da je dejansko za v promet, he-he... že grem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skoraj vse res.

Samo zdravniško potrdilo 86. letnega opapaja pa še vedno ne pomeni, da je dejansko za v promet, he-he... že grem

Točno tako! En primer iz družine.. Moj dedek jih ima 83, tehta 130kg, kar je pri njegovih 168kg OGROMNO.. Ima težave s srcem, vidom, sluhom, kar je pa najbolj zaskrbljujoče, zaradi ogromnega trebuha v avtomobilu sploh ne more vrtit volana drugače kot da ga preprijema na vsakih par stopinj rotacije.. In ja, lani je bil na pregledu in dali so mu zeleno luč za naslednjih par let. Hvala bogu, da se vozi večinoma samo okoli hiše kjer je sam svoj šef in ne ogroža nikogar, pri zavijanjih pa si lahko vzame svoj čas. Prav tako pa je na srečo dovolj pameten, da se izogiba bolj prometnih ciljev in daljših poti, ampak raje prosi mene, da ga zapeljem v Lj na pregled, oziroma kamorkoli je potrebno.

Je moj dedek, je super dečko, sem vesel zanj, da je pri teh letih in vseh težavah, problemih in teži še tako vitalen, da lahko sam funkcionira, ampak na cesti ga pa ne bi želel srečat. resnično ne.. Ker že najbolj preprosto zavijenje je lahko prehuda naloga, če imaš tako velik trebuh, da komaj držiš volan, kaj šele da bi ga obrnil. Da ne omenjamo raznih težav s pritiskom (200 in več), ki lahko pri 83letniku vsak trenutek privedejo do kapi (bog ne daj) in kar naenkrat postane jugo ki se varno in umirjeno premika po cesti s 60km/h nekontroliran in smrtno nevaren premikajoč objekt, ki lahko mariskaj zgazi pod sabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Da ne omenjamo raznih težav s pritiskom (200 in več), ki lahko pri 83letniku vsak trenutek privedejo do kapi ...

Poznam 33 letnika z isto težavo. In ni edini.

Če bi pa gledal čez vikend, le koliko mladostnikov pod vplivom raznoraznih substanc in nabitih s kofeinom od raznoraznih energetskih pijač bi našli.

Predlagam, da na motoskretu odprete ordinacijo za pregled šoferjev. :whistle:

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem, da ni edini.. Ampak ni bilo to nekako bistvo mojega pisanja, to sem navrgel samo kot dodetek. Ne vem ali si ponesreči ali namenoma spregledal, ampak glavni problem pri izpostavljenem primeru je bila, poleg vsega ostalega (slab vid, sluh, hudo porevisok pritisk), močno omejena gibljivost zaradi debelosti, ki onemogoča obračanje volana in normalno manevriranje v prometu.. Ampak očitno je za zdravnike to ok, da idajo pozitivno mnenje. Meni pa kar slabo ratuje ko gledam kako speljuje na glavno cesto pa ugibam ali bo ratalo volan dovolj obrnit da bo zavil na pas ali bo šlo v graben. Bog ne daj, da se nastavi ovira..

In sploh ne dvomim, da to ni osamljen primer, ampak je podobnih atov na cestah še en kup. Mogoče ne s tem problemom, pa kakšnim drugim..

Se pa 100% strinjam, da tudi razne substance, ki jih omenjaš, na cesti nimajo kaj počet, pa naj gre za 20 letnika ali pa 90 letnika. Ampak če se že gremo neke obvezne zdravniške preglede in če so že postavljeni neki pogoji, ki naj bi jih bilo potrebno izpolnit, naj se to tudi izvaja!! Če je policija pritisnila na nas v vseh pogledih, kar se tiče prekrškov in je tu nepopustljiva in pač s tem zagotavlja večjo varnost, naj pa še ostale institucije opravijo svoje delo in zagotovijo večjo varnost z opravljanjem dela na svojih področjih in spravijo ljudi nesposobnih normalne vožnje s cest.

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že vse res, Dex.

A kot ponavadi skrenemo iz bistva. In pri tej temi je to še sploh očitno.

Napake nekaterih, najsi gre za posameznike ali inštitucije, nam ne dajo pravice, da sami kršimo zakon.

Izgovarjanje na opapaje in pijančke nam ne dovoljuje prehitre in prekrškarske vožnje, pa če se milijonkrat sami čutimo sposobni za to.

Pač nismo sami na cesti in je tak izgovor prinešen na pasjem repu.

Seveda pa bi bilo smiselno v posebni temi debatirati o nedelovanju teh raznih inštitucij. Mogoče bi se koga še kaj prijelo, saj marsikdo kuka sem. Dokler pa to služi za izgovore, pa ni upati v kaj takega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že vse res, Dex.

A kot ponavadi skrenemo iz bistva. In pri tej temi je to še sploh očitno.

Napake nekaterih, najsi gre za posameznike ali inštitucije, nam ne dajo pravice, da sami kršimo zakon.

Izgovarjanje na opapaje in pijančke nam ne dovoljuje prehitre in prekrškarske vožnje, pa če se milijonkrat sami čutimo sposobni za to.

Pač nismo sami na cesti in je tak izgovor prinešen na pasjem repu.

Seveda pa bi bilo smiselno v posebni temi debatirati o nedelovanju teh raznih inštitucij. Mogoče bi se koga še kaj prijelo, saj marsikdo kuka sem. Dokler pa to služi za izgovore, pa ni upati v kaj takega.

to pa drži kot pribito :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že vse res, Dex.

A kot ponavadi skrenemo iz bistva. In pri tej temi je to še sploh očitno.

Napake nekaterih, najsi gre za posameznike ali inštitucije, nam ne dajo pravice, da sami kršimo zakon.

Izgovarjanje na opapaje in pijančke nam ne dovoljuje prehitre in prekrškarske vožnje, pa če se milijonkrat sami čutimo sposobni za to.

Pač nismo sami na cesti in je tak izgovor prinešen na pasjem repu.

Seveda pa bi bilo smiselno v posebni temi debatirati o nedelovanju teh raznih inštitucij. Mogoče bi se koga še kaj prijelo, saj marsikdo kuka sem. Dokler pa to služi za izgovore, pa ni upati v kaj takega.

Vidiš tu se pa popolnoma strinjava. Moje pisanje ni bilo v smeri opravičevanja hitre vožnje, ampak ker je ravno prišla debata do opapejov, sem pač v zvezi s tem povedal svojo izkušnjo in mnenje.

Drugače mi je popolnoma jasno, da kdor se pač vozi hitro (tudi jaz se kdaj) mora vzet v zakup, da je bolj ogrožen in da takrat bolj ogroža druge in upoštevat dejansko stanje na cestah, vklučujoč nepokretne 90 letnike, pijančke, frajle na telefonih med šminkanjem, itd, kljub temu, da praviloma na cesti vse te osebe sploh ne bi smele bit. Ampak so in dokler so, oziroma jih ne spravimo dol, je za lastno dobro in dobro drugih potrebno to upoštevat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odkar vozim počasneje in ...uh... varneje (????) :unsure: mi izsiljujejo prednost in prehitevajo tako pogosto, da začenjam verjeti, da jo majo kaj z mano :krneki: prej bi edino s kako mojo bedarijo jo skuhal...zdej pa bi vsi mešali :closedeyes:

mam občutek, da se je marsikomu vtisnilo v glavo "sej to velja samo za une norce na dveh kolesih... "

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odkar vozim počasneje in z več predvidevanja mi prav nič manj ne jemljejo prednosti, le sam sem bolj pripravljen na to in se, po potrebi, lahko prej ustavim. Prehitevali so me prej in me tudi sedaj, kar me popolnoma nič ne moti, dokler tega ne počnejo tako, da me pri tem ogrožajo. Lahko si še tako hiter in najhitrejši, prej ali slej dohitiš kakšno vozilo in spet nisi več sam ampak moraš upoštevati tudi tistega drugega udeleženca. Na cesti si pač zelo redko nekaj časa čisto sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odkar vozim počasneje in z več predvidevanja mi prav nič manj ne jemljejo prednosti, le sam sem bolj pripravljen na to in se, po potrebi, lahko prej ustavim. Prehitevali so me prej in me tudi sedaj, kar me popolnoma nič ne moti, dokler tega ne počnejo tako, da me pri tem ogrožajo. Lahko si še tako hiter in najhitrejši, prej ali slej dohitiš kakšno vozilo in spet nisi več sam ampak moraš upoštevati tudi tistega drugega udeleženca. Na cesti si pač zelo redko nekaj časa čisto sam.

Že to je nekaj, se ti ne zdi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot ostale vpadnice, tudi Dolenjka po novem 60km/h. Je že bil čas, ker 50 je bilo pa too much, glede na preglednost in širino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po zakonu Dolenjska cesta ne zadostuje kriterijem za dovoljeno omejitev v naselju 60 km/h, vendar tudi zakon pozna izjeme, kaj ne. Moraš priznati, da okrog križišča s Peruzzijevo cesto res ni široka. Sicer pa hvala četrtni skupnosti, smo dolgo čakali na zvišanje največje dovoljene hitrosti, saj so policisti z radarem na tej cesti prisotni praktično vsak dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po zakonu Dolenjska cesta ne zadostuje kriterijem za dovoljeno omejitev v naselju 60 km/h, vendar tudi zakon pozna izjeme, kaj ne. Moraš priznati, da okrog križišča s Peruzzijevo cesto res ni široka. Sicer pa hvala četrtni skupnosti, smo dolgo čakali na zvišanje največje dovoljene hitrosti, saj so policisti z radarem na tej cesti prisotni praktično vsak dan.

Ja, to imaš prav, ker v bistvu še normalnih pločnikov nima, da o kolesarski stezi ne govorim. Se pa vseeno da lažje peljat 60, kot pa 50, ko si moral stalno gledat na števc, drugač si imel takoj več not.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No danes so mel smrkci tapravo racijo gor na Mariji Reki... Od spodaj pa do vrha so ble kar 4 patrulje... noro. Potem te pa ustavi in ti reče:"kontrola prometa" :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!