Skoči na vsebino

Hitrost - Počasneje je varneje


master 007

Priporočene objave

..in ne bi bilo toliko izsiljevanj s strani drugih voznikov.

ne..

res je da je marsikdaj prehitra vožnja vzrok za hude poškodbe oziroma smrt, verjemi pa da bi bilo

izsiljevanja z vožnjo po omejitvah še več ker bi voznik avtomobila ocenjeval tvojo hitrost glede na omejitev in

ne na podlagi tvojega gibanja..

da te ne vidi je tud taki lari fari.. se zgodi, valda ampak kolkokrat se mi je zgodlo da me je voznik gledal

skoraj v oči in se zapeljal na cesto pred mano kljub temu da za mano ni bilo popolnoma nobenega..

tega pa res ne razumem.. ker je res tak težko počakat tisto 1 sekundo..

slovenski vozniki smo nestrpni in brez vsake kulture na cesti!

tega pa noben zakon nebo spremenil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... kolkokrat se mi je zgodlo da me je voznik gledal

skoraj v oči in se zapeljal na cesto pred mano kljub temu da za mano ni bilo popolnoma nobenega..

tega pa res ne razumem..

Se ti ne zdi, da bi na podlagi tega, da se to dogaja mnogim, lahko sklepali da ne gre za hudobijo, temveč nezavedno napako, ker ljudje pričakujejo avtomobile in ko je na njihovem mestu ozek motocikel, enostavno ne procesirajo pravilno.

Kakšna je rešitev? Vzeti to v zakup in voziti s primerno hitrostjo in previdnostjo, ali se zakantati in če imaš srečo potem robantiti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... me je voznik gledal skoraj v oči in se zapeljal na cesto pred mano...

zadeva ni tako redka in dejansko te je lahko spregledal...

Looking Through You

There are instances where a driver can look right at you, but be unable to see you. This occurs most frequently at night, where the lone headlight of a motorcycle appears to be one of the headlights of an oncoming car. Because it accelerates more rapidly than a car, the motorcycle may be well ahead of a group of cars leaving a traffic signal, but the driver preparing to pull out does not recognize it or its proximity. Those position lights in the front turn signals are your best insurance against this event, though they may be washed out by the headlights behind you. A useful tactic is to move across the lane(or lanes) away from the car ready to pull out in front of you. This will separate you from the other headlights while also giving the potential intruder an idea of how close and fast you're coming.

A similar problem can happen during the day, when a motorcycle and its rider are viewed against a background that blends with them. The best defense against these situations is conspicuity -- wear bright colors on jackets and helmets and run your headlight's high beam during the day. These actions also help an alert driver detect you when you are mostly hidden by something in the nvironment. That edge of the headlight or bit of bright shoulder can save your life.

pa še celoten članek: Invisible Me: Be Seen on you Motorcycle for Safety

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne..

...tega pa res ne razumem.. ker je res tak težko počakat tisto 1 sekundo..

slovenski vozniki smo nestrpni in brez vsake kulture na cesti!

tega pa noben zakon nebo spremenil.

Evo a vsi drugi bi morali bit strpni in se ti umikat, ti bi pa lahko divjal in ne bi upošteval pravil. Zakaj ti (ne mislim sedaj tu samo na tebe ampak bolj ali manj na vse nas) ne bi prišel na cilj sekundo počasneje in bi bilo marsikdaj bolj varno. Kar se pa kulture vožnje tiče je pa dejansko na psu, zato pa je sedaj to na nas da se mi spremenimo, da bodo imeli naši otroci lep zgled, ne pa da samo jamramo kakšne kazni so. Te so take kot so, zaradi mene so lahko še višje (take kot na Norveškem, Nizozemskem,..) Prvo je treba pri sebi razčistit pol pa druge učit in jim mahat,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo a vsi drugi bi morali bit strpni in se ti umikat, ti bi pa lahko divjal in ne bi upošteval pravil. Zakaj ti (ne mislim sedaj tu samo na tebe ampak bolj ali manj na vse nas) ne bi prišel na cilj sekundo počasneje in bi bilo marsikdaj bolj varno. Kar se pa kulture vožnje tiče je pa dejansko na psu, zato pa je sedaj to na nas da se mi spremenimo, da bodo imeli naši otroci lep zgled, ne pa da samo jamramo kakšne kazni so. Te so take kot so, zaradi mene so lahko še višje (take kot na Norveškem, Nizozemskem,..) Prvo je treba pri sebi razčistit pol pa druge učit in jim mahat,...

isuse kristuse :worship:

svaka čast.. če peljem po predpisih čez naselje po prednostni cesti bom na križišču ustavil in dal prednost vozniku iz stranske

zato ker imam čas in lahko pridem na cilj tudi 5 min kasneje :rolleyes:

bravo...

ne divjam čez naselja in vsakič ko zagledam avto na stranski cesti še zmanjšam hitrost ker se zavedam kako ranljiv sem

na motorju in res newem iz kerega stavka si ti biser razbral da jaz divjam naokoli :krneki:

in ja vsi bi morali dati prednost vozilom ki pač vozijo po prednostni cesti al se morda motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izsiljevanja z vožnjo po omejitvah še več ker bi voznik avtomobila ocenjeval tvojo hitrost glede na omejitev in ne na podlagi tvojega gibanja..

Tu si napisal da se vožnja po omejitvah ne izplača in je boljše divjat. NIsem pa rekel da divjaš ti naokroli. Zraven tega, če bi divjal čez naselje bi se lahko zaletel samo v letalo. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta razprava je brezvezna. tudi če peljes 50 skozi naselje se najde opapa ki je star enih 86 let pa se ven zapelje. aja polovica vseh tukaj vas oz nas pa tako ne uporablja stranskih ogledal kakor vzratnih tako da. aja btw ja tisto o 500m v sončnem vremenu da ne vidiš motorista??!?! :unsure: bomo sprobali pa bos ugotovil da ga vidis z lahkoto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta razprava je brezvezna. tudi če peljes 50 skozi naselje se najde opapa ki je star enih 86 let pa se ven zapelje. aja polovica vseh tukaj vas oz nas pa tako ne uporablja stranskih ogledal kakor vzratnih tako da. aja btw ja tisto o 500m v sončnem vremenu da ne vidiš motorista??!?! :unsure: bomo sprobali pa bos ugotovil da ga vidis z lahkoto

da nauš preveč nazaj gledu, pa odspred poču :whistle: (joke)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu si napisal da se vožnja po omejitvah ne izplača in je boljše divjat. NIsem pa rekel da divjaš ti naokroli. Zraven tega, če bi divjal čez naselje bi se lahko zaletel samo v letalo. :headbang:

glej nima veze.. vozi kak ti paše, jaz bom pa tud..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta razprava je brezvezna. tudi če peljes 50 skozi naselje se najde opapa ki je star enih 86 let pa se ven zapelje. ...

Smrkavi mulci in mule tega po defaultu ne počno?

Za povrhu vsega, če je za volanom "opapa" (WTF is it?) 86. let, ima pretečenega manj časa od potrditve njegove zdravstvene sposobnosti za vožnjo, kot ti, razen če nisi res čisto frišno zelen voznik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smrkavi mulci in mule tega po defaultu ne počno?

Za povrhu vsega, če je za volanom "opapa" (WTF is it?) 86. let, ima pretečenega manj časa od potrditve njegove zdravstvene sposobnosti za vožnjo, kot ti, razen če nisi res čisto frišno zelen voznik.

glej po domaće ti bom povedal. jebe se meni za tvoja degenska mnenja. pri svojih letih bi lahko malce bolj odraslo razmišljal. očitno si pa v fazi ko ti sive celice odmirajo ali si mogoče kaksen zafustriranec,ki je v svoji mladosti imel premalo pozornosti od svojih staršev(oz očitno dozivljal psihično maltretiranje9 ki je očitno iz vseh tvojih prispevkov na ms!!

aja pa potegneš mi ga lahko und du kannst mich mal :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glej po domaće ti bom povedal. jebe se meni za tvoja degenska mnenja. pri svojih letih bi lahko malce bolj odraslo razmišljal. očitno si pa v fazi ko ti sive celice odmirajo ali si mogoče kaksen zafustriranec,ki je v svoji mladosti imel premalo pozornosti od svojih staršev(oz očitno dozivljal psihično maltretiranje9 ki je očitno iz vseh tvojih prispevkov na ms!!

aja pa potegneš mi ga lahko und du kannst mich mal :winkiss:

mislim, da je v tretji puberteti :unsure:

:lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smrkavi mulci in mule tega po defaultu ne počno?

Za povrhu vsega, če je za volanom "opapa" (WTF is it?) 86. let, ima pretečenega manj časa od potrditve njegove zdravstvene sposobnosti za vožnjo, kot ti, razen če nisi res čisto frišno zelen voznik.

Ja Horjo, če je pa nono star 79 let, pa je zdravniško naredil leta 48!!!! In od takrat pa do danes se njegovo zdravstveno stanje ni nič poslabšalo ane? :headbang:

Znanec je kupil fičota leta 72. Novega. Še danes ga vozi. Max speed cca 38 km/h. Po mestu bi šel peš hitrejše. Reakcije ima malo bolj počasne kot crknjen konj.

Sladkorna, revma, išijas in kajjazvemkajševse ga tepe. V in iz avta se spravlja cca 10 minut (brez pretiravanja). Z berglami da se razumemo!!

Ko sem mu že 659665x rekel naj za božjo voljo neha na cestah loterijo špilat, dobim vedno isti odgovor: vsi mi ostali divjamo, on je edini ki vozi previdno in počasi! Policaji so ga že 1000000x ustavili in nikoli mu nič ne rečejo. Ko ga vidim na cesti bi ga najraje brcnil v taprvi grm. Vsi ga že poznamo in kaj se dogaja: takoj ko ga kdo dohiti, naj bo to naselje, križišče, v mestu praktično kjerkoli že, za vsako ceno čimprej mimo!! Če ne se mu v rit zabiješ. Imel je že-vsaj kar jaz poznam-cca 50 karambolov. Vedno so bili drugi krivi.

Star pa je 58 let in bo divjal po cestah še 22 let, če ga ne bo prej Matilda pobrala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ti ne zdi, da bi na podlagi tega, da se to dogaja mnogim, lahko sklepali da ne gre za hudobijo, temveč nezavedno napako, ker ljudje pričakujejo avtomobile in ko je na njihovem mestu ozek motocikel, enostavno ne procesirajo pravilno.

Kakšna je rešitev? Vzeti to v zakup in voziti s primerno hitrostjo in previdnostjo, ali se zakantati in če imaš srečo potem robantiti?

rešitev je pobrati vozniške takim ki narobe procesirajo........če nezavedno izsiljuješ in ogrožaš človeška življenja nimaš kaj delat na cesti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako. Ko gledaš kak nekateri vozijo je tak jasno da dandanes čisto vsak dobi izpit. Res svašta vidiš na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Začelo se je dogajati ("ko jači taj tlači"), da nas motoriste vozniki avtomobilov sedaj po novem zakonu še bolj izsiljujejo. Nekateri pa sploh nimajo občutka za hitrost in so vedno v prednosti.

Striček v gostilni je rekel: motorist je pripeljal prehitro saj jaz sem bil že v križišču. Poškodbe pa vemo kakšne so.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smrkavi mulci in mule tega po defaultu ne počno?

Za povrhu vsega, če je za volanom "opapa" (WTF is it?) 86. let, ima pretečenega manj časa od potrditve njegove zdravstvene sposobnosti za vožnjo, kot ti, razen če nisi res čisto frišno zelen voznik.

"Opapa" = stari foter.

Ki ponavadi pri svojih 80-tih letih starosti dobi podaljšano vozniško za naslednjih 100 let, če pa vmes še za nekaj stopenj malo bolj slabo vidi in sliši, pa nič hudega, saj je na cesti zato, da se pelje k zdravniku ali pa v toplice. Kar pa je kar pogosto. Če pa vmes kakega motorista zgazi, pa ni nobene škode, saj smo itak sami divjaki in banda nasploh.

:slap:

Zrno dodajam:

mnenja sem, da vsi vemo, kako nevarno je prehitro voziti ali celo divjati, sploh po naseljih in nepreglednih odsekih. Ni ga junaka tule ki ne bi kdaj navijal ročke za plin do daske, tega ne kupim od nikogar! Ne vedno, ne stalno, le kdaj pa kdaj. Večina nas vozi amatersko bolj ali manj hitro. Mnogi pa zelo prehitro. Kdor to redno počne, naj pač počne, vendar s tem stalno ogroža sebe in druge. Upam le, da takšnemu samo-prepričanemu božanstvu ne bom nikoli nikjer napoti.

Prehitra vožnja je kot ruleta, upam trditi, da ruska.

Počasna ali celo prepočasna vožnja pa tak isto.

Iz lastnih izkušenj vem ko sem, po doooolgem premoru, pred nekaj leti spet sedla na moped, pa vozila počasi (da ne bo pomote, vedno se skušam držati predpisov, še posebej v naseljih in vsi vemo, da so med nami redki, ki vozijo NATANKO do pikice po predpisih, ne bi se spet obregovali ob toleranco okoli 5-10 km +/-, najlepša hvala), da se je večina avtomobilistov napram meni, ki nisem bila že pregovorno motoristično divja, počutila strašansko superiorno in so me hoteli kar takoj prehiteti. In to na način, ki ga zdrava pamet spozna za skrajno nevarnega.

Kaj kmalu sem ugotovila, da večina tistih zadetkov v avtih pojma nima, kaj pomeni voziti motor in da motor pospešuje ter zavira popolnoma drugače kot avto, sicer ne bi ogrožali ne moje, ne lastne varnosti.

Torej, da bom še naprej živa in ne kriplasta ter če se želim še lep čas voziti z motorjem, MORAM biti hitrejša od avtov.

Če želim na motorju ostati cela, sem prisiljena voziti vsaj za nekaj stopenj hitreje, kot se napihuje ego tistega za volanom, ko zagleda motorista.

Res, po vsem, kar sem prebrala tule, se mi zdi škoda, da spet nastane ena od debat, kjer na komentarje pišočih prevladujejo nestrpni odzivi. Saj se vsi med seboj ne poznamo. Pojma nimamo, kako kdo vozi. Le kako lahko suvereno trdimo, kako kdo nima prav? Vsak na svoj način osvetljuje lastne izkušnje.

Angleži so zato izumili frazo: "Point of view".

Nestrpnost je že pregovorna lastnost majhnih, kar Slovenci vedno znova dokazujemo, da smo. V vsej svoji bleščeči grdoti se še posebej razliva iz avtomobilske notranjosti. Vse prevečkrat pa tudi kraljuje na motorističnih sedežih. Celo na kolesarskih.

Vsaj v tej naši majhni, šentflorjansko-forumski dolinici bi pa lahko bilo drugače, a ne?

Škoda, da ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mutika saj bi ti pir plačal samo ce si vecina cajta na čaju al pa kokti :winkiss: aja ni bilo skoda casa in vlozenega v paisano, ker polovica jih tako ne bo razumela pointa te razprave???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smrkavi mulci in mule tega po defaultu ne počno?

Za povrhu vsega, če je za volanom "opapa" (WTF is it?) 86. let, ima pretečenega manj časa od potrditve njegove zdravstvene sposobnosti za vožnjo, ...

Mah, spet neki bluziš. Ko bi ti vedel kolikim opapajem zdravnik odobri podaljšanje, samo zato, ker je pregled plačal :BUA: Imam ravno v bližini primer, ko mora družina seniorju sama vzet ključe, da nebo na cesti naredil še kakšne p****. Zdravnik pa mu je vozniško jasno podaljšal. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, spet neki bluziš. Ko bi ti vedel kolikim opapajem zdravnik odobri podaljšanje, samo zato, ker je pregled plačal :BUA: Imam ravno v bližini primer, ko mora družina seniorju sama vzet ključe, da nebo na cesti naredil še kakšne p****. Zdravnik pa mu je vozniško jasno podaljšal. :headbang:

horjota pa morš razumet no..........kaj misliš da bo v svojo skledo pljuval

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... povsem počasi preberite kaj ste napisali in vsem bo postalo jasno zakaj toliko nesreč ... :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... povsem počasi preberite kaj ste napisali in vsem bo postalo jasno zakaj toliko nesreč ... :headbang: :headbang: :headbang:

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!