Skoči na vsebino

Hitrost - Počasneje je varneje


master 007

Priporočene objave

to je pa neki novga....

poglej... ne vem kdo si, ne poznam te, in tudi ni to tako pomembno. Vsi mi ali pa večino smo tudi avtomobilisti. In če ti po pravici povem, velikokrat so me prehiteval motorji, ki so se peljal velik hitreje kot jaz, pa že jaz sem bil na zgornji meji omejitve. In hočeš še mogoče koga prehitet, v vzratnem ogledalu nobenega.... žmigavc... in gremo. Takrat pa poči zraven avta neki IDIOT z xxx km/h, ki misli da je edini lahko na prehitevalnem pasu. Nisem imel nesreče, ampak kaj bi potem pisali tukaj ali pa v časopisu????? Izsiljevanje avtomobilista ali prevelika hitrost motorista??? Lahko bi rekli oboje.... ampak zakaj?? Izsilu bi ga, ker je prpizdu od ne vem kod z xxx km/h in je bil v trenutku zraven. On je bil v mojem vidnem polju kakšno sekundo.... in je že švignil mimo. OK ...

Oprosti, tudi jaz ne vem, kdo si in te ne poznam, ampak če si slabovidem, prosim, da vrneš izpit in začneš uporabljat javni prevoz.

Če si ti motorista zagledal, ko je bil -recimo- 500m za teboj (kar pomeni že zelo slabo uporabo vzvratnih ogledal), bi on moral voziti cca. 1800 km/h, da bi te dohitel in prehitev v eni sekund. HALO!?

drugo: Če bi motorist vozil kolko tolko po predpisih, je veliko večja verjetnost oz. sem siguren da bi ga opazil, ker bi se mi približeval počasi in bi bil dalj časa v mojem vidnem polju. Pa da še omenim, da bi tudi motorist imel veliko več možnosti, da bi kakorkoli reagiral.

Upam samo, da ne bo kakšen tak res u mene prletu..

Če bi ti uporabljal vzvratna ogledala in na splošno spremljal promet in dogajanje okrog sebe, je veliko večja verjetnost oz. sem siguren, da bi ga opazil.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Če si ti motorista zagledal, ko je bil -recimo- 500m za teboj (kar pomeni že zelo slabo uporabo vzvratnih ogledal), bi on moral voziti cca. 1800 km/h, da bi te dohitel in prehitev v eni sekund. HALO!?

Če bi ti uporabljal vzvratna ogledala in na splošno spremljal promet in dogajanje okrog sebe, je veliko večja verjetnost oz. sem siguren, da bi ga opazil.

D.

A ti sploh veš koliko je 500 m? To je ogromno!! Če avtocesta oz. katerakoli cesta samo blago zavija, 500 m nazaj sploh ne vidiš, pa še vzvratno ogledalo prikazane objekte pomanjša, ker zajame širši kot. Ne vem potem, kako si ti predstavljaš, da je opazovanje vozil v ogledalu 500 m za seboj splabo opazovanje.

Pa tvoj izračun hitrosti za to razdaljo že itak po tvojem pomeni, da lahko vsi brez težav žgejo 300 km/h plus, saj bodo avtomobilisti in ostali motoristi imeli dovolj sekund časa, da ga bodo za seboj videli že na 500 m. :headbang:

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti sploh veš koliko je 500 m? To je ogromno!! Če avtocesta oz. katerakoli cesta samo blago zavija, 500 m nazaj sploh ne vidiš, pa še vzvratno ogledalo prikazane objekte pomanjša, ker zajame širši kot. Ne vem potem, kako si ti predstavljaš, da je opazovanje vozil v ogledalu 500 m za seboj splabo opazovanje.

:eek: Saj ne vem, ali si sarkastičen ali resno misliš? 500m sem izbral kot nek absolutni MINIMUM, koliko je treba gledat nazaj.

Za vsak slučaj, če resno misliš - a sploh veš, kolikšna je 'primerna' varnostna razdalja pri 130 km/h? 70 - 100 m! In če ne uspeš gledat vsaj 5x toliko nazaj, nimaš kaj iskat v prometu - izvoli nazaj v avtošolo, k optiku ali pa na avtobus...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr ste nekateri večji angeli od samih angelov :rolleyes:

Pred svojim pragom najprej pometite, pol pa začnite drugje.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ti nisi popolnoma resen. Kako boš karkoli videl v vzvratnem ogledalu na razdalji 2500m? Pa če tudi je avtocesta na tem odseku popolnoma ravna, kar v SLO ni ravno pogosto. Morda imaš supermanski vid ali kaj? Za razdaljo 2,5 km vozilo s 130 km/h porabi več kot 1 minuto, da to razdaljo prevozi.

Če jaz vozim 130 km/h, vozilo ki me dohiteva vozi 200 km/h kar je veliko nad dovoljeno, se strinjaš? To pomeni razliko v hitrosti 20 m/s, torej dirkač z 200 km/h porabi kar 25 sekund časa, da me dohiti na razdalji 500 m. 500 m NI minimum za opazovano razdaljo, ampak popolnoma zadostuje za povsem varno vožnjo po avtocesti.

Tukaj ne govorim o nobenem čistunstvu, samo o številkah, ki jih je navedel Danci. Da mi ne bo kdo kakšnega čistunstva ali angelstva očital.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ti nisi popolnoma resen. Kako boš karkoli videl v vzvratnem ogledalu na razdalji 2500m? Pa če tudi je avtocesta na tem odseku popolnoma ravna, kar v SLO ni ravno pogosto. Morda imaš supermanski vid ali kaj? Za razdaljo 2,5 km vozilo s 130 km/h porabi več kot 1 minuto, da to razdaljo prevozi.

Seveda, kaj ti nimaš!? :eek: Jaz na 2500m vidim, ali ima avto za menoj letno, mesečno ali tedensko vinjeto (če jo pač ima).

Vse skupaj se nanaša na to, da je g. Avro motorista opazil samo eno sekundo, preden ga je ta prehitel. In kot si sam ugotovil, to pomeni, da je g. Avro uspel videt samo 20m za seboj (če je motorist vozil 'vrtoglavih' 200 km/h) - to pa je cca. 1/4 priporočene varnostne razdalje pri hitrosti 130 km/h!

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ze večkrat sem razlagal, da moraš z motorjem, ČE HOČEŠ PREŽIVETI, VOZITI HITREJE OD AVTOMOBILOV IN BOG NE DAJ BLIZU DESNEGA DA JE POČASNEJE VARNEJE, NIKAKOR NE DRŽI ZARADI OSTALIH UDELEŽENCEV V PROMETU IN PA ZARADI LAŽNEGA OBČUTKA VARNOSTI, KI GA DAJE MAJHNA HITOST KAR POSLEDIČNO PRIPELJE DO PADCA ZBRANOSTI.

A dej no - zakaj pa se že en teden ni nihče ubil na cesti??????

Opažam, da je folk že živčen, če voziš po predpisih - tako, kot je bilo pred dnevom D! Upam, da bodo policaji še na cesti in polovili to sodrgo in jih mastno kaznovali!

JAZ NISEM TAKO BOGAT, DA BI KRŠIL PROMETNE PREDPISE (in futral državne smrdljive riti)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ti nisi popolnoma resen. Kako boš karkoli videl v vzvratnem ogledalu na razdalji 2500m? Pa če tudi je avtocesta na tem odseku popolnoma ravna, kar v SLO ni ravno pogosto. Morda imaš supermanski vid ali kaj? Za razdaljo 2,5 km vozilo s 130 km/h porabi več kot 1 minuto, da to razdaljo prevozi.

Če jaz vozim 130 km/h, vozilo ki me dohiteva vozi 200 km/h kar je veliko nad dovoljeno, se strinjaš? To pomeni razliko v hitrosti 20 m/s, torej dirkač z 200 km/h porabi kar 25 sekund časa, da me dohiti na razdalji 500 m. 500 m NI minimum za opazovano razdaljo, ampak popolnoma zadostuje za povsem varno vožnjo po avtocesti.

Tukaj ne govorim o nobenem čistunstvu, samo o številkah, ki jih je navedel Danci. Da mi ne bo kdo kakšnega čistunstva ali angelstva očital.

Mi ni jasno ali si nepismen ali namerno provociraš ali kaj ? Od kod si sedaj privlekel 2500m ?

5x nik "primerne" varnostne razdalje pri hitrosti 130 km/h (100m) je 500m, kar je zelo jasno razvidno iz Dančijevega posta.

In na avtocesti moraš vsaj toliko imeti pregleda tako naprej kot nazaj.

Pa nabijate v božjo mater kako ljudje okoli vas 300 km/h vozijo. Dajte se zresnit no. 99,9% motoristov gre pri prehitvanju mimo z 30-60 km/h več kot vozite sami. Je pa res da imajo vsi bistveno večje pospeške in to dosežejo v zelo kratkem času, potem pa se komu zdi da so tudi neskončno hitri.

Bi bilo veliko bolj varno, če bi ljudje vozili nekoliko hitreje in bili bolj zbrani, kot tako, kot se vozi sedaj, koncentracija na vožnjo pa je nikakršna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, kaj ti nimaš!? :eek: Jaz na 2500m vidim, ali ima avto za menoj letno, mesečno ali tedensko vinjeto (če jo pač ima).

Vse skupaj se nanaša na to, da je g. Avro motorista opazil samo eno sekundo, preden ga je ta prehitel. In kot si sam ugotovil, to pomeni, da je g. Avro uspel videt samo 20m za seboj (če je motorist vozil 'vrtoglavih' 200 km/h) - to pa je cca. 1/4 priporočene varnostne razdalje pri hitrosti 130 km/h!

D.

Heh, jaz sem pa mislim, da si smrtno resen s tistimi 2,5 km :wacko: . Gremo na beerchug.gif vsaj virtualno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi ni jasno ali si nepismen ali namerno provociraš ali kaj ? Od kod si sedaj privlekel 2500m ?

Tale petkratnik sem pa res prehitro prebral :whistle: Se posipam s pepelom, vendar kot vidiš, smo se očitno že zedinili, da je 500 m :OK: in ne samo minimum.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisn tega reku, povedu sem samo kako ti simulatorji delujejo, nikakor nism primerjal s pravo cesto :winkiss:

Tiho ti! Ti ni policaj povedal da nimaš kaj divjat ker to ni igra! Dobr si takrat tam na avtocesti med tovornjakama zvozil hehe, če se še spomnš..

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gvucko, hattori hanzo, mačka 27 in ostali zagovorniki policijskih metod:

...

Bojč, če me dejstvo, da se težko poistovetim s stalnim jamranjem, kakšna krivica se nam godi, karakterizira kot zagovornika policijskih metod, potem to pač sem. Kljub temu, da nisem mnenja, da imajo policisti vedno prav.

V skoraj treh desetletjih in pol, kar imam izpit, se je seveda zgodilo, da so me ustavili. Ne velikokrat, pa vendar. Parkrat sem jo odnesel s prijaznim opominom. In kadar je imel policist prav, sem plačal, ne da bi zganjal cirkus. Se je pa tudi zgodilo, da sem imel protiargumente, ki sem jih na primeren način predstavil sodniku. Očitno so bili dovolj tehtni, da me ni kaznoval. Močno dvomim, da bi bili rezultati enaki, če bi že policista in potem še sodnika napizdil, češ da sta kretenska inkasanta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisn tega reku, povedu sem samo kako ti simulatorji delujejo, nikakor nism primerjal s pravo cesto :winkiss:

pol pa sory... sm mislil da misliš na cesto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič posebno novega, vendar sem v teh dneh iznašel način, kako se je prijetno voziti po omejitvah in celo brez da srečaš policijsko kontrolo :

imenuje se vožnja v dežju

priporočam, ful je v redu in motor je videti lepo opran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avro vsaj brat se nauči... Jest sm napisal "hitreje od avtomobilov" NE PA "v smrt letet".

Kolikor vidim, si danes dežurni čistun?

brat se ti nauči.... tud jaz nisem napisal v "v smrt letet" amak "smrt prehitet"

ti kr hitreje in hitreje.....

če bi bil čistun, bi ti cel post zbrisal...

Oprosti, tudi jaz ne vem, kdo si in te ne poznam, ampak če si slabovidem, prosim, da vrneš izpit in začneš uporabljat javni prevoz.

Če si ti motorista zagledal, ko je bil -recimo- 500m za teboj (kar pomeni že zelo slabo uporabo vzvratnih ogledal), bi on moral voziti cca. 1800 km/h, da bi te dohitel in prehitev v eni sekund. HALO!?

Če bi ti uporabljal vzvratna ogledala in na splošno spremljal promet in dogajanje okrog sebe, je veliko večja verjetnost oz. sem siguren, da bi ga opazil.

D.

kar se tiče mojga izpita, ...če te že zanima... 22 brez nesreče!!! Tolko o moji slabovidnosti

ne nabijaj z nekimi ciframi, ki si si jih sam izmislil. (500...1800km7h).........

Seveda, kaj ti nimaš!? :eek: Jaz na 2500m vidim, ali ima avto za menoj letno, mesečno ali tedensko vinjeto (če jo pač ima).

D.

aha... vidiš vidiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se tiče mojga izpita, ...če te že zanima... 22 brez nesreče!!! Tolko o moji slabovidnosti

Me sploh ne zanima. Ampak to, da na avtocesti vozila ne vidiš prej kot eno sekundo preden te prehiti, pove več kot dovolj o tvojih vozniških sposobnostih.

ne nabijaj z nekimi ciframi, ki si si jih sam izmislil. (500...1800km7h).........

Enako... (1 sekunda)

Jasno je, da če vzvratnih ogledal ne uporabljaš, ga ne moreš videt.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me sploh ne zanima. Ampak to, da na avtocesti vozila ne vidiš prej kot eno sekundo preden te prehiti, pove več kot dovolj o tvojih vozniških sposobnostih.

Enako... (1 sekunda)

Jasno je, da če vzvratnih ogledal ne uporabljaš, ga ne moreš videt.

D.

na avtocesti??? kje si pa to prebral... (razen v domišljiji)

ok..si zagovornik, da je hitra vožnja bolj varna... sicer pa.... preber si še enkrat, kaj sem napisal..... pa boš videl, da so te tvoji izračuni mal mim

zdej mam pa dost tega, ker eni tukaj ste nedotakljivi

Popravljeno . Popravil avro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ko že računate in razglabljate. Regionalka, lepa široka in pregledna. Npr. nekaj takega kot je cesta med Bledom in Bohinjem. Peljem s svojo koreto 90km/h, kolikor je omejitev. Pred menoj se za enim od ovinkov pojavi tovornjak, ki cijazi 50km/h. Upočasnim in ko prideva iz naslednjega ovinka v ravnino, nakažem in pospešujem do dovoljenen hitrosti v prehitevanje. Pred tem seveda pogledam v ogledala, nikogar zadaj in spredaj. Po nekaj sekundah prehitevanja škripanje in v riti ali boku motor, ki je ovinke zlahka zlagal s 180km/h.

Upam, da sem situacijo opisal dovolj realno.

Kdo je kriv?

Seveda pričakujem tudi računsko expertizo, kakršne ste izvajali poprej, ker po pravici povedano, matematika mi ni nikoli šla in se mi ne ljubi.

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na avtocesti??? kje si pa to prebral... (razen v domišljiji)
Takrat pa poči zraven avta neki IDIOT z xxx km/h, ki misli da je edini lahko na prehitevalnem pasu.

Kolikor vem, so prehitevalni pasi samo na avtocestah... :rolleyes:

ok..si zagovornik, da je hitra vožnja bolj varna...

:nono:

Sem pa prepričan, da hitra vožnja ni nič manj varna od počasne, če je voznik primerno zbran in se posveča vožnji. In če ni absolutni začetnik, še topel iz avtošole, kjer se je 80% šolskih voženj odvijalo do max. 45 km/h po mestni gneči. :slap:

sicer pa.... preber si še enkrat, kaj sem napisal..... pa boš videl, da so te tvoji izračuni mal mim

Napisal si:

In hočeš še mogoče koga prehitet, v vzratnem ogledalu nobenega.... žmigavc... in gremo. Takrat pa poči zraven avta neki IDIOT z xxx km/h, ki misli da je edini lahko na prehitevalnem pasu.

....

Izsilu bi ga, ker je prpizdu od ne vem kod z xxx km/h in je bil v trenutku zraven. On je bil v mojem vidnem polju kakšno sekundo....

Moji izračuni so dovolj natančni. Sicer res slonijo na predpostavki, da v vzvratnem ogledalu vidiš vsaj 500m nazaj, da nekdo je in ali se ti ta nekdo hitro približuje - ampak to je povsem realna predpostavka, če vzvratna ogledala dejansko uporabljaš.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem, so prehitevalni pasi samo na avtocestah... :rolleyes:

:nono:

Sem pa prepričan, da hitra vožnja ni nič manj varna od počasne, če je voznik primerno zbran in se posveča vožnji. In če ni absolutni začetnik, še topel iz avtošole, kjer se je 80% šolskih voženj odvijalo do max. 45 km/h po mestni gneči. :slap:

Napisal si:

Moji izračuni so dovolj natančni. Sicer res slonijo na predpostavki, da v vzvratnem ogledalu vidiš vsaj 500m nazaj, da nekdo je in ali se ti ta nekdo hitro približuje - ampak to je povsem realna predpostavka, če vzvratna ogledala dejansko uporabljaš.

D.

za kaj se pa levi pas uporablja na regionalkah???

Sicer pa...zakljucujem debato o tem.

Popravljeno . Popravil avro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za kaj se pa levi pas uporablja na regionalkah???

:eek: :slap:

Sicer pa...zakljucujem debato o tem.

Bolje... :trance_33_sleep:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič posebno novega, vendar sem v teh dneh iznašel način, kako se je prijetno voziti po omejitvah in celo brez da srečaš policijsko kontrolo :

imenuje se vožnja v dežju

priporočam, ful je v redu in motor je videti lepo opran.

SE STIRNJAM tudi jaz sem poskusil to opcijo.

Je pa kolega s cbr-o si zdej polomu vratna vretenca. Skoz je noru, jaz pa sem ga opozarjal- brez haska :closedeyes:

Te cbr-ke so taki motorji da prov kličejo k nesrečam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danci1973; Priznaj si sam da če bi marsikateri motorist peljal počasneje kot je, bil še živ in ne bi bilo toliko izsiljevanj s strani drugih voznikov. Prav tako se motorist ki se pelje počasneje, lažje umakne oviri na cesti. Tako da tvoja teorija o večji hitrosti ne zdrži. Pa še to, na motorju smo zelo majhni in se nas tudi ne vidi tako daleč, če misliš da boš videl motorista na 500 m v lepem sončnem vremenu se krepko motiš. Vidiš lahko samo migetanje, vendar ne boš vedel ali se ti to približuje ali oddaljuje. Ko naslednjič pogledaš v vzratno ogledalo pa je po tvoje "varni motorist" že ob tebi. Pogled moraš imet usmerjen tudi naprej in ne stalno bulit v vzratno ogledalo, ker drugače ne prideš daleč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!