Skoči na vsebino

Hitrost - Počasneje je varneje


master 007

Priporočene objave

26.4.2008 bo na območju RS potekala akcija "Veriga". Torej več zaporednih meritev hitrosti na isti relaciji (4-5 radajev v nekaj km). Počasi in previdno!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ti mislš da je ni!!!!!!!!

mal se pomir s telimi klicaji!!!!!!!!

...

drgač pa...še usak policaj(kolikor tok normaln) ima naštiman če je omejitev 50 tam do 55 lufta...velikokrat sem bil že PRIČA ali pa celo lastne izkušnje da je policaj ustavljal tiste ki so peljali več kot 60...torej je to že malo več kot 10% tolerance ha?

ni take krize kot pravite..drugače se pa tudi na sodišču da zbijati 10% glede tolerance..tudi radar se lahko moti..in če se peljete tam do 55 ne bi smelo biti problemov...

Iz lastnih izkušenj ti lahko povem,da ni čist tako,al sem pa naletel na nenormalnega.Ene štiri leta nazaj pripeljal na 40 omejitev 45 in dobil položnico,še sreča,da so bile še male kazni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.......in zopet je vse to samo za večjo varnost na cesti :headbang: kako hudiča gre tu za varnost, ko ti trije radarji na enkrat merijo hitrost, in če prekoračiš plačaš za vsakega posebej :slap:.....pa to ne morš vrjet kaj vse se pri nas dogaja, bo zgleda res treba tablico snet

Res ne morš verjet, v pol ure je naletel na dva radarja in se znebil nekaj 100€, pa ga še kar ni izučilo, da bo treba po omejitvi. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jep...verižno bodo merili hitrost...medtem bo spet kak izsiljeval prednost in naredil kakega otroka siroto....ti divji motoristi ti... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

»7.a člen

Pri izmerjenem rezultatu hitrosti se upoštevajo naslednje varnostne razlike:

5 km/h pri merilnem rezultatu do vključno 100 km/h;

7 km/h pri merilnem rezultatu od 100 km/h do vključno 200 km/h;

11 km/h pri merilnem rezultatu nad 200 km/h;

razen:

– pri merjenju v ovinkih, kjer se upošteva varnostna razlika 11% izmerjene vrednosti;

– pri merjenju s sledenjem, kjer se upoštevajo varnostne razlike iz tabele 1 v 10. členu tega pravilnika.«.

Torej, če voziš 100 ti upoštevajo 95, če pa 1 km/h hitreje pa le še 94. Pa naj še kdo reče, da se ne splača voziti hitreje :rolleyes:.

Vir: http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?url...p;stevilka=3854

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes tko kot so napovedali bojo na severnopimorskem izvajali "VERIŽNE MANEVRE" z vsemi razpoložljivimi sredstvi

tko da počasi in previdno...

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes vozim striktno po omejitvah in upoštevam vse cestno predmetne predpise :whistle:

:lol1:

(akrapovič odprt, drug nosilec za luč, druga luč, tablica pod prevelikim kotom, brez prve pomoči,brez stranskega ogledala.. pišuka se mi že kar nabere ja :lol1: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes vozim striktno po omejitvah in upoštevam vse cestno predmetne predpise :whistle:

:lol1:

(akrapovič odprt, drug nosilec za luč, druga luč, tablica pod prevelikim kotom, brez prve pomoči,brez stranskega ogledala.. pišuka se mi že kar nabere ja :lol1: )

Joj, kaki frajer si ti :grrr

Ka ne bi rajš v temi za nedorasle, pardon, 125ccm takšne prodajal :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5x preberi boš mogoče drugače razumel :rolleyes: Pa tisto da lepo vozim sm resnop mislo, danes nikjer več kot 60 čez naselje :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj, kaki frajer si ti :grrr

Ka ne bi rajš v temi za nedorasle, pardon, 125ccm takšne prodajal :winkiss:

tudi tam ne pali več :grrr bo mogu začet unim nabijat ki zaenkrat še sanjajo o raznih apn-kah, v njihovh očeh pa mogoče izpade frajer

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja verige....use plavo...

in ko sem jo (z avtom) pihal proti domu...kolona.....malo spelji s prvo, malo z drugo....več kt 75 pa noben ni hotu vozit...

Na koncu sm se pošten boril s spancem :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dones je bilo precej plavih po cest tako,da sem se z BMW-ejem kar po predpisih peljal,ko pa sem šel s skuterjem ob 13,oo na Otočec,bi skoraj v kontrolo z 75 Km/h priletel k sreči sem jih dovolj zgodaj opazil in pribremzal.Mogoče je tudi malo pomagalo,kajti v obdelavi sta imela eno plavo belo enduro nasproti gasilskega doma(Otočec) upam,da ni kdo od tu!!!!!

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s 75 si priletel v 50? sem mislil, da si kaj pametnejši glede na to, da si kar nekaj starejši od drugih mulcev tukaj. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s 75 si priletel v 50? sem mislil, da si kaj pametnejši glede na to, da si kar nekaj starejši od drugih mulcev tukaj. :unsure:

Nevem,če ima to kaj povezave s pametjo- vozim se pač rad hitro eni priznamo drugi pač lažete sami sebi in nam ali ste pa zajci za volanom in vozite hitro samo,ko se ga nažrete. Bi pa z veseljem šel kdaj na pisto in plačal za kakšno uro norenja samo kaj ko smo vsi tako pametni,in trdimo,da piste nerabimo samo z grozovitimi kaznimi zbiramo denar za proračun kot,da nedamo že dovolj za ceste.Samo primerjaj Npr.zaslužek v Nemčiji in njihove kazni pa zaslužek pri nas in naše kazni,pa nepozabi na zastonj avtocesto in brez omejitve (razen na določenih mestih)sicer pa pri njih velja takoimenovani richt geschwindikeit)kar pomeni naj bi vozil 130 Km/h lahko pa voziš hitreje kjer ni posebej označeno v slučaju,da si povzročitelj nesreče,pa odgovarjaš,če si vozil nad 130 Km/h.Kaj ti hočem reči z manjšimi kaznimi in brez omejitev na AC imajo po številu voznikov veliko majn nesreč z smrtnim izidom kot pri nas.Pa tudi veliko poligonov in pist imajo kjer se lahko veliko naučiš z inštruktirji in znoriš po mili volji,seveda če si to lahko privoščiš. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:

Drugače pa kot zanimivost, danes naredil 250km, sem se potepal okoli Tolmina, Nove Gorice, Postojne, rid in srečal samo eno patruljo, pa še ti so bolj spali v avtu kot kaj drugega..

Upam pa, da nisem spregledal kakšnega civilnega stacionarca :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer: hvala za izčrpen odgovor, vendar je moj post bil mišljen kot hec. :whistle:

Dex: jaz tudi naredil 180km po štajerski in prekmurju pa nikjer policajev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer: hvala za izčrpen odgovor, vendar je moj post bil mišljen kot hec. :whistle:

Dex: jaz tudi naredil 180km po štajerski in prekmurju pa nikjer policajev.

Če se hecaš drugič pripiši OK!!!

Tudi jaz sem danes naredil 300+km Nm,Vinica-Grobnik-Bakar(kosilo)in nazaj Nm.Policaje pa smo srečali 1-rvič Metlika-Gradac(Zemelj), 2-gič Koćevje -Nm(laser lepo skrit z naslonom)prva vas Kočevje-Dvor :eek: dobro da deluje solidarnost!!! :whistle: in 3-tjič Dvor - Soteska!! :eek: :eek: Hrvaških policajev pa sploh nismo videli razen na carini. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer: hvala za izčrpen odgovor, vendar je moj post bil mišljen kot hec. :whistle:

Dex: jaz tudi naredil 180km po štajerski in prekmurju pa nikjer policajev.

na štajerskem maribor- slov. bistrica ob kakih 4ih, radar, ampak so nas prijazni motoristi vnaprej opozorili, tako da smo lepo točno 50 kmh mimo njih peljali...pol pa spet dalje gasa hehe...drugje pa jih ni blo nikjer

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem,če ima to kaj povezave s pametjo- vozim se pač rad hitro eni priznamo drugi pač lažete sami sebi in nam ali ste pa zajci za volanom in vozite hitro samo,ko se ga nažrete. Bi pa z veseljem šel kdaj na pisto in plačal za kakšno uro norenja samo kaj ko smo vsi tako pametni,in trdimo,da piste nerabimo samo z grozovitimi kaznimi zbiramo denar za proračun kot,da nedamo že dovolj za ceste.Samo primerjaj Npr.zaslužek v Nemčiji in njihove kazni pa zaslužek pri nas in naše kazni,pa nepozabi na zastonj avtocesto in brez omejitve (razen na določenih mestih)sicer pa pri njih velja takoimenovani richt geschwindikeit)kar pomeni naj bi vozil 130 Km/h lahko pa voziš hitreje kjer ni posebej označeno v slučaju,da si povzročitelj nesreče,pa odgovarjaš,če si vozil nad 130 Km/h.Kaj ti hočem reči z manjšimi kaznimi in brez omejitev na AC imajo po številu voznikov veliko majn nesreč z smrtnim izidom kot pri nas.Pa tudi veliko poligonov in pist imajo kjer se lahko veliko naučiš z inštruktirji in znoriš po mili volji,seveda če si to lahko privoščiš. :hmm:

ammmmm.... Glede na to da si tak *frajer*, mi prosim obrazloži, kolk metrov se ustavljaš, če privoziš 75 v sredi naselja in ti otrok skoči po žogo na cesto, zraven pa še ni prepričan a bi šel h babici- na drugo stran ceste, al h atiju na prvo....torej...prosim za tvojo rešitev situacije.... glede na to, da si tak *big shot*....

pa koj kurac pol policaji.... gre se za otroka....

Popravljeno . Popravil mačka27
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ammmmm.... Glede na to da si tak *frajer*, mi prosim obrazloži, kolk metrov se ustavljaš, če privoziš 75 v sredi naselja in ti otrok skoči po žogo na cesto, zraven pa še ni prepričan a bi šel h babici- na drugo stran ceste, al h atiju na prvo....torej...prosim za tvojo rešitev situacije.... glede na to, da si tak *big shot*....

pa koj kurac pol policaji.... gre se za otroka....

:yea1: :yea1: :yea1:

on,lahko divja ma reflekse

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar tolaži se....upam, da se bodo policisti strinjal oz. upošteval tvoj zagovor... :yea1: :yea1: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar tolaži se....upam, da se bodo policisti strinjal oz. upošteval tvoj zagovor... :yea1: :yea1: :whistle:

...starši ziher ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!