Skoči na vsebino

Hitrost - Počasneje je varneje


master 007

Priporočene objave

Tako da je človek, ki na preglednem delu ceste v normalnih razmerah ob omejitvi 70 vozi 50, enostavno ovira na cesti in ga na prvem primernem mestu prehitim.

In kje je tu problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kje je tu problem?

problem je, ko naletiš na takšnega paraplegika na daljšem odseku kjer ga ne moreš varno prehiteti. in pol je kolona za njim garantirana.

sploh pa ne razumem zakaj bi se moral voziti toliko počasneje. pa v tretji brzini pri 40-50 mi avto več pokuri, kot pa v peti pri 70.

da ne govorimo o tem kaj se zgodi, če takšen osebek zagleda policaja pa magari na drugi strani ceste ali pa, da se policija peljem mimo.

Hudo je tudi če kdo pred takšnim osebkom kam zavija, pol se mora ta osebek vstavit pa počasi spet nabrat brzino do 50. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm retorično vprašanje, in sicer zakaj več kot 90% ljudi misli, da omejitev hitrosti pomeni hitrost s katero naj bi se vozilo?

Osnove CPP, omejitev hitrosti predstavlja najvišjo dovoljeno hitrost, torej če voziš pod to limito, ni noben problem.

Ali to povzroča probleme tako ali drugače frustriranih udeležencev v prometu naj si pa vsak sam odgovori.

To povzroča frustrirane udeležence v prometu, kar pa je problem.

Frustrirani so oboji - tisti, ki bi radi vozili normalno, pa imajo pred seboj oviro, kakor tudi ovire, saj so revčki obkroženi s samimi divjaki in jih je strah...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tisti cesti bi pa res lahko bila višja omejitev. Ravna do horizonta, pregledna in odprta.

Jep, v naslednji etapi pa driskanje nad jagri, ker ti bo srna priletela pod kolesa. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P...rk pri 30 km/h? Pa kaj ti nimaš bremz? Preglednost v naseljih je taka, da mnogokrat vidiš levo desno in naprej krepko več. Tako, da taka nakladanja so res nakladanja brez osnove.

...

Aha otroci v naseljih očitno niso prenapeti pubertetniki na motorjih, da bi jih ataIBA zagovarjal.

Pa tudi naselja, kjer se vozi so s svojo blazno preglednostjo očitno neslovenska, pa tudi neevropska. Le kje živi? :hmm:

Saj sem se že nekajkrat spraševal, če ni iz Lune padel. Mr Bean? :kva2: :grim

Glede na to da v sosednjih državah kar nekako shajajo s conami 30km/h v celotnih naseljih razen npr. glavne prevozne ceste, tudi nas ne bi hudič vzel. Ali pač? Kakor opažam obnašanje voznikov na poti v in iz službe, ko vozim s tempomatom točno ali 5km/h nad omejitvijo, bi večina kar krepala od ihte. Meni je prav.

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da v sosednjih državah kar nekako shajajo s conami 30km/h v celotnih naseljih razen npr. glavne prevozne ceste, tudi nas ne bi hudič vzel. Ali pač? Kakor opažam obnašanje voznikov na poti v in iz službe, ko vozim s tempomatom točno ali 5km/h nad omejitvijo, bi večina kar krepala od ihte. Meni je prav.

:kva2:

Res je. Tempomat je prav zanimivo orodje za ugotavljanje vozniške kulture; tudi 50 in 70 km/h je lahko prav zanimivih. Da 40 na dovozih/izvozih na AC sploh ne omenjam. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko vozim s tempomatom točno ali 5km/h nad omejitvijo, bi večina kar krepala od ihte. Meni je prav.

Kako si drzneš? Potencialni Morilec! :P

Jaz tudi uporabljam tempomat, dodam pa še GPS, tako da se vozim točno po omejitvah (včasih pade za 1 km/h). In moram reči, da situacija sploh ni tako grozna kot se morda zdi tistim, ki se zanašajo na brzinometre, ki pa lahko imajo kar velika odstopanja (moj avto 8%, moped pa 10%).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...In moram reči, da situacija sploh ni tako grozna kot se morda zdi tistim, ki se zanašajo na brzinometre, ki pa lahko imajo kar velika odstopanja (moj avto 8%, moped pa 10%)....

Na nekaterih odsekih je 90km/h s predpostavko da voziš po svojem pasu, kar je zame pravilo No.1, prav adrenalinskih. :naughty:

A vidim, da večina voznikov temu pač ni dorasla in si domišlja da so svetovni prvaki, ko globoko režejo ovinek, ko mi sledijo in stežka ujamejo, ko ob koncu omejitve 50 potegnem toliko kot lahko in je dovoljeno.

Skratka postaja zanimivo, pač na nek nov način. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no lih zej sem se peljal za eno "počasneje je varneje" parolo upoštevajočo voznico, celih 55 na 70 odseku. levi špegel zaprt, vzvratno dvignjeno, da se je vidlo le vrh njene čupe, desnega špegla ni blo. izsilila prednost kamionu ko je zavijala levo. verjetno ni videla niti naprej ker je vrtela glavo levo in desno...

tolk o "počasneje je varneje" za danes :closedeyes: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.P.S.: Morda bi bilo pametno uvesti še strožje kazni za področja naselij (po domače cone 30 km/h). Otrok, ki ti prileti v igri na ulico bo morda brez trajnih posledic nekako preživel trk pri 30 km/h, otrok ki ga boš zadel pri 50 km/h, bo sorry neukusno a nazorno povedano, končal v dveh delih.

Motor pri 180, ki prileti v avto ubija potnike v avtomobilu, kdo naj bi nam podelil to pravico zato ker so pač motorji hitri? Nezrelo in neodgovorno.

Kaj pa če bi kar ukinili vse kar ima bicikle??

Potem pa sploh nebi imeli več nikakršnih problemov s karamboli?? A to bi blo u redu??

Al pa uvest max speed : 5km/h povsod!!!!! Al pa rajši 3 da bo bl zihr. Lahko se ti namreč kšn froc uleže na cesti.

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha otroci v naseljih očitno niso prenapeti pubertetniki na motorjih, da bi jih ataIBA zagovarjal.

Pa tudi naselja, kjer se vozi so s svojo blazno preglednostjo očitno neslovenska, pa tudi neevropska. Le kje živi? :hmm:

Saj sem se že nekajkrat spraševal, če ni iz Lune padel. Mr Bean? :kva2: :grim

Glede na to da v sosednjih državah kar nekako shajajo s conami 30km/h v celotnih naseljih razen npr. glavne prevozne ceste, tudi nas ne bi hudič vzel. Ali pač? Kakor opažam obnašanje voznikov na poti v in iz službe, ko vozim s tempomatom točno ali 5km/h nad omejitvijo, bi večina kar krepala od ihte. Meni je prav.

Prvi stavek je popolnoma izven konteksta moje pripombe. Zakaj zagovarjanje? Koga pa jaz zagovarjam? No, vsaj uporabil si dober izraz - prenapeti pubertetniki! Ene pač mine z leti prenapetost, enim pa se še potencira....Govora je bilo o hitrosti in omejitvah na preglednih delih naselij.

Z Lune nisem padel, res pa je, da s takimi osebki kot si ti, nimam in nočem imeti, brez spraševanja, nič skupnega.

Če pa imaš IQ enak številki čevljev (pa še noga je majhnja!), potem je razumljivo posploševanje vseh naselij v tujini pod eno kapo in govoriti o omejitvi 30 km/h. Eno je center mesta - stanovanjskega naselja, drugo pa naselja - vasi ob cestah. Če je pločnik, je omejitev 70km/h, sredi vasi konec omejitve 70, ker ni več dovoza na glavno cesto,... Pa komu jaz to pišem.... :SS

Eni imajo pač glavo za mislit, drugi pa za simetrijo telesa.

Če imaš pač smisel življenja v zajebavanju drugih in ti je to edino veselje, potem pač s svojimi dejanji na cesti sprožaš negativne valove, ki lahko koga celo spravijo v nesrečo, saj zaradi idiota zgubi živce (sploh, če ima tisti dan "slab" dan in je potrebna samo kaplja...).

Potem pa tudi hitrost ubija, kreten ki pa to povzroči živi naprej, kot da se ni nič zgodilo. Celo misli, da je naredil dobro delo, deloval vzgojno... in on ni nič kriv!!!

Pazite se takih na cesti, ker jih je zaradi nezmožnosti normalnega življenja vedno več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tempomat je odlična zadeva, nič ne srbi stopalo na stoplaki za plin. Žal ga nimam v avtomobilu, ki ga največ vozim, pogrešam ga pa tudi na motociklu (tu začne srbeti zapestje, amapk se bo očitno treba striktno držat omijitev brez tempomata).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi stavek je popolnoma izven konteksta moje pripombe. Zakaj zagovarjanje? Koga pa jaz zagovarjam? No, vsaj uporabil si dober izraz - prenapeti pubertetniki! ...

Ahaaa, se že vadi in razčljenjuje svoje umotvore.

Go Lunatic go!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citat:

  • Če bi zmanjšali povprečno hitrost v naseljih za 1 km/h, lahko v naslednjem letu pričakujemo zmanjšanje števila prometnih nesreč za približno 4 %.
  • Znižanje povprečne hitrosti za 1 km/h izven naselja pomeni zmanjšanje števila prometnih nesreč zaradi hitrosti za približno 2 %.
  • Če bi zmanjšali povprečno hitrost, bi se poleg zmanjšanja števila prometnih nesreč zmanjšala tudi teža posledic, predvsem pri šibkejših udeležencih v cestnem prometu (verjetnost smrti pešca se s 85 % pri hitrosti 50 km/h zmanjša na manj kot 10 % pri 30 km/h).
Že dosti neumnosti sem prebral, ta javno objavljena "statistika" je pa kronska! Saj nas bodo obglavli, če bomo peljali 10 km več (po policijski logiki je to premosorazmerno 40 % več oz. manj nesreč!!!! ).

Je objavljena zaradi napače ali je res kdo tako glup (in sprejema dobro plačo), da to še objavi.

Točka 3 je logična, ampak vozila imajo baje celo bremze!!!! Ali po novem pešci skačejo z lufta direkt pred avto?

Slabo se piše nam, ki vozimo po pameti. Teren se pripravlja za veliko invazijo na družinski proračun in proizvodnjo cestnih debilov (tistih, ki bojo zaradi ziher je ziher vozili 50 vsepovsod!).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ahaaa, se že vadi in razčljenjuje svoje umotvore.

Go Lunatic go!

Vadim se? Razčlenjujem umotvore? Da neboš celo dodal, da se ti opravičujem? Lej lej, nekdo se ubada s tabo. A v realnem svetu te ljudje opazijo samo če voziš na tempomat!? Zrasti in pamet v roke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh nevem ka je tukaj tolk za razglablat.

omejitve so zato da jih upoštevamo,

če pa se držimo pregovora ki pravi:

"pravila so zato da se kršijo" pa bo

posledice svojih prekrškov vsak nosil

sam!!!

seveda pa če izpostavimo motorista jih oz. nas zelo malo vozi po omejitvah...pa četudi ne veliko čez omejitev...najbolj važno je da se prehiteva če se lahko in ne v škarje kot se veliko krat zgodi ko sedimo v avtomobilu in opazujemo ostale motoriste...potem se pa sprašujemo zakaj nam vsi govorijo "norci".

Popravljeno . Popravil sonda
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citat:

  • Če bi zmanjšali povprečno hitrost v naseljih za 1 km/h, lahko v naslednjem letu pričakujemo zmanjšanje števila prometnih nesreč za približno 4 %.
  • Znižanje povprečne hitrosti za 1 km/h izven naselja pomeni zmanjšanje števila prometnih nesreč zaradi hitrosti za približno 2 %.
  • Če bi zmanjšali povprečno hitrost, bi se poleg zmanjšanja števila prometnih nesreč zmanjšala tudi teža posledic, predvsem pri šibkejših udeležencih v cestnem prometu (verjetnost smrti pešca se s 85 % pri hitrosti 50 km/h zmanjša na manj kot 10 % pri 30 km/h).
Že dosti neumnosti sem prebral, ta javno objavljena "statistika" je pa kronska! Saj nas bodo obglavli, če bomo peljali 10 km več (po policijski logiki je to premosorazmerno 40 % več oz. manj nesreč!!!! ).

Je objavljena zaradi napače ali je res kdo tako glup (in sprejema dobro plačo), da to še objavi.

Točka 3 je logična, ampak vozila imajo baje celo bremze!!!! Ali po novem pešci skačejo z lufta direkt pred avto?

Slabo se piše nam, ki vozimo po pameti. Teren se pripravlja za veliko invazijo na družinski proračun in proizvodnjo cestnih debilov (tistih, ki bojo zaradi ziher je ziher vozili 50 vsepovsod!).

STATISTIKA:

jaz jem meso

ti ješ kislo zelje

statistično oba odlično jeva

saj jeva segedin golaž :whistle: :whistle:

No...statistika je statistika

sam sem pristaš korektnih omejitev

če na izvozu z obvoznice striktno zavrem in pri znaku 40 dosežem navedeno hitrost....boge bremze (130/40 - takoj na koncu zaviralnega pasu)

V mestih in mestnih naseljih....se strinjam in držim...50km/h, čeprav se na vseh štiripasovnicah razen Dolenjke v Lj lahko voziš hitreje (zakaj že?)

Na ravnih in preglednih odsekih 90...no...me malo srbi :whistle: :whistle: :whistle:

ampak tam me bo pa policaj malo po pravici olajšal :headbang: :headbang: :headbang:

ker pač ogrožam sebe da mi guma poči, ali spregledam kako vozilo pri vidljivosti 20km :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr....tut men policija bljuzi po profilu :krneki:

SOVA deluje...še mal pa mi bodo "demokratično" prepovedal govort, al pa najdl kako kazn :headbang: :whistle: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zjutraj sem na začetku Novega Mesta (cikava) naletu na radar in to novejši model. Ob cesti je stal kangu zadaj pa štromarija katera te slika in ti sliko in kazen pošljejo po pošti domov. Sepravi policajev sploh ni v bližini tako da večina sploh neve da je to radar.

P.s.: baje da delujejo tud ponoč. Merkjte!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zjutraj sem na začetku Novega Mesta (cikava) naletu na radar in to novejši model. Ob cesti je stal kangu zadaj pa štromarija katera te slika in ti sliko in kazen pošljejo po pošti domov. Sepravi policajev sploh ni v bližini tako da večina sploh neve da je to radar.

P.s.: baje da delujejo tud ponoč. Merkjte!

delajo, delajo

ljubljanska obvoznica je polna teh lisjakov :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap........sem se zadnjič ......ccca 500m pred uvozom na petrol Barje ustavil........in jih vprašal........če potrebujejo pomoč........ker je delovalo, kot da jim je crknil avto!!!!!!

Ko je dovrnil da ne.......sem ga napizdil......naj vasaj vse 4 blinkerje pržge........ker je nevaren za promet!!!!!!!

Nisem dobro razumel......kam vse me je poslal........ampak, baje nekam na toplo!!!!!!!!

Polcaki so nič drugega......kot samo...........INKASANTI........in jaz do njih, ne čutim več nobenega rešpekta.........še manj pa spoštovanja!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Policija.........če že šnofate po mojih podatkih..........pol mi raj pošlte PM....pa vam povem

kako mi je ime

kako se pišem

telefonsko

naslov

registrsko avtomobila in motorja

številko davčne

številko noge

dolžino kurca......ki vas gleda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap........sem se zadnjič ......ccca 500m pred uvozom na petrol Barje ustavil........in jih vprašal........če potrebujejo pomoč........ker je delovalo, kot da jim je crknil avto!!!!!!

Ko je dovrnil da ne.......sem ga napizdil......naj vasaj vse 4 blinkerje pržge........ker je nevaren za promet!!!!!!!

Nisem dobro razumel......kam vse me je poslal........ampak, baje nekam na toplo!!!!!!!!

Polcaki so nič drugega......kot samo...........INKASANTI........in jaz do njih, ne čutim več nobenega rešpekta.........še manj pa spoštovanja!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Policija.........če že šnofate po mojih podatkih..........pol mi raj pošlte PM....pa vam povem

kako mi je ime

kako se pišem

telefonsko

naslov

registrsko avtomobila in motorja

številko davčne

številko noge

dolžino kurca......ki vas gleda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ker post

:xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons sm se pogovarju z enim motoristom, ki je bil z avtom na petrolu pri Velikih laščah?

Kdo iz MS?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!